Jan Kulczyk
Jan Kulczyk Eastnews
Newsy

Nowe fakty w sprawie śmierci Jana Kulczyka. Co się stało w Wiedniu?

"Od dłuższego czasu miał problemy zdrowotne", mówi jego przyjaciel.
W środę dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci najbogatszego Polaka, Jana Kulczyka. Biznesmen miał 65 lat. Zmarł w nocy z wtorku na środę w szpitalu w Wiedniu. Początkowo pojawiły się informacje, że Jan Kulczyk przechodził w Austrii zabieg kardiologiczny, ale szybko okazało się, że był tam z innego powodu. Biznesmen od dłuższego czasu zmagał się z nowotworem. Już kilka lat temu przeszedł operację. Ostatnio jednak wyniki badań wskazywały, że choroba powraca.


Jak udało nam się dowiedzieć, operacja Jana Kulczyka udała się. Biznesmen dobrze się czuł, rozmawiał z bliskimi. W środę miał wracać do Warszawy. Nieoczekiwanie doszło do zatoru żylno-płucnego - komplikacji, która nieraz pojawia się po operacjach onkologicznych. Natychmiast trafił na stół operacyjny. Niestety, w przypadku zatoru nawet błyskawiczna pomoc na niewiele się zdaje.  Informacja o śmierci Jana Kulczyka zaskoczyła wszystkich, ale osoby z jego otoczenia wiedziały o tym, że od dłuższego czasu zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

“Wiedziałem, że ostatnio nie czuje się najlepiej. Ale też wiedziałem, że on umie zadbać o siebie, że jest w kontakcie ze znakomitymi polskimi lekarzami, pod opieką kliniki wiedeńskiej, gdzie często bywał”, powiedział w  RMF FM jego przyjaciel Waldemar Dąbrowski. 
 

Przypominamy, że pogrzeb Jana Kulczyka odbędzie się w środę w jego rodzinnym mieście Poznaniu. Jan Kulczyk zostanie pochowany na cmentarzu na poznańskiej Nowinie w rodzinnym grobie - tam, gdzie spoczywa jego ojciec Henryk Kulczyk.

 

Jan Kulczyk Grażyna Kulczyk


 

Jan Kulczyk, Joanna Przetakiewicz


 

Jan Kulczyk, Roman Polański


 

Jan Kulczyk, Aleksander Kwaśniewski
Newsy
5 tysięcy osób na pogrzebie Jana Kulczyka. Politycy, biznesmeni, prezydenci
Znamy szczegóły

Już za kilka godzin rozpocznie się pogrzeb Jana Kulczyka . Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11:30 w klasztorze Karmelitów Bosych na Wzgórzu św. Wojciecha, gdzie zostanie odprawiona msza święta. Według informacji portalu Gazeta.pl na pogrzebie pojawi się co najmniej 5 tysięcy osób. Taką liczbę osób potwierdzili policji najbliżsi Jana Kulczyka . Swoją obecność potwierdziło także już około tysiąca instytucji, przedstawicieli banków, firm prywatnych oraz spółek publicznych z Polski i ze świata. Zobacz: Jan Kulczyk ze znanymi ludźmi z polityki i show-biznesu W uroczystości żałobnej wezmą udział takie osobistości jak: Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa, Anna Komorowska, Leszek Miller, Zbigniew Niemczycki, Zygmunt Solorz-Żak. Wśród zagranicznych gości pojawi się m.in. były prezydent Niemiec Horst Köhler, generał James Logan Jones - doradca bezpieczeństwa narodowego w rządzie Baracka Obamy . Według informacji portalu do Poznania, na lotnisko Ławica przyleci dziś 20 prywatnych samolotów z kraju i ze świata. Trudno nam potwierdzić, czy wszystkie lądowania mają związek z pogrzebem pana Jana Kulczyka, ale część z nich z całą pewnością tak  - powiedział pracownik lotniska. Po pogrzebie uroczystości żałobne odbędą się w Starym Browarze. Jan Kulczyk, najbogatszy Polak, zmarł tydzień temu w Wiedniu w wyniku zatoru żylno-płucnego. Biznesmen miał 65 lat. Zobacz: Nowe fakty w sprawie Jana Kulczyka. Co się stało w Wiedniu?  

Jan Kulczyk
Newsy
Dziś pierwsza rocznica śmierci Jana Kulczyka, ale teorie spiskowe o jego śmierci nadal krążą... Jakie?
Niektórzy twierdzą, że Kulczyk żyje!

Rok temu zmarł Jan Kulczyk. Najbogatszy Polak, biznesmen, filantrop odszedł 29 lipca 2015 w klinice w Wiedniu. Miał 65 lat. Powodem jego śmierci były komplikacje, które pojawiły się po zbiegu kardiologicznym, któremu poddawany był Kulczyk. Jego śmierć odbiła się szerokim echem w świecie polskiego biznesu, polityki i mediów. Na pogrzebie Jana Kulczyka w jego rodzinnym Poznaniu, oprócz rodziny i przyjaciół, pojawiło się wiele znanych osobistości.  (Zobacz: Ślub, rozwód, śmierć: co nas najbardziej stresuje )   Mity o śmierci Jana Kulczyka Niespodziewana śmierć najbogatszego Polaka stała się polem do wielu spekulacji. Wokół niej wyrosło wiele mitów. Tuż po śmierci Kulczyka pojawiły się informacje zagraniczych mediów o rzekomej chorobie nowotworowej biznesmena. Jednak nie zostały one uznane za oficjalną przyczynę jego śmierci. Są jednak tacy, którzy uważają, że... Jan Kulczyk może nadal żyć, a jego śmierć mogła zostać upozorowana. Bardzo zaskakujące słowa padły chociażby z ust Jarosława Gowina. Nie żyje, przynajmniej taka jest wersja oficjalna - powiedział Gowin w wywiadzie dla TVP Info. Ta szokująca wypowiedź wicepremiera i ministra nauki w rządzie Beaty Szydło zadziwiła nawet dziennikarza, który przeprowadzał z nim wywiad.  Panie redaktorze, przyszłość pokaże, czy w tej sprawie nie ma jeszcze jakiegoś drugiego dna - powiedział Gowin. W dalszej części wywiadu Jarosław Gowin zauważył, że, jego zdaniem, zastanawiający może być fakt, iż Jan Kulczyk pojechał na operację serca do "zwykłego, miejskiego szpitala w Wiedniu", a nie do ekskluzywnej kliniki. Ta wypowiedź Gowina wywołała lawinę spekulacji.   "Jan Kulczyk żyje na Bali"? Profesor Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy, zasugerował nawet, że Jan Kulczyk być może żyje i przebywa na Bali....

Jan Kulczyk nie żyje
Newsy
Pogrzeb Jana Kulczyka odbędzie się 5 sierpnia
W Poznaniu

Według informacji „Głosu Wielkopolskiego” pogrzeb  Jana Kulczyka  odbędzie się w Poznaniu, a nie tak jak donosiły niektóre media - w Warszawie. Biznesmen będzie pochowany na cmentarzu na poznańskiej Nowinie w rodzinnym grobie - tam, gdzie spoczywa jego ojciec Henryk Kulczyk . Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w środę 5 sierpnia 2015 roku. Msza zacznie się o godzinie 11.30 w Klasztorze Karmelitów Bosych na Wzgórzu Św. Wojciecha. Pogrzeb na poznańskiej Nowinie rozpocznie się o godzinie 13.30. Jak Kulczyk zmarł w 29 lipca 2015 w wiedeńskiej klinice z powodu komplikacji po przebytej operacji. Najbogatszy Polak zostawił w żalu rodzinę: córkę Dominikęi syna Sebastiana. A także byłą żonę Grażynę Kulczyk i byłą długoletnią partnerkę Joannę Przetakiewicz Ojciec Jana Kulczyka zmarł dwa lata temu w maju 2013 roku. Rok póżniej na grobie Henryka Kulczyka pojawiła się rzeżba nieżyjącego wybitnego polskiego artysty Igora Mintoraja. Na ceremonie pogrzebową z pewnością przyjadą osobistości świata polityki i biznesu oraz gwiazdy, które znały i podziwiały Jana Kulczyka. 

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner