Party Stories
Netflix
East News
Newsy

Oglądasz Netflix? To ważna informacja! Możesz nie być zadowolony...

Podczas "narodowej kwarantanny" wiele osób siedzących w domu korzysta z serwisów streamingowych, w tym popularnego Netflixa. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, ruch takich serwisów zwiększył się o 20 procent. Ma to wpływ na obciążenie łączy internetowych. Do tego stopnia, że Unia Europejska zaapelowała do Netflixa i podobnych serwisów, by... obniżyły jakość filmów i seriali.

Jak zareagował serwis?

Zobacz też: Netflix: Nowości na kwiecień 2020 - pełna lista filmów i seriali

Joanna Kulig zagrała w serialu Netflixa - "The Eddy"! Tylko nam zdradziła, co było najtrudniejsze na planie!

Netflix obniża jakość streamingu

Zdecydowaliśmy się na obniżenie jakości streamingu na terenie całej Europy przez 30 dni - portal wirtualnemedia.pl cytuje oświadczenie szefostwa Netflixa.

Jak pokazuje portal, serwisy streamingowe to jedna z nielicznych branż, która korzysta na obowiązkowej kwarantannie milionów ludzi. Powołuje się m.in. na dane firmy Wurl Inc. z których wynika, że w ostatni weekend czas spędzony na oglądaniu seriali i filmów zwiększył się o 20 proc.! Największy wzrost w Europie zanotowano w Austrii (44 proc.), Hiszpanii (42 proc.) i Niemczech (32 proc.). I, jak przypuszczają specjaliści, liczba użytkowników tego typu serwisów nadal będzie rosła.

To dlatego komisarz ds. rynku wewnętrznego Unii Thierry Breton spotkał się z Reedem Hastingsem, szefem Netfliksa i zaapelował tak do niego, jak i innych serwisów VOD, by same czasowo ograniczyły one dostęp do streamingu wideo w najwyższej jakości. Dlaczego? Bo powoduje to znaczne zwiększenie transferu danych i tym samym obciążenie całej sieci.

Netflix zareagował od razu i zdecydował, że obniży jakość streamingu na kolejne 30 dni. To spowoduje, że liczba przesyłanych danych spadnie o 25 proc. Netflix zapewnia, że klienci nie powinni tego odczuć. 

Zobacz także: Co oglądać na Netflix w marcu 2020? Komedie na Netflixie

Ogladacie częściej Netflixa i serwisy tego typu w ostatnim czasie?

Kadr z serialu Netflixa
Mat. prasowe

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Kadr z filmu 365 dni na Netflix, gorąca scena
Mat. promocyjne
Newsy
Wcale nie "365 dni"! Zobaczcie, co najchętniej oglądamy teraz na polskim Netflixie!

Netflix w czasie epidemii koronawirusa notuje duży wzrost popularności. W czasie kiedy nie można pójść do kina, to właśnie do tego serwisu wpada część gorących nowości - jak choćby głośne „365 dni” na podstawie książki Blanki Lipińskiej, horror „I w lesie dziś nie zaśnie nikt” z Julią Wieniawą, czy najnowszy „Bad Boy” Patryka Vegi z Antkiem Królikowskim w roli głównej. Tylko w marcu serwisowi przybyło prawie milion użytkowników! A które produkcje dostępne na serwisie są obecnie najpopularniejsze? Zobacz także:   Nie tylko "Bad Boy"! Na Wielkanoc Netflix przygotował sporo nowości! Oto pełna lista Najchętniej oglądane filmy i seriale na polskim Netflixie Netflix od jakiegoś czasu pokazuje, które produkcje są najpopularniejsze w Polsce w danym momencie, pokazując taką informację przy miniaturze danego filmu czy serialu. Oczywiście lista zmienia się. Sprawdziliśmy, co obecnie najchętniej wybieraja polscy widzowie na Netflixie. Jak się okazuje, pierwszego miejsca nie zajmuje wcale któraś z polskich nowości, a popularny hiszpański serial "Dom z papieru". Zobacz także:   Niezwykły akcent w hicie Netflixa "Dom z papieru"! Bardzo kojarzy się z polskim papieżem Zaskoczeni? Zobaczcie pełną listę Top 10 Netflixa w Polsce: 1. Dom z papieru , serial - sezon 4. z 2020 r. 2. Bad Boy , film z 2020 r. 3. 365 dni , film z 2020 r. 4. Pokochaj, poślub, powtórz (Love Wedding Repeat), film z 2020 r. 5. Kod 8 (Code 8), film z 2019 r. 6. Unorthodox , serial z 2020 r. 7. Mała Stopa (Small Foot), film z 2018 r. 8. Toy Boy , serial z 2019 r. 9. Locked Up , serial z 2019 r. 10. Pech to nie grzech (Bad Luck Good Love), film z 2018 r. Zobacz także:   Oto 5 filmów na Netflixie podobnych do "365 dni"!...

Nowości Netflix, Bad Boy i Szczęki
Mat. promocyjne
Newsy
Nie tylko "Bad Boy"! Na Wielkanoc Netflix przygotował sporo nowości! Oto pełna lista

Jak już informowaliśmy, Netflix przygotował dla swoich abonentów kolejną gorącą polską nowość - "Bad Boya" Patryka Vegi ze świetnym Antkiem Królikowskim w roli głównej. Film całkiem niedawno, bo pod koniec lutego, zadebiutował w kinach. Jednak "narodowa kwarantanna" zmusiła kina do zamknięcia, producenci postanowili więc inaczej dotrzeć do widzów. I tak od tego tygodnia gorącą nowość można oglądać na Netflixie. Ale przed świętami na serwisie pojawi się więcej gorących tytułów. Zobaczcie, co jeszcze trafiło do oferty polskiego Netflixa. Zobacz także:   Które filmy Patryka Vegi warto zobaczyć na Netflix? Nie tylko "Kobiety mafii"! [Ranking] Netflix, nowości na Wielkanoc, lista tytułów Poza "Bad Boyem" Netflix dodał do oferty osiem tytułów: 1. Brews Brothers (2020), 8 odcinków 2. Ekscentrycy w LA (2020) 3. Pokochaj, poślub, powtórz (2020) 4. Pradawny ląd (1988) 5. Recep Ivedik 6 (2019) 6. Szkolne życie (2019) 7. Tigertail (2020) 8. Turniej główny (2020) Na Netflixie znajdziemy też tytuły, które gościły już tu wcześniej, ale zostały czasowo usunięte:  1. American Pie: Zjazd absolwentów (2012) 2. Babe – świnka z klasą (1995)  3. Błękitna fala (2002)  4. Czerwony smok (2002) 5. Dziewczyny z drużyny 2 (2004) 6. Dziewczyny z drużyny 4 (2007) 7. Dziewczyny z drużyny: Walcz do końca (2009) 8. Elizabeth (1998)  9. Hannibal (2001) 10. Joe Black (1998) 11. Król Skorpion (2002) 12. Mumia powraca (2001) 13. Mumia (1999) 14. Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka (2008) 15. Pożegnanie z Afryką (1985) 16. Szczęki 2 (1978) 17. Szczęki 3 (1983) 18. Szczęki 4: Zemsta (1987) Pojawiły się też nowe odcinki seriali: 1. Doc Martin (2004), 8 odcinków z sezonu 9...

Kadr z filmu 365 dni na Netflix, gorąca scena
Mat. promocyjne
Newsy
Film "365 dni" na podstawie książki Blanki Lipińskiej zostanie usunięty z Netflixa?
Film "365 dni", który powstał na podstawie książki Blanki Lipińskiej o tym samym tytule, wzbudził wiele kontrowersji nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Film "365 dni", który powstał na podstawie książki Blanki Lipińskiej o tym samym tytule, wzbudził wiele kontrowersji nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Jedna ze studenckich organizacji "Pro Empower" uważa, że film "'romantyzuje' porwanie, przemoc seksualną i syndrom sztokholmski", dlatego też powinien albo zostać usunięty z platformy Netflix, albo powinny pojawić się przed nim stosowne ostrzeżenia informujące o znajdujących się w filmie szkodliwych treściach. Organizacja wystosowała już specjalny list do władz Netflixa. Wzywamy Was do zadbania o odpowiednie ostrzeżenie, aby potwierdzić, że film wpisuje się w kulturę gwałtu lub rozważenie możliwości całkowitego usunięcia filmu (...) Tak naprawdę w filmie można znaleźć akty przemocy seksualnej, przymusowej kontroli, toksycznej męskości i Syndrom Sztokholmski, a to tylko kilka rzeczy  - możemy przeczytać na Twitterze organizacji Pro Empower. Zobacz także:  Anna Maria Sieklucka z "365 dni" wyszła za mąż? Pokazała piękne zdjęcia w sukni ślubnej! Fundacja Pro Empower pisze dalej: Ten film m.in. "romantyzuje" porwanie, przymusową kontrolę i toksyczną męskość.  Szczerze, to całkiem nieprzyzwoite, żeby film zawierający tak toksyczne i szkodliwe zachowania był prezentowany jako coś normalnego, a nawet pożądanego w filmowym romansie z 2020 roku. Netflix musi przynajmniej uznać szkodliwą naturę filmu i zmienić jego klasyfikację jako romansu. Napaść seksualna, która ma miejsce w filmie, może być potencjalnie szkodliwa dla ofiar tego typu zachowań, wymagane jest więc ostrzeżenie przed seansem filmu. Co sądzicie o postulatach organizacji "Pro Empower"? Czy przed filmem "365 dni" powinny ukazać się specjalne komunikaty? Warto jednak...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner