Fryzjer, zakład fryzjerski
East News

Otwarcie zakładów fryzjerskich już za tydzień? Jest nowe stanowisko minister Emilewicz! A co z restauracjami?

Fryzjer, zakład fryzjerski
East News

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz mówiła dziś w RMF FM o kolejnych możliwych scenariuszach odmrażania polskiej gospodarki sparaliżowanej w dużej części epidemią koronawirusa. Dla wszystkich spragnionych wizytu u fryzjera ma dobre wiadomości. Podobnie ucieszą się właściciele i klienci barów, kawiarni i restauracji. Zobaczcie, co powiedziała minister.

Zobacz także: Mocna deklaracja Edyty Górniak w sprawie koronawirusa: "Dopóki żyję, nie dam się zaszczepić"! 

Jakie obostrzenia znikną 18 maja?

Minister, a od niedawna również wicepremier Jadwiga Emilewicz była gościem radia RMF FM. Pytano ją m.in. o znoszenie kolejnych obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Minister potwierdziła, że już za tydzień - do 18 maja - mogą zostać otwarte częściowo bary, kawiarnie i restauracje. Dlaczego częściowo? Bo otwarcie ma dotyczyć tylko tzw. ogródków, a i to z ograniczeniami.

Jak poinformowała minister w RMF FM, lokale gastronomiczne będą musiały spełnić trzy warunki:

- Bary, restauracje i kawiarnie muszą zapewnić obsługę kelnerską. Samoobsługowa nie będzie możliwa - poza jedzeniem na wynos.
- Stoliki będą musiały być oddalone od siebie o 2 metry.
- Początkowo dopuszczalne będzie przyjmowanie gości jedynie w ogródku.

Minister Emilewicz o otwarciu zakładów fryzjerskich i kosmetycznych

Ale to nie wszystko. Jak dodała w rozmowie minister, od 18 maja mogą otwarte zostać również zakłady fryzjerskie i kosmetyczne! Oczywiście, jeśli nie nastąpi nagły wzrost zakażonych koronawirusem.

To dobra wiadomość, szczególnie że jeszcze niedawno termin stał pod dużym znakiem zapytania. O tym, że kolejne obostrzenia mają być zdejmowane 18 maja media spekulowały od kilku dni. Wśród branż, które zostaną „odmrożone” wymieniano również salony fryzjerskie i kosmetyczne. Jednak jeszcze niedawno inny wicepremier - minister aktywów państwowych Jacek Sasin studził emocje.

Otworzymy, kiedy będą warunki i kiedy będzie rekomendacja ministra zdrowia" – powiedział otwarcie wicepremier Jacek Sasin na temat otwierania lokali gastronomicznych i salonów fryzjerskich - mówił.

Teraz okazuje się, że jest to całkiem prawdopodobne. Trzymamy kciuki!

O możliwym znoszeniu kolejnych ograniczeń od 18 maja mówiła dziś minister Jadwiga Emilewicz:

Jadwiga Emilewicz w różowej koszuli
East News

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43