Jan Kulczyk
Jan Kulczyk Eastnews

Nowe fakty w sprawie śmierci Jana Kulczyka. Co się stało w Wiedniu?

Jan Kulczyk
Jan Kulczyk Eastnews
W środę dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci najbogatszego Polaka, Jana Kulczyka. Biznesmen miał 65 lat. Zmarł w nocy z wtorku na środę w szpitalu w Wiedniu. Początkowo pojawiły się informacje, że Jan Kulczyk przechodził w Austrii zabieg kardiologiczny, ale szybko okazało się, że był tam z innego powodu. Biznesmen od dłuższego czasu zmagał się z nowotworem. Już kilka lat temu przeszedł operację. Ostatnio jednak wyniki badań wskazywały, że choroba powraca.


Jak udało nam się dowiedzieć, operacja Jana Kulczyka udała się. Biznesmen dobrze się czuł, rozmawiał z bliskimi. W środę miał wracać do Warszawy. Nieoczekiwanie doszło do zatoru żylno-płucnego - komplikacji, która nieraz pojawia się po operacjach onkologicznych. Natychmiast trafił na stół operacyjny. Niestety, w przypadku zatoru nawet błyskawiczna pomoc na niewiele się zdaje.  Informacja o śmierci Jana Kulczyka zaskoczyła wszystkich, ale osoby z jego otoczenia wiedziały o tym, że od dłuższego czasu zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

“Wiedziałem, że ostatnio nie czuje się najlepiej. Ale też wiedziałem, że on umie zadbać o siebie, że jest w kontakcie ze znakomitymi polskimi lekarzami, pod opieką kliniki wiedeńskiej, gdzie często bywał”, powiedział w  RMF FM jego przyjaciel Waldemar Dąbrowski. 
 

Przypominamy, że pogrzeb Jana Kulczyka odbędzie się w środę w jego rodzinnym mieście Poznaniu. Jan Kulczyk zostanie pochowany na cmentarzu na poznańskiej Nowinie w rodzinnym grobie - tam, gdzie spoczywa jego ojciec Henryk Kulczyk.

 

Jan Kulczyk Grażyna Kulczyk


 

Jan Kulczyk, Joanna Przetakiewicz


 

Jan Kulczyk, Roman Polański


 

Przeładuj

Kuchnie gwiazd. Minimalizm u Siwiec, przepych u Przetakiewicz. A Szelągowska? Połączyła dwa nietypowe kolory

zobacz 00:55