Co z powrotem uczniów do szkół we wrześniu? Co się stanie jeśli do Polski dotrze czwarta fala koronawirusa? Przemysław Czarnek w najnowszym wywiadzie zdradził, czego możemy spodziewać się po wakacjach i czy jest możliwe, że uczniowie będą musieli wrócić do nauczania zdalnego. Sprawdźcie, co szef Ministerstwa Edukacji i Nauki powiedział na antenie Radiowej Jedynki!

Reklama

Co z powrotem do szkół po wakacjach?

Przez pandemię koronawirusa uczniowie przez wiele miesięcy musieli uczyć się zdalnie, we własnych domach. Od wiosny powrót do szkół odbywał się stopniowo, od najmłodszych dzieci- najstarsi uczniowie znów spotkali się w szkole dopiero kilka tygodni przed końcem roku szkolnego. Teraz dzieci wypoczywają na wakacjach, ale chyba wszyscy już zastanawiają się, jak będzie wyglądać ich nauka od września.

Od kilku tygodni lekarze ostrzegają, że jeszcze w te wakacje lub jesienią w naszym kraju może pojawić się czwarta fala pandemii koronawirusa. Teraz pojawia się pytanie, czy w związku z tym, uczniowie muszą się liczyć z ewentualnym powrotem do nauki zdalnej?

East News

Przemysław Czarnek w wywiadzie dla Radiowej Jedynki odpowiedział na pytanie, czy jeżeli do Polski dotrze czwarta fala koronawirusa, to uczniowie wrócą do nauczania zdalnego.

Niestety, takie ryzyko gdzieś na horyzoncie się rysuje. My oczywiście szykujemy się na powrót do szkół 1 września w trybie stacjonarnym, ale musimy mieć w swoich planach alternatywne rozwiązania na wypadek, gdyby czwarta fala pokrzyżowała nasze plan- powiedział szef Ministerstwa Edukacji i Nauki.

East News

Myślicie, że po wakacjach w Polsce pojawi się czwarta fala koronawirusa i uczniowie będą musieli znów wrócić do nauczania zdalnego?

Zobacz także
Reklama

Zobacz także: Kwarantanna nawet dla zaszczepionych?! Ministerstwo wycofuje się z pomysłu!

East News
Reklama
Reklama
Reklama