Premier Mateusz Morawiecki zakłada maseczkę
East News
Newsy

Osoby niezaszczepione nie wejdą do kina i restauracji?! Takiego rozwiązania chcą przedsiębiorcy! 

"Nadszedł czas, aby podjąć tę decyzję" ocenia przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich. Jest również komentarz eksperta z Rady Medycznej przy premierze!

Polska dołączy do Francji i Grecji i wprowadzi zakaz wejścia m.in. do restauracji, kina czy galerii handlowych dla osób niezaszczepionych? Okazuje się, że takich obostrzeń chcą przedsiębiorcy! Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich w rozmowie z mediami mówi wprost, że jego zdaniem władze powinny zaostrzyć obostrzenia tylko dla osób, które nie przyjęły szczepionki przeciw koronawirusowi. W podobnym tonie wypowiedział się również jeden z członków Rady Medycznej przy premierze!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Będą ograniczenia dla osób niezaszczepionych w Polsce?

Lekarze i eksperci zgodnie ostrzegają, że wkrótce może do nas dotrzeć czwarta fala koronawirusa. W związku z tym już pojawiają się obawy, że władze po raz kolejny wprowadzą obostrzenia i lockdown. Ostatnio okazało się, że w obawie przed kolejną falą Francja i Grecja wprowadziły radykalne rozwiązanie i ogłosiły zakaz wstępu m.in. do restauracji, galerii handlowych czy do kina dla wszystkich, którzy nie są zaszczepieni przeciwko koronawirusowi. 

Ostatnio Główny Inspektor Sanitarny podczas konferencji prasowej nie wykluczył takiego rozwiązania również w Polsce!

Może dojść do takiej sytuacji, że w Polsce też pewnego rodzaju zasady będą wdrożone właśnie w takim kontekście, aby osoby, które są zaszczepione, nie były narażane na ryzyko przez osoby, które nie są zaszczepione- mówił Krzysztof Saczka.

Teraz pojawiły się kolejne głosy w sprawie ewentualnych obostrzeń dla osób zaszczepionych!

szczepionka
East News

Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich w rozmowie z portalem money.pl mówi wprost, że przedsiębiorcy już od jakiegoś czasu zastanawiali się nad wprowadzeniem obostrzeń dla osób niezaszczepionych i chcą, żeby rozwiązania z Francji czy Grecji  obowiązywały również w Polsce.

- Oceniamy, że wdrożenie naszej propozycji pozwoliłoby ograniczyć potencjalne straty i koszty o ok. 70 proc. Wprowadzenie możliwości uzależnienia dostępu do określonych obiektów i placówek od faktu zaszczepiania stanowiłoby dodatkową motywację dla osób, które dotychczas nie wykazywały chęci zaszczepienia- Marek Kowalski koemntuje dla money.pl- Nadszedł czas, aby podjąć tę decyzję. Jeśli czegoś nie zrobimy, będziemy musieli się zmierzyć koleją falą pandemii, za którą przyjdzie nam słono zapłacić- dodaje. 

O ewentualnych obostrzeniach dla osób niezaszczepionych w podobnym tonie mówi również członek Rady Medycznej przy premierze, prof. Krzysztof Simon!

Zobacz także: Prof. Simon jest twarzą walki z Covid-19. Sam przeżył wielką tragedię, śmierć córki: "Wyszedłem przed budynek. Nie byłem w stanie"

Prof. Krzysztof Simon
East News

Moje stanowisko jest jednoznaczne, jako patrioty, jako obywatela, czy po prostu człowieka. Epidemię można zwalczyć tylko wspólnie. Obecnie jedynym skutecznym elementem walki jest powszechne szczepienie- w rozmowie z money.pl powiedział prof. Krzysztof Simon.

Myślicie, że władze w Polsce naprawdę wezmą przykład z Francji i Grecji i wprowadzą obostrzenia tylko dla osób niezaszczepionych?

Zobacz także: Będzie powrót do nauki zdalnej? Jest niepokojący komentarz ministra edukacji i nauki! 

Mateusz Morawiecki w maseczce
East News

Ważne
Party.pl
Newsy
Powrót obostrzeń tylko dla niezaszczepionych? Polska weźmie przykład z Francji? Jest komentarz! 
Jest komentarz w sprawie ewentualnych obostrzeń dla osób niezaszczepionych! Czy w Polsce będzie jak we Francji, gdzie od sierpnia każdy, kto będzie chciał wejść do kawiarni czy centrum handlowego będzie musiał pokazać certyfikat szczepienia?

Zaledwie kilka dni temu prezydent Francji ogłosił, że od sierpnia zaczną obowiązywać obostrzenia dla osób niezaszczepionych. Okazuje się, że właśnie od sierpnia każdy, kto we Fracji będzie chciał wejść m.in. do centrum handlowego, restauracji czy będzie chciał wybrać się w podróż pociągiem, będzie musiał pokazać certyfikat wydany po szczepieniu. Czy identyczne rozwiązanie planuje wprowadzić również Polska? Jest komentarz Głównego Inspektora Sanitarnego i rzecznika rządu! Obostrzenia dla niezaszczepionych? Eksperci i lekarze zgodnie ostrzegają, że jeżeli nie zwiększy się liczba osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi, wkrótce może dotrzeć do nas kolejna fala pandemii. Od kilku tygodni pojawiają się głosy, że czwarta fala może pojawić się już w te wakacje. Coraz częściej słychać również komentarze, że w Polsce mogą wrócić obostrzenia i lockdown.  Teraz z pewnością pojawia się pytanie, czy ewentualne obostrzenia będą dotyczyć również osób, które są już zaszczepione przeciwko koronawirusowi. Szef GIS w miniony wtorek odpowiedział na pytanie czy jest możliwe, że w Polsce zostaną wprowadzone podobne obostrzenia jak we Francji.  Co ciekawe, Główny Inspektor Sanitarny podczas konferencji prasowej nie wykluczył takiego rozwiązania. Może dojść do takiej sytuacji, że w Polsce też pewnego rodzaju zasady będą wdrożone właśnie w takim kontekście, aby osoby, które są zaszczepione, nie były narażane na ryzyko przez osoby, które nie są zaszczepione- powiedział Krzysztof Saczka. Sprawę skomentował również rzecznik rządu, Piotr Müller. Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną, analizuje rozwiązania, które są stosowane w innych krajach....

Koronawirus w Polsce, rzecznik ministra zdrowia Wojciech Andrusiewicz
East News
Newsy
Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zapowiada obostrzenia. Będą wymagane certyfikaty szczepień! 
"Uprzywilejowane będą te osoby, które będą posługiwały się certyfikatami" Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z mediami zdradził plany władz.

A jednak! Wojciech Andrusiewicz potwierdził, że władze planują wprowadzenie obostrzeń dla osób  niezaszczepionych. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia w rozmowie z Polsat News zdradził, że władze cały czas analizują sytuację w naszym kraju i powoli przygotowują się na nadejście czwartej fali koronawirusa. Sprawdźcie, co dokładnie powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia!  Obostrzenia tylko dla osób niezaszczepionych? Lekarze i politycy już od kilku tygodni zgodnie ostrzegają przed kolejną falą koronawirusa. Eksperci mówili wprost, że wzrost zakażeń może nastąpić już na przełomie sierpnia i września. I chociaż w ostatnim czasie dzienna liczba nowych przypadków koronawirusa była znacznie mniejsza niż podczas trzeciej fali, z którą mieliśmy do czynienia wiosną, to w ostatnich tygodniach nastąpił wyraźny wzrost zakażeń.  Na pewno idziemy teraz w kierunku szczytu czwartej fali i mimo, że nadal operujemy na niewielkich liczbach to te przyrosty 20, 25 procentowe nie są już takie małe- rzecznik MZ mówił przed kamerą Polsat News. Wojciech Andrusiewicz zdradził, jakie obostrzenia mają zostać wprowadzone podczas czwartej fali koronawirusa. W związku z kolejną falą pandemii władze m.in. Francji czy Grecji, już kilka tygodni temu wprowadziły obostrzenia dla osób niezaszczepionych. Osoby bez certyfikatu po szczepieniu nie mogą wejść m.in. do kina czy restauracji. Od jakiegoś czas mówi się, że podobne rozwiązanie może zostać wprowadzone również w Polsce, ale czy władze naprawdę zdecydują się na obostrzenia dla niezaszczepionych? Okazuje się, że tak!  Na pewno przy tych wzrostach, które się teraz realizują i przy tych niedługo występujących liczbach bezwzględnych, które jeżeli w pozytywnym przypadku mogą dojść do tysiąca, w negatywnej opcji,...

Restauracje będą otwarte w III etapie odmrażania gospodarki
East News
Newsy
Lockdown w Polsce aż do kwietnia? Nieoficjalnie wiadomo, że restrykcje nie zostaną szybko zniesione
Lockdown w Polsce aż do kwietnia? Nieoficjalnie wiadomo, że restrykcje nie zostaną szybko zniesione

Podczas ostatniej konferencji minister zdrowia poinformował, że obecne obostrzenia będą obowiązywały do 31 stycznia . Okazuje się, że ta decyzja wcale nie zaskoczyła przedsiębiorców, a lockdown może potrwać nawet do końca marca! Tak nieoficjalnie mówi jeden z przedsiębiorców po rozmowach z rządem. Adam Ringer, prezes Green Caffe Nero zdradził podczas rozmowy z Money.pl, że znoszenie obostrzeń najprawdopodobniej nastąpi dopiero w marcu! Lockdown w Polsce aż do kwietnia? Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa sprawiły, że niektóre branże od miesięcy nie mogą normalnie funkcjonować i mimo pomocy rządu przedsiębiorcy mówią wprost o swojej dramatycznej sytuacji. Teraz okazuje się, że luzowanie obostrzeń, na które wszyscy czekają może wcale nie nastąpić tak szybko! Związek Pracodawców HoReCa, który w rozmowie z Money.pl reprezentował Adam Ringer był przygotowany na kolejne przedłużenie obostrzeń. Okazuje się, że po rozmowach z rządem związek miał usłyszeć, że zdejmowanie restrykcji jest planowane, ale… dopiero na marzec! Nie byłem tym zaskoczony, bo już byliśmy informowani na rozmowach z wiceminister Semeniuk, że raczej przed marcem, czy nawet przed końcem marca wielkiego odmrożenia nie będzie. To nie było nawet „raczej", tylko na zasadzie, że nie ma na co liczyć, że „raczej nie oczekujcie" - powiedział w rozmowie dla "Money. To się liczy" Adam Ringer, prezes Green Caffe Nero.  Trudno sobie wyobrazić taki scenariusz! Zobacz także:   Obostrzenia zostaną przedłużone? Minister zdrowia ogłosił nowe wytyczne! Restrykcje i obostrzenia aż do kwietnia mogą dotyczyć nie tylko Polski, ale i Niemiec. "Jeśli nie uda nam się powstrzymać brytyjskiego wirusa, do Wielkanocy będziemy mieli 10 razy więcej przypadków zachorowań na...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner