Romuald Lipko- czarno białe zdjęcie
East News

Gwiazdy w poruszających słowach żegnają Romualda Lipko: "Graj pięknie po drugiej stronie" 

Romuald Lipko- czarno białe zdjęcie
East News

Gwiazdy publikują w sieci wzruszajace wpisy, w których wspominają Romualda Lipko i żegnają jednego z najpopularniejszych polskich artystów. Śmierć lidera zespołu "Budka Suflera" poruszyła jego kolegów ze sceny muzycznej.

Piękne pożegnania opublikowali m.in. Krzysztof Krawczyk, zespół Golec uOrkiestra, czy Organek. Zobaczcie, co napisali w sieci! 

Gwiazdy żegnają Romualda Lipko

Dziś rano, 7 lutego, wszystkie polskie media obiegła bardzo smutna wiadomość o  śmierci Romualda Lipko. Lider legendarnej grupy "Budka Suflera", która ma na swoim koncie takie hity jak "Bal wszystkich świętych", "Jolka, Jolka pamiętasz" czy "Takie tango"" zmarł w wieku 69 lat. Artysta wiele miesięcy walczył z nowotworem. 

Śmierć Romualda Lipko poruszyła wiele gwiazd, które opublikowały w sieci wzruszające pożegnania. Co napisał o nim Krzysztof Krawczyk, Paweł Kukiz i inni artyści?

W 1977 roku pracowaliśmy razem w studio Polskiego Radia w Lublinie nad moją płytą ze standardami rock and rollowymi. Potem wielokrotnie obiecaliśmy sobie wspólne nagrania, ale jak to w życiu, nie dane nam było zrealizować tych planów. Dziś tego tym bardziej żałuję. Ale kiedy nagrywałem płytę z najpiękniejszymi polskimi tangami nie mogło zabraknąć: „bo do tanga trzeba dwojga”.
Romku! Modlę się za Ciebie. Spoczywaj w pokoju! - napisał Krzysztof Krawczyk,

Piękne słowa pożegnania opublikowali również muzycy z Golec uOrkiestra. 

ROMUALD LIPKO - R.I.P. Jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej. Lider „Budki Suflera” - multiinstrumentalista, autor wielu wspaniałych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej, zmagał sie z chorobą nowotworową. Zmarł w wieku 69 lat. ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ 🎵🎵Żegnaj Przyjacielu!!!🎵🎵Graj pięknie po drugiej stronie............. Golec uOrkiestra- czytamy na Instagamie.

Śmierć Romualda Lipko poruszyła również Organka. 

Przygnębiająca wiadomość.....
Po długiej i podstępnej chorobie odszedł Romuald Lipko, współtwórca i muzyk zespołu Budka Suflera.
Od dzieciaka znałem ich wczesne utwory, rodzice śpiewali je pod nosem, gdy tylko gdzieś je usłyszeli, to część dobrych wspomnień.
Dziękuję Panie Romualdzie - tak Tomasz Organek żegna Romualda Lipko. 

Śmierć lidera Budki Suflera poruszyła również Pawła Kukiza.

Zmarł Romuald Lipko... Do dziś znam na pamięć muzę i teksty z kultowej płyty Budki Suflera "Cień Wielkiej Góry"... 1975 rok... I pewnie nigdy już nie zapomnę... Powoli kończy się pewna epoka... Codziennie jakaś część mojego świata odchodzi... Coraz szybciej , nieubłaganie ... Prawdziwa Muzyka tłumi smutek przemijania, bo przywraca wspomnieniem czas, który minął... Z całego serca dziękuję Ci za nią...
R.I.P.- napisał na Facebooku.

Zobaczcie wszystkie wpisy gwiazd. Bliskim Romualda Lipko składamy kondolencje.

Zobacz także: Nie żyje Romuald Lipko! Lider kultowej "Budki Suflera" miał 69 lat 

Krzysztof Krawczyk żegna Romualda Lipko.

Poruszający wpis opublikował Organek.

Artystę pożegnali również muzycy z Golec uOrkiestra.

Tak Paweł Kukiz żegna Romualda Lipko.

Więcej na temat Romuald Lipko Budka Suflera
Przeładuj

Marietta z "Hotel Paradise" wbija szpilę uczestnikom pierwszej edycji show! "W "Love Island" wszyscy są ładni"

zobacz 01:22