Adam Niedzielski w masce ochronnej
East News
Newsy

Od soboty nowe obostrzenia! W części Polski dzieci z klas 1-3 mogą wrócić na nauczanie zdalne

Od soboty nowe obostrzenia! W części Polski dzieci z klas 1-3 mogą wrócić na nauczanie zdalne

Już od najbliższej soboty czekają nas nowe obostrzenia! Jak przyznał w radiu Tok FM minister zdrowia Adam Niedzielski, w niektórych regionach Polski hotele mogą zostać zamknięte, a uczniowie klas 1-3 w szkołach mogą wrócić na nauczanie zdalne

Minister zdrowia Adam Niedzielski był gościem porannego porogramu Tok FM. Jak zapowiedział, dziś przedstawione zostaną szczegóły nowych obostrzeń.

NOWE >> Relacja z konferencji ministra zdrowia, SZCZEGÓŁY OBOSTRZEŃ

Nie miał jednak dobrych wiadomości. Wczoraj potwierdzono aż 12 146 zakażeń koronawirusem, a to oznacza ogromny wzrost liczby przypadków - w ubiegłym tygodniu we wtorek było ich 8.6 tys. 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Od soboty nowe obostrzenia

Dlatego dziś na konferencji prasowej przedstawiona zostanie decyzja o kolejnych obostrzeniach. Choć szczegóły mamy poznać około południa, minister już zdradził sporo istotnych szczegółów. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami owo obostrzenia to m.in. ograniczenie w ruchu na południu Polski, zmiany w zasadach zasłaniania ust - niedopuszczalne będą przyłbice i chusty. Pojawiła się też nowość - obostrzenia mogą być "zregionalizowane". Co to oznacza?

W niektórych regionach Polski obostrzenia mogą być bardziej dotkliwe - prawdopodobnie będzie to zamknięcie hoteli w tych miejscach gdzie zachorowań jest więcej.

Trzeba rozważyć, czy te sankcje nie powinny dotyczyć regionalnie szkół - mówił Niedzielski.

Z tego wynika, że uczniowie klas 1-3 nie będą mogli się uczyć stacjonarnie tam, gdzie przypadków zakażeń będzie szczególnie dużo, np. w woj. warmińsko-mazurskim.

Musimy taki wariant rozważyć - mówił minister.

Jak dodał, nowe obostrzenia zostaną wprowadzone od najbliższej soboty. Te najbardzej radykalne mogą na razie dotyczyć jednego województwa.

A czy rozważa w ogóle powrót dzieci do szkoły w tym roku? Ma nadzieję, że jeszcze w tym roku dzieci wrócą do szkół na „wariant stacjonarny”. Jak powiedział, uważa taki scenariusz za bardziej prawdopodobny.

Co myślicie o nowych obostrzeniach, są potrzebne?

Zobacz także: Starsi uczniowie wrócą do szkoły już w marcu? Jest komentarz ministra zdrowia i wiceministra edukacji

Minister Adam Niedzielski dziś ma przedstawić szczegóły obostrzeń

Adam Niedzielski, minister zdrowia
East News

Adam Niedzielski w masce ochronnej
East News
Newsy
Co z powrotem dzieci do szkół? Minister zdrowia mówi o terminie, specjalista odpowiada: "W ogóle nie ma co marzyć"
Kiedy dzieci wrócą do nauczania stacjonarnego? Czy po feriach zimowych uczniowie zakończą naukę zdalną i znów spotkają się w szkole?

Kiedy dzieci wrócą do nauczania stacjonarnego? Czy po feriach zimowych uczniowie zakończą naukę zdalną i znów spotkają się w szkole? Jest nowy komentarz ministra zdrowia. Adam Niedzielski mówi o możliwym terminie zakończenia nauczaina zdalnego, przynajmniej dla części uczniów. Ale uwaga, specjaliści hamują te dość optymistyczne wizje.  Kiedy nastąpi koniec nauki zdalnej? W związku z pandemią koronawirusa i nagłym wzrostem liczby osób zakażonych władze już kilka tygodni temu zdecydowały, że uczniowie - podobnie jak wiosną - muszą wrócić do nauczania zdalnego. Początkowo miało ono trwać do 29 listopada, jednak w związku z dużą liczbą zachorowń premier ogłosił, że nauczanie zdalne zostanie wydłużone do 23-24 grudnia, później zaś, w dniach 4-18 stycznia odbędą się ferie zimowe dla dzieci z całej Polski. Ale czy po feriach dzieci wrócą do szkoły? Minister Zdrowia po raz kolejny przyznał, że ewentualny powrót do szkoły będzie dotyczyć tylko najmłodszych uczniów. Jeżeli chodzi o to, co będzie się działo po feriach, kiedy będziemy podejmowali decyzje o powrocie do szkół, to oczywiście analizujemy bardzo różne scenariusze, ale generalnie zakładamy, że raczej będziemy dzieci do szkoły puszczali, zaczynając - oczywiście - od klas I-III- Adam Niedzielski mówił w wywiadzie dla RMF FM.  A jak komentuje to dr Paweł Grzesiowski? Znany immunolog w rozmowie z portalem interia.pl powiedział, od czego zależy powrót dzieci do szkół. Mówienie, kiedy dzieci mogą wrócić do szkół, uzależnione jest od aktualnej sytuacji. Nie można wyznaczyć żadnej daty, bo od momentu zamknięcia szkół niewiele się nie zmieniło. Dopóki średnie tygodniowe nie spadną poniżej 3 tys., to w o otwarciu szkół....

East News
Newsy
Galerie handlowe zamknięte! Rząd wprowadził nowe obostrzenia dotyczące handlu
Galerie handlowe zamknięte! Rząd wprowadził nowe obostrzenia dotyczące handlu

W środę 4. listopada odbyła się konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Poznaliśmy nowe obostrzenia, które w większości będą obowiązywały od najbliższej soboty. Już wiadomo, że galerie handlowe zostaną zamknięte i tylko wybrane sklepy będą mogły funkcjonować. Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Uwaga! Nowe obostrzenia związane z koronawirusem: jest decyzja w sprawie galerii, sklepów, szkół Galerie handlowe zamknięte! Rząd wprowadził nowe obostrzenia dotyczące handlu Z powodu nasilającej się pandemii koronawirusa , rząd wprowadził nowe restrykcje. W dalszym ciągu odnotowujemy kolejne rekordy zakażeń - tylko ostatniej doby przybyło prawie 25 tysięcy nowych przypadków. Z tego też względu rządzący chcą, aby jak najszybciej ograniczyć wzmożone kontakty międzyludzkie, które mogą powodować dalsze rozprzestrzenianie się wirusa. Chcemy chronić służbę zdrowia, chcemy chronić ludzi. Krok za tą granicą jest tylko narodowa kwarantanna czyli całkowity lockdown - mówił na konferencji prasowej premier.  Przede wszystkim zostańmy w domu. Zostańmy w domu, aby ograniczyć kontakty, aby nie pozwolić wirusowi rozprzestrzeniać się - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski. I właśnie dzisiaj dowiedzieliśmy się, że od soboty 7. listopada zamknięte będą między innymi galerie handlowe. Otwarte pozostają jedynie sklepy z artykułami spożywczymi i kosmetycznymi, toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo - budowlanymi, artykułami dla zwierząt, prasą oraz usługi .  W dalszym ciągu będą obowiązywały również ograniczenia w liczbie klientów. Handel w sklepach do 100 m2 - 1 osoba na 10m2 , a w sklepach o powierzchni powyżej 100 m2 - 1 osoba na 15 m2 . Na razie obostrzenia będą...

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Dzieci jednak nie wrócą do szkoły po feriach? Minister zdrowia komentuje! 
Koronawirus w Polsce. Dzieci jednak nie wrócą do szkoły po feriach? Minister zdrowia komentuje! 

Minister zdrowia w rozmowie z mediami zdradził, kiedy dzieci mogą wrócić do szkoły! Czy po feriach zimowych uczniowie zakończą nauczanie zdalne? Komentarz szefa Ministerstwa Zdrowia zaskakuje! Okazuje się, że powrót do szkoły może nastąpić znacznie później niż mogliśmy się tego spodziewać. Sprawdźcie, co powiedział Adam Niedzielski! Kiedy dzieci wrócą do szkoły? W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi pandemii koronawirusa władze w Polsce już kilka tygodni temu wprowadziły wiele obostrzeń. Rządzący zdecydowali wówczas, że nauczanie stacjonarne zostaje zawieszone. Nauczanie zdalne początkowo miało trwać do 29 listopada, jednak ostatnio premier zapowiedział, że zostanie wydłużone do 23-24 grudnia. Mateusz Morawiecki ogłosił również, że w dniach 4-18 stycznia odbędą się ferie zimowe dla dzieci z całej Polski. Ale czy po feriach dzieci wrócą już do nauczania stacjonarnego? Niestety, okazuje się, że ewentualny powrót może dotyczyć tylko najmłodszych uczniów, chociaż- jak przyznaje minister zdrowia - również w tym przypadku wciąż nie jest pewne, czy tak się stanie.  To najbardziej optymistyczny wariant - Adam Niedzielski przyznał w RMF FM.  Jesteście zaskoczeni taką decyzją władz? Myślicie, że najmłodsi uczniowie rzeczywiście wrócą do szkoły po feriach zimowych? Kiedy pozostali uczniowie zakończą nauczanie zdalne?  Przypominamy również, że minister zdrowia w tym samym wywiadzie przyznał, że władze chcą, aby uczniowie nie wyjeżdżali nigdzie na ferie zimowe. Zobacz także:   Możemy zapomnieć o wyjazdach na ferie zimowe? Jest komentarz ministra zdrowia! Tego chyba nie spodziewał się nikt!  Minister zdrowia przyznał, że wciąż nie wiadomo kiedy wszyscy uczniowie wrócą do szkoły. Adam...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner