Szkoły - czy będą zamknięte?
Newsy

Nie wszystkie dzieci wrócą do szkoły po feriach! Wiceminister edukacji zdradził, które klasy dalej będą na zdalnym nauczaniu

Nie wszystkie dzieci wrócą do szkoły po feriach! Wiceminister edukacji zdradził, które klasy dalej będą na zdalnym nauczaniu

Wiceminister edukacji Dariusz Piątkowski zabrał głos w sprawie powrotu dzieci i młodzieży do szkół po feriach zimowych 2021, które skończą się 17 stycznia. Zdradził, w jakiej kolejności uczniowie będą wracać do nauki stacjonarnej. Wskazał też konkretną datę, w której mogłyby się odbyć próbne egzaminy maturalnych. Sprawdźcie szczegóły. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Dzieci jednak nie wrócą do szkoły po feriach? Minister zdrowia komentuje!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Powrót dzieci do szkół po feriach zimowych 2021

Podczas sobotniej konferencji prasowej premier poinformował, że nauka zdalna zostanie przedłużona aż do 23 grudnia. Potem uczniowie mają przerwę świąteczną, a od 4 do 17 stycznia cała Polska będzie odpoczywać na feriach zimowych. Oznacza to, że uczniów czeka aż miesiąc wolnego od szkoły. Nie jest jednak pewne, czy 18 stycznia 2021 będzie pewnym terminem powrotu dzieci i młodzieży do stacjonarnej nauki. 

To najbardziej optymistyczny wariant - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w RMF FM. 

Z kolei podczas poniedziałkowej konferencji w Białymstoku, wiceminister edukacji Dariusz Piątkowski podkreślił, że decyzja o wspólnych feriach zimowych dla wszystkich uczniów w kraju ma pomóc w tym, aby przynajmniej część uczniów mogła wrócić do nauki stacjonarnej w szkołach: 

Będziemy postulowali, by w pierwszej kolejności wróciły tam dzieci najmłodsze z klas I-III, ósmoklasiści, maturzyści i ostatnie klasy szkół zawodowych, te, które prowadzą zajęcia praktyczne, a jeżeli liczba zachorowań spadnie bardzo mocno, to wtedy być może także i pozostali uczniowie będą mogli wrócić do stacjonarnych zajęć 

Dariusz Piątkowski odniósł się także do pytania, kiedy w związku ze zmianami dzieci będą miały wystawiane oceny za pierwszy semestr. Do tej pory, gdy poszczególne województwa miały ferie w różnych terminach , różne były też  daty zakończenia semestru. Niektóre szkoły musiały wystawić oceny już w grudniu, inne w styczniu. Według Piątkowskiego daty zakończenia semestrów prawdopodobnie nie zostaną zmienione: 

Jak rozumiem, większość dyrektorów pozostanie prawdopodobnie przy tych terminach, które przyjęli w swoich szkołach 

Co z maturami próbnymi? 

Wiceminister odniósł się również do zmian dotyczących egzaminu ósmoklasisty oraz matury. W tym roku mają być one prostsze. Piątkowski zapewnia, że wkrótce zostana podane informacje o ograniczeniu obowiązującego materiału oraz propozycje zmian podstawy programowej: 

Ostateczne rozporządzenie ma być opublikowane do połowy grudnia – zapowiedział.

Dariusz Piątkowski skomentował również kwestię próbnych matur. Poinformował, że resort zaproponuje termin w okolicach marca. Próbne egzaminy odbędą się w reżimie sanitarnym, jednak to od poszczególnych placówek będzie zależało czy będą chciały z tego skorzystać. 

Zobacz także: Szkoły pozostają zamknięte! Zapadła decyzja w sprawie ferii zimowych! Będzie miesiąc wolnego?!

Dariusz Piątkowski poinformował, że po feriach jako pierwsze do szkół wrócą dzieci z klas I-III szkół podstawowych a także ósmoklasiści oraz maturzyści i ostatnie klasy szkół zawodowych. 

koronawirus
East News

Wiceminister edukacji zabrał głos w sprawie próbnych matur. Resort zaproponuje termin w okolicach marca w reżimie sanitarnym ale decyzje będą zależały od poszczególnych placówek. 

Koronawirus, zamknięte szkoły
East News

 

Nauka zdalna w szkołach potrwa do końca stycznia?
East News
Newsy
Uczniowie wrócą do szkoły już po feriach zimowych? Jest komentarz ministra edukacji! 
Czy po feriach zimowych wszyscy uczniowie wrócą do szkoły?

Czy po feriach zimowych wszyscy uczniowie wrócą do szkoły? Kto już wkrótce może rozpocząć naukę stacjonarną? Minister edukacji i nauki w najnowszym wywiadzie odpowiedział na pytania, które z pewnością zadają sobie dziś wszyscy rodzice i dzieci. Sprawdźcie, co powiedział Przemysław Czarnek! Kiedy powrót dzieci do szkół? W związku z pandemią koronawiusa uczniowie już wiele tygodni temu musieli rozpocząć naukę zdalną i od tamtej chwili nie mogą wrócić do swoich szkół. Początkowo nauczanie online miało się zakończyć 29 listopada, jednak przez wzrost liczby zachorowań, władze wydłużyły ten termin do 23 grudnia. Teraz trwa przerwa świąteczna, a od 4 do 17 stycznia odbędą się ferie zimowe dla dzieci z całej Polski. Dziś chyba wszyscy zastanawiają się, czy w związku z rozpoczęciem szczepień przeciwko koronawirusowi w naszym kraju, dzieci już wkrótce będą mogły zakończyć naukę zdalną i po feriach wrócą do szkoły. Teraz minister edukacji i nauki rozwiał wątpliwości w tej sprawie! Po 17 stycznia do szkoły wracają w pierwszej kolejności uczniowie klas 1-3, być może uczniowie klas maturalnych i klas ósmych, stopniowo, hybrydowo lub stacjonarnie- Prezmysław Czarnek mówił na antenie radiowej Jedynki.  Minister edukacji i nauki zaznaczył jednak, że powrót dzieci do szkół będzie uzależniony od tego, jak "epidemiolodzy ocenią dynamikę rozwoju pandemii".  Waszym zdaniem uczniowie powinni już wrócić do szkoły?  Zobacz także:   Kiedy koniec obostrzeń? Morawiecki podał prawdopodobny termin: "Wtedy będziemy wracać do normalności" Minister edukacji i nauki zdradził, kiedy część uczniów może wrócić do szkoły. Czy po feriach dzieci zakończą naukę zdalną?  

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Nowe informacje w sprawie powrotu uczniów do szkół. Ważny komentarz ministra 
Minister zdrowia o powrocie dzieci do szkół. Czy wrócą do szkoły jeszcze przed wakacjami? Co z maturami 2020?

Kiedy uczniowie będą mogli wrócić do szkół? Podczas ostatniej konferencji prasowej premiera i ministra zdrowia przedstawiono plan stopniowego rozmrażania gospodarki, który ma być przeprowadzony w etapach. Kwestia szkół przedszkoli i żłobków zostanie poruszona dopiero w 3 etapie:  Organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i klasach szkolnych 1-3 przy ustalonej maksymalnej liczbie dzieci w sali. Niedawno Jadwiga Emilewicz poinformowała, że dzieci raczej nie wrócą do szkoły przed wakacjami. Te słowa skomentował minister edukacji Dariusz Piontkowski. Czy coś się zmieniło?  Zobacz także:  Kiedy powrót do szkół? Wicepremier zapowiada: W tym roku uczniowe raczej nie wrócą! Koronawirus w Polsce. Czy uczniowie wrócą do szkoły przed wakacjami?  Minister edukacji Dariusz Piątkowski odniósł się do słów Jadwigi Emilewicz na temat tego, że dzieci nie wrócą do szkół przed wakacjami. W rozmowie z Interią.pl przyznał że to tylko jeden z możliwych scenariuszy. Minister podkreślił, że zdaje sobie sprawę, że nauka domowa jest męcząca, ale dostrzega też pewien dobry aspekt:  Większość nauczycieli, rodziców i uczniów chciałaby, aby przynajmniej na jakiś czas możliwy był powrót do tradycyjnego nauczania. Dostaję takie sygnały, rozmawiam ze znajomymi nauczycielami, rodzicami. Uczniowie tęsknią za rówieśnikami, ale też za tradycyjną formułą nauczania. Siedzenie przed komputerem, brak relacji z żywym człowiekiem, to nie to samo, co bezpośredni kontakt. Paradoksalnie może to być pozytywny efekt tej epidemii - młodzież, która dotąd tęskniła za komputerem, może zacznie teraz doceniać bezpośrednie relacje. W rozmowie z Interią podkreślił również, że...

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News
Newsy
Dzieci wrócą do szkoły jeszcze przed wakacjami? Jest decyzja ministra edukacji narodowej! 
Kiedy dzieci wrócą do szkół? Jest decyzja ministra edukacji narodowej!

Przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej podczas konferencji prasowej poinformował, kiedy dzieci będą mogły wrócić do szkoły. Czy uczniowie wrócą do szkoły jeszcze przed wakacjami? Dariusz Piontkowski rozwiał wszelkie wątpliwości w tej sprawie! To ważna wiadomość dla rodziców wszystkich uczniów, którzy na początku marca rozpoczęli nauczanie zdalne! Uczniowie nie wrócą do szkoły przed wakacjami W związku z pandemią koronawirusa władze w Polsce już na początku marca wprowadziły wiele obostrzeń. Zamknięto wówczas galerie handlowe, kina szkoły czy place zabaw. Od 12 marca dzieci nie chodzą również do szkoły- od tamtej chwili trwa nauczanie zdalne. Rodzice i uczniowie z pewnością zastanawiają się teraz, czy dzieci wrócą do szkoły i zajęć stacjonarnych jeszcze przed wakacjami. Teraz minister edukacji narodowej rozwiał wątpliwości w tej sprawie! Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej przyznał, że w tym roku szkolnym uczniowie nie wrócą do szkół! Fizycznie, w dużych grupach całe klasy nie wrócą do szkół przed wakacjami. (…) Mamy nadzieję, że będzie to możliwe już od września tego roku. Przygotowując rekrutację mamy nadzieję, że ta rekrutacja będzie przygotowywała dzieci i młodzież do powrotu do nauki w tradycyjnej formule- powiedział Dariusz Piontkowski. Od dziś uruchomiliśmy konsultacje dla wszystkich dzieci w szkołach. Zdajemy sobie sprawę z tego, że części zajęć nie można przeprowadzić bez zajęć praktycznych czy spotkań z wychowawcą.  Szef Ministerstwa Edukacji Narodowej  podczas spotkania z mediami mówił również o koloniach i obozach dla dzieci podczas tegorocznych wakacji. Dariusz Piontkowski potwierdził, że na obecnie dzieci będą mogły pojechać na wakacje.  Opublikowaliśmy informacje o tym,...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner