Romuald Lipko nie żyje

Piosenki Romualda Lipko śpiewała nawet... Małgorzata Kożuchowska! Ciężko uwierzyć, że napisał wszystkie te hity

Romuald Lipko nie żyje

Wiedzieliście, że Małgorzata Kożuchowska śpiewała piosenkę skomponowaną przez Romualda Lipko? Lider zespołu "Budka Suflera" stworzył lub był współtwórcą wielu naprawdę wielkich hitów, które znają chyba wszyscy. Romuald Lipko był autorem wielu utworów Budki Suflera, ale tworzył również dla innych artystów. Skomponował m.in. "Malinowego króla" i "Dmuchawce latawce wiatr" dla Urszuli, "Wszystko czego dziś chcę" dla Izabeli Trojanowskiej czy "Nic nie może przecież wiecznie trwać" z repertuaru Anny Jantar.

To jest coś, czego nie można się nauczyć, do czego nie można dojść - albo się ma, albo się nie ma ręki do pisania piosenek. Romuald Lipko niewątpliwie ją miał - w TVN24 mówił dziennikarz muzyczny Piotr Metz. 

Wiele lat temu utwór skomponowany przez artystę wykonała również Małgorzata Kożuchowska, która zaśpiewała na jego płycie "Przeboje Romualda Lipko". 

Małgorzata Kożuchowska śpiewa utwór Romualda Lipko

W 2005 roku na rynku ukazała się płyta ""Przeboje Romualda Lipko", na której wielkie gwiazdy zaśpiewały utwory skomponowane przez lidera zespołu Budka Suflera. W projekcie wzięła udział również Małgorzata Kożuchowska, która śpiewa piosenkę "Są takie rzeczy, które trzeba mieć".

Znacie ten utwór? Jeżeli nie, to musicie nadrobić zaległości! 

Posłuchajcie piosenki, którą śpiewa Małgorzata Kożuchowska!

Romuald Lipko zmarł 6 lutego. O śmierci artysty poinformowali jego koledzy z zespołu Budka Suflera". Muzyk i autor wielu polskich hitów po wielu miesiącach przegrał walkę z nowotworem.

Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów.

Romuald Lipko rozpoczął swoją muzyczną przygodę na początku lat 70. W 1974 roku razem z Krzysztofem Cugowskim założyli grupę Budka Suflera. W latach 1978- 1984 kiedy z zespołem pożegnał się Cugowski, Romuald Lipko zajął miejsce wokalisty. Największycm sukcesem grupy była płyta "Nic nie boli, tak jak życie", która została wydana w 1997 roku. To właśnie z tego krążka pochodzi chyba najpopularniejszy hit autorstwa Romualda Lipko -"Takie tango".

Zobacz także: Gwiazdy w poruszających słowach żegnają Romualda Lipko: "Graj pięknie po drugiej stronie"

Małgorzata Kożuchowska śpiewa utwór skomponowany przez Romualda Lipko.

 

W 1997 roku "Budka suflera" wydała jeden z największych hitów autorstwa Romualda Lipko "Takie tango".

 

Romuald Lipko zmarł 6 lutego. 

Romuald Lipko- czarno białe zdjęcie
East News

 

Przeładuj

Sobowtór Roxie Węgiel w "The Voice Kids"! Trenerzy przecierali oczy: "Ona wygląda jak Roksana!"

zobacz 00:47