Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
PILNE
Newsy

Od 15 maja koniec z maseczkami na świeżym powietrzu! Opublikowano nowe rozporządzenie 

Rząd opublikował nowe rozporządzenie w Dzienniku Ustaw. Gdzie i kiedy będzie można zrezygnować z maseczek?

Od 15 maja noszenie maseczek na świeżym powietrzu nie będzie konieczne. Rząd opublikował nowe rozporządzenie w Dzienniku Ustaw. Poznajcie szczegóły, w których sytuacjach będzie można zrezygnować z maseczek. Gdzie wciąż będzie konieczność zasłaniania nosa i ust? 

Zobacz także: Jest dokładna data powrotu wszystkich uczniów do szkół! Świetna wiadomość dla dzieci i rodziców

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Koniec noszenia maseczek od 15 maja. Oto nowe rozporządzenie 

Na ten moment czekali wszyscy! Rząd właśnie wydał rozporządzenie o nowych obostrzeniach. Wynika z niego, że od 15 maja nie będzie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu w przypadku możliwości zachowania dystansu 1,5 metra. Zasłanianie ust i nosa wciąż będzie konieczne w środkach publicznego transportu, na drogach, cmentarzach, promenadach, bulwarach, parkingach leśnych i innych miejscach postoju pojazdów. Maseczki będzie trzeba nosić również w zakładach pracy, gdzie w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba, z wyjątkiem gdy pracodawca postanowi inaczej. Obowiązek noszenia maseczek obowiązuje również w galeriach i obiektach handlowych oraz na targowiskach i innych placówkach usługowych. 

Od 15 maja proponujemy rozwiązanie, aby maseczki nie były noszone na zewnątrz, jeśli dystans wynosi 1,5 metra - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski już podczas konferencji 28 kwietnia. 

Do zniesienia obowiązku noszenia maseczek za zewnątrz potrzebny był spadek liczby zakażeń. Podczas ostatniej konferencji informowano, że będzie to możliwe "jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15". Maj to zdecydowanie przełomowy miesiąc w kwestii luzowania obostrzeń. Do działalności powróciły galerie, salony fryzjerskie i kosmetyczne, galerie sztuki oraz muzea. Od 8 maja działalność wznawiają hotele a także otwierają się ogródki restauracyjne. Działalność gastronomii będzie możliwa od 29 maja, od tego samego dnia zwiększą się limity na weselach do 50 osób, a także uczniowie powrócą do nauki stacjonarnej. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ. 

Zobacz także: Co z weselami w maju? Jest decyzja władz! Ważna wiadomość dla par, które szykują się do ślubu!

Obowiązek noszenia maseczek. To jest zwolniony z obowiązku zasłaniania oczu i ust?
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Kinga Rusin maseczka ochronna
Newsy
Maseczki - do kiedy będziemy musieli je nosić? Wyciekł plan rządu
Maseczki - do kiedy będziemy musieli je nosić? Wyciekł plan rządu

Masz już dość noszenia maseczki? Już niebawem rząd przedstawi datę zmiany przepisów dotyczących ich noszenia w przestrzeni publicznej. Jak podaje money.pl, maseczki trzeba będzie nadal nosić w komunikacji miejskiej i zamkniętych przestrzeniach, ale za to nie będziesz musiał jej zakładać na świeżym powietrzu. Szczegóły miały zostać podane we wtorek 26 maja , jednak jak do tej pory rząd nie zajął oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Czekamy na potwierdzenie tych informacji i podanej konkretnej daty. Nieoficjalnie mówi się o dniu 1 czerwca (przyszły poniedziałek). Podkreślmy jednak, że ta data nie została jeszcze potwierdzona. Ostateczne wejście w życie nowych przepisów uzależnione jest od wzrostu liczby nowych zakażeń w Polsce. Jeżeli liczba zakażeń koronawirusem będzie się utrzymywać na stałym poziomie, wówczas zniesienie obowiązku noszenia maseczki ochronnej praktycznie wszędzie zostanie wprowadzone w życie szybciej. Zobacz także:   Edyta Górniak wyzywa ministra zdrowia do publicznej debaty! "Może zmieni Pan zdanie tak jak w temacie maseczek" Jak podaje serwis money.pl, Kancelaria Prezesa Ministrów w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia analizowała kilka wariantów luzowania przepisów dotyczących maseczek. W tym momencie jedno jest pewne - opcja całkowitego zniesienia obowiązku noszenia maseczek nie jest brana pod uwagę. Zobacz także:   Rząd znosi kolejne ograniczenia: wiadomo już, co z weselami! Co zapowiedział minister Szumowski? Gdzie i kiedy będę musiał zakładać maseczkę? W skrócie, kiedy będziesz wychodzić na spacer np. do parku czy na ulicę, maseczki nie będziesz musiał nosić. Kiedy będziesz chciał wejść do sklepu, galerii handlowej, kościoła czy autobusu lub taksówki - wtedy maseczka będzie już obowiązkowa. Zobacz także: ...

Mateusz Morawiecki w maseczce
East News
Newsy
UWAGA! Rząd zmienia decyzję w sprawie noszenia maseczek!
W Dzienniku Ustaw pojawiło się nowe rozporządzenie. Rząd właśnie wprowadził ogromną zmianę w sprawie obowiązku noszenia maseczek.

Już od dziś obowiązuje nowe rozporządzenie dotyczące obowiązku zasłaniania ust i nosa. Zapis, który opublikowano w środę 2 grudnia w Dzienniku Ustaw, to ogromna ulga dla tysięcy Polaków. Gdzie nie będziemy musieli nosić maseczki? Nowelizacja zakłada jedną, zasadniczą zmianę.  Zobacz także:   Bez szczepienia nie wejdziesz do restauracji i kina? Kontrowersyjne pomysły ministra Koronawirus w Polsce. Rząd zmienia decyzję w sprawie noszenia maseczek Zasłanianie ust i nosa to jedna z głównych pięciu zasad bezpieczeństwa w walce z epidemią koronawirusa . Maseczki cz przyłbice stały się więc naszym nieodłącznym atrybutem w przestrzeni publicznej, a od 28 listopada były one obowiązkowe również w pracy. Jak się okazuje, to właśnie w tej kwestii rząd postanowił wprowadzić ogromną zmianę, która weszła w życie wraz z dniem dzisiejszym. Zakłada się zmianę przepisu, który nakazywał zakrywanie ust i nosa w zakładach pracy jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba. Powyższe rozwiązanie było zbyt daleko idące, w związku z czym zmodyfikowano je tak, by pracodawca decydował w tym zakresie - przekazano w uzasadnieniu nowego rozporządzenia. Tym samym od 2 grudnia o tym, czy w pomieszczeniach służbowych należy nosić maseczki czy nie decyduje pracodawca. Jak przekazuje Radio Zet, z obowiązku zasłaniania nosa i ust zostały zwolnione również osoby wykonujące czynności zawodowe, służbowe lub zarobkowe w budynkach administracji publicznej, kultu religijnego, oświaty i szkolnictwa wyższego, opieki zdrowotnej, społecznej czy socjalnej, kultury, wymiaru sprawiedliwości, obsługi bankowej, gastronomii, handlu, usług, a nawet turystyki, sportu, obsługi pasażerów - chyba, że zarządzający budynkiem zadecyduje inaczej. Wyjątek dotyczy również osób, które bezpośrednio obsługują...

Koniec noszenia maseczek?
Newsy
Koniec obowiązku noszenia maseczek?! Jest kilka warunków rządu! 
Kiedy nie będziemy musieli nosić maseczek? Nowe plany rządu!

Co z maseczkami ochronnymi? Jednak nie będziemy musieli zakrywać nosa i ust do czasu wynalezienia szczepionki na koronawirusa? Wiceminister zdrowia w rozmowie z mediami przyznał, że być może już wkrótce zmienią się zapisy dotyczące noszenia maseczek w przestrzeni publicznej! Zobaczcie, co dokładnie powiedział Sławomir Gadomski! Na świeży powietrzu nie będzie nakazu noszenia maseczek? W związku z pandemią koronawirusa w Polsce władze już kilka tygodni temu wprowadziły wiele ograniczeń i obostrzeń. Początkowo Polacy nie musieli nosić maseczek ochronnych, jednak po jakiś czasie ogłoszono, że musimy zakrywać nos i usta. Od tamtej chwili chyba wszyscy zastanawiali się, jak długo będziemy musieli nosić maseczki na twarzy. Ostatnio minister zdrowia stwierdził, że będziemy zakrywać usta i nos aż do wynalezienia szczepionki na koronawirusa. Teraz wiceminister zdrowia poinformował, że być może już wkrótce noszenie maseczek na świeżym powietrzu nie będzie obowiązkowe! Niestety, ewentualne zniesienie nakazu zasłaniania ust i nosa nie będzie obowiązywać w całym kraju. (...) są regiony w Polsce, w których być może jesteśmy w stanie poluzować w pewnym sensie te obowiązki- gazeta.pl cytuje Sławomira Gadomskiego z Ministerstwa Zdrowia. I myślę, że w ciągu może tygodnia, dwóch, zaproponujemy taki model związany z noszeniem maseczek, być może wyłączający pewne regiony, powiaty, województwa z tego obowiązku w przestrzeni otwartej. Raczej nie mówimy o tym, żeby zrezygnować z tego obowiązku w przestrzeniach zamkniętych- dodał wiceminister MZ.  Wiceminister zdrowia zapewnia jednak, że stanowisko w sprawie noszenia maseczek np. w miejscowościach turystycznych, gdzie często nie jest przestrzegany nakaz zakrywania ust i nosa pozostaje bez zmian. Noszenie maseczek zabezpiecza przede wszystkim osoby z kontaktu:...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner