Party Stories
Nie żyje książę Filip
East News
Newsy

Szczegóły pogrzebu księcia Filipa. Rodzina królewska spełni jego ostatnie życzenie

Pogrzeb księcia Filipa będzie miał zupełnie inny charakter. Rodzina spełni jego ostatnie życzenie. Kiedy odbędzie się ceremonia?

W piątek, 9 kwietnia, Pałac Buckingham przekazał bardzo smutnie wieści. Książę Filip, ukochany mąż królowej Elżbiety II i ulubieniec Brytyjczyków, zmarł w wieku 99 lat w w zamku Windsor. Dziś poruszającym zdjęciem monarchę pożegnała głowa rodziny królewskiej, a w oficjalnym komunikacie przekazano pierwsze szczegóły pogrzebu księcia Filipa. Jak będzie wyglądała ceremonia? Podczas uroczystości żałobnych, zostanie spełnione życzenie monarchy. 

Co się stanie, gdy królowa Elżbieta II umrze? Procedura jest już zaplanowana. Telewizje mają jeden zakaz

Szczegóły pogrzebu księcia Filipa

Choć data pogrzebu księcia Filipa nie została jeszcze podana do wiadomości, pojawiły się pierwsze informacje dotyczące pochówku brytyjskiego monarchy, na którego przebieg w znacznym stopniu wpłynie także panująca pandemia. Jak wynika z oficjalnego komunikatu College of Arms, pogrzeb księcia Filipa nie będzie miał charakteru państwowego, a uroczystości nie poprzedzi również wystawienie trumny. Dlaczego? Okazuje się, że mąż królowej Elżbiety II życzył sobie odbyć swoją ostatnią drogę jedynie w gronie najbliższych:

Pogrzeb nie będzie państwowy i nie poprzedzi go wystawienie trumny. Ciało Jego Królewskiej Mości spocznie w zamku Windsor po nabożeństwie w kaplicy św. Jerzego. Jest to zgodne z życzeniem Jego Królewskiej Mości.

Ważne słowa zostały skierowane również do Brytyjczyków, którzy od dawna niepokoili się o stan zdrowia księcia Filipa, a wiadomość o jego śmierci okazała się dla nich wstrząsającą i niezwykle smutną informacją. Pogrążeni w smutku poddani nie będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach, które mają na celu uczczenie pamięci monarchy. 

Ustalenia dotyczące pogrzebu zostały zmodyfikowane przez panującą pandemię COVID-19 i z żalem uprasza się, aby obywatele nie próbowali uczestniczyć w żadnym z wydarzeń - przekazano. 

Jak dowiedzieliśmy się z TVN24, podczas pogrzebu księcia Filipa nie zabranie jednak orkiestry wojskowej. 

Oczywiście ten rys królewski będzie zachowany. Będzie procesja z orkiestrą wojskową, bo należy przypomnieć, że książę Filip był oficerem marynarki wojennej i zajmował bardzo wysokie stanowiska. To będzie pogrzeb wojskowy, królewski - mówił Artur Kieruzal.

Dalsze ustalenia dotyczące pogrzebu księcia Filipa mają zostać udostępnione przez Pałac Buckingham.

Zobacz także: Książę Filip dla Elżbiety II zmienił wyznanie! Z czego jeszcze zrezygnował dla królowej?

Ukochany mąż królowej Elżbiety, książę Filip, zmarł 9 kwietnia. Monarcha miał 99 lat. 

Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II nie żyje
East News

Dokładna data pogrzebu księcia Filipa nie jest jeszcze znana, wiadomo jednak, że na życzenie monarchy, pogrzeb nie będzie miał charakteru państwowego, a uroczystości nie poprzedzi również wystawienie trumny.

Nie żyje książę Filip
East News

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Królowa Elżbieta i książę Filip
East News
Newsy
Sekret królowej Elżbiety II i księcia Filipa wyszedł na jaw! Dotyczy całej rodziny królewskiej?
Książę Filip nie żyje. Przed śmiercią sekret księcia i królowej Elżbiety wyszedł na jaw!

Książę Filip nie żyje. Monarcha zmarł w wieku 99 lat, dziś rano w zamku Windsor, o czym poinformowała sama królowa Elżbieta w oświadczeniu.  Z głębokim smutkiem Jej Królewska Mość ogłasza śmierć ukochanego męża, Jego Królewskiej Wysokości Księcia Filipa, księcia Edynburga. Jego Królewska Wysokość zmarł spokojnie dziś rano w zamku Windsor - informuje Pałac Buckingham.  W związku ze śmiercią księcia p rzypominamy archiwalny tekst z 2019 roku o sekretach w brytyjskiej rodzinie królewskiej.   Życie w rodzinie królewskiej sprawia, że trudno o prywatność. Każde wyjście jest szeroko komentowane w mediach nie tylko brytyjskich, ale i światowych. Co prawda Meghan próbuje z tym walczyć, w końcu nie pokazała syna zaraz po porodzie, a jego chrzest zorganizowała jako kameralną, prywatną uroczystość dla rodziny, ale nie do końca jest możliwe. Ludzie chcą wiedzieć wszystko na temat rodziny królewskie, łącznie z tym jak sypiają! Okazuje się, że został ujawniony jeden z sekretów królewskich. W końcu wyszło na jaw, że Elżbieta II i książę Filip nie dzielą wspólnie małżeńskiego łoża, co więcej każde z nich ma swoją sypialnie! To dotyczy nie tylko monarchini, ale wszystkich członków rodziny królewskiej i jest to związane z tradycją. Królowa Elżbieta II i książę Filip mają oddzielne sypialnie! Małżeństwo Elżbiety II i księcia Filipa jest dosyć kontrowersyjne. Królowa nie jest zwolenniczką rozwodów i sama prawdopodobnie nie zdecydowałaby się na taki krok, mimo że o zdradach jej męża było głośno. Brytyjskie media już od lat rozpisują się, że ich małżeństwo z 72 letnim stażem to fikcja. Okazuje się, że królewska para nie tylko nie dzieli wspólnego loża, ale też ma oddzielne...

Królowa Elżbieta II
East News
Newsy
Królowa Elżbieta II i książę Filip świętują 73. rocznicę ślubu! Dostali wzruszający prezent od prawnuków

Brytyjska rodzina królewska ma ogromne powody do świętowania! 94-letnia  Królowa Elżbieta II i 99-letni książę Filip obchodzą 73. rocznicę ślubu! Tym samym, są małżeństwem z najdłuższym stażem w historii brytyjskiej monarchii. Z tej okazji na oficjalnym Instagramie "The Royal Family", pojawiło się przepiękne zdjęcie tej pary, a przy okazji dowiedzieliśmy się, jaki prezent królowa i książę otrzymali od swoich prawnuków. Jest naprawdę wyjątkowy.  Zobacz także:  Książę Karol opowiedział o swojej walce z koronawirusem! Jak wyglądał u niego przebieg choroby? Królowa Elżbieta II i książę Filip świętują 73. rocznicę ślubu 20 listopada to wyjątkowa data dla brytyjskiej monarchii. Tego dnia, 73 lata temu w opactwie westminsterskim królowa Elżbieta II i książę Filip pobrali się. Później był wspaniały miesiąc miodowy w Broadlans, posiadłości lorda Mountbattena, a następnie wspólne szczęśliwe lata małżeństwa, które trwają aż do dziś.  To niezwykle radosny dzień dla całej brytyjskiej rodziny królewskiej, ale także dla fanów monarchii. Z tej okazji w przeddzień rocznicy ślubu królewskiej pary, na oficjalnym instagramowym profilu "The Royal Family" pojawiło się nowe zdjęcie Królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Widzimy na nim małżeństwo, które wspólnie ogląda prezent od prawnuków. Para otrzymała od najmłodszych członków rodziny królewskiej wyjątkową kartkę z życzeniami.  Ta nowa fotografia została opublikowana z okazji jutrzejszej 73. rocznicy ślubu Królowej i Księcia Edynburga. Na zdjęciu Jej Królewska Mość i Jego Królewska Wysokość patrzą na rocznicową kartkę wykonaną przez księcia George'a, księżniczkę Charlotte i...

Elżbieta II i książę Filip w Londynie
East News
Newsy
Elżbieta II i książę Filip rozwodzą się? Od dawna żyją osobno!

Podczas, gdy cały świat mówi o kryzysie w małżeństwie księcia Williama i księżnej Kate, okazuje się, że to nie jedyna para z rodziny królewskiej, która ma poważne problemy w związku. Brytyjskie media donoszą, że królowa Elżbieta II i jej mąż książę Filip od dawna żyją w separacji! Jak do tego doszło? Elżbieta II i książę Filip żyją w separacji? W ostatnią sobotę książę Filip nie uczestniczył w oficjalnych obchodach  93. urodzin królowej Elżbiety II . Wcześniej nie pojawił się w pałacu Buckingham na spotkaniu z Donaldem Trumpem i Melanią Trump, których zaprosiła królowa. Jego nieobecność na oficjalnych spotkaniach z przedstawicielami innych państw nie powinna dziwić, bo w końcu książę Filip dwa lata temu przeszedł na emeryturę i nie wykonuje już oficjalnie żadnych obowiązków. Jednak jego nieobecność na wydarzeniu z okazji urodzin królowej, zrodziła wiele plotek na temat kondycji jego małżeństwa z królową. Okazuje się, że od kiedy Filip jest na emeryturze, dużo rzadziej widuje się z małżonką. Elżbieta II mieszka w pałacu Buckingham i codziennie wykonuje mnóstwo obowiązków związanych z byciem głową rodziny królewskiej. Z kolei książę Filip nie chce siedzieć w głośnym Londynie i woli odpoczywać poza miastem.  Woli spędzać czas w spokojnym wiejskim domu Wood Farm na terenie posiadłości Sandringham. Tam czyta książki, maluje, pisze listy i przyjmuje gości. Czasami przenosi się do zamku w Windsorze, gdzie może się oddać swojemu hobby -  powożeniu wozem konnym. Królowa Elżbieta II i książę Filip mogą nie widzieć się całymi tygodniami – podają brytyjskie media. Niektórzy uważają, że można już oficjalnie mówić o separacji, bo książę Filip...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner