East News

Powrót dzieci do żłobków, przedszkoli i szkół w czasie epidemii koronawirusa. Na jakich zasadach rząd otworzy placówki oświatowe?

East News

Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował plan znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. W trzecim etapie pojawiła się informacja o powrocie dzieci do szkół, przedszkoli i żłobków:

Organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i klasach szkolnych 1-3 przy ustalonej maksymalnej liczbie dzieci w sali.

Ta informacja interesuje przede wszystkich rodziców dzieci, którzy w końcu muszą wrócić do pracy, zapewniając opiekę swoim dzieciom. Jednak zniesienie tego ograniczenia jest uzależnione od liczby osób zarażonych i sytuacji w szpitalach! A jak Minister zdrowia skomentował zniesienie tego ograniczenia?

Minister zdrowia o powrocie dzieci do żłobków, przedszkoli i szkół w czasie epidemii koronawirusa

Łukasz Szumowski poinformował, że wszelkie szczegółowe informacje dotyczące powrotu dzieci do szkół dopiero zostaną przekazane przez Ministra edukacji w odpowiednim czasie.  Rozwiał jednak wszelkie wątpliwości dotyczące tego, jak będzie wyglądała nauka i jasno powiedział, na jakiej zasadzie najmłodsze dzieci powinny wrócić do placówek oświatowych!

Powrót do żłobków i przedszkoli jako opieka dla rodziców, którzy muszą wrócić do pracy, a potrzebują żeby dzieci były zaopiekowane - wyjaśnił Minister Zdrowia.

 

Zobacz także: Od dziś obowiązek noszenia maseczek! Ale w niektórych sytuacjach będziemy MUSIELI je zdjąć! Kiedy?

Nauka w domu, szkoła zamknięta
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Kim jest Dominic z "Top Model"? Jego ojciec został zamordowany, ojczym przedawkował leki!

zobacz 02:13