Królowa Elżbieta II
East News
Newsy

Po śmierci księcia Filipa, królowa Elżbieta zrywa z wiekową tradycją! Tak uczci pamięć męża 

Pałac Buckingham potwierdził ostatnie doniesienia prasy. Królowa Elżbieta zrywa z obowiązującymi zasadami. Książę Filip by tego chciał?

9 kwietnia królowa Elżbieta pożegnała swojego ukochanego męża. Pogrzeb, który miał miejsce w sobotę 17 kwietnia, nie był państwową uroczystością, a bliscy uszanowali ostatnie prośby księcia Filipa, który nigdy nie przejmował się protokołem obowiązującym po śmierci członka rodziny królewskiej. Jak się okazuje, teraz królowa Elżbieta po raz kolejny składa hołd swojemu zmarłemu mężowi i zrywa z wiekową tradycją. 

Co się stanie, gdy królowa Elżbieta II umrze? Procedura jest już zaplanowana. Telewizje mają jeden zakaz

Po śmierci księcia Filipa królowa Elżbieta zrywa z tradycją  

Śmierć księcia Filipa poruszyła cały świat, a w samej Wielkiej Brytanii uroczystości pogrzebowe w telewizji śledziło niemal 14 milionów osób. Jak poinformował Pałac Buckingham, od 9 kwietnia rodzina królewska obchodzi oficjalną, dwutygodniową żałobę, jednak jak się okazuje, w jej trakcie królowa Elżbieta II postanowiła zerwać z jedną z tradycji. Co więcej, to niejedyna zasada, którą monarchini nagięła - tym razem ku pamięci swojego zmarłego męża. 

Najpierw, choć zgodnie z etykietą nie powinna uczestniczyć w żadnych oficjalnych wydarzeniach czy uroczystościach w czasie żałoby, królowa Elżbieta II postanowiła oficjalnie pożegnać jednego z pracowników pałacu, który kończył swoją służbę dla monarchii, a teraz po pogrzebie księcia Filipa wyłamała się z kolejnych zasad. Jak donosi magazyn People, królowa nie będzie używała żałobnej papeterii z czarną ramką, którą między innymi mogliśmy zobaczyć na grobie księcia Filipa i na której królowa Elżbieta napisała ostatni list do swojego ukochanego. Do tej pory papeteria z czarną ramką była używana w oficjalnej korespondencji i podkreślała, że nadawca wiadomości jest w żałobie. Te zaskakujące doniesienia potwierdził Pałac Buckingham. Jak się okazuje, królowa Elżbieta II przez najbliższy czas będzie używała papeterii, która została zaprojektowana specjalnie dla niej, na której czerwony herb zostanie zastąpiony przez czarny. 

Nikt nie ma wątpliwości, że ten z pozoru drobny szczegół, to wyraz szacunku i kolejny sposób, w jaki królowa Elżbieta II chce upamiętnić ukochanego. Książę Filip, który przez 73. lata był mężem głowy rodziny królewskiej, słynął z tego, że nie przykładał uwagi do licznych konwenansów, czego najlepszym dowodem był jego skromny pogrzeb - w którego planowaniu sam brał udział. Co więcej, jak informuje The Times, książę Karol i księżna Camilla, a także William i Kate, będą używać tradycyjnej papeterii. 

Zobacz także: Królowa Elżbieta II ociera łzę na pogrzebie męża, księcia Filipa! Tak pożegnała miłość swojego życia

Królowa Elżbieta II i książę Filip byli małżeństwem przez 73 lata. Głowa rodziny królewskiej postanowiła uczcić pamięć po swoim zmarłym mężu w jeszcze jeden sposób.

Królowa Elżbieta i książę Filip
East News

Pogrzeb monarchy odbył się w sobotę 17 kwietnia i tak, jak życzył sobie książę Filip, nie miał charakteru państwowego. Z powodu epidemii w uroczystości brało udział jedynie 30 osób. 

Pogrzeb księcia Filipa, dzieci i wnuki w orszaku za trumną
East News

Monarcha nie przywiązywał uwagi do wielu kwestii związanych z królewską etykietą. Nikt nie ma wątpliwości, ze specjalnie zaprojektowana żałobna papeteria, którą przez najbliższy czas będzie używać królowa, to ukłon w stronę jej męża. 

Królowa Elżbieta II
East News

Zobacz także
Księżna Kate na pogrzebie księcia Filipa

Kate na pogrzeb księcia Filipa wybrała wyjątkowy dodatek, aby podkreślić tradycję. A co zrobiła Meghan? 

Meghan Markle i Harry

Zaskakujące słowa Meghan Markle w obliczu śmierci księcia Filipa! Szokuje to, co powiedziała o pogrzebie

 

Królowa Elżbieta i książę Filip
East News
Newsy
Sekret królowej Elżbiety II i księcia Filipa wyszedł na jaw! Dotyczy całej rodziny królewskiej?
Książę Filip nie żyje. Przed śmiercią sekret księcia i królowej Elżbiety wyszedł na jaw!

Książę Filip nie żyje. Monarcha zmarł w wieku 99 lat, dziś rano w zamku Windsor, o czym poinformowała sama królowa Elżbieta w oświadczeniu.  Z głębokim smutkiem Jej Królewska Mość ogłasza śmierć ukochanego męża, Jego Królewskiej Wysokości Księcia Filipa, księcia Edynburga. Jego Królewska Wysokość zmarł spokojnie dziś rano w zamku Windsor - informuje Pałac Buckingham.  W związku ze śmiercią księcia p rzypominamy archiwalny tekst z 2019 roku o sekretach w brytyjskiej rodzinie królewskiej.   Życie w rodzinie królewskiej sprawia, że trudno o prywatność. Każde wyjście jest szeroko komentowane w mediach nie tylko brytyjskich, ale i światowych. Co prawda Meghan próbuje z tym walczyć, w końcu nie pokazała syna zaraz po porodzie, a jego chrzest zorganizowała jako kameralną, prywatną uroczystość dla rodziny, ale nie do końca jest możliwe. Ludzie chcą wiedzieć wszystko na temat rodziny królewskie, łącznie z tym jak sypiają! Okazuje się, że został ujawniony jeden z sekretów królewskich. W końcu wyszło na jaw, że Elżbieta II i książę Filip nie dzielą wspólnie małżeńskiego łoża, co więcej każde z nich ma swoją sypialnie! To dotyczy nie tylko monarchini, ale wszystkich członków rodziny królewskiej i jest to związane z tradycją. Królowa Elżbieta II i książę Filip mają oddzielne sypialnie! Małżeństwo Elżbiety II i księcia Filipa jest dosyć kontrowersyjne. Królowa nie jest zwolenniczką rozwodów i sama prawdopodobnie nie zdecydowałaby się na taki krok, mimo że o zdradach jej męża było głośno. Brytyjskie media już od lat rozpisują się, że ich małżeństwo z 72 letnim stażem to fikcja. Okazuje się, że królewska para nie tylko nie dzieli wspólnego loża, ale też ma oddzielne...

Królowa Elżbieta i książę Filip
East News
Newsy
Mąż królowej Elżbiety II w SZPITALU! Co się dzieje z księciem Filipem?!
Mąż królowej Elżbiety II w SZPITALU! Co się dzieje z księciem Filipem?!

W nocy z wtorku na środę książę Filip, mąż brytyjskiej królowej Elżbiety II , trafił do szpitala. Zaledwie kilka dni temu uczestniczył w obchodach 91. urodzin Elżbiety II i nic nie zapowiadało nagłego pogorszenia jego stanu zdrowia. Pałac Buckingham informuje jednak, że jest to skutek infekcji, która wynika z przewlekłej choroby księcia, a jego pobyt w szpitalu to jeden ze „środków ostrożności”. 96-letni książę Filip zachowuje jednak dobry humor, choć ponoć jest zawiedziony, że nie będzie mógł uczestniczyć w mowie tronowej Elżbiety II, a także formalnym otwarciu sesji parlamentu. Ubolewa także, że ominą go wyścigi konne w Ascot .    Książę Filip wycofuje się z życia publicznego W maju tego roku Pałac Buckingham wydał oświadczenie dotyczące działalności księcia Filipa. Na jaw wyszło, że jesienią mąż Elżbiety II zamierza wycofać się z życia publicznego i reprezentowania rodziny królewskiej. Podkreślono jednocześnie, że Elżbieta II wciąż będzie wykonywała swoje obowiązki.    Zobacz:  Księżna Kate z odkrytym brzuchem na urodzinach królowej?! Przyjrzyjcie się uważnie!   Przeczytaj też:  To zdjęcie jest hitem internetu. Królowa Elżbieta II też zapozowała do selfie   Elżbieta II i książę Filip będą świętować 70. rocznicę ślubu w listopadzie 

Elżbieta II i książę Filip w Londynie
East News
Newsy
Elżbieta II i książę Filip rozwodzą się? Od dawna żyją osobno!
Elżbieta II i książę Filip rozwodzą się? Od dawna żyją osobno!

Podczas, gdy cały świat mówi o kryzysie w małżeństwie księcia Williama i księżnej Kate, okazuje się, że to nie jedyna para z rodziny królewskiej, która ma poważne problemy w związku. Brytyjskie media donoszą, że królowa Elżbieta II i jej mąż książę Filip od dawna żyją w separacji! Jak do tego doszło? Elżbieta II i książę Filip żyją w separacji? W ostatnią sobotę książę Filip nie uczestniczył w oficjalnych obchodach  93. urodzin królowej Elżbiety II . Wcześniej nie pojawił się w pałacu Buckingham na spotkaniu z Donaldem Trumpem i Melanią Trump, których zaprosiła królowa. Jego nieobecność na oficjalnych spotkaniach z przedstawicielami innych państw nie powinna dziwić, bo w końcu książę Filip dwa lata temu przeszedł na emeryturę i nie wykonuje już oficjalnie żadnych obowiązków. Jednak jego nieobecność na wydarzeniu z okazji urodzin królowej, zrodziła wiele plotek na temat kondycji jego małżeństwa z królową. Okazuje się, że od kiedy Filip jest na emeryturze, dużo rzadziej widuje się z małżonką. Elżbieta II mieszka w pałacu Buckingham i codziennie wykonuje mnóstwo obowiązków związanych z byciem głową rodziny królewskiej. Z kolei książę Filip nie chce siedzieć w głośnym Londynie i woli odpoczywać poza miastem.  Woli spędzać czas w spokojnym wiejskim domu Wood Farm na terenie posiadłości Sandringham. Tam czyta książki, maluje, pisze listy i przyjmuje gości. Czasami przenosi się do zamku w Windsorze, gdzie może się oddać swojemu hobby -  powożeniu wozem konnym. Królowa Elżbieta II i książę Filip mogą nie widzieć się całymi tygodniami – podają brytyjskie media. Niektórzy uważają, że można już oficjalnie mówić o separacji, bo książę Filip...

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner