Jan Kulczyk, Sebastian Kulczyk
Eastnews
Newsy

Niektórzy dziennikarze jednak zostaną wpuszczeni na pogrzeb Jana Kulczyka. Relacja z uroczystości będzie w telewizji

Wyjątek dla jednej stacji

Dziś w Poznaniu odbędzie się pogrzeb najbogatszego Polaka - Jana Kulczyka. W uroczystości żałobnej według informacji policji weźmie udział nie mniej niż 5 tysięcy osób z kraju i ze świata. Wśród nich znajdzie się wiele osobistości ze świata polityki i biznesu.

Zobacz: Na pogrzebie Jana Kulczyka będą politycy, biznesmeni, przedstawiciele tysiąca instytucji

Jeszcze kilka dni temu w mediach pojawiły się informacje, że na pogrzeb Jana Kulczyka nie zostaną wpuszczeni dziennikarze. Okazuje się jednak, że stacja Polsat jako jedyna będzie mogła transmitować uroczystości na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu. Według informacji gazety.pl Polsat udostępni sygnał również konkurencyjnej TVN24.


Nie będzie to transmisja całej ceremonii, lecz łączenia między serwisami informacyjnymi - powiedziała Gazecie.pl szefowa działu PR w Polsacie, Anna Zwolińska.


Dziennikarze innych stacji i gazet nie zostaną wpuszczeni na uroczystości pogrzebowe.


To ma być realizacja z rozmachem. Zależy na tym osobiście Zygmuntowi Solorz-Żakowi, który przyjaźnił się z Kulczykiem - zdradziło źródło Gazety.pl


Pogrzeb Jana Kulczyka rozpocznie się o godz 11:30 w klasztorze Karmelitów Bosych na Wzgórzu św. Wojciecha. Biznesmen zmarł tydzień temu w Wiedniu. Miał 65 lat.


Zobacz: Nowe fakty w sprawie śmierci Jana Kulczyka. Co się stało w Wiedniu?Jan Kulczyk


Jan Kulczyk, Dominika Kulczyk


Lista najbogatszych Polaków WPROST Zygmunt Solorz-Żak

Ceremonię pogrzebową Jana Kulczyka przygotował scenograf Teatru Wielkiego-Opery Narodowej
East News
Newsy
Chór, orkiestra, utwory Chopina grane na pianinie. Pogrzeb Jana Kulczyka będzie wyjątkowy
Najbliżsi biznesmena zadbali o szczegóły uroczystości

Na dzisiejszym pogrzebie Jana Kulczyka nie zabraknie osobistości ze świata polityki, mediów i biznesu. W uroczystościach weźmie udział nie mniej niż pięć tysięcy osób . Pogrzeb najbogatszego Polaka, który zmarł tydzień temu w Wiedniu, odbędzie się w Poznaniu, msza żałobna w klasztorze Karmelitów Bosych na Wzgórzu św. Wojciecha. Pożegnanie biznesmena będzie relacjonować stacja Polsat . Zobacz:  Niektórzy dziennikarze jednak zostaną wpuszczeni na pogrzeb Jana Kulczyka. Relacja z uroczystości będzie w telewizji Uroczystość pogrzebowa będzie wyjątkowa - zadbał o to scenograf Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Jak donosi „Super Express” jeszcze wczoraj Boris Kudlička spotkał się z Grażyną Kulczyk oraz z Sebastianem Kulczykiem w Poznaniu, aby ustalić szczegóły.  Boris Kudlička był m.in. autorem koncepcji plastycznej polskiego pawilonu na światowej wystawie EXPO w 2010 roku w Szanghaju. Podczas ceremonii wystąpi orkiestra oraz chór Jerzego Maksymiuka i Janusz Olejniczak - pianista wykona kilka utworów Fryderyka Chopina. Zobacz: Jan Kulczyk był jej mężem przez 33 lata. Kim jest Grażyna Kulczyk?

Jan Kulczyk, Aleksander Kwaśniewski
Newsy
5 tysięcy osób na pogrzebie Jana Kulczyka. Politycy, biznesmeni, prezydenci
Znamy szczegóły

Już za kilka godzin rozpocznie się pogrzeb Jana Kulczyka . Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11:30 w klasztorze Karmelitów Bosych na Wzgórzu św. Wojciecha, gdzie zostanie odprawiona msza święta. Według informacji portalu Gazeta.pl na pogrzebie pojawi się co najmniej 5 tysięcy osób. Taką liczbę osób potwierdzili policji najbliżsi Jana Kulczyka . Swoją obecność potwierdziło także już około tysiąca instytucji, przedstawicieli banków, firm prywatnych oraz spółek publicznych z Polski i ze świata. Zobacz: Jan Kulczyk ze znanymi ludźmi z polityki i show-biznesu W uroczystości żałobnej wezmą udział takie osobistości jak: Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa, Anna Komorowska, Leszek Miller, Zbigniew Niemczycki, Zygmunt Solorz-Żak. Wśród zagranicznych gości pojawi się m.in. były prezydent Niemiec Horst Köhler, generał James Logan Jones - doradca bezpieczeństwa narodowego w rządzie Baracka Obamy . Według informacji portalu do Poznania, na lotnisko Ławica przyleci dziś 20 prywatnych samolotów z kraju i ze świata. Trudno nam potwierdzić, czy wszystkie lądowania mają związek z pogrzebem pana Jana Kulczyka, ale część z nich z całą pewnością tak  - powiedział pracownik lotniska. Po pogrzebie uroczystości żałobne odbędą się w Starym Browarze. Jan Kulczyk, najbogatszy Polak, zmarł tydzień temu w Wiedniu w wyniku zatoru żylno-płucnego. Biznesmen miał 65 lat. Zobacz: Nowe fakty w sprawie Jana Kulczyka. Co się stało w Wiedniu?  

Jan Kulczyk nie żyje
Newsy
Pogrzeb Jana Kulczyka odbędzie się 5 sierpnia
W Poznaniu

Według informacji „Głosu Wielkopolskiego” pogrzeb  Jana Kulczyka  odbędzie się w Poznaniu, a nie tak jak donosiły niektóre media - w Warszawie. Biznesmen będzie pochowany na cmentarzu na poznańskiej Nowinie w rodzinnym grobie - tam, gdzie spoczywa jego ojciec Henryk Kulczyk . Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w środę 5 sierpnia 2015 roku. Msza zacznie się o godzinie 11.30 w Klasztorze Karmelitów Bosych na Wzgórzu Św. Wojciecha. Pogrzeb na poznańskiej Nowinie rozpocznie się o godzinie 13.30. Jak Kulczyk zmarł w 29 lipca 2015 w wiedeńskiej klinice z powodu komplikacji po przebytej operacji. Najbogatszy Polak zostawił w żalu rodzinę: córkę Dominikęi syna Sebastiana. A także byłą żonę Grażynę Kulczyk i byłą długoletnią partnerkę Joannę Przetakiewicz Ojciec Jana Kulczyka zmarł dwa lata temu w maju 2013 roku. Rok póżniej na grobie Henryka Kulczyka pojawiła się rzeżba nieżyjącego wybitnego polskiego artysty Igora Mintoraja. Na ceremonie pogrzebową z pewnością przyjadą osobistości świata polityki i biznesu oraz gwiazdy, które znały i podziwiały Jana Kulczyka. 

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner