Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Mateusz Morawiecki zdejmuje maseczkę ochronną
East News
Newsy

Jest dokładna data powrotu wszystkich uczniów do szkół! Świetna wiadomość dla dzieci i rodziców

Wkrótce zakończy się nauczanie zdalne! Do szkół wrócą uczniowie w całej Polsce! Minister zdrowia oraz premier Morawiecki podali daty!

Premier i minister zdrowia poinformowali, kiedy wszyscy uczniowie wrócą do szkół. Okazuje się, że według planów władz dzieci już za kilka tygodni zakończą nauczanie zdalne i ponownie rozpoczną nauczanie stacjonarne. Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej ogłosili konkretną datę powrotu do szkół! 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Powrót do szkoły w maju

Od minionego poniedziałku do szkół -w systemie hybrydowym- wróciły najmłodsze dzieci z klas 1-3 z 11 województw. Niestety, przez pandemię koronawirusa starsi uczniowie od wielu miesięcy uczą się zdalnie i do tej pory nikt nie wiedział, kiedy będą mogli dołączyć do swoich młodszych kolegów. Teraz premier i minister zdrowia poinformowali, kiedy nastąpi powrót do szkół wszystkich uczniów. Okazuje się, że wydarzy się to w maju! 

  • Od 4 maja nauczanie hybrydowe w klasach 1-3 szkół podstawowych będzie obowiązywać w całym kraju. 

Od 15 maja kolejni uczniowie rozpoczną nauczanie hybrydowe.

  • nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych
  • nauka hybrydowa dla klas 1-4 szkół średnich
  • ścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy- czytamy na gov.pl.

Z kolei od 29 maja rusza nauka stacjonarna dla wszystkich uczniów!

  • nauka stacjonarna dla wszystkich uczniów
  • ścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy

Waszym zdaniem to dobra decyzja? Warto przypomnieć, że jest to plan władz, który może się zmienić jeżeli dojdzie do nagłego wzrostu zakażeń koronawirusem. 

Zobacz także: Co z weselami w maju? Jest decyzja władz! Ważna wiadomość dla par, które szykują się do ślubu!

Premier i minister zdrowia podczas konferencji prasowej przekazali świetne wiadomości dla dzieci i rodziców. Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski poinformowali, że według planów wszyscy uczniowie wrócą do szkół 29 maja. 

Mateusz Morawiecki
East News

Waszym zdaniem powrót wszystkich uczniów do szkół to dobry pomysł?

koronawirus
East News

 

Adam Niedzielski w masce ochronnej
East News
Newsy
Co z powrotem dzieci do szkół? Minister zdrowia mówi o terminie, specjalista odpowiada: "W ogóle nie ma co marzyć"
Kiedy dzieci wrócą do nauczania stacjonarnego? Czy po feriach zimowych uczniowie zakończą naukę zdalną i znów spotkają się w szkole?

Kiedy dzieci wrócą do nauczania stacjonarnego? Czy po feriach zimowych uczniowie zakończą naukę zdalną i znów spotkają się w szkole? Jest nowy komentarz ministra zdrowia. Adam Niedzielski mówi o możliwym terminie zakończenia nauczaina zdalnego, przynajmniej dla części uczniów. Ale uwaga, specjaliści hamują te dość optymistyczne wizje.  Kiedy nastąpi koniec nauki zdalnej? W związku z pandemią koronawirusa i nagłym wzrostem liczby osób zakażonych władze już kilka tygodni temu zdecydowały, że uczniowie - podobnie jak wiosną - muszą wrócić do nauczania zdalnego. Początkowo miało ono trwać do 29 listopada, jednak w związku z dużą liczbą zachorowń premier ogłosił, że nauczanie zdalne zostanie wydłużone do 23-24 grudnia, później zaś, w dniach 4-18 stycznia odbędą się ferie zimowe dla dzieci z całej Polski. Ale czy po feriach dzieci wrócą do szkoły? Minister Zdrowia po raz kolejny przyznał, że ewentualny powrót do szkoły będzie dotyczyć tylko najmłodszych uczniów. Jeżeli chodzi o to, co będzie się działo po feriach, kiedy będziemy podejmowali decyzje o powrocie do szkół, to oczywiście analizujemy bardzo różne scenariusze, ale generalnie zakładamy, że raczej będziemy dzieci do szkoły puszczali, zaczynając - oczywiście - od klas I-III- Adam Niedzielski mówił w wywiadzie dla RMF FM.  A jak komentuje to dr Paweł Grzesiowski? Znany immunolog w rozmowie z portalem interia.pl powiedział, od czego zależy powrót dzieci do szkół. Mówienie, kiedy dzieci mogą wrócić do szkół, uzależnione jest od aktualnej sytuacji. Nie można wyznaczyć żadnej daty, bo od momentu zamknięcia szkół niewiele się nie zmieniło. Dopóki średnie tygodniowe nie spadną poniżej 3 tys., to w o otwarciu szkół....

East News
Newsy
Czy dzieci wrócą po wakacjach do szkoły? Jest DECYZJA Ministerstwa Edukacji!
Czy dzieci wrócą po wakacjach do szkoły? Jest DECYZJA Ministerstwa Edukacji!

Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego został już niecały miesiąc. Podczas konferencji prasowej Minister Edukacji przedstawił dziś (5 sierpnia) wytyczne, jak ma wyglądać edukacja od września. Czy mimo coraz większej liczby zakażeń koronawirusem  w Polsce dzieci wrócą do szkół? Zobaczcie co powiedział Dariusz Piontkowski. Zobacz także:   Koronawirus w Polsce: Duże zmiany odnośnie wesel i pogrzebów. Będą kontrole policji i sanepidu? Czy dzieci wrócą po wakacjach do szkoły? Jest decyzja Ministerstwa Edukacji Jak więc będzie wyglądała edukacja od 1 września? Planujemy, że 1 września rok szkolny zaczyna się tradycyjnie, w szkołach - stwierdził minister Dariusz Piontkowski. Zajęcia będa, tak jak przed pandemią, w budynkach szkół i klasach lekcyjnych. Przygotowano wytyczne, jak zorganizować pracę szkoły. Jak mają wyglądać zajęcia, jak wydawać posiłki, co zrobić gdy któryś z uczniów będzie chory - poinformował minister na konferencji. Jak będzie wyglądać nauka? W tradycyjnym modelu nie jest przewidziane ograniczenie liczebności klas. W szkołach ma nie być obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas standardowych zajęć. Nadal będa jednak obowiązywały zalecenia dotyczące higieny osobistej, jak mycie i dezynfekcja rąk. Sale i pomieszczenia wspólne będą wietrzone. Uczniowie nie powinni też przynosić dodatkowych przedmiotów i dzielić się swoimi przyborami z kolegami.  Wyraźnie mówimy o tym, że do szkoły przychodzą tylko zdrowi uczniowie, którzy nie mają objawów infekcji oddechowej. To samo dotyczy pracowników i nauczycieli - mówił minister. Jak podkreślał minister, jeśli do 1 września nie będzie żadnych nadzwyczajnych wydarzeń, podstawowym modelem będzie powrót dzieci do szkół i...

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Dzieci jednak nie wrócą do szkoły po feriach? Minister zdrowia komentuje! 
Koronawirus w Polsce. Dzieci jednak nie wrócą do szkoły po feriach? Minister zdrowia komentuje! 

Minister zdrowia w rozmowie z mediami zdradził, kiedy dzieci mogą wrócić do szkoły! Czy po feriach zimowych uczniowie zakończą nauczanie zdalne? Komentarz szefa Ministerstwa Zdrowia zaskakuje! Okazuje się, że powrót do szkoły może nastąpić znacznie później niż mogliśmy się tego spodziewać. Sprawdźcie, co powiedział Adam Niedzielski! Kiedy dzieci wrócą do szkoły? W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi pandemii koronawirusa władze w Polsce już kilka tygodni temu wprowadziły wiele obostrzeń. Rządzący zdecydowali wówczas, że nauczanie stacjonarne zostaje zawieszone. Nauczanie zdalne początkowo miało trwać do 29 listopada, jednak ostatnio premier zapowiedział, że zostanie wydłużone do 23-24 grudnia. Mateusz Morawiecki ogłosił również, że w dniach 4-18 stycznia odbędą się ferie zimowe dla dzieci z całej Polski. Ale czy po feriach dzieci wrócą już do nauczania stacjonarnego? Niestety, okazuje się, że ewentualny powrót może dotyczyć tylko najmłodszych uczniów, chociaż- jak przyznaje minister zdrowia - również w tym przypadku wciąż nie jest pewne, czy tak się stanie.  To najbardziej optymistyczny wariant - Adam Niedzielski przyznał w RMF FM.  Jesteście zaskoczeni taką decyzją władz? Myślicie, że najmłodsi uczniowie rzeczywiście wrócą do szkoły po feriach zimowych? Kiedy pozostali uczniowie zakończą nauczanie zdalne?  Przypominamy również, że minister zdrowia w tym samym wywiadzie przyznał, że władze chcą, aby uczniowie nie wyjeżdżali nigdzie na ferie zimowe. Zobacz także:   Możemy zapomnieć o wyjazdach na ferie zimowe? Jest komentarz ministra zdrowia! Tego chyba nie spodziewał się nikt!  Minister zdrowia przyznał, że wciąż nie wiadomo kiedy wszyscy uczniowie wrócą do szkoły. Adam...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner