Party Stories
Adam Niedzielski
East News
Newsy

Kiedy rząd poluzuje obostrzenia dotyczące zasłaniania ust i nosa? Jest odpowiedź ministra zdrowia! 

Maseczki są z nami od ponad roku, a od października musimy zasłaniać usta i nos nawet w przestrzeni otwartej. Kiedy to się zmieni? Minister zdrowia zabrał głos.

Pandemia koronawirusa w dalszym ciągu nie odpuszcza, a co za tym idzie, wciąż musimy stosować się do wielu restrykcji. Jednym z podstawowych obostrzeń, którego musimy przestrzegać od początku wybuchu epidemii, jest nakaz zasłaniania ust i nosa. Od wielu miesięcy noszenie maseczek obowiązuje również w przestrzeni otwartej, co dla niektórych Polaków jest niestety bardzo uciążliwe. Kiedy to się zmieni i będziemy mogli wyjść na spacer bez maseczki? Minister zdrowia Adam Niedzielski zabrał głos w tej sprawie. 

Zobacz także: Lockdown przedłużony na całe wakacje?! Jest komentarz ministra zdrowia! Mówi także o nauce po wakacjach

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Kiedy luzowanie obostrzeń dotyczących zasłaniania ust i nosa?

Trzecia fala pandemii okazała się być tą najcięższą. Pomimo wykonania milionów szczepień i lockdownu, koronawirus wciąż zbiera swoje żniwo. Eksperci obawiają się, że fala zachorowań może jeszcze wzrosnąć, bo właśnie teraz wyjdzie na jaw, czy Polacy stosowali się do wszystkich restrykcji podczas świąt Wielkanocnych. Rząd zdecydował się przedłużyć lockdown, a tegoroczną majówkę również będziemy musieli spędzić w domach, bo hotele i pensjonaty w dalszym ciągu będą zamknięte do co najmniej 4 maja. 

Wszyscy są już naprawdę zmęczeni tą sytuacją, a w szczególności nakazem noszenia maseczek w przestrzeni otwartej. Ostatnio jedna z internautek za pośrednictwem Twittera zwróciła się do Adama Niedzielskiego w tej sprawie:

Panie Ministrze, a może zróbcie tak, jak było w zeszłym roku w okresie letnim (oczywiście, jeśli sytuacja na to pozwoli), tzn. maski na zewnątrz tylko wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie utrzymać dystansu od innych?

Minister zdrowia zdecydował się odpowiedzieć na pytanie internautki. 

Pójdziemy w tę stronę przy mniejszej liczbie zachorowań - odpowiedział Adam Niedzielski. 

Wygląda więc na to, że będziemy musieli jeszcze uzbroić się w cierpliwość, bo na razie sytuacja jest jeszcze bardzo trudna. Tylko wczoraj (15 kwietnia) odnotowano 21 130 przypadków zakażeń i zmarły 682 osoby. 

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki

Minister zdrowia Adam Niedzielski odpowiedział na Twitterze, że luzowanie obostrzeń dotyczących zasłaniania nosa i ust nastąpi dopiero wtedy, gdy spadnie liczba zachorowań. 

Adam Niedzielski w masce ochronnej
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Koniec noszenia maseczek?
Newsy
Koniec obowiązku noszenia maseczek?! Jest kilka warunków rządu! 
Kiedy nie będziemy musieli nosić maseczek? Nowe plany rządu!

Co z maseczkami ochronnymi? Jednak nie będziemy musieli zakrywać nosa i ust do czasu wynalezienia szczepionki na koronawirusa? Wiceminister zdrowia w rozmowie z mediami przyznał, że być może już wkrótce zmienią się zapisy dotyczące noszenia maseczek w przestrzeni publicznej! Zobaczcie, co dokładnie powiedział Sławomir Gadomski! Na świeży powietrzu nie będzie nakazu noszenia maseczek? W związku z pandemią koronawirusa w Polsce władze już kilka tygodni temu wprowadziły wiele ograniczeń i obostrzeń. Początkowo Polacy nie musieli nosić maseczek ochronnych, jednak po jakiś czasie ogłoszono, że musimy zakrywać nos i usta. Od tamtej chwili chyba wszyscy zastanawiali się, jak długo będziemy musieli nosić maseczki na twarzy. Ostatnio minister zdrowia stwierdził, że będziemy zakrywać usta i nos aż do wynalezienia szczepionki na koronawirusa. Teraz wiceminister zdrowia poinformował, że być może już wkrótce noszenie maseczek na świeżym powietrzu nie będzie obowiązkowe! Niestety, ewentualne zniesienie nakazu zasłaniania ust i nosa nie będzie obowiązywać w całym kraju. (...) są regiony w Polsce, w których być może jesteśmy w stanie poluzować w pewnym sensie te obowiązki- gazeta.pl cytuje Sławomira Gadomskiego z Ministerstwa Zdrowia. I myślę, że w ciągu może tygodnia, dwóch, zaproponujemy taki model związany z noszeniem maseczek, być może wyłączający pewne regiony, powiaty, województwa z tego obowiązku w przestrzeni otwartej. Raczej nie mówimy o tym, żeby zrezygnować z tego obowiązku w przestrzeniach zamkniętych- dodał wiceminister MZ.  Wiceminister zdrowia zapewnia jednak, że stanowisko w sprawie noszenia maseczek np. w miejscowościach turystycznych, gdzie często nie jest przestrzegany nakaz zakrywania ust i nosa pozostaje bez zmian. Noszenie maseczek zabezpiecza przede wszystkim osoby z kontaktu:...

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce: Restrykcje będą obowiązywały również w ferie zimowe? Minister zdrowia zabrał głos

Adam Niedzielski na konferencji prasowej odniósł się to ostatniej niższej liczby zachorowań na koronawirusa i zapowiedział, że obostrzenia, które zostały wprowadzone nadal obowiązują, ale do 29 listopada rząd nie planuje wprowadzania kolejnych obostrzeń: Ostatnie regulacje, które wprowadziliśmy dotyczyły okresu do 29 listopada i do tego czasu na pewno żadnych zmian ani obostrzających, chyba, że mielibyśmy do czynienia z pogorszeniem, ale nic na to nie wskazuje - ani też luzujących na pewno nie będzie - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.  Minister zapewnił też, że sytuacja w Polsce "co najmniej się stabilizuje". Zauważył też, że wprowadzane do tej pory obostrzenia i przestrzeganie dystansu społecznego przynosi efekty: Wynika to z tego, że jesteśmy po pierwsze bogatsi o doświadczenia z okresu wakacyjnego, szczególnie trzeba wspomnieć o przykładzie Czech, które szybko przechodząc do polityki luzowanie obostrzeń niestety na jesień stały się liderem liczny zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców. Po drugie, tydzień temu wprowadziliśmy ostatnią turę regulacji ograniczających i ta ostatnia tura sprawi, że mam nadzieję, nie będziemy się utrzymywali na poziomie 20 tys. zachorowań tylko liczba zdecydowanie spadnie. (...) Tutaj nie ma przestrzeni na poluzowanie tu jest przestrzeń na analizowanie i podejmowanie ostrożnych decyzji. - powiedział minister Adam Niedzielski.  Co z feriami zimowymi? Hotele na ten czas zostaną ponownie otwarte? Na koniec konferencji padło pytanie dotyczące ferii zimowych. Czy w tym roku możliwe będą wyjazdy? Minister Adam Niedzielski wprost odpowiedział, że na takie decyzje jest jeszcze za wcześnie: Dywagacje czy analizy, które dotycząc okresu feryjnego są zdecydowanie przedwczesne. Jesteśmy w takiej sytuacji, że mamy zdefiniowane bardzo...

Cmentarz
East News
Newsy
Na Wszystkich Świętych cmentarze jednak będą zamknięte? Jest komentarz ministra zdrowia! 
Czy w Święto Zmarłych cmentarze będą zamknięte? W związku z rekordową liczbą zakażeń koronawirusa władze planują dodatkowe obostrzenia tuż przed 1 listopada?

Czy w Święto Zmarłych cmentarze będą zamknięte? W związku z rekordową liczbą zakażeń koronawirusa władze planują dodatkowe obostrzenia tuż przed 1 listopada? Jest komentarz szefa Ministerstwa Zdrowia! Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej odpowiedział na pytania o ewentualne zamykanie cmentarzy. Sprawdźcie, co powiedział!  Cmentarze będą zamykane? W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi rosnącej liczby zachorowań na koronawirusa władze podjęły decyzję o wprowadzeniu żółtej strefy w całym kraju (strefy czerwone dalej pozostają aktualne. Już od soboty 10 października Polacy muszą stosować się m.in. do nakazu zasłaniania ust i nosa nawet na świeżym powietrzu. Od kilku dni chyba wszyscy zastanawiają się, czy w związku z pandemią koronawirusa tuż przed Świętem Zmarłych zostaną zamknięte cmentarze w Polsce. Wolałbym, abyśmy w tym czasie po prostu byli bardzo ostrożni, ale by te spotkania przy grobach bliskich jednak się odbywały- rzecznik rządu mówił ostatnio  na antenie Polsat News.  Teraz minister zdrowia podczas konferencji prasowej odpowiedział na pytanie jednego z dziennikarzy o to, czy są planowane zmiany na 1 listopada i czy cmentarze będą zamykane! Cmentarze są cały czas objęte nakazem noszenia maseczek i ten nakaz zostanie utrzymany na 1 listopada. Natomiast na pewno na najbliższym posiedzeniu zespołu rządowego, kryzysowego będziemy rozmawiali również o tym zagadnieniu- zapowiedział minister zdrowia.  Jak widać, minister zdrowia nie wyklucza, że powtórzy się sytuacja sprzed kilku miesięcy, kiedy wiosną władze zamknęły cmentarze w Polsce.  Myślicie, że na Święto Zmarłych władze powinny zamknąć cmentarze?  Zobacz także:   Dorota Gardias opublikowała pierwsze zdjęcie po powrocie ze szpitala. Poprosiła fanów o pomoc ws....

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner