Patricia Kazadi w krótkich włosach
Instagram
Newsy

Patricia Kazadi zabiera głos w sprawie hejtu i bodyshamingu. Opowiedziała fanom o chorobie

Patricia Kazadi komentuje w sieci burzę wywołaną swoim wyglądem. Gwiazda stawia czoła mowie nienawiści i odpowiada na krzywdzące komentarze internautów. „Nadszedł czas aby z tym walczyć!” 

Patricia Kazadi zamieściła na swoim profilu na Instagramie długą relację, podczas której poruszyła kwestie samoakceptacji i ciałopozytywności, a także zdradziła, że zmaga się z poważną chorobą. Celebrytka nie pozostawiła suchej nitki na hejterach. Jej nagrania dają dużo do myślenia. Zobaczcie sami!

Zobacz także: Spektakularna metamorfoza Patricii Kazadi! Musicie zobaczyć nową fryzurę gwiazdy!

Siostry Kazadi bały się oceny Idy w finale "Dance, dance, dance". Co o ich tańcu współczesnym naprawdę myśli jurorka?

Patricia Kazadi przerywa milczenie! Opowiada o bodyshamingu

Patricia Kazadi dodała na swoim profilu na Instagramie trzy posty, w których zamieściła swój długi monolog skierowany do fanów.

W piątek dałam Wam znać, że chcę z Wami o czymś porozmawiać, o czymś Wam opowiedzieć. Przede wszystkim rozpocząć dialog, który powinien toczyć się dużo głośniej i pewniej. Dzielę się z Wami kawałkiem mojego serca bo wy podzieliliście się ze mną swoimi historiami - chce dać Wam ten głos, na który od dawna zasługujecie/zasługujemy. To mam nadzieję początek pięknej wspólnej drogi dla nas. 🌸💫✨ - podpisała posty gwiazda. 

Już we wstępie do swojej serii nagrań 33-latka wyjaśniła dlaczego w ostatnim, czasie wycofała się z życia publicznego. Okazuje się, że piosenkarka i aktorka Patricia Kazadi boryka się z problemami zdrowotnymi. Z powodu choroby gwiazda musiała zrezygnować z wielu zawodowych projektów i na jakiś czas odsunąć się na bok. W trakcie pandemii Patricia była nawet hospitalizowana, a dodatkowo już od ponad roku mieszka z mamą, która pomaga jej wrócić do pełni sił.

Patricia Kazadi na nagraniach na temat hejtu
Instagram / @kazadi_official

Kazadi choruje już od dłuższego czasu, ale leczy się, została prawidłowo zdiagnozowana półtora roku temu. 

Chorowanie podczas pandemii nie było łatwe (...). Nie czułam potrzeby ogromnego ekshibicjonizmu w tej kwestii, pewne rzeczy powinny zostać w domu. Chciałam spokoju, bez atencji mediów czy innych ludzi przejść przez ten czas (…). Od ponad roku mieszkam z mamą (...), która przez rok poświęciła praktycznie cały swój czas, żeby pomóc mi dojść do zdrowia i stanąć na nogi - mówi na temat choroby gwiazda.

Po długiej przerwie celebrytka pojawiła się na evencie, po którym w sieci opublikowane zostały jej zdjęcia. Wywołały one wśród internautów sporo kontrowersji. Dodatkowym czynnikiem zapalnym okazało się opublikowane przez nią wcześniej zdjęcie w skąpym bikini. Mimo, iż w komentarzach pojawiło się wiele komplementów, nawet od Ewy Chodakowskiej, złośliwym pytaniom nie było końca.

Co się stało z Kazadi? Co się stało, że jest taka gruba, tak wygląda? Czy się odezwały afrykańskie geny? Czemu się tak spasła i tak dalej - cytuje komentarze internatów Patricia.

Patricia Kazadi o hejtowaniu przez inne kobiety

Fala hejtu, jaka wylała się na Patrycję Kazadi, po długiej nieobecności w mediach była dla niej wyjątkowo przykra. Na początku bowiem sama miała problemy z akceptacją własnego ciała i wstydziła się powrotu do mediów. Walka z chorobą wiele ją jednak nauczyła i całkowicie zmieniła podejście do sylwetki Jak sama wspomina, z początku było w niej dużo frustracji dotyczących ciała, m.in. na to, że się jej absolutnie nie słucha i  że sprawia jej tyle bólu. Później jednak złość ustąpiła miejsca samoakceptacji i szacunkowi. Zaczęła dostrzegać to, jakie jej ciało zaczyna robić postępy, jak pięknie się regeneruje i wraca do zdrowia. Jej wewnętrzna równowaga została przez chwilę zaburzona uszczypliwymi komentarzami internautów.

Jak zobaczyłam te wszystkie okropne wpisy, popłakałam sobie, że po co ja w ogóle poszłam na ten event (...), po co się pcham, narażam na to wszystko. Ale później coś we mnie pękło. Bo dlaczego mam się ukrywać, wstydzić się siebie? Jakby to, jak wyglądam miało wpływ na jakość mnie jako człowieka (...) - zastanawiała się gwiazda.

Najbardziej poruszający dla gwiazdy był fakt, że najwięcej hejtujących komentarzy piszą w sieci kobiety. To właśnie te, które same są prywatnie „fajnymi babkami” wylewają z siebie w internecie żółć i jad. Szczególnie przykre jest to, że owe hejterki prywatnie są dobrymi żonami i matkami, które mają swoje małe córeczki, dziewczynki, a te wkrótce będą wkraczać w trudny okres dojrzewania. Jaki mamy dają im przykład? Celebrytka przytoczyła komentarz jednej z internautek, który wydał się jej wyjątkowo nie na miejscu. 

Jedna dziewczyna napisała, czy Kazadi przygotowuje się do roli hipopotama? Bo jeżeli tak, to już jest gotowa. Ja wyglądam normalnie, większość kobiet wygląda tak, jak ja - ma cellulit, sadełko. Ja jestem hipopotamem? I jakaś mała dziewczynka to czyta i myśli: "O kurka, jak tak wygląda hipopotam, to ja nie mogę tak wyglądać, idę a dietę (...). Nie po to tyle nad sobą pracowałam, żeby takie komentarze dalej mnie niszczyły. - powiedziała twardo Kazadi. 

Patricia Kazadi - oryginalne stylizacje, fryzury i makijaże podczas sylwestra 2016-2017
EastNews

Nie, a właściwie hipopotam, spoko. Moją ulubioną postacią w "Madagascarze" była Gloria, za*ebista, miała super kształty, była pewna siebie, tu du*eczka, tu to, proszę bardzo! - dodała żartobliwie i z dystansem Patricia.

Patrizia Kazadi walczy z hejtem 

Cały jej wywód miał jednak bardzo poważny charakter. Wyznała, że swoje zdjęcie w skąpym bikini dodała z premedytacją. Dla kogo opublikowała te zdjęcia?

Dla tych wszystkich dziewczyn, które do mnie pisały, że bardzo by chciały założyć bikini, ale się wstydzą, bo boją się, że będą oceniane przez innych, że przez 20 lat nie założyły szortów, bo miały cellulit (...). Jezus, kto wyznacza te zasady? Jeżeli dziewczyna większa niż S ma nie nosić bikini, to po co powstają rozmiary M, L czy nawet XL? - pyta Patricia.

Kazadi zdecydowanie wypracowała już poczucie własnej wartości. Podkreśla jednak, że nie chce być teraz postrzegana jako adwokatka dziewczyn o pełniejszych kształtach. Celebrytka chciałaby po prostu, aby każda kobieta dążyła do bycia najlepszą wersją siebie, czyli zdrową, a zarazem pozostającą w zgodzie ze swoimi cechami genetycznymi. Gwiazda chciałaby być dobrym przykładem dla innych. Od dzisiaj pragnie wykorzystywać swój głos na mediach społecznościowych, aby mówić w imieniu tych, którzy czują to samo co ona, ale nie mają odwagi o tym rozmawiać. 

Patricia Kazadi w czarnej sukience z odkrytymi plecami w okularach
Instagram / @kazadi_official

Ja będę teraz takie bikini nosić cały czas (...). Nazywajmy sprawy po imieniu, problemem nie były majtki, bo ten kostium miało na sobie miały na sobie cztery inne gwiazdy i wiele modelek, był tak samo wycięty, tak samo na nich leżał i jakoś wtedy to było super piękne. Nazywajmy sprawy o imieniu. Nie chodzi o za małe majtki, chodzi o to, że założyła to bikini większa dziewczyna - wyjaśniła celebrytka.

Kazadi  w swoim monologu poruszyła problem body shamingu. Tekstów typu „Ojej zmizerniałaś, może byś coś zjadła” czy dla odmiany „Oo widzę, że się pojadło” słuchała niezmiennie od prawie 20 lat. Na początku w sferze prywatnej - na spotkaniach ze znajomymi czy w rodzinnych stronach. Chociaż wokalistka jest świadoma tego, że najbliżsi nigdy nie chcieli jej zranić to wie, że przecież takie zdania krępują i wpływają na psychikę. Gwiazda zwraca uwagę na to, jak zatrważająca jest ilość samobójstw z powodu bodyshamingu oraz hejtu wśród młodych dziewcząt i chłopców w Polsce.

Celebrytka wyznaje, że w przeszłości sama w wyniku presji wobec własnego ciała podjęła próbę samobójczą.

„20 lat, sam walczysz ze swoim ciałem, nie chciało mi się żyć, chciałam umrzeć i taką próbę podjęłam.” - zdradza gwiazda. 

Celebrytka wspomina również jedno ze swoich najbardziej traumatycznych wspomnień. Było nim zdjęcie zrobione na parkiecie „Tańca z Gwiazdami”, na którym młodziutkiej Patrici Kazadi podwinęła się spódnica. Fotografia opublikowana w internecie pojawiła się na czterech okładkach i prześladowała gwiazdę latami. Wtedy jednak piosenkarka i aktorka przyjęła bierną postawę. Wolała się schować pod miotłą i poczekać, aż ludzie przestaną gadać. Miała nadzieję na to, że z czasem o tym zapomną i przestaną pisać. Teraz Patricia Kazadi wraca do swoich najsmutniejszych wspomnień silniejsza i bardziej świadoma swojej wartości.

„Czas tego nie lekceważyć i nie wyśmiewać. Czas zacząć wprowadzać zmiany.” - mówi zdecydowanie gwiazda.

Celebrytka ma wrażenie, że coraz mniej odczuwamy oraz mamy w sobie coraz mniej empatii i zrozumienia dla siebie nawzajem. Mimo tego, iż Patricia wie, że nie jest w stanie naprawić całego świata, wzywa kobiety do akceptacji - zarówno siebie jak i innych.

Żora Korolyov i Patricia Kazadi w Jak oni śpiewają
Piotr BLAWICKI/East News
Newsy
Żora Korolyov nie żyje. Patricia Kazadi: "Zawsze byłeś przy mnie"
Patricia Kazadi i Żora Korolyov byli bardzo blisko ze sobą - przez lata przyjaźnili się, grali razem w serialu i pracowali przy programach telewizyjnych.

Żora Korolyov nie żyje. Śmierć 34-letniego tancerza, znanego z "Tańca z Gwiazdami", była ogromnym ciosem dla jego rodziny i przyjaciół. We wzruszającym wpisie Żorę żegna Patricia Kazadi, która miała okazję poznać Korolyova już kilkanaście lat temu. Grali razem w serialu "Egzamin z życia" w TVP, a prywatnie przyjaźnili się. Jej wpis chwyta za serce.   Patricia Kazadi żegna Żorę Korolyova  O śmierci Żory jako pierwszy poinformował muzyk Czadoman , zaraz potem tragiczną wiadomość potwierdziła partnerka tancerza.  Według doniesień Super Expressu tancerz, który sławę zdobył dzięki udziałowi w show "Taniec z Gwiazdami", zmarł w wyniku zapalenia serca mięśniowego. W mediach społecznościowych przez cały dzień pojawiają się wzruszające kondolencje oraz wspomnienia gwiazd, które miały okazję współpracować z Żorą. Wyjątkowo blisko Żory była Patricia Kazadi. Aktorka miała okazję wystąpić z tancerzem w jednym z odcinków "Jak oni śpiewają", grali również razem w hitowym serialu "Egzamin z życia" w TVP 2. Byli ze sobą bardzo zżyci: Przeglądam stare zdjęciu z okresu kiedy byłeś mi jak brat. Zawsze byłeś przy mnie w ważnych momentach, zawsze mnie wspierałeś. A ja stałam zawsze za Tobą. To Ty motywowałeś mnie do tego abym śpiewała, komponowała jak najwięcej. Znałeś każdy tekst mojej piosenki - tyle wspólnych występów, rodzinnych spotkań, uśmiechu i wzruszeń - pisze Patricia. Patricia wspomina Żorę jako bardzo ciepłego człowieka, wspaniałego artystę oraz świetnego męża i tatę: Wrzucam dziś Twoje, nasze zdjęcia w kolorze - bo taką osobą byłeś. Barwną, ciepła, pełną pasji i energii. Byłeś Artystą pełną gębą. Nachodzi mnie dziś refleksja że mogłam częściej dzwonić, być...

Patricia Kazadi miała problemy z odżywianiem
Instagram/kazadi_official
Newsy
Patricia Kazadi szczerze o problemach zdrowotnych: "Schudłam do 44 kg"
Patricia Kazadi otworzyła się u Dowborów i opowiedziała o bardzo prywatnych sprawach - w tym o chorobie, którą ukrywała przez lata.

Patricia Kazadi przypomniała o sobie ostatnio po dość długiej nieobecności w mediach. Fani gwiazdy z pewnością pamiętają o zdjęciach - m.in. w skąpym bikini - które wywołały sporo kontrowersji. Choć w komentarzach pojawiło się wiele komplementów (nawet od samej Ewy Chodakowskiej), pojawiły się też złośliwe pytania dotyczące sylwetki. W środę Kazadi pojawiła się na   popularnym   instagramowym livie "Domówka u Dowborów" i przed słynną parą otworzyła się, opowiadając m.in. o swoich problemach zdrowotnych.   Okazuje się, że gwiazda cierpiała na kompulsywne zaburzenia odżywiania, ale nie tylko... Zobacz także:  Patricia Kazadi zabiera głos w sprawie hejtu i bodyshamingu. Opowiedziała fanom o chorobie Patricia Kazadi chudła i tyła przez chorobę Patricia Kazadi  19 lat temu zadebiutowała w programie "Szansa na sukces", a serial "Egzamin z życia" przyniósł jej prawdziwą rozpoznawalność. Dostała się do programu "Jak oni śpiewają", następnie została prowadzącą między innymi w "You Can Dance" i "X-Factor". Swego czasu była jedną z najbardziej podziwianych postaci telewizyjnych. Gwiazda, po wielu latach kariery, dopiero teraz opowiedziała, z czym przez lata się zmagała. Zdradziła koszmarne sekrety z przeszłości.  Kazadi przez wiele lat cieszyła się idealną figurą. Miała kobiece kształty, a przy tym mogła pochwalić się płaskim brzuchem. Często nosiła krótkie bluzeczki, odsłaniające pępek. Teraz ujawnia, że wówczas walczyła z zaburzeniami odżywiania. Przez chorobę miała depresję i załamanie nerwowe. Zajadałam stres. Potrafiłam przyjść do domu i najeść się tak, że potem chciało mi się wymiotować i wszystko zwracać. Już tego nie robię, ale tak wyglądało moje...

Patrycja Kazadi pozuje w różowym garniturze
Instagram, Mat. prasowe
Fleszstyle
Patricia Kazadi zadaje szyku w modnym, pastelowym garniturze! Wiemy, gdzie go kupić!
Patricia Kazadi zadaje szyku w modnym, pastelowym garniturze! Wiemy, gdzie go kupić!

Jeśli uważasz, że w twojej szafie jest już za dużo sukienek i szukasz alternatywy, tego lata największym hitem jest pastelowy garnitur . Wystarczy zobaczyć, co noszą gwiazdy! Tylko zobaczcie na zdjęcie, które pokazała na swoim Instagramie - Patrycja Kazadi ! Kolor, fason i styl jej garnituru zachwyca, dlatego sprawdziliśmy, gdzie i za ile możecie go kupić? Pastelowy garnitur Patrycja Kazadi to hit sezonu Patrycja Kazadi zdecydowanie wyróżnia się swoim stylem na tle innych polskich celebrytek. Wyszukane stylizacje gwiazdy zawsze przyciągają wzrok a odważne makijaże i oryginalne fryzury, które dosyć często zmienia , robią wrażenie. Udział w show „Dance, dance, dance” również pokazał, jak dobrze czuje się w przeróżnych stylizacjach, a metamorfozy to jej specjalność. Młoda gwiazda interesuje się modą i wie, że latem pastelowy garnitur to idealna alternatywa dla sukienek.           Wyświetl ten post na Instagramie.                   ✨💖✨ Post udostępniony przez 🎬🎼Patricia Kazadi (@kazadi_official) Lip 18, 2019 o 11:30 PDT   Elegancki, ale lekko sportowy krój sprawia, że gwiazda wygląda swobodnie. Patricia udowadnia, że nie musisz w garniturze wyglądać formalnie. Warto się zainspirować i postawić na najmodniejszy w tym sezonie komplet: marynarka i spodnie , które tego lata pokochało wiele gwiazd. Damski garnitur z pewnością przyda się na wieli okazji: do biura, na randkę czy na wesele. Warto postawić na jasne letnie kolory: biel, seledyn, błękit czy właśnie róż.  Zobacz garnitur,...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik