Party Stories
Wojciech Andrusiewicz
East News
Newsy

Nie będzie luzowania obostrzeń po 25 kwietnia?! Niepokojący komentarz z Ministerstwa Zdrowia!

Czy po 25 kwietnia możemy spodziewać się zakończenia lockdownu? Wygląda na to, że scenariusze na następne tygodnie nie są pozytywne, rzecznik Ministra Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz rozwiał wszelkie wątpliwości.

Sytuacja epidemiczna w Polsce na przestrzeni ostatnich tygodni nie uległa bardzo poprawie. Mimo że od kilku tygodni kraj funkcjonuje w stanie zawieszenia, tendencja spadkowa zachorowań jest wciąż zbyt mała, żebyśmy mogli spodziewać się w najbliższych dniach luzowania obostrzeń. Czy to oznacza, że po 25 kwietnia nic się nie zmieni? Wojciech Andrusiewicz, rzecznik rządu, udzielił komentarza w tej sprawie. 

"Ślub od pierwszego wejrzenia": Iga wstydziła się pokazać Karolowi swoje mieszkanie? Wytłumaczyła, dlaczego oprowadzała go po ciemku!

Majówka 2021. Czy Polacy pojadą na urlop?

Najnowsze dane dotyczące ilości zachorowań na COVID-19 i ilości zgonów wciąż są niepokojące. Mimo tego rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz podczas konferencji prasowej poinformował, że można zaobserwować niewielki trend spadkowy, jednak czy to oznacza, że możemy szykować się na szybkie luzowanie obostrzeń? 

Mamy oznaki trendu spadkowego zachorowań na Covid-19. Nadal jednak musimy utrzymywać rygor sanitarny. Nie ma pola do luzowania obostrzeń - powiedział podczas konferencji prasowej

Wojciech Andrusiewicz dodał także, że można zaobserwować coraz mniej pozytywnych wyników, wśród wykonanych testów. To napawa nadzieją, że pomału wychodzimy z trzeciej fali zachorowań. Kiedy możemy spodziewać się luzowania obostrzeń? Coraz więcej Polaków chce wiedzieć, jak będzie wyglądała majówka 2021?

Jeżeli chcemy z optymizmem patrzeć w przyszłość, to nadal musimy utrzymać rygor sanitarno-epidemiologiczny. To, że pojawi się światełko w tunelu to nie znak, że już dzisiaj możemy w nadmiarowy sposób poluzować obostrzenia - mówił Wojciech Andrusiewicz podczas konferencji prasowej. 

Wygląda więc na to, że kolejne tygodnie nie przyniosą zbyt wielu zmian. Według najnowszych postanowień rządu, hotele nie mogą przyjmować gości do 3 maja. Od 19 kwietnia z kolei na powrót zostaną otwarte żłobki i przedszkola. 

Zobacz także: Minister edukacji o powrocie uczniów klas 1-3 do szkół. Przemysław Czarnek podał konkretny termin! 

Rzecznik rządu poinformował, że w najbliższym czasie nie jest planowane luzowanie obostrzeń. Jak więc będzie wyglądała rzeczywistość w Polsce po 25 kwietnia? 

Koronawirus w Polsce
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Adam Niedzielski w maseczce ochronnej na konferencji prasowej
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Do kiedy będą obowiązywać wprowadzone obostrzenia? Jest konkretna data! 
Minister zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował do kiedy będą obowiązywać wprowadzone kilka tygodni temu obostrzenia!

Minister zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował do kiedy będą obowiązywać wprowadzone kilka tygodni temu obostrzenia!  Czy w związku ze stabilizacją liczby zachorowań na koronawirusa możemy liczyć na to, że w najbliższych dniach władze zdecydują się m.in. na otwarcie galerii handlowych czy restauracji? Adam Niedzielski wskazał konkretną datę, do kiedy mają trwać wszystkie obostrzenia! Kiedy możliwe luzowanie obostrzeń? Od kilku tygodni sytuacja w Polsce wygląda bardzo niepokojąco. W związku z ogromnym wzrostem liczby zachorowań na koronawirusa władze musiały wprowadzić wiele ograniczeń i obostrzeń, takich jak: zamknięcie sklepów w galeriach handlowych (otwarte pozostają sklepy z art. spożywczymi, kosmetycznymi, toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, art. remontowo-budowlanymi, art. dla zwierząt, prasą oraz usługi), ograniczenie działalności restauracji i wprowadzenie nauki zdalnej dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i uczelni. Minister zdrowia i szef kancelarii premiera podczas wspólnej konferencji prasowej poinformowali, że wprowadzone obostrzenia przynoszą skutek, a wzrost zachorowań zaczął się stabilizować.  Żadne decyzje rządu nie zadziałyby, gdyby nie odpowiedzialne zachowanie społeczeństwa, gdyby nie samodyscyplina Polaków, która zadziałała w ostatnich dniach. Dzięki temu w ostatnich dniach mamy stabilizację dynamiki zachorowań, a w najbliższych dniach możemy spodziewać się spadków- powiedział Michał Dworczyk. Czy w związku z tym władze planują luzowanie obostrzeń? Minister zdrowia odpowiedział, że przed 29 listopada z pewnością do tego nie dojdzie! Do tego czasu żadnych zmian, ani obostrzających - chyba że mielibyśmy pogarszającą się sytuację - ani luzujących, nie będzie - powiedział szef...

Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews
Newsy
Kiedy koniec obostrzeń w związku z koronawirusem w Polsce? Premier Morawiecki mówi o terminach
Czy już wkrótce możemy liczyć na wychodzenie z obostrzeń? Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział plan.

W czwartek 9 kwietnia premier Mateusz Morawiecki poinformował o przedłużeniu części obostrzeń i wprowadzeniu nowych regulacji w zwiąku z pandemią koronawirusa. Szef polskiego rządu powiedział też kiedy możemy się spodziewać konkretnego planu wychodzenia z obostrzeń. Sprawdźcie kiedy możemy się spodziewać - jak to określił Morawiecki - powrotu do nowej rzeczywistości.  Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Kiedy koniec epidemii? Jest nowa prognoza! Premier Mateusz Morawiecki zapowiada plan wychodzenia z obostrzeń Podczas czwartkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował, że z powodu epidemii koronawirusa w dalszym ciągu utrzymane będą wszystkie dotychczasowe obostrzenia. Jak na razie będą one obowiązywały do 19 kwietnia. Placówki oświatowe pozostaną zamknięte aż do 26 kwietnia. Z tego też względu egzaminy ósmoklasisty oraz matury zostają przeniesione i najprawdopodobniej odbędą się w drugiej połowie czerwca . Co więcej wprowadzono obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej . Obowiązek ten  wejdzie w życie dopiero po świętach - od czwartku 16 kwietnia.  Podczas konferencji zapowiedział jednak jeszcze jedno... Okazuje się, że powstaje rządowy plan wychodzenia z obostrzeń, o czym również poinformował premier Mateusz Morawiecki.  Nie oznacza to, że to są ostatnie tygodnie takiego funkcjonowania. Być może pewne obostrzenia będą obowiązywać dalej. Ale chcemy po świętach przedstawić plan powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej. Ta dotychczasowa rzeczywistość przez długi czas, może przez lata nie wróci. Ale jest we mnie nadzieja, że świat i Polska będzie w stanie poradzić sobie z tą epidemią - mówił premier Morawiecki podczas konferencji.  Wygląda na to, że już po świętach otrzymamy istotne informacje, na temat wychodzenia z...

Tłumy w górach
East News
Newsy
Rekord zakażeń koronawirusem w Polsce! Czy wrócą obostrzenia i lockdown? 

Choć wielu z nas zapomniało już o koronawirusie , a sam premier Mateusz Morawiecki zapewniał, że wirus jest w odwrocie i nie trzeba się go bać, okazuje się że epidemia przybiera na sile. Jak podało ministerstwo zdrowia, ostatniej doby odnotowano 615 potwierdzonych zakażeń. Jest to dobowy rekord od samego początku pandemii koronawirusa w Polsce! A ponieważ zwiększoną liczbę potwierdzonych przypadków notuje się już od wielu dni, pojawiły się pytania o powrót niektórych obostrzeń. Które mogą wrócić? Czy grozi nam lockdown, czyli ponowne zamknięcie w domach? Zobaczcie, co na ten temat mówią przedstawiciele rządu. Zobacz także:  Czeka nas powrót obostrzeń zwiazanych z koronawirusem? „Rozmawiamy o bardzo pilnym przestrzeganiu norm” Rekord zakażeń w Polsce, czy wrócą obostrzenia i lockdown?  Sytuacja wygląda źle. Kolejne europejskie kraje odnotowują zwiększenie liczby osób zarażonych koronawirusem i chorych na Covid-19. Polska już dawno zniosła większość ograniczeń. Tysiące rodaków ruszyły na wakacje, a w najpopularniejszych miejscach turystycznych widać prawdziwe tłumy. Niestety, wielu osób ciągle nie przekonuje nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych. Czy w związku z tym, przy rekordowej liczbie zarażeń, wrócą ograniczenia? Jak mówią przedstawiciele rządu, niczego nie można wykluczyć.  Zapewne będzie możliwość cofnięcia się o jakiś krok - mówi np. pytany o powrót obostrzeń rzecznik ministerstwa zdrowia.  Co ma konkretnie na myśli? Jeśli osoby zachowują się nieodpowiedzialnie, to przykładem innych państw można wprowadzić podniesienie mandatownika - mówił Wojciech Andrusiewicz w TVN24, jednocześnie apelując o odpowiedzialność.  - W tej chwili będziemy decydować o tym czy nie...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner