Party Stories
East News
Newsy

Powrót dzieci do żłobków, przedszkoli i szkół w czasie epidemii koronawirusa. Na jakich zasadach rząd otworzy placówki oświatowe?

Powrót dzieci do żłobków, przedszkoli i szkół ma być traktowany jako opieka dla rodziców, którzy pracują!?

Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował plan znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. W trzecim etapie pojawiła się informacja o powrocie dzieci do szkół, przedszkoli i żłobków:

Organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i klasach szkolnych 1-3 przy ustalonej maksymalnej liczbie dzieci w sali.

Ta informacja interesuje przede wszystkich rodziców dzieci, którzy w końcu muszą wrócić do pracy, zapewniając opiekę swoim dzieciom. Jednak zniesienie tego ograniczenia jest uzależnione od liczby osób zarażonych i sytuacji w szpitalach! A jak Minister zdrowia skomentował zniesienie tego ograniczenia?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Minister zdrowia o powrocie dzieci do żłobków, przedszkoli i szkół w czasie epidemii koronawirusa

Łukasz Szumowski poinformował, że wszelkie szczegółowe informacje dotyczące powrotu dzieci do szkół dopiero zostaną przekazane przez Ministra edukacji w odpowiednim czasie.  Rozwiał jednak wszelkie wątpliwości dotyczące tego, jak będzie wyglądała nauka i jasno powiedział, na jakiej zasadzie najmłodsze dzieci powinny wrócić do placówek oświatowych!

Powrót do żłobków i przedszkoli jako opieka dla rodziców, którzy muszą wrócić do pracy, a potrzebują żeby dzieci były zaopiekowane - wyjaśnił Minister Zdrowia.

 

Zobacz także: Od dziś obowiązek noszenia maseczek! Ale w niektórych sytuacjach będziemy MUSIELI je zdjąć! Kiedy?

Nauka w domu, szkoła zamknięta
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Otwarcie przedszkoli i żłobków zasady
East News
Newsy
Nowe zasady działania żłobków i przedszkoli od 6 maja! Ile dzieci będzie mogło przebywać w jednej grupie?

Minister zdrowia przekazał nowe informacje na temat działalności żłobków i przedszkoli, które będą mogły zostać otwarte już od 6 maja. Najważniejszą informacją jest to, że otwarcie żłobków i przedszkoli ma charakter fakultatywny dla samorządów, co oznacza, że nie wszystkie placówki zostaną otwarte. Nie ma również obowiązku posyłania dzieci obowiązkowo do żłobków i przedszkoli tuż po otwarciu. Niektóre osoby muszą wrócić do pracy lub pracować dalej. Zapewnienie opieki dla dzieci tych osób jest niezbędne. Chcemy w tej chwili uruchomić miejsca opieki nad dziećmi, ale nie jest to obowiązkowe - wyjaśnił minister zdrowia Łukasz Szumowski. Podczas konferencji poinformowano również, że jeżeli rodzic nie ma możliwości wysłania dziecka do placówki to może skorzystać z zasiłku opiekuńczego dla dzieci do lat 8, który został przedłużony do 24 maja.  Twoje dziecko nie uczęszcza do żłobka i chcesz miło zagospodarować jego czas? Wykorzystaj dostępny w Smyk rabat i spraw mu zabawki sensoryczne! Minister zdrowia dodatkowo wyjaśnił, że dzieci w żłobkach oraz przedszkolach będą przebywały w małych grupach - do 12 osób lub w wyniku wyjątkowej sytuacji, można powiększyć liczbę do 14 osób. Minister zdrowia apelował również o zachowanie braku kontaktu pomiędzy poszczególnymi grupami. Dzieci będą mogły korzystać z placu zabaw, który znajduje się wewnątrz placówki natomiast nie będzie można korzystać z placów, które znajdują się poza jej terenem. Placówki będą musiały zadbać również o szczególną dezynfekcję powierzchni i miejsc zabaw, również tych na zewnątrz:  Musimy zrobić to w maksymalnej możliwej trosce o bezpieczeństwo i ochronę zdrowia dzieci i pracowników....

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Nowe informacje w sprawie powrotu uczniów do szkół. Ważny komentarz ministra 
Minister zdrowia o powrocie dzieci do szkół. Czy wrócą do szkoły jeszcze przed wakacjami? Co z maturami 2020?

Kiedy uczniowie będą mogli wrócić do szkół? Podczas ostatniej konferencji prasowej premiera i ministra zdrowia przedstawiono plan stopniowego rozmrażania gospodarki, który ma być przeprowadzony w etapach. Kwestia szkół przedszkoli i żłobków zostanie poruszona dopiero w 3 etapie:  Organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i klasach szkolnych 1-3 przy ustalonej maksymalnej liczbie dzieci w sali. Niedawno Jadwiga Emilewicz poinformowała, że dzieci raczej nie wrócą do szkoły przed wakacjami. Te słowa skomentował minister edukacji Dariusz Piontkowski. Czy coś się zmieniło?  Zobacz także:  Kiedy powrót do szkół? Wicepremier zapowiada: W tym roku uczniowe raczej nie wrócą! Koronawirus w Polsce. Czy uczniowie wrócą do szkoły przed wakacjami?  Minister edukacji Dariusz Piątkowski odniósł się do słów Jadwigi Emilewicz na temat tego, że dzieci nie wrócą do szkół przed wakacjami. W rozmowie z Interią.pl przyznał że to tylko jeden z możliwych scenariuszy. Minister podkreślił, że zdaje sobie sprawę, że nauka domowa jest męcząca, ale dostrzega też pewien dobry aspekt:  Większość nauczycieli, rodziców i uczniów chciałaby, aby przynajmniej na jakiś czas możliwy był powrót do tradycyjnego nauczania. Dostaję takie sygnały, rozmawiam ze znajomymi nauczycielami, rodzicami. Uczniowie tęsknią za rówieśnikami, ale też za tradycyjną formułą nauczania. Siedzenie przed komputerem, brak relacji z żywym człowiekiem, to nie to samo, co bezpośredni kontakt. Paradoksalnie może to być pozytywny efekt tej epidemii - młodzież, która dotąd tęskniła za komputerem, może zacznie teraz doceniać bezpośrednie relacje. W rozmowie z Interią podkreślił również, że...

Nauka w domu, szkoła zamknięta
East News
Newsy
Kiedy powrót do szkół? Wicepremier zapowiada: W tym roku uczniowe raczej nie wrócą!

Kiedy dzieci będą mogły wrócić do szkół? To pytanie zadają sobie wszyscy rodzice uczniów, którzy od kilku tygodni nie chodzą do szkoły. Podczas ostatniej konferencji prasowej premiera i ministra zdrowia dowiedzieliśmy się, że władze planują stopniowe odmrażanie gospodarki, które ma być prowadzone w etapach. W trzecim etapie znoszenia obostrzeń pojawiła się informacja powrocie  dzieci do szkół, przedszkoli i żłobków.  Organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i klasach szkolnych 1-3 przy ustalonej maksymalnej liczbie dzieci w sali. Czy to oznacza również, że dzieci wkrótce rozpoczną naukę w szkole i zakończy się nauczanie zdalne? Najnowsza wypowiedź wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz nie jest zbyt optymistyczna.., Co z nauką w szkołach? W związku z pandemią koronawirusa władze już kilka tygodni temu wprowadziły wiele obostrzeń- zamknięto wówczas szkoły, przedszkola i żłobki, a dzieci rozpoczęły nauczanie zdalne. Czy teraz w związku ze stopniowym znoszeniem obostrzeń władze chcą otworzyć szkoły? Kiedy dzieci będą mogły wrócić do placówek oświatowych? Szkoły w pełnym rytmie nauki prawdopodobnie w tym roku już nie wrócą do swojej działalności- Jadwiga Emilewicz powiedziała dziś w programie Onet Rano. (...) W dalszych etapach mówimy o opiece organizowanej w szkołach i przedszkolach dla dzieci, po to, żeby wtedy, kiedy handel oraz usługi zostaną uruchomione w większym stopniu, żeby rodzice mogli wrócić do pracy- dodała.  Rodzice i uczniowie z pewnością zastanawiają się, czy w związku z obecną sytuacją rok szkolny zostanie przedłożony i jak w ogóle będzie wyglądać klasyfikacja dzieci do następnej klasy- czy będzie automatyczna dla każdego ucznia? Minister edukacji...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner