Basia Kurdej-Szatan będzie miała syna!
Instagram
Newsy

Poród tuż tuż! Basia Kurdej-Szatan zdradza, czy boi się porodu: "Poród oznacza ból. Hanię rodziłam 12 godzin!"

Poród tuż tuż! Basia Kurdej-Szatan zdradza, czy boi się porodu: "Poród oznacza ból. Hanię rodziłam 12 godzin!"

"Jak się czułyście babeczki w ostatnim miesiącu? :) może poprawicie mi dzisiaj nastrój?", pyta na Instagramie Barbara Kurdej-Szatan (34) i przyznaje, że odlicza dni do porodu.

– Czuję się teraz świetnie, kilka dni temu śpiewałam w chórkach na koncercie męża w klubie jazzowym. Tylko czasem wieczorami dopada mnie gorszy nastrój, bo mam już naprawdę duży brzuch, trudniej mi się oddycha, szybciej się męczę, zwłaszcza że w sierpniu jest bardzo gorąco. Na szczęście nie jestem tak spuchnięta jak w ostatnich tygodniach pierwszej ciąży. Może dlatego, że tym razem będzie chłopak? – śmieje się Barbara w rozmowie z „Fleszem”.

Zobacz także: Ciężarna Barbara Kurdej-Szatan wciąż zmaga się z boreliozą! "Nie biorę leków". A jak się czuje?

Jaką mamą jest Basia Kurdej-Szatan? Zaczęła mówić o Hani i nagle wtrącił się Rafał! Musicie to usłyszeć

NA OSTATNIĄ CHWILĘ

Czy wszystko jest już gotowe na przyjście dziecka na świat?

– Razem z mężem mamy takie natury, że pewne sprawy zostawiamy na ostatnią chwilę. Jesteśmy doświadczonymi rodzicami i wiemy, że na początku maluszek niewiele potrzebuje. Dlatego dopiero niedawno zamówiliśmy najbardziej potrzebne rzeczy: trochę ubrań, wózek i specjalne malutkie łóżeczko. Na razie synek będzie mieszkał z nami w sypialni, tuż obok małżeńskiego łóżka. Gdy trzeba będzie go nakarmić w nocy, wystarczy opuścić ściankę łóżeczka i już można przytulić maleństwo do piersi. Wydaje mi się, że to bardzo praktyczne rozwiązanie – opowiada aktorka.

Gwiazda nie myśli jeszcze o urządzaniu osobnego pokoiku dla małego Henryczka. Kolory, dodatki, dywaniki, mebelki… Na podjęcie ostatecznych decyzji dają sobie z mężem czas. Teraz to nie meblowanie jest najważniejsze, ale zbliżający się poród. Barbara przyznaje, że przed narodzinami dziecka targają nią, jak każdą mamą, silne emocje.

Basia Kurdej Szatan pokazała piękna ciążowe zdjęcie. Brzuszek już opada
Instagram

– Z jednej strony nie mogę się doczekać porodu, intuicyjnie czuję, że wszystko może się odbyć wcześniej. A z drugiej strony mam pewne obawy, bo poród oznacza ogromny ból. Chcę rodzić w sposób naturalny, bo wiem, że to bardzo ważne dla zdrowia maleństwa – mówi Kurdej-Szatan.

– Pamiętam, że Hanię rodziłam w szpitalu przez 12 godzin. A wcześniej, zanim zdecydowaliśmy się przyjechać na izbę przyjęć, przez jakieś cztery godziny czułam skurcze przedporodowe. Jak będzie tym razem? Czas pokaże. Zazdroszczę Ani Lewandowskiej, że rodziła drugą córkę Laurę tylko 30 minut. Ze mną może być inaczej, obawiam się, że moje ciało mogło „zapomnieć” przez osiem lat, jak to jest rodzić. A może się mylę, może to kompletnie nie ma znaczenia? – zastanawia się.

Gwiazda podjęła już dwie najistotniejsze decyzje. Chce rodzić razem z mężem i cieszy się, że szpitale na razie nie wykluczają takiej możliwości. Obecność Rafała pomogła jej w trakcie pierwszego porodu, bo mąż bardzo ją wspierał w chwilach słabości, liczył czas pomiędzy skurczami, masował obolałe ciało.

Barbara wybrała też szpital i co ciekawe, nie jest to ekskluzywna prywatna placówka, ale państwowy szpital położniczy w Warszawie, który polecił jej lekarz prowadzący ciążę.

Barbara Kurdej-Szatan z mężem
East News

TYLKO RODZINA!

Ostatnie miesiące aktorka poświęciła wyłącznie rodzinie i to był dla niej bardzo ważny czas, bo mogła być blisko nie tylko z mężem i córką. Państwo Szatanowie przez dwa miesiące gościli w domu rodziców Barbary, a potem wyjechali z rodzicami Rafała na kemping. To były tygodnie, które oboje chcieli także poświęcić ośmioletniej córeczce. Hania od dwóch lat pytała, kiedy będzie miała brata lub siostrę, jednak jej mama wie, że gdy braciszek przyjdzie na świat, odrobina zazdrości może się u niej pojawić.

– Dużo z Hanią rozmawiamy o tym, jak zmieni się nasze życie. Spełniliśmy też jej wielkie marzenie: do naszej rodziny niedawno dołączył buldożek francuski Betty. Uznaliśmy z Rafałem, że to idealny moment na szczeniaka, bo mam teraz więcej wolnego czasu, by się nim opiekować. To cudowne, ile radości daje nam wszystkim ten pies – opowiada aktorka.

W ostatnich trzech tygodniach przed porodem gwiazda nie zamierza nigdzie podróżować. Koniec z urlopami! Obecnie spędza czas głównie na odpoczynku w domu, choć zdążyła jeszcze nagrać audiobook, powieść Bolesława Prusa „Lalka”, w którym wciela się w żywiołową Kazimierę Wąsowską. Po porodzie Kurdej-Szatan nie chce wracać od razu do pracy. Deklaruje, że będzie to robić stopniowo, w zależności od swojego samopoczucia i stanu zdrowia maluszka. A kto wybrał imię dla dziecka?

– Już w marcu zaproponowała je Haneczka. Nasz synek będzie miał na imię Henryk, chyba że po porodzie spojrzymy w jego oczka i podejmiemy nagle inną decyzję – mówi Barbara i dodaje: – Trzymajcie kciuki! Dziś nie ma dla mnie nic ważniejszego niż to, by synek urodził się zdrowy!

Barbara Kurdej - Szatan na Kasprowym Wierchu
Instagram

Basia Kurdej-Szatan z wózkiem
Newsy
Barbara Kurdej-Szatan zdradza szczegóły porodu: "Heniu ważył 4 kg, czekałam aż sam zdecyduje, kiedy przyjść na świat!"
Barbara Kurdej-Szatan zdradza szczegóły porodu: "Heniu ważył 4 kg, czekałam aż sam zdecyduje, kiedy przyjść na świat!"

Gwiazda już kilka lat temu mówiła, że marzą z mężem o rodzeństwie dla Hani, starania o dziecko trwały jednak dwa długie lata. Na szczęście ciąża minęła spokojnie, choć Barbara Kurdej-Szatan  przyznaje, że w ostatnich tygodniach było jej ciężko, miała spuchnięte kostki i naprawdę spory brzuszek. Mówiła nawet o sobie przekornie, że przypomina Fionę z bajki o Shreku. Szykujesz się do porodu? Wykorzystaj kod rabatowy Superpharm i zamów niezbędne akcesoria higieniczne. Barbara Kurdej-Szatan szczerze o porodzie Synek jest duży, po porodzie ważył ponad cztery kilogramy, więc miałam co dźwigać – mówi. Do ostatnich chwil ciąży aktorka starała się jednak zachować dobry nastrój i być aktywna. Chodziła do teatru, a kilka dni przed porodem nawet wybrała się z Anną Muchą do kawiarni na słodką bezę o północy. Hanię urodziłam tydzień przed terminem, więc i tym razem już na dwa tygodnie „przed” byłam w pełnej gotowości. Czułam, jakby miało to nastąpić wcześniej. Tymczasem małemu było w brzuszku dobrze i wcale się nie spieszył – opowiada Barbara „Party”. – Nie chciałam wywoływać porodu oksytocyną, a że wszystko było dobrze z maluszkiem, czekałam spokojnie, aż Henio sam zdecyduje, kiedy przyjść na świat – dodaje. Aktorka razem z mężem postanowiła, że nie będzie rodzić w prywatnej klinice. Wybrała warszawski szpital przy ulicy Inflanckiej i jest z tej decyzji bardzo zadowolona. Jak mówi, miała świetnego lekarza, pokój tylko dla siebie, a przy porodzie towarzyszyli jej położna Magda i mąż Rafał. Był bardzo pomocny i kochany, przygotował nawet zestaw utworów jazzowo-soulowych, które mnie relaksowały – wspomina gwiazda. – Zależało mi, żeby urodzić naturalnie – dodaje....

Barbara Kurdej-Szatan w białej stylizacji
ONS
Newsy
Poród lada chwila, ale Basia Kurdej-Szatan jeszcze nie urządziła pokoju dla syna! "Pewne sprawy zostawiamy na ostatnią chwilę"
Basia Kurdej Szatan czeka na synka, Henia! Jak się przygotowuje do porodu?

Barbara Kurdej-Szatan przyznaje, że odlicza dni do porodu. Zapytaliśmy się, jak sie czuje tuż przed porodem.  Czuję się teraz świetnie , kilka dni temu śpiewałam w chórkach na koncercie męża w klubie jazzowym. Tylko czasem wieczorami dopada mnie gorszy nastrój, bo mam już naprawdę duży brzuch, trudniej mi się oddycha, szybciej się męczę, zwłaszcza że w sierpniu jest bardzo gorąco. Na szczęście nie jestem tak spuchnięta jak w ostatnich tygodniach pierwszej ciąży. Może dlatego, że tym razem będzie chłopak? – śmieje się Barbara w rozmowie z „Fleszem”. Czy wszystko jest już gotowe na przyjście dziecka na świat? Razem z mężem mamy takie natury, że pewne sprawy zostawiamy na ostatnią chwilę. Jesteśmy doświadczonymi rodzicami i wiemy, że na początku maluszek niewiele potrzebuje. Dlatego dopiero niedawno zamówiliśmy najbardziej potrzebne rzeczy: trochę ubrań, wózek i specjalne malutkie łóżeczko. Na razie synek będzie mieszkał z nami w sypialni, tuż obok małżeńskiego łóżka. Gdy trzeba będzie go nakarmić w nocy, wystarczy opuścić ściankę łóżeczka i już można przytulić maleństwo do piersi. Wydaje mi się, że to bardzo praktyczne rozwiązanie – opowiada aktorka. Gwiazda nie myśli jeszcze o urządzaniu osobnego pokoiku dla małego Henryczka. Kolory, dodatki, dywaniki, mebelki… Na podjęcie ostatecznych decyzji dają sobie z mężem czas. Teraz to nie meblowanie jest najważniejsze, ale zbliżający się poród. Basia Kurdej Szatan i Rafał Szatan czekają na synka!  Więcej - w nowym "Fleszu"!

Barbara Kurdej-Szatan w szarej bluzie
Instagram
Newsy
Barbara Kurdej-Szatan pokazała goły brzuszek tuż przed porodem. "Jak pięknie" komentują fani
Barbara Kurdej-Szatan pokazała goły brzuszek tuż przed porodem. "Jak pięknie" komentują fani

Barbara Kurdej-Szatan już wkrótce po raz drugi zostanie mamą. Aktorka ma już naprawdę duży brzuszek, którym właśnie pochwaliła się na najnowszym zdjęciu opublikowanym na Instagramie. Gwiazda serialu "M jak miłość" zaledwie kilka dni temu udostępniła w sieci piękne fotki z sesji do magazynu, a teraz pokazała się w naturalnym wydaniu z odsłoniętym brzuszkiem. Internauci są zachwyceni! Basia Kurdej-Szatan pokazała duży brzuszek Narodziny drugiego dziecka Basi Kurdej-Szatan i Rafała Szatana są zaplanowane na połowę września. Gwiazda "M jak miłość" ma już naprawdę duży ciążowy brzuszek i jak sama ostatnio przyznała, czuje, że maleństwo przyjdzie na świat przed wyznaczonym terminem. Teraz, aktorka razem z mężem szykują się do narodzin synka.  Razem z mężem mamy takie natury, że pewne sprawy zostawiamy na ostatnią chwilę. Jesteśmy doświadczonymi rodzicami i wiemy, że na początku maluszek niewiele potrzebuje. Dlatego dopiero niedawno zamówiliśmy najbardziej potrzebne rzeczy: trochę ubrań, wózek i specjalne malutkie łóżeczko. Na razie synek będzie mieszkał z nami w sypialni, tuż obok małżeńskiego łóżka- Basia wyznała ostatnio w rozmowie z "Fleszem".  Tuż przed porodem Barbara Kurdej-Szatan pokazała swoim fanom piękne naturalne zdjęcie, na którym pozuje z odsłoniętym brzuszkiem, a obok leży jej córeczka Hania. Internauci są zachwyceni tym widokiem! - Piękna mama piękna córka to i będzie piękny synek💓 - Pięknie Pani wygląda - Cudnie ❤️🥰😍 - Jaki cudny brzusio😘😙😚- komentują fani. Zobaczcie, jak tuż przed porodem prezentuje się Basia Kurdej-Szatan! Zobacz także:  Barbara Kurdej-Szatan zdradziła w końcu imię syna! Ostatnio bardzo popularne... "Świetnie to brzmi" Barbara Kurdej-Szatan...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik