Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Oliwia Bieniuk w sukience z Sinsay za 70 złotych. To najmodniejszy model na jesień 2020
EastNews
Newsy

Oliwia Bieniuk o aborcji w Polsce! Jej słowa poruszyły Instagram

Oliwia Bieniuk o aborcji w Polsce! Jej słowa poruszyły Instagram

Decyzją Trybunału Konstytucyjnego przerywanie ciąży ze względu na trwałe i nieodwracalne uszkodzenia płodu zostało uznane za niezgodne z konstytucją. To orzeczenie wywołało niespotykaną dotąd falę protestów w całym kraju i mnóstwo gwiazd i znanych osób zaangażowało się w pomoc kobietom w walce o ich prawa. W protestach bierze też udział najmłodsze pokolenie kobiet, a głos w sprawie postanowiła zabrać też Oliwia Bieniuk. Córka Anny Przybylskiej niedawno skończyła 18-lat i teraz jasno wyraziła swoje poglądy. Zobaczcie, jaki wpis opublikowała w mediach społecznościowych!

Oliwia Bieniuk o relacji z byłą partnerką swojego ojca: "przyjaźniłyśmy się"

Oliwia Bieniuk zabrała głos w sprawie strajku kobiet!

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego wywołała w Polsce falę strajków, w które angażują się nie tylko kobiety i mężczyźni z dużych miast, ale również z mniejszych miejscowości. Coraz częściej kobiety o różnych poglądach politycznych i religijnych jednoczą się pod hasłem: „wolny wybór”. Teraz do tego grona dołączyła Oliwia Bieniuk, która na Instastories opublikowała wpis, w którym przedstawiła swoje poglądy:

Tu nie chodzi o to, czy jesteś za aborcją, czy przeciw. Tu chodzi o to, żeby każda kobieta sama decydowała o swoim ciele, zdrowiu i życiu. Nie oceniaj innych. Nie decyduj za innych. Nie możesz! Nie jesteś nią - napisała Oliwia Bieniuk na Instagramie.

Oliwia Bieniuk podobnie jak większość kobiet mówi głośno, że nie chodzi o popieranie aborcji, ale o wolny wybór dla kobiet.

Zobacz także: Czy Oliwia Bieniuk zagra swoją mamę, Annę Przybylską!? "Wiem, że są na nią ogromne naciski" - mówi znany reżyser! 

Oliwia Bieniuk o zaostrzeniu prawa aborcyjnego
Instagram

Oliwia Bieniuk opublikowała też zarządzenie premiera w sprawie użycia żołnierzy Żandarmerii Wojskowej do udzielenia pomocy Policji. 

Oliwia Bieniuk o zaostrzeniu prawa aborcyjnego
Instagram

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

nie mam czego wstawiać :-( #throwback

Post udostępniony przez @ oliwia.bieniuk

 

 

 

Katarzyna Cichopek
Instagram
Newsy
Katarzyna Cichopek po długim milczeniu w sprawie strajków kobiet apeluje: "Głos kobiet musi być wysłuchany"
Katarzyna Cichopek po długim milczeniu w sprawie strajków kobiet apeluje: "Głos kobiet musi być wysłuchany"

Po decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja ze względu na ciężkie i nieodwracalne choroby płodu jest niezgodna z konstytucją, całą Polskę zalała fala protestów. Włączyły się w nie gwiazdy i znane osoby. Niedawno męski głos w tej sprawie zaprezentował Tomasz Wolny, dziennikarz TVP , a teraz po dość długim milczeniu wymowny wpis w mediach społecznościowych zamieściła też Katarzyna Cichopek . Gwiazda "M jak miłość" zdecydowała się głośno powiedzieć, że "głos kobiet musi być wysłuchany" i do swojego wpisu dodała hashtag wolność wyboru.  Katarzyna Cichopek zabrała głos w sprawie strajków kobiet Katarzyna Cichopek opublikowała na Instagramie swoje czarno-białe zdjęcie i napisała, że szara pogoda za oknami doskonale odzwierciedla nastroje, jakie panują dziś w kraju. Prowadząca "Pytanie na śniadanie" dodała, że to, co się dzieje nie może przejść bez echa i głos kobiet musi być wysłuchany. Aktorka nie zgadza się jednak do końca z formą protestu i chodzi przemoc i akty wandalizmu, jakie zdarzają się podczas strajku: Ale może musi tak być, bo to co się dzieje jest ważne i nie może przejść bez echa. Głos kobiet musi być wysłuchany, każdy powinien mieć prawo do własnych wyborów. Nie potrafię tylko pogodzić się z przemocą, wulgarnym językiem i wandalizmem. Pamiętajmy o empatii i wzajemnym szacunku! Nie zgubny naszej kobiecej energii, która zamiast niszczyć buduje. #wolność   #kobiety   #wolnośćwyboru  - napisała Katarzyna Cichopek na Instagramie.  Obserwatorzy Katarzyny Cichopek cieszą się, że zabrała głos w tej sprawie, ale nie wszyscy się z nią zgadzają: Grzecznie już było, pani Kasiu.  Popieram protest. Musimy walczyć o nasze prawa, ale nie popieram aktów wandalizmu...

Agnieszka Chylińska zabrała głos w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji
East News
Newsy
Agnieszka Chylińska w mocnych słowach o wyroku ws. aborcji: "Nie usunęłabym chorego dziecka ale..."
Agnieszka Chylińska w mocnych słowach o wyroku ws. aborcji: "Nie usunęłabym chorego dziecka ale..."

Agnieszka Chylińska wspiera protesty kobiet wywołane decyzją Trybunału Konstytucyjnego, w której orzekł za niezgodne z konstytucją prawo do aborcji z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu. Wokalistka prywatnie jest mamą dwóch "dzieciaków szczególnej troski" i postanowiła nie milczeć na temat aktualnej sytuacji w kraju. Dziś zdecydowała się zabrać głos po raz drugi:  Ja Agnieszka Chylińska jestem wierząca. Nie usunęłabym chorego dziecka - zaczęła swój apel Jej wpis jest bardzo mocny! Zobacz także:  Agnieszka Chylińska o swoich chorych dzieciach i prawie aborcyjnym w Polsce: "Moje dzieci są szczególnej troski!" Agnieszka Chylińska zabrała głos w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego  Agnieszka Chylińska po raz drugi zabrała głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Za pierwszym razem opublikowała poruszające nagranie, w którym opowiedziała na własnym przykładzie, jak wygląda życie z chorymi dziećmi. Wokalistka jest dzielną mamą trójki wspaniałych dzieci: Ryszarda, Estery i Krystyny. Dwoje z nich są "dziećmi szczególnej troski".  Jest taki moment, w którym robi się ciemno przed oczami i mnie się zrobiło ciemno przed oczami, jeśli chodzi o to, co się wydarzyło. Ja nigdy się nie żaliłam i nigdy publicznie nie opowiadałam o tym, jak mi jest ciężko z tego tytułu, że  dwoje moich dzieci są dzieciakami szczególnej troski.  Nie przypominam sobie też bardzo, żeby ktoś mi w tym pomagał, wspierał, jeśli chodzi o tak zwane państwo. Dlatego szczególnie mnie jako mamie jest trudno na to wszystko patrzeć i znosić fakt, że nie dba się o dzieci niepełnosprawne, osoby niepełnosprawne w takim wymiarze, w jakim one powinny być zaopiekowane,  a wymusza się na kobietach rodzenie...

Tomasz WOlny
East News
Newsy
Tomasz Wolny o decyzji Trybunału Konstytucyjnego! Internauci pod wrażeniem słów dziennikarza TVP!
Tomasz Wolny o decyzji Trybunału Konstytucyjnego! Internauci pod wrażeniem słów dziennikarza TVP!

Tomasz Wolny od lat jest dziennikarzem TVP i prowadzącym „Panoramę”. Teraz postanowił zabrać głos w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który zadecydował, że aborcja ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu jest niezgodna z konstytucją. Dziennikarz ma jasno określone poglądy na temat aborcji, ale stara się zrozumieć drugą stronę i uważa, że nie powinno się zaczynać od wymuszania bohaterstwa i heroizmu , ale  otaczać wsparciem, a przede wszystkim trzeba nie tylko chylić czoła, ale zapewnić godną i wystarczającą pomoc tym Rodzicom, którzy mimo wszystko urodzili. Tomasz Wolny pokazał męski punkt widzenia na sprawę aborcji i bez ogródek pisze, jak często wygląda sytuacja kobiet, które zostają same z dramatyczną informacją o nieuleczalnej chorobie dziecka! Tomasz Wolny o decyzji Trybunału Konstytucyjnego! Tomasz Wolny zdecydował się zabrać głos w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Dziennikarz podkreśla, że jest przeciwnikiem aborcji, ale nie zamierza oceniać osób, które zdecydowały się podjąć tak trudną decyzję, wiedząc, że ich dziecko urodzi się z nieuleczalną chorobą lub umrze tuż po porodzie: I na koniec raz jeszcze. Będąc za życiem💪🏼 jednocześnie jestem absolutnym przeciwnikiem oceniania i piętnowania kobiet i par, które zdecydowały się na aborcje. Nie osądzać, tylko otaczać wsparciem, a przede wszystkim trzeba nie tylko chylić czoła, ale zapewnić godną i wystarczającą pomoc tym Rodzicom, którzy mimo wszystko urodzili. Urodzili i każdego dnia, walczą o jak najlepsze życie dla swoich dzieci, bo w zbyt wielu przypadkach poziom tego wsparcia woła o pomstę do nieba. I to od tego, a nie od wymuszania bohaterstwa i heroizmu, powinniśmy zacząć jakiekolwiek zmiany. Tomasz Wolny poruszył też temat roli mężczyzny w...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner