Piotr Woźniak-Starak
East News
Newsy

Wójt Giżycka i sanepid zawiadomili policję w sprawie grobu Piotra Woźniaka-Staraka!

Wójt Giżycka i sanepid zawiadomili policję w sprawie grobu Piotra Woźniaka-Staraka!

Sprawa pochówku Piotra Woźniaka-Staraka od samego początku wzbudza sporo kontrowersji. Rodzina utalentowanego producenta filmowego podjęła bowiem decyzję, że trumna z jego ciałem zostanie złożona na terenie rodzinnej posiadłości w miejscowości Fuleda na Mazurach. Według doniesień medialnych Piotr Woźniak-Starak został pochowany w specjalnie wybudowanych katakumbach.

Niestety, spore wątpliwości w tej sprawie miał m.in. sanepid, który skierował wniosek do inspektora nadzoru budowlanego o zbadanie miejsca pochówku producenta filmowego. Okazało się wówczas, że według inspektora grób Piotra Woźniaka-Staraka może nie być katakumbą. Sprawę skierowano wówczas do prokuratury. Teraz okazuje się, że o wszystkim została zawiadomiona również policja!

Historia miłości Agnieszki Woźniak-Starak i Piotra Woźniaka-Staraka. Jak się poznali?

Policja zajmie się sprawą pochówku Piotra Woźniaka-Staraka?

Według najnowszych doniesień mediów sanepid i wójt gminy Giżycko złożyli zawiadomienie na policji w sprawie pochówku Piotra Woźniaka-Staraka. Informacje dotyczące zawiadomienia potwierdził sam wójt Giżycka. 

Złożyłem dziś do komendanta policji w Giżycku zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia wykroczenia polegającego na pochówku poza obrębem cmentarza - PAP cytuje wójta Giżycka Marka Jasudowicza. 

Z kolei dyrektor wojewódzkiego sanepidu w Olsztynie już kilka dni temu w rozmowie z mediami przyznał, że chociaż miejsce pochówku nie stanowi zagrożenia, to sanepid musi zawiadomić o nieprawidłowościach. Dlaczego?

Z punktu widzenia epidemiologii to nie ma żadnego znaczenia, żadnego ryzyka, że tych katakumb nie ma. Ale przepis jest przepis. Mamy związane ręce i musieliśmy wystąpić do prokuratury. Można by to zostawić, rodzina już swoje przeżyła, ale prawo nas zobowiązuje - portal wp.pl cytuje Janusza Dzisko. 

Czy to oznacza, że trumna z ciałem Piotra Woźniaka-Staraka zostanie przeniesiona w inne miejsce? Tego na razie nie wiadomo. 

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak zginął w wypadku, do którego doszło 18 sierpnia na jeziorze Kisajno na Mazurach. Producent filmowy wypadł z motorówki, a ratownicy przez kilka dni szukali jego ciała. Niestety, 22 sierpnia wiceszef MSWiA poinformował, że służby odnalazły Piotra Woźniaka-Staraka. Uroczystości pogrzebowe trwały dwa dni. Msza żałobna odbyła się 29 sierpnia w Konstancinie-Jeziornej, a 30 sierpnia trumna z ciałem Piotra Woźniaka-Staraka została złożona na terenie rodzinnej posiadłości na Mazurach. 

Zobacz także: We krwi Piotra Woźniaka-Staraka wykryto alkohol! Prokuratura ujawniła wyniki sekcji zwłok

Sprawa pochówku Piotra Woźniaka-Staraka trafiła do prokuratury i na policję

Piotr Woźniak-Starak
EastNews

Producent filmowy został pochowany na terenie rodzinnej posiadłości

Piotr Woźniak-Starak
EastNews

Zobacz także
Agnieszka Woźniak Starak przesłuchana w sprawie śmierci męża

Agnieszka Woźniak-Starak w osobistym wpisie o ostatnim filmie męża! "Sytuacji kryzysowych nie brakowało"

Agnieszka Woźniak-Starak na gali zamknięcia festiwalu w Gdyni

Agnieszka Woźniak-Starak podziękowała za wsparcie: "Może słowa nie wyleczą, ale takie na pewno pomagają"

 

Piotr Woźniak-Starak
EastNews
Newsy
Ola Hamkało nagrała z Piotrem Woźniakiem-Starakiem film "Big Love". Opowiedziała nam o nim niesamowitą historię!
Ola Hamkało nagrała z Piotrem Woźniakiem-Starakiem film "Big Love". Opowiedziała nam o nim niesamowitą historię!

Siedem lat temu Aleksandra Hamkało wcieliła się w Emilię Baumgardt na planie filmu "Big Love". Produkcję zrealizował zespół kreatywny Piotra Woźniaka-Staraka. Film do kin przyciągnął ponad 200 tysięcy widzów, co wcale nie było złym wynikiem. Aktorka miała przyjemność pracować z producentem filmowym, który zmarł 18 sierpnia br. w wypadku na motorówce na mazurskim jeziorze Kisajno. Jak wspomina pracę z Piotrem? Okazuje się, że mąż Agnieszki Woźniak-Starak był niezastąpiony na planie!  Posłuchajcie, co przytrafiło się Oli na planie filmu "Big Love". Praca z Piotrem była samą przyjemnością. Zobacz także:   Sebastian Kulczyk i Piotr Woźniak-Starak przyjaźnili się. Miliarder zamieścił wzruszający post  

Piotr Woźniak-Starak
EastNews
Newsy
Co dalej z grobem Piotra Woźniaka-Staraka? Sprawa trafiła do prokuratury
Co dalej z grobem Piotra Woźniaka-Staraka? Sprawa trafiła do prokuratury

Ponad dwa miesiące temu w tragicznym wypadku zginął Piotr Woźniak-Starak. Producent filmowy wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno na Mazurach, a jego ciało zostało odnalezione dopiero po kilku dniach poszukiwań. Uroczystości pogrzebowe męża Agnieszki Woźniak-Starak trwały dwa dni. Msza żałobna została odprawiona w Konstancinie-Jeziornej, a następnego dnia najbliższa rodzina i przyjaciele wzięli udział w ostatnim pożegnaniu Piotra Woźniaka-Staraka na Mazurach. Okazało się wówczas, że producent filmowy został pochowany na terenie posiadłości Staraków. Pochówek producenta od samego początku wzbudzał sporo kontrowersji, a dziś okazuje się, że sanepid skierował sprawę do prokuratury!  Co z grobem Piotra Woźniaka-Staraka? Jeszcze przed pogrzebem Piotra Woźniaka-Staraka sanepid informował, że nie wydawał zgody na pochowanie producenta filmowego na terenie rodzinnej posiadłości na Mazurach. Media informowały wówczas, że bliscy Piotra Woźniaka-Staraka zdecydowali się na wybudowanie katakumb, w których według prawa może zostać złożona trumna. Ostatnio okazało się jednak, że urzędnicy postanowili zbadać, czy Piotr Woźniak-Starak rzeczywiście został pochowany w katakumbach. Inspektor nadzoru budowlanego miał niestety sporo wątpliwości w tej sprawie. To, co widziałem na miejscu, jest małą architekturą, jeśli chodzi o to, co zbudowano na powierzchni. Nie wiem, jak grób wygląda w środku, opierałem się na przekazanych mi informacjach i dokumentach - powiedział w rozmowie z PAP Jerzy Chmielewski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Giżycku. Urzędnicy nie ukrywali wówczas, że jeszcze nie wiedzą, jakie będą ich dalsze kroki w sprawie grobu Piotra Woźniaka-Staraka. Teraz media informują, że sprawa została skierowana do prokuratury! Według doniesień portalu...

Piotr Woźniak-Starak
East News
Newsy
Sprawa grobu Piotra Woźniaka-Staraka trafiła do sądu! Jest wniosek o karę
Sąd zajmie się sprawą grobu Piotra Woźniaka-Staraka!

Sąd zajmie się sprawą grobu Piotra Woźniaka-Staraka! Okazuje się, że policja złożyła wniosek o ukaranie za pochowanie producenta filmowego poza terenem cmentarza. Kiedy sąd rozpatrzy sprawę grobu męża Agnieszki Woźniak-Starak i kogo oskarżono o popełnienie wykroczenia? Jest komentarz rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Olsztynie.  Sąd zbada sprawę grobu Piotra Woźniaka-Staraka Sprawa pochówku Piotra Woźniaka-Starak od samego początku wzbudza sporo kontrowersji. Producent filmowy, który zmarł wyniku wypadku do którego doszło 18 sierpnia na jeziorze Kisajno na Mazurach, został pochowany na terenie rodzinnej posiadłości w miejscowości Fuleda na Mazurach. Według medialnych informacji urna z prochami producenta miała zostać złożona w specjalnie wybudowanych katakumbach. Spore wątpliwości w tej sprawie miał sanepid, który skierował wniosek do inspektora nadzoru budowlanego o zbadanie miejsca pochówku producenta filmowego. Okazało się wówczas, że według inspektora, grób Piotra Woźniaka-Staraka może nie być katakumbą. O sprawie poinformowano policję, która teraz złożyła wniosek do sądu o ukaranie za pochowanie męża Agnieszki Woźniak-Starak poza obrębem cmentarza. Jak informuje "Super Express" o popełnienie wykroczenia oskarżono Mirosława S.  Sąd Rejonowy w Giżycku (woj. warmińsko-mazurskie) zajmie się sprawą grobu tragicznie zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka. To wszystko na wniosek giżyckiej policji, która 10 lutego złożyła dokument o ukaranie w związku z pochówkiem urny z prochami znanego producenta filmowego w grobie znajdującym się poza obrębem cmentarza (tj. o czyn z art 18 ust. 1 ustawy z dnia 31 stycznia 1959 roku o cmentarzach i chowaniu zmarłych w zw. z art. 12 ust. 3 tej samej- "Super Express" cytuje rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik