Według informacji podanych przez RMF FM zdejmowanie kolejnych obostrzeń miało nastąpić już 18 maja. To wtedy miały wznowić działalność salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz ogródki restauracyjne. Teraz okazuje się, że ten termin stoi pod znakiem zapytania, a w rządzie nie zapadły jeszcze decyzje na ten temat!

Reklama

Otworzymy, kiedy będą warunki i kiedy będzie rekomendacja ministra zdrowia" – powiedział otwarcie wicepremier Jacek Sasin na temat otwierania lokali gastronomicznych i salonów fryzjerskich.

Tym samym uciął trwającą już od kilku dni dyskusję na ten temat. A co z restauracjami zamkniętymi przez epidemię koronawirusa?

Co z otwarciem ogródków restauracyjnych?

Podobnie wygląda sprawa z ogródkami restauracyjnymi, które jako pierwsze miały być otwarte, zanim klienci będą mogli korzystać w wewnętrznych sal. Niestety tu również nie ma decyzji:

Otwarcie ogródków restauracyjnych? Takiej decyzji nie ma – dodał wicepremier Jacek Sasin dla RMF FM

Oznacza to tylko jedno, że odmrażanie kolejnych etapów związane jest z aktualną sytuacją epidemiczną w Polsce. Po jej przeanalizowaniu i rekomendacji ministra zdrowia dopiero zapadnie decyzja, czy już wkrótce III etap odmrażania gospodarki zostanie wprowadzony. Wygląda na to, że wcale może to nie nastąpić w połowie maja!

Otworzymy, kiedy będą warunki i kiedy będzie rekomendacja ministra zdrowia. W trudnych czasach musimy kogoś słuchać. On nas przeprowadził przez najtrudniejszy okres. Podchodzi racjonalnie do tego, co się dzieje. Na tyle szybko zareagował, ze przebieg epidemii jest łagodniejszy niż w wielu innych krajach - dodał Jacek Sasin.

Zobacz także

Zobacz także: Restauracje będą otwarte od 18 maja? Minister zdrowia studzi zapał!

EastNews
Instagram
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama