Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski
East News
Newsy

Pięćset to za mało? Czy prezydent po wyborach powinien podnieść kwotę 500+? 

Pięćset to za mało? Czy prezydent po wyborach powinien podnieść kwotę 500+? 

Druga tura wyborów prezydenckich już w najbliższą niedzielę. Kandydaci spotykają się z wyborcami, składają kolejne obietnice, spotykają się z mediami - jak choćby dziś wieczór, gdy prezydent Andrzej Duda wystąpił w TVP, a Rafał Trzaskowski spotkał się z przedstawicielami ok. 20 redakcji.

Jednym z najważniejszych programów obecnej ekipy rządzącej jest bez wątpienia program 500+, czyli 500 zł miesięcznie na każde dziecko w rodzinie. Urzędujący prezydent gwarantuje, że jeśli zostanie wybrany, program zostanie utrzymany. Mimo początkowej krytyki, dziś program popiera również polityczna opozycja.

Jednak wiele osób zwraca uwagę na inflację i rosnące ceny - za 500 zł możemy dziś kupić mniej niż w momencie powstawania programu. Czy zatem przyszły prezydent powinien dążyć do zwiększenia tej kwoty? Zapytał o to Instytut Badań Rynkowych i Społecznych, który na zlecenie Business Insider Polska przeprowadził badanie, m.in. w tej sprawie.

Jakie są odpowiedzi? Bardzo zaskakujące!

Zobacz także: Rafał Trzaskowski i jego żona pokazali zdjęcia ze swojego ślubu! "18 lat temu zostałem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie"

Ilona Łepkowska skrytykowała fryzurę Małgorzaty Trzaskowskiej? Teraz tłumaczy, co miała na myśli

Polacy przeciwni zwiększeniu 500+

Pytanie zadane ankietowanym brzmiało: "Czy prezydent powinien dążyć do zwiększenia kwoty w ramach obecnego programu 500+?". Jak się okazuje, chce tego jedynie 24,2 proc., z czego „zdecydowanie tak” mówi jedynie 10,5 proc. wszystkich pytanych. Przeciwko podnoszeniu świadczenia 500+ jest aż 65,5 proc., z czego „zdecydowanie nie” mówi 41,4 proc. wszystkich ankietowanych.

Co ciekawe, podniesienia kwoty nie chcą ani wyborcy Andrzeja Dudy (53 proc. jest przeciw), ani Rafała Trzaskowskiego (aż 76 proc. przeciwników).  "Za" podniesieniem jest 36 proc. wyborców Dudy i 14 proc. Trzaskowskiego.

Badanie przeprowadzono 1 lipca na próbie 1100 Polaków metodą wywiadów telefonicznych. Zgadzacie się z tym wynikiem. Też uważacie, że kwota dziś nazywana 500+ powinna wzrosnąć?

Program 500 plus wycofany?!
EastNews

Czy Warszawa zostanie zamknięta z powodu koronawirusa?
Newsy
Czy Warszawa zostanie zamknięta z powodu koronawirusa? Wszystko jasne!
Władze komentują doniesienia o planowanym zamknięciu dostępu do Warszawy z powodu koronawirusa. Jaka jest prawda?

W związku z koronawirusem, w sieci zaczęły pojawiać się doniesienia ze w związku z sytuacją epidemiologiczną władze planują całkowite zamknięcie Warszawy. Miasto miałoby zostać oddzielone kordonem sanitarnym a ludzie nie mogli by wjechać ani opuszczać miasta. Do informacji odniósł się Piotr Muller, rzecznik rządu oraz Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.  Zobacz także:  Gdzie i jak można zrobić test na koronawirusa? Ile kosztuje badanie na koronawirusa? Warszawa zostanie zamknięta z powodu koronawirusa?  Władze dementują  doniesienia o planowanym zamknięciu dostępu do Warszawy z powodu koronawirusa.  W związku z nieprawdziwymi informacjami o planowanym zamknięciu dostępu do Warszawy informuję, że organy do tego uprawnione nie podjęły takiej decyzji ani jej nie planują. Ponownie apelujemy o korzystanie z informacji z oficjalnych źródeł publicznych - napisał na Twitterze Piotr Muller, rzecznik rządu Informację też potwierdził Prezydent Warszawy:  Nawiązując do wypowiedzi przedstawicieli rządu - uspokajam, że nie ma żadnych informacji o planowanym zamknięciu @warszawa. Urząd miasta jest w stałym kontakcie z wojewodą. - napisał Rafał Trzaskowski  W tej samej sprawie, podczas konferencji prasowej wypowiedział się również minister zdrowia, Łukasz Szumowski, uspokajając, ze nikt nie planuje zamykania miast ani ograniczania przemieszczania się. Minister dodał, że takie obostrzenia nie są konieczne. Polaków uspokoiła również minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz, informując, że nie planowane są zamknięcia sklepów , a dokonywanie nadmiarowych zakupów jest niepotrzebne.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Rossmann wprowadza ograniczenia w zakupach! Co to oznacza? W związku z nieprawdziwymi informacjami o planowanym zamknięciu...

East News
Newsy
Krzysztof Jackowski już wie, kto zostanie prezydentem Polski!? Wielkie zaskoczenie
Krzysztof Jackowski przepowiedział wynik wyborów prezydenckich. Ta wizja się sprawdzi?

Krzysztof Jackowski jest jednym z najpopularniejszych jasnowidzów w Polsce, a jego przepowiednie wielokrotnie się sprawdzały, dlatego jego słowa cieszą się tak dużą popularnością. Obecnie Krzysztof Jackowski swoimi przemyśleniami dzieli się za pośrednictwem kanału na YouTubie, który sam prowadzi. Teraz słynny jasnowidz poruszył temat wyborów prezydenckich. Wie, kto zwycięży? Zobacz także:  Jasnowidz Krzysztof Jackowski uważa, że koronawirus to wstęp do czegoś gorszego: "To zacznie się nagle, w czerwcu albo lipcu!" Krzysztof Jackowski zna losy kandydatów na prezydenta Polski? Krzysztof Jackowski zdecydował się nawiązać w rozmowie z „Super Expressem” do obecnej sytuacji politycznej w kraju i poruszył temat wyborów prezydenckich. Jasnowidz przewidział spory, jakie miały miejsce przed wyborami 10 maja: Mimo wszystko będzie awantura przed wyborami, chyba słuszna. Nie można nazwać tego okresu czasem kampanii przedwyborczej. Wybory będą przesunięte w czasie w moim odczuciu -mówił wtedy Krzysztof Jackowski.  Krzysztof Jackowski nie pozostawia złudzeń, jeśli chodzi o wybory prezydenckie i uważa, że wygra Andrzej Duda . Patrząc na sondaże nikt nie powinien być zaskoczony. A kto zajmie drugie miejsce? I teraz jeśli KO jest wrogiem PiS-u to mogli utrzymać panią Kidawę-Błońską i mimo wszystko postawić na Hołownię. Ale nie, postawili na pana Trzaskowskiego. I teraz uwaga! Ci co są zdeklarowani na pana Dudę, na pewno na pana Trzaskowskiego nie zagłosują. Czyli postawienie Trzaskowskiego nie odbiera głosów panu Dudzie, ale odbiera głosy Hołowni, panu Kamyszowi, itd. Powiem tak, jeśli dojdzie do tych wyborów, to wygra pan Duda. Drugi będzie Trzaskowski, ale z dość odległym wynikiem do pana Dudy ” - informuje "Super Express", cytując słowa...

Kayah o Rafale Trzaskowskim
Newsy
Kayah chodziła do podstawówki z Rafałem Trzaskowskim. Zdradziła pewien sekret!
Kayah o Rafale Trzaskowskim. Prezydent Warszawy ma poparcie gwiazdy. Kogo popierają gwiazdy w wyborach prezydenckich!

Co za historia. Okazuje się, że Kayah chodziła do tej samej szkoły podstawowej, co Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i kandydat na urząd prezydenta Polski. Co ciekawe, artystka spotkała go dopiero dwa lata temu, kiedy przyszedł na jej koncert. Jakie ma wspomnienia? Czy będzie na niego głosować? Zobacz także:   Małgorzata i Rafał Trzaskowscy odpowiedzieli na bardzo prywatne pytania! Jak wyglądało ich pierwsze spotkanie? Kayah zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego - mocna deklaracja! Kandydaci na prezydenta walczą do ostatniej chwili! Już 12 lipca Polacy staną przed wyborem, który z nich zostanie prezydentem na najbliższe 5 lat - Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski? Poparcie gwiazd na pewno jest ważnym czynnikiem w kampanii. Tutaj zdecydowanie prowadzi prezydent Warszawy. Wśród wyborców Rafała Trzaskowskiego znajduje się Kayah, która miała okazję spotkać go na koncercie dwa lata temu. Zdradziła, że przyszedł wówczas jak "zwyczajny" fan - bez ochrony, rozgłosu: Moi Drodzy pragnę się z Wami czymś podzielić. Z Rafałem Trzaskowskim, mimo że uczęszczaliśmy do tej samej podstawówki, spotkałam się tylko raz - niecałe 2 lata temu. Przyszedł wraz z Rodziną na mój świąteczny koncert, po którym podeszli do mnie, by pogratulować występu i złożyć świąteczne życzenia. Pojawili się bez obstawy, a jego wizyta obyła się bez anonsu służb specjalnych, choć był już włodarzem stołecznego miasta. Pomyślałam wtedy, że jako osoba na państwowym stanowisku, wciąż potrafi być zwykłym człowiekiem, normalnym obywatelem, bez manii wielkości i strachu przed ludźmi. Stanęła przede mną zwykła, ciepła, miła i serdeczna rodzina - pisze Kayah. Kayah w najbliższych wyborach zagłosuje więc na Rafała Trzaskowskiego. Dlaczego? Artystka wymieniła kilka powodów. Oto pierwsze dwa: bo czas na...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik