Ważne
Party.pl
Newsy

Powrót obostrzeń tylko dla niezaszczepionych? Polska weźmie przykład z Francji? Jest komentarz! 

Jest komentarz w sprawie ewentualnych obostrzeń dla osób niezaszczepionych! Czy w Polsce będzie jak we Francji, gdzie od sierpnia każdy, kto będzie chciał wejść do kawiarni czy centrum handlowego będzie musiał pokazać certyfikat szczepienia?

Zaledwie kilka dni temu prezydent Francji ogłosił, że od sierpnia zaczną obowiązywać obostrzenia dla osób niezaszczepionych. Okazuje się, że właśnie od sierpnia każdy, kto we Fracji będzie chciał wejść m.in. do centrum handlowego, restauracji czy będzie chciał wybrać się w podróż pociągiem, będzie musiał pokazać certyfikat wydany po szczepieniu. Czy identyczne rozwiązanie planuje wprowadzić również Polska? Jest komentarz Głównego Inspektora Sanitarnego i rzecznika rządu!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Obostrzenia dla niezaszczepionych?

Eksperci i lekarze zgodnie ostrzegają, że jeżeli nie zwiększy się liczba osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi, wkrótce może dotrzeć do nas kolejna fala pandemii. Od kilku tygodni pojawiają się głosy, że czwarta fala może pojawić się już w te wakacje. Coraz częściej słychać również komentarze, że w Polsce mogą wrócić obostrzenia i lockdown. 

Teraz z pewnością pojawia się pytanie, czy ewentualne obostrzenia będą dotyczyć również osób, które są już zaszczepione przeciwko koronawirusowi. Szef GIS w miniony wtorek odpowiedział na pytanie czy jest możliwe, że w Polsce zostaną wprowadzone podobne obostrzenia jak we Francji. 

szczepionka

Co ciekawe, Główny Inspektor Sanitarny podczas konferencji prasowej nie wykluczył takiego rozwiązania.

Może dojść do takiej sytuacji, że w Polsce też pewnego rodzaju zasady będą wdrożone właśnie w takim kontekście, aby osoby, które są zaszczepione, nie były narażane na ryzyko przez osoby, które nie są zaszczepione- powiedział Krzysztof Saczka.

Sprawę skomentował również rzecznik rządu, Piotr Müller.

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną, analizuje rozwiązania, które są stosowane w innych krajach. Natomiast na ten moment nie zapadły żadne decyzje, co do modyfikacji obostrzeń w Polsce- powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską. 

Rzecznik rządu Piotr Muller zdradza termin drugiego etapu odmrażania gospodarki
East News

Waszym zdaniem władze powinny wziąć przykład z Francji i wprowadzić ewentualne obostrzenia tylko dla osób niezaszczepionych? Co o tym myślicie?

Zobacz także: Będzie powrót do nauki zdalnej? Jest niepokojący komentarz ministra edukacji i nauki!

Kelner w maseczce dezynfekujący stolik
ALBIN MARCINIAK / EAST NEWS

 

Premier Mateusz Morawiecki zakłada maseczkę
East News
Newsy
Osoby niezaszczepione nie wejdą do kina i restauracji?! Takiego rozwiązania chcą przedsiębiorcy! 
"Nadszedł czas, aby podjąć tę decyzję" ocenia przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich. Jest również komentarz eksperta z Rady Medycznej przy premierze!

Polska dołączy do Francji i Grecji i wprowadzi zakaz wejścia m.in. do restauracji, kina czy galerii handlowych dla osób niezaszczepionych? Okazuje się, że takich obostrzeń chcą przedsiębiorcy! Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich w rozmowie z mediami mówi wprost, że jego zdaniem władze powinny zaostrzyć obostrzenia tylko dla osób, które nie przyjęły szczepionki przeciw koronawirusowi. W podobnym tonie wypowiedział się również jeden z członków Rady Medycznej przy premierze! Będą ograniczenia dla osób niezaszczepionych w Polsce? Lekarze i eksperci zgodnie ostrzegają, że wkrótce może do nas dotrzeć czwarta fala koronawirusa. W związku z tym już pojawiają się obawy, że władze po raz kolejny wprowadzą obostrzenia i lockdown. Ostatnio okazało się, że w obawie przed kolejną falą Francja i Grecja wprowadziły radykalne rozwiązanie i ogłosiły zakaz wstępu m.in. do restauracji, galerii handlowych czy do kina dla wszystkich, którzy nie są zaszczepieni przeciwko koronawirusowi.  Ostatnio Główny Inspektor Sanitarny podczas konferencji prasowej nie wykluczył takiego rozwiązania również w Polsce! Może dojść do takiej sytuacji, że w Polsce też pewnego rodzaju zasady będą wdrożone właśnie w takim kontekście, aby osoby, które są zaszczepione, nie były narażane na ryzyko przez osoby, które nie są zaszczepione- mówił Krzysztof Saczka. Teraz pojawiły się kolejne głosy w sprawie ewentualnych obostrzeń dla osób zaszczepionych! Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich w rozmowie z portalem money.pl mówi wprost, że przedsiębiorcy już od jakiegoś czasu zastanawiali się nad wprowadzeniem obostrzeń dla osób niezaszczepionych i chcą, żeby rozwiązania z Francji czy...

Koronawirus w Polsce, rzecznik ministra zdrowia Wojciech Andrusiewicz
East News
Newsy
Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zapowiada obostrzenia. Będą wymagane certyfikaty szczepień! 
"Uprzywilejowane będą te osoby, które będą posługiwały się certyfikatami" Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z mediami zdradził plany władz.

A jednak! Wojciech Andrusiewicz potwierdził, że władze planują wprowadzenie obostrzeń dla osób  niezaszczepionych. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia w rozmowie z Polsat News zdradził, że władze cały czas analizują sytuację w naszym kraju i powoli przygotowują się na nadejście czwartej fali koronawirusa. Sprawdźcie, co dokładnie powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia!  Obostrzenia tylko dla osób niezaszczepionych? Lekarze i politycy już od kilku tygodni zgodnie ostrzegają przed kolejną falą koronawirusa. Eksperci mówili wprost, że wzrost zakażeń może nastąpić już na przełomie sierpnia i września. I chociaż w ostatnim czasie dzienna liczba nowych przypadków koronawirusa była znacznie mniejsza niż podczas trzeciej fali, z którą mieliśmy do czynienia wiosną, to w ostatnich tygodniach nastąpił wyraźny wzrost zakażeń.  Na pewno idziemy teraz w kierunku szczytu czwartej fali i mimo, że nadal operujemy na niewielkich liczbach to te przyrosty 20, 25 procentowe nie są już takie małe- rzecznik MZ mówił przed kamerą Polsat News. Wojciech Andrusiewicz zdradził, jakie obostrzenia mają zostać wprowadzone podczas czwartej fali koronawirusa. W związku z kolejną falą pandemii władze m.in. Francji czy Grecji, już kilka tygodni temu wprowadziły obostrzenia dla osób niezaszczepionych. Osoby bez certyfikatu po szczepieniu nie mogą wejść m.in. do kina czy restauracji. Od jakiegoś czas mówi się, że podobne rozwiązanie może zostać wprowadzone również w Polsce, ale czy władze naprawdę zdecydują się na obostrzenia dla niezaszczepionych? Okazuje się, że tak!  Na pewno przy tych wzrostach, które się teraz realizują i przy tych niedługo występujących liczbach bezwzględnych, które jeżeli w pozytywnym przypadku mogą dojść do tysiąca, w negatywnej opcji,...

Jarosław Gowin o narodowej kwarantannie
East News
Newsy
Lockdown dla niezaszczepionych coraz bliżej! "Będziemy musieli reagować odpowiednio do sytuacji"
Rząd przygotowuje się do czwartej fali koronawirusa i coraz częściej padają propozycje lockdownu tylko dla niezaszczepionych! Jesienią zostaną przyjęte rozwiązania, na które zdecydowała się Francja?

Czy już niebawem w Polsce zostaną przyjęte rozwiazania zgodnie z którymi do restauracji, kin, galerii czy innych miejsc publicznych będą mogli wejść tylko zaszczepieni? Podobne zasady są wprowadzane w innych krajach Europejskich, a wypowiedzi polskich polityków supegują, że już jesienią również w naszym kraju może obowiązywać lockown tylko dla niezaszczepionych! Jarosław Gowin w programie "Gość Wydarzeń" powiedział wprost, że jest zwolennikiem rozwiązań francuskich: Jestem kategorycznym przeciwnikiem przymusowych szczepień, ale jestem też kategorycznym zwolennikiem rozwiązań francuskich - powiedział wprost Jarosław Gowin w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.  Słowa wicepremiera wywołały spore kontrowersje, a teraz odniósł się do nich wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. Co nas czeka jesienią? Jesienią zostaną przyjęte rozwiązania, na które zdecydowała się Francja? Eksperci nie mają wątpliwości, że już jesienią w Polsce jest spodziewana czwarta fala koronawirusa . Lekarze i specjaliści podkreślają, że przed ciężkim przebiegiem choroby chronią szczepienia i ważne, by duża część społeczeństwa zdecydowała się zaszczepić przeciwko Covid-19. W niektórych województwach jest już zaszczepione ponad 60% mieszkańców, ale w innych jest ich dużo mniej. Aby uniknąć kolejnego lockdownu i zamykania gospodarki coraz częściej pojawiają się pomysły, aby obostrzenia wprowadzać w rejonach, gdzie wyszczepienie jest niskie, o czym mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.  Z kolei Jarosław Gowin proponuje wariant, na który zdecydował się francuski rząd , gdzie od 1 sierpnia z kawiarni, restauracji, kin, galerii będą mogli korzystać jedynie zaszczepieni na Covid-19.  Osoby, które się nie szczepią, zagrażają...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik