Pogrzeb ofiar tragedii w Koszalinie
East News
"Widząc je, znając je, można było im tej przyjaźni pozazdrościć"
1/5
Pogrzeb dziewczynek z Koszalina
East News

 

Na początku roku doszło w Koszalinie do tragedii, która wstrząsnęła całą Polską. W escape roomie doszło do pożaru, w wyniku którego zginęło pięć 15-letnich dziewczynek. Zmarły w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Dziewczynki spotkały się tam po szkole, żeby świętować urodziny jednej z nich. 

W Koszalinie odbył się dziś pogrzeb Amelii, Wiktorii, Karoliny, Gosi i Julki. Uczestniczyli w nim ich najbliżsi oraz mieszkańcy Koszalina, którymi wstrząsnęła wiadomość o śmierci 15-latek. 

Prowadzący uroczystość ksiądz Wojciech Pawlak, który uczył dziewczynki religii, dużo mówił o przyjaźni, która łączyła nastolatki.

Dziś jesteśmy tutaj razem z Dziewczynkami i chcemy o Nich pomyśleć w sposób najwspanialszy. To, co od razu przychodzi na myśl, to przyjaźń. To, co je połączyło. Widząc je, znając je, można było im tej przyjaźni pozazdrościć. W tej przyjaźni były razem i razem pozostaną. Kiedy razem przyszło im kończyć życie, kiedy razem są tutaj, kiedy razem będą spoczywać - powiedział ksiądz.

Wzruszające słowa padły również z ust ojca jednej z dziewczynek. Co powiedział? 

Zobacz: Koszalin żegna 15-letnie ofiary pożaru! To, co zrobił ich ksiądz katecheta, jest naprawdę wzruszające…

2/5
Pogrzeb dziewczynek z Koszalina
East News

 

Pogrzeb dziewczynek rozpoczął się mszą o godzinie 12.00, którą poprowadził ks. Wojciech Pawlak. Po mszy wyruszył kondukt pogrzebowy. Dziewczynki zostały pochowane razem na cmentarzu w Koszalinie. Ich ciała składane były do grobów przy piosence śpiewanej przez Wiktorię, jedną z nastolatek, która zmarła podczas pożaru. Na cmentarzu głos zabrał również ojciec jednej z dziewczynek: 

– Nasza rodzina to zawsze będzie 5 osób, w tym ty – powiedział na cmentarzu ojciec jednej z dziewczynek.

Następnie rodziny podziękowały mieszkańcom Koszalina ( było ich prawie 1000) za to, że pojawili się na pogrzebie i prosili, aby nie składać im dziś kondolencji - podaje fakt.pl.

3/5
Pogrzeb ofiar tragedii w Koszalinie
East News

W trakcie mszy ks. Wojciech Pawlak przekazał wiadomość od papieża Franciszka, który modli się za rodziny ofiar. 

– Trwa z nami w modlitwie pomimo kilometrów ojciec święty, wiedząc o tym, co przeżywamy. Wspierając nas modlitwą, prosząc dobrego Boga o niebo dla dziewczynek, a najbliższych przytulając do serca. Taka informacja, wiadomość od ojca świętego do nas dotarła – powiedział ks. Pawlak.

4/5
Pogrzeb ofiar tragedii w Koszalinie
East News

W pogrzebie nastolatek z Koszalina udział wzięło ok. 1000 osób. 

5/5
Pogrzeb ofiar tragedii w Koszalinie
East News

To moment szczególny i wyjątkowy. Chcemy po raz ostatni towarzyszyć Dziewczynkom w kościele, który był dla nich ważny. Kiedy stajemy przy tym ołtarzu wiemy, że dla ołtarza i Boga nieważne są granice czasu i przestrzeni. My jesteśmy wokół ołtarza, a dziewczynki są w Chrystusie tutaj z nami. - powiedział ksiądz Wojciech Pawlak.