Polsat SuperHit Festiwal 2021 będziemy mogli zobaczyć już w piątek i sobotę 25, 26 czerwca. Na scenie w Sopocie pojawią się największe polskie gwiazdy: Cleo, Kamil Bednarek czy Doda. Produkcja jednak zelektryzowała fanów informacją, że do Polski przyjadą również zwycięzcy tegorocznej Eurowizji, zespół Maneskin! Włoska grupa po raz pierwszy zagra w naszym kraju. Możemy spodziewać się mnóstwa rockowej energii i świetnej muzyki. Sprawdźcie szczegóły.

Reklama

Maneskin zagra na Polsat SuperHit Festiwal 2021 - o której emisja koncertu?

Zespół Maneskin okazał się bezkonkurencyjny w tegorocznym konkursie Eurowizji 2021. Europejczycy dali się ponieść jego energii i niezwykłej charyzmie. Rockowa grupa muzyczna jest doskonale zgrana - muzycy współpracują ze sobą od 2016 roku. W skład zespołu wchodzi wokalista Damiano David, gitarzyści Victoria De Angelis i Thomas Raggi oraz perkusista Ethan Torchio. Podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2021 wykonali utwór "Zitti e Buoni", zapewniając tym samym pierwsze zwycięstwo Włoch na Eurowizji od 30 lat!

Maneskin, co w tłumaczeniu oznacza "światło księżyca", gra muzykę na pograniczu rocka, glam rocka (tak bardzo popularnego w latach 80. ubiegłego wieku) i funka. Swoją grę określają także mianem rocka alternatywnego. Są więc fuzją wszystkich możliwych cech, jakie niesie za sobą brzmienie rocka. Możemy więc być pewni, że na scenie pojawi się prawdziwa energia!

Emisja koncertu odbędzie się już w sobotę 26 czerwca o godzinie 20:00. Będziecie oglądać?

Zobacz także: Eurowizja 2021: jak wyglądał kiedyś zwycięzca Eurowizji Damiano David z zespołu Måneskin? Jest nie do poznania

Zobacz także

Odkąd Maneskin zgarnął pierwszą nagrodę w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021, ich single "Zitti e buoni" i "I wanna be your slave" znajdują się w czołówce najpopularniejszych utworów w serwisach streamingowych. Z kolei ich pierwsza płyta o wdzięcznym tytule "Teatro D'ira. Volume 1" to jeden z najchętniej kupowanych krążków w Europie.

Mat. prasowe

Szczególną uwagę słuchaczy i widzów Eurowizji 2021 przykuł wokalista zespołu Damian David. Przystojny muzyk jest ekscentrykiem, lubi być w centrum uwagi i prowokować. Jego charyzma na scenie jest niesamowita i daje słuchaczom mnóstwo pozytywnej energii. Jesteśmy pewni, że podczas Polsat SuperHit Festiwal 2021, wokalista i pozostali członkowie grupy Maneskin, dadzą gorące show na światowym poziomie!

Mat. prasowe
Reklama

Maneskin to zespół, który udowodnił, że glam rock może się znów odrodzić i być lubianym, popularnym gatunkiem muzycznym. Włoscy artyści są ucieleśnieniem cech dawnych rockowych zespołów, które dziś są określane jako legendy. Możemy być pewni, że koncert w Sopocie będzie wielkim wydarzeniem!

Mat. prasowe
Reklama
Reklama
Reklama