Wojciech Andrusiewicz
East News
Newsy

Nie będzie luzowania obostrzeń po 25 kwietnia?! Niepokojący komentarz z Ministerstwa Zdrowia!

Czy po 25 kwietnia możemy spodziewać się zakończenia lockdownu? Wygląda na to, że scenariusze na następne tygodnie nie są pozytywne, rzecznik Ministra Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz rozwiał wszelkie wątpliwości.

Sytuacja epidemiczna w Polsce na przestrzeni ostatnich tygodni nie uległa bardzo poprawie. Mimo że od kilku tygodni kraj funkcjonuje w stanie zawieszenia, tendencja spadkowa zachorowań jest wciąż zbyt mała, żebyśmy mogli spodziewać się w najbliższych dniach luzowania obostrzeń. Czy to oznacza, że po 25 kwietnia nic się nie zmieni? Wojciech Andrusiewicz, rzecznik rządu, udzielił komentarza w tej sprawie. 

"Ślub od pierwszego wejrzenia": Iga wstydziła się pokazać Karolowi swoje mieszkanie? Wytłumaczyła, dlaczego oprowadzała go po ciemku!

Majówka 2021. Czy Polacy pojadą na urlop?

Najnowsze dane dotyczące ilości zachorowań na COVID-19 i ilości zgonów wciąż są niepokojące. Mimo tego rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz podczas konferencji prasowej poinformował, że można zaobserwować niewielki trend spadkowy, jednak czy to oznacza, że możemy szykować się na szybkie luzowanie obostrzeń? 

Mamy oznaki trendu spadkowego zachorowań na Covid-19. Nadal jednak musimy utrzymywać rygor sanitarny. Nie ma pola do luzowania obostrzeń - powiedział podczas konferencji prasowej

Wojciech Andrusiewicz dodał także, że można zaobserwować coraz mniej pozytywnych wyników, wśród wykonanych testów. To napawa nadzieją, że pomału wychodzimy z trzeciej fali zachorowań. Kiedy możemy spodziewać się luzowania obostrzeń? Coraz więcej Polaków chce wiedzieć, jak będzie wyglądała majówka 2021?

Jeżeli chcemy z optymizmem patrzeć w przyszłość, to nadal musimy utrzymać rygor sanitarno-epidemiologiczny. To, że pojawi się światełko w tunelu to nie znak, że już dzisiaj możemy w nadmiarowy sposób poluzować obostrzenia - mówił Wojciech Andrusiewicz podczas konferencji prasowej. 

Wygląda więc na to, że kolejne tygodnie nie przyniosą zbyt wielu zmian. Według najnowszych postanowień rządu, hotele nie mogą przyjmować gości do 3 maja. Od 19 kwietnia z kolei na powrót zostaną otwarte żłobki i przedszkola. 

Zobacz także: Minister edukacji o powrocie uczniów klas 1-3 do szkół. Przemysław Czarnek podał konkretny termin! 

Rzecznik rządu poinformował, że w najbliższym czasie nie jest planowane luzowanie obostrzeń. Jak więc będzie wyglądała rzeczywistość w Polsce po 25 kwietnia? 

Koronawirus w Polsce
East News

Zobacz także
Andrzej Piaseczny z filiżanką herbaty

Andrzej Piaseczny wrócił do pełnego zdrowia po zakażeniu koronawirusem? Zdradził, z czym ma ciągle problemy! 

Jacek Borkowski w czarnym garniturze

Jacek Borkowski z "Klanu" walczy z koronawirusem w szpitalu. "Ledwo mówię i oddycham" przyznaje aktor

 

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej na konferencji prasowej
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Do kiedy będą obowiązywać wprowadzone obostrzenia? Jest konkretna data! 
Minister zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował do kiedy będą obowiązywać wprowadzone kilka tygodni temu obostrzenia!

Minister zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował do kiedy będą obowiązywać wprowadzone kilka tygodni temu obostrzenia!  Czy w związku ze stabilizacją liczby zachorowań na koronawirusa możemy liczyć na to, że w najbliższych dniach władze zdecydują się m.in. na otwarcie galerii handlowych czy restauracji? Adam Niedzielski wskazał konkretną datę, do kiedy mają trwać wszystkie obostrzenia! Kiedy możliwe luzowanie obostrzeń? Od kilku tygodni sytuacja w Polsce wygląda bardzo niepokojąco. W związku z ogromnym wzrostem liczby zachorowań na koronawirusa władze musiały wprowadzić wiele ograniczeń i obostrzeń, takich jak: zamknięcie sklepów w galeriach handlowych (otwarte pozostają sklepy z art. spożywczymi, kosmetycznymi, toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, art. remontowo-budowlanymi, art. dla zwierząt, prasą oraz usługi), ograniczenie działalności restauracji i wprowadzenie nauki zdalnej dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i uczelni. Minister zdrowia i szef kancelarii premiera podczas wspólnej konferencji prasowej poinformowali, że wprowadzone obostrzenia przynoszą skutek, a wzrost zachorowań zaczął się stabilizować.  Żadne decyzje rządu nie zadziałyby, gdyby nie odpowiedzialne zachowanie społeczeństwa, gdyby nie samodyscyplina Polaków, która zadziałała w ostatnich dniach. Dzięki temu w ostatnich dniach mamy stabilizację dynamiki zachorowań, a w najbliższych dniach możemy spodziewać się spadków- powiedział Michał Dworczyk. Czy w związku z tym władze planują luzowanie obostrzeń? Minister zdrowia odpowiedział, że przed 29 listopada z pewnością do tego nie dojdzie! Do tego czasu żadnych zmian, ani obostrzających - chyba że mielibyśmy pogarszającą się sytuację - ani luzujących, nie będzie - powiedział szef...

Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews
Newsy
Kiedy koniec obostrzeń w związku z koronawirusem w Polsce? Premier Morawiecki mówi o terminach
Czy już wkrótce możemy liczyć na wychodzenie z obostrzeń? Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział plan.

W czwartek 9 kwietnia premier Mateusz Morawiecki poinformował o przedłużeniu części obostrzeń i wprowadzeniu nowych regulacji w zwiąku z pandemią koronawirusa. Szef polskiego rządu powiedział też kiedy możemy się spodziewać konkretnego planu wychodzenia z obostrzeń. Sprawdźcie kiedy możemy się spodziewać - jak to określił Morawiecki - powrotu do nowej rzeczywistości.  Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Kiedy koniec epidemii? Jest nowa prognoza! Premier Mateusz Morawiecki zapowiada plan wychodzenia z obostrzeń Podczas czwartkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował, że z powodu epidemii koronawirusa w dalszym ciągu utrzymane będą wszystkie dotychczasowe obostrzenia. Jak na razie będą one obowiązywały do 19 kwietnia. Placówki oświatowe pozostaną zamknięte aż do 26 kwietnia. Z tego też względu egzaminy ósmoklasisty oraz matury zostają przeniesione i najprawdopodobniej odbędą się w drugiej połowie czerwca . Co więcej wprowadzono obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej . Obowiązek ten  wejdzie w życie dopiero po świętach - od czwartku 16 kwietnia.  Podczas konferencji zapowiedział jednak jeszcze jedno... Okazuje się, że powstaje rządowy plan wychodzenia z obostrzeń, o czym również poinformował premier Mateusz Morawiecki.  Nie oznacza to, że to są ostatnie tygodnie takiego funkcjonowania. Być może pewne obostrzenia będą obowiązywać dalej. Ale chcemy po świętach przedstawić plan powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej. Ta dotychczasowa rzeczywistość przez długi czas, może przez lata nie wróci. Ale jest we mnie nadzieja, że świat i Polska będzie w stanie poradzić sobie z tą epidemią - mówił premier Morawiecki podczas konferencji.  Wygląda na to, że już po świętach otrzymamy istotne informacje, na temat wychodzenia z...

Tłumy w górach
East News
Newsy
Rekord zakażeń koronawirusem w Polsce! Czy wrócą obostrzenia i lockdown? 
Rekord zakażeń koronawirusem w Polsce! Czy wrócą obostrzenia i lockdown? 

Choć wielu z nas zapomniało już o koronawirusie , a sam premier Mateusz Morawiecki zapewniał, że wirus jest w odwrocie i nie trzeba się go bać, okazuje się że epidemia przybiera na sile. Jak podało ministerstwo zdrowia, ostatniej doby odnotowano 615 potwierdzonych zakażeń. Jest to dobowy rekord od samego początku pandemii koronawirusa w Polsce! A ponieważ zwiększoną liczbę potwierdzonych przypadków notuje się już od wielu dni, pojawiły się pytania o powrót niektórych obostrzeń. Które mogą wrócić? Czy grozi nam lockdown, czyli ponowne zamknięcie w domach? Zobaczcie, co na ten temat mówią przedstawiciele rządu. Zobacz także:  Czeka nas powrót obostrzeń zwiazanych z koronawirusem? „Rozmawiamy o bardzo pilnym przestrzeganiu norm” Rekord zakażeń w Polsce, czy wrócą obostrzenia i lockdown?  Sytuacja wygląda źle. Kolejne europejskie kraje odnotowują zwiększenie liczby osób zarażonych koronawirusem i chorych na Covid-19. Polska już dawno zniosła większość ograniczeń. Tysiące rodaków ruszyły na wakacje, a w najpopularniejszych miejscach turystycznych widać prawdziwe tłumy. Niestety, wielu osób ciągle nie przekonuje nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych. Czy w związku z tym, przy rekordowej liczbie zarażeń, wrócą ograniczenia? Jak mówią przedstawiciele rządu, niczego nie można wykluczyć.  Zapewne będzie możliwość cofnięcia się o jakiś krok - mówi np. pytany o powrót obostrzeń rzecznik ministerstwa zdrowia.  Co ma konkretnie na myśli? Jeśli osoby zachowują się nieodpowiedzialnie, to przykładem innych państw można wprowadzić podniesienie mandatownika - mówił Wojciech Andrusiewicz w TVN24, jednocześnie apelując o odpowiedzialność.  - W tej chwili będziemy decydować o tym czy nie...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik