Szkoły - czy będą zamknięte?
Newsy

Minister edukacji o powrocie uczniów klas 1-3 do szkół. Przemysław Czarnek podał konkretny termin! 

Minister edukacji rozwiał wątpliwości w sprawie powrotu uczniów do szkół. Czy przed wakacjami dzieci zakończą nauczanie zdalne?

Najmłodsi uczniowie jeszcze w kwietniu wrócą do szkół? Jest komentarz ministra edukacji i nauki! Przemysław Czarnek w najnowszym wywiadzie zdradził możliwy termin powrotu dzieci do nauczania stacjonarnego. Szef MEN zdradził również kiedy pozostali uczniowie będą mogli znów spotkać się w ze swoimi nauczycielami i kolegami w szkole! Sprawdźcie, co powiedział Przemysław Czarnek.

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Kiedy powrót uczniów do szkół?

W minioną środę, 14 kwietnia, minister zdrowia podczas konferencji prasowej przekazał dobre informacje dla rodziców najmłodszych dzieci. Okazało się wówczas, że chociaż przez pandemię koronawirusa lockdown w Polsce został wydłużony to żłobki i przedszkola wznowią swoją działalność już 19 kwietnia. A co z ze szkołami? Czy uczniowie wkrótce będą mogli zakończyć nauczanie zdalne? Przemysław Czarnek w programie "Jeden na jeden" w TVN24 zdradził, kiedy będzie mógł nastąpić powrót dzieci do szkół!

Mamy nadzieję na powrót do nauki stacjonarnej od poniedziałku 26 kwietnia. Ale stanie się tak, jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli - mówił minister edukacji. 

Wkrótce wszyscy uczniowie będą mogli wrócić do nauki stacjonarnej?

Jeśli będzie utrzymywał się trend spadkowy, który widzimy od kilkunastu dni to rzeczywiście powrót do maja wszystkich dzieci do szkół jest możliwy- Przemysław Czarnek zdradził na antenie TVN24. Każdy etap luzowania obostrzeń i dopuszczania do nauki stacjonarnej kolejnych roczników to kolejne kilka milionów ludzi w ruchu oświatowym- dodał. 

Myślicie, że spełni się optymistyczny scenariusz i wszystkie dzieci już wkrótce znów spotkają się w szkołach? Przypominamy, że uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie od 26 października 2020 roku. 

Zobacz także: Komunie w maju zostaną odwołane? Jest komentarz ministra zdrowia. Odniósł się również do wesel!

Przemysław Czarnek zdradził, kiedy uczniowie będą mogli wrócić do szkół.

Przemysław Czarnek
East News

Wszyscy uczniowie zakończą naukę zdalną w maju?

koronawirus
East News

Zobacz także
Adam Niedzielski

Kiedy rząd poluzuje obostrzenia dotyczące zasłaniania ust i nosa? Jest odpowiedź ministra zdrowia! 

Lockdown, zamknięte ogródki restauracji

Kiedy koniec lockdownu? Rzecznik rządu mówi o możliwym otwarciu ogródków restauracji! Kiedy?

 

 

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News
Newsy
Dzieci wrócą do przedszkoli i szkół już za kilka dni?! Minister edukacji podał konkretną datę! 
Są dobre informacje dla uczniów i rodziców! Koniec lockdownu w szkołach zbliża się wielkimi krokami!

Przemysław Czarnek podczas wywiadu w RMF FM podał datę, kiedy mogą zostać otwarte szkoły i przedszkola! Minister edukacji i nauki przyznał, że być może już za kilka dni dzieci będą mogły znów spotkać się z kolegami i nauczycielkami. Przemysław Czarnek, jak ma wyglądać rzeczywistość w szkole po ewentualnym powrocie uczniów. Sprawdźcie, co powiedział minister edukacji! Koniec lockdownu w szkole? Lockdown w Polsce ma obowiązywać do 18 kwietnia, ale już teraz media informują, że władze najprawdopodobniej przedłużą go na kolejne tygodnie. Niewykluczone jednak, że uczniowie jeszcze w kwietniu będą mogli wrocić do szkół. Minister zdrowia zdradził ostatnio, że priorytetową sprawą jest właśnie przywracanie edukacji, a teraz Przemysław Czarnek potwierdził, że być może już 19 kwietnia najmłodsze dzieci wrócą do przedszkoli.  Zakładamy, że już od 19 kwietnia będzie możliwy powrót do przedszkoli. Kluczowe będą dane ze środy i czwartku- na antenie RMF FM mówił minister edukacji i nauki.  A kiedy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą mogli zakończyć nauczanie zdalne? Padła konkretna data! Jeśli potwierdzą tendencję spadkową, to począwszy od poniedziałku jest wielka szansa, żebyśmy wracali do przedszkoli, w kolejnym tygodniu do klas I-III i do kolejnych klas szkół podstawowych, a następnie w maju do szkół ponadpodstawowych, tak żeby w maju już wszyscy byli w systemie stacjonarnym- dodał Przemysław Czarnek.  Minister edukacji dopytywany o powrót dzieci do szkół i nauczanie hrybrydowe przyznał, że jest to propozycja akternatywna. Żeby w szkole było do 50 proc. uczniów, szkoły są na to przygotowane. To nie jest przesądzone, to jeden ze scenariuszy- powiedziaw w RMF FM. Myślicie, że dzieci naprawdę wrócą do...

Przemysław Czarnek na konferencji prasowej
East News
Newsy
Kiedy starsze dzieci wrócą do szkoły? Minister edukacji i nauki wskazuje konkretny termin! 
Kiedy starsze dzieci wrócą do szkoły? Minister edukacji i nauki wskazuje konkretny termin! 

Przemysław Czarnek w najnowszym wywiadze zdradził możliwy termin powrótu starszych uczniów do szkół. Czy wkrótce wszyscy uczniowie będą mogli zakończyć naukę zdalną? Minister edukacji i nauki nie ukrywa, że w pierwszej kolejności do szkoły będą wracać dzieci z klas VIII i maturalnych. Przemysław Czarnek wskazał, kiedy najprawdopodobniej wrócą do nauki stacjonarnej! Starsi uczniowie wrócą do szkoły? W związku z pandemią koronawirusa w Polsce już od wielu tygodni funkcjonuje nauczanie zdalne. Podczas ostatniej konferencji prasowej minister zdrowia poinformował, że po feriach zimowych, czyli od 18 stycznia, do nauki stacjonarnej wrócą najmłodsi uczniowie szkół podstawowych (klasy I-III). Teraz chyba wszyscy rodzice starszych dzieci i młodzieży zastanawiają się, kiedy ich pociechy będą mogły zakończyć naukę zdalną i wrócić do szkoły. Szef Ministerstwa Edukacji i Nauki w rozmowie z Onetem zdradził, że w pierwszej kolejności do nauczania stacjonarnego będą mogli wrócić uczniowie klas VIII i maturalnych. Kiedy będzie to możliwe? W tym optymistycznym wariancie, jeśli nie będzie się zwiększała liczba zarażeń, nie trafi do nas trzecia fala, mam nadzieję, że już w lutym będziemy mogli przynajmniej w systemie hybrydowym puścić do szkół, do systemu stacjonarnego uczniów klas VIII i klas maturalnych, bo oni tego bardzo potrzebują z uwagi na egzaminy- Przemysław Czarnek zdradził w rozmowie z dziennikarzem Onetu.  A co z pozostałymi uczniami? Kiedy będą mogli wrócić do szkoły? Minister edukacji i nauki podkreśla, że jest to uzależnione od sytuacji epidemicznej w naszym kraju- jeżeli sytuacja będzie się poprawiać, dzieci będą mogli powoli wracać do szkoły.  Będziemy hybrydowo próbowali puszczać do szkół pozostałe roczniki szkolne na zasadzie...

Czy dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? Ważny komentarz ministra
East News
Newsy
Lockdown w Polsce. Kiedy powrót do szkół? Oto jak dzieci odpracują braki w edukacji. Minister edukacji komentuje
Dzieci będą miały więcej lekcji niż dotychczas? Zaskakujący pomysł ministra edukacji i nauki!

Przemysław Czarnek w najnowszym wywiadzie skomentował ostatnie doniesienia dotyczące szkół i zdradził, czy naprawdę jest szansa, że w kwietniu uczniowie wrócą do nauczania stacjonarnego. Minister edukacji i nauki zdradził przy okazji, jaki ma pomysł na odpracowanie braków w edukacji. Po powrocie do szkół dzieci będą miały więcej lekcji? Sprawdźcie, co powiedział Przemysław Czarnek! Dzieci muszą odpracować braki w edukacji? W związku z lockdownem w Polsce wszyscy uczniowie do 18 kwietnia mają obowiązkowe nauczanie zdalne. Do tego czasu szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte. Ostatnio wiceminister edukacji i nauki zdradził, że być może już kwietniu dzieci będą mogły wrócić do nauki stacjonarnej, ale czy naprawdę jest na to szansa? Przemysław Czarnek w programie "Rozmowy niedokończone" w TV Trwam i Radia Maryja zdradził, czy uczniowie już wkrótce wrócą do szkół i jaki ma plan na odpracowanie braków w edukacji. Mamy ogromną szansę na to, żeby jeszcze w kwietniu wrócić do opieki stacjonarnej nad dziećmi w przedszkolach, żłobkach, ale również mamy ogromną szansę na powrót do nauki stacjonarnej w szkołach podstawowych. Mam nadzieję, że hybrydowo w całych szkołach podstawowych- wyznał minister edukacji i nauki. W kolejnych dniach będziemy informować opinię publiczną. Jest w dalszym ciągu szansa, duża szansa, abyśmy w kwietniu wrócili do nauki stacjonarnej- dodał.  Przemysław Czarnek zdradził przy okazji, jak ma wyglądać odpracowywanie braków w edukacji po nauczaniu zdalnym. Wszystko wskazuje na to, że uczniowie będą spędzać więcej godzin niż do tej pory.  Dokładamy na początek jedną godzinę dodatkową tygodniowo dla każdej klasy w każdej szkole z zakresu, który będzie ustalony przez dyrektorów danych...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik