Party Stories
Bosh opracował super szybki test na koronawirusa. Wynik w mniej niż 2,5 godziny
East News
Newsy

Polski test na koronawirusa ze 100% skutecznością! Kiedy trafi do szpitali?

Polski test na koronawirusa już za tydzień ma trafić do szpitali!

Powstał polski test na koronawirusa. Stworzyli go naukowcy z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Test przeszedł już niezbędne badania i jego 100-procentowa skuteczność została potwierdzona przez Państwowy Zakład Higieny. Kiedy trafi do polskich szpitali? Zobaczcie, ile kosztuje wyprodukowanie jednego testu! Będziecie zaskoczeni...

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Kiedy rozpoczyna się masowa produkcja polskich testów na koronawirusa?

Naukowcy zdecydowali, że pierwszą partię 1000 testów na koronawirusa przekażą bezpłatnie Ministerstwu zdrowia do dyspozycji, a za tydzień ma ruszyć masowa produkcja do 150 tyś. testów dofinansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Radio Zet poinformowało, że cena jednego testu wynosi ok. 53 zł. Prace nad wykonaniem testu trwały 3 tygodnie. 

Jesteśmy gotowi do tego, żeby w przyszłym tygodniu uruchomić małą, zupełnie darmową produkcję ok. 1 tys. testów, które przekażemy ministerstwu do dystrybucji. Natomiast w kolejnym tygodniu planujemy już ruszyć z masową produkcją w ramach tej dotacji, którą otrzymaliśmy z ministerstwa. W jej ramach planujemy wyprodukować 100-150 tys. testów, które również zostaną przekazane do ministerstwa i rozprowadzone po laboratoriach diagnostycznych w całej Polsce  – poinformowała dr Luiza Handschuh z Zakładu Biologii Molekularnej i Systemowej ICHB PAN.

W jakim czasie otrzymamy wynik na obecność koronawirusa?

Polski test na koronawirusa pozwala potwierdzić obecność koronawirusa u osoby badanej już w czasie 6 godzin. Jeśli do prac przyłączą się inne jednostki ilość wykonywanych testów będzie mogła znacznie wzrosnąć. 

Obecnie trwa proces zalegalizowania testów na koronawirusa. Wszelkie niezbędne dokumenty już zostały złożone, m.in. wniosek w Urzędzie Rejestracji Wyrobów Medycznych. W tej sytuacji procedury z pewnością będą odbywały się w trybie ekspresowym, aby polski test na koronawirusa jak najszybciej trafił na rynek.

Na jakiej zasadzie działa polski test na koronawirusa?

Dr Luiza Handschuh z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk poinformowała, na jakiej zasadzie działa polskie test na koronawirusa. 

Wszystkie obecnie dostępne testy komercyjne mają tzw. kontrolę zewnętrzną czyli kwas nukleinowy RNA, który dodaje się do testu, i który również potem się kontrolnie wykrywa, wszak jeżeli coś dodaje się do próbki w trakcie procedury diagnostycznej, to powinno być to wykrywalne. W przeciwieństwie do nich, test opracowany przez polskich naukowców w ramach kontroli ma wykrywać ludzki RNA. Kiedy od pacjenta pobierany jest wymaz, oprócz wirusa znajdziemy w nim zawsze jakieś komórki ludzkie. Polski test na koronawirusa sprawdza czy te komórki są faktycznie obecne. W ten sposób można potwierdzić prawidłowość procedury diagnostycznej, prawidłowe pobranie, przechowanie i transport próbki oraz stopień degradacji RNA w próbce - informuje dr Luiza Handschuh. 

Pozytywną wiadomością dotyczącą testu na koronawirusa pochwalił się Jarosław Gowin na Twitterze. Były wicepremier poinformował, że Państwowy Zakład Higieny potwierdził 100% skuteczność polskiego testu!

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Już za 10 dni liczba zachorowań będzie maleć?! Ekspert zdradził, do kiedy potrwa kwarantanna

Bosh opracował super szybki test na koronawirusa. Wynik w mniej niż 2,5 godziny
East News

Naukowcy z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu stworzyli polski test na koronawirusa.

Koronawirus
EastNews

 

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Koronawirus w Polsce
East News
Newsy
Gdzie i jak można zrobić test na koronawirusa? Ile kosztuje badanie na koronawirusa?
Testy na koronawirusa w Polsce? Gdzie zrobić badanie?

W Polsce z każdym dniem pojawia się coraz więcej osób zakażonych koronawirusem. Do tej pory osoby, które wracają z miejsc, gdzie ryzyko zakażenia było duże, ale nie mają niepokojących objawów były poddawane obserwacji, a jeśli miały styczność z osobą u której wykryto koronawirus - kwarantannie. Test na obecność wirusa SARS-CoV-2 wykonywany był jedynie w szpitalu, a próbki badało początkowo sześć specjalnie przystosowanych do tego laboratoriów. Teraz ich liczba zwiększyła się do 11! Czy testy na koronawirusa są już dostępne dla każdego? Ile kosztuje wykonanie badania na koronawirusa i gdzie można je przeprowadzić? Testy na koronawirusa są dostępne? Badanie na koronawirusa nosi nazwę identyfikacja RNA 2019-nCoV metodą PCR  i jak informował Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski jest bezpłatnie wykonywane u wszystkich osób hospitalizowanych, u których jest podejrzenie koronawirusa. Wobec tych osób, które są wskazane przez zalecenia, wszystkie badania są refundowane - powiedział Łukasz Szumowski w tvp.info Jednak Szpital Zakaźny w Warszawie wprowadził rozporządzenie na mocy, którego można było zrobić test  na koronawirusa w tej placówce. Za badanie na obecność wirusa SARS-CoV-2 trzeba zapłacić 500 zł! 5 lutego 2020 r. wprowadza się cennik badania identyfikacja RNA 2019-nCoV metodą PCR. Koszt badania to 500 zł. Zarządzenie wchodzi w życiem z dniem podpisania – czytamy w opublikowanym zarządzeniu podpisanym przez Agnieszkę Kujawską-Misiąg, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie. Kiedy sprawa wyszła na jaw placówka zrezygnowała z pobierania opłat od osób, które chciały na własną rękę przebadać się na obecność koronawirusa. Obecnie trwają rozmowy w tej sprawie....

Siostra Michała Szpaka, Marlena Szpak o koronawirusie we Włoszech
East News
Newsy
Siostra Michała Szpaka utknęła we Włoszech! "Nie mogę wrócić do Polski. Odbywam kwarantannę"

Marlena Szpak to wokalistka operowa, a prywatnie siostra Michała Szpaka . Na co dzień mieszka i pracuje we Włoszech. Na Instagramie relacjonuje to co się dzieje w kraju, mówiąc że sytuacja jest dramatyczna. Nie ukrywa, że się boi.  Marlena informuje, że kwarantanna zatrzymała już w domach ponad 3 mln Włochów, a kolejne 3,6 mln ryzykuje podobnym zamknięciem w izolacji.  Zobacz także:  Nie żyje lekarz zarażony koronawirusem! "Mówił, że maski się kończyły. Lekarze musie walczyć o życie pacjentów" Siostra Michała Szpaka o koronawirusie we Włoszech Marlena Szpak pracuje i mieszka we Włoszech, gdzie sytuacja z rozprzestrzeniającym się koronawirusem jest dramatyczna. Liczba zarażonych przekroczyła już 21 tys. a zmaeło ponad 1,4 tys. osób. Liczba śmiertelnych ofiar przekracza 100 dziennie.  Codziennie wzrastają przypadki zakażeń i ofiary śmiertelne. Co prawda dotyczą one głównie osób starszych ze schorzeniami oraz chorobami przewlekłymi, ale są również śmiertelne przypadki osób stosunkowo młodych, po 50. roku życia, a także i niestety osób po 30. roku życia. 13 marca zmarł mężczyzna 38-letni – wyznała wokalistka w rozmowie z gazetą  Fakt . Siostra Michała Szpaka nie ukrywa, że tragedia spowodowana koronawirusem to wina lekceważących powagę sytuacji Włochów:  Początkowo Włosi obiektywnie lekceważyli powagę sytuacji. Problem dotyczył głównie północnej części. Wirus niestety rozniósł się po całym terenie Włoch, w związku z czym władze państwa oraz służby zdrowia zarządziły drastyczne ograniczenia względne każdego obywatela i dopiero wtedy ludzie przebili "szklaną bańkę" niedowierzeń i świadomie zamykać się w domach by odbyć kwarantannę.  Marlena Szpak z powodu działań...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner