Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Czy dzieci wrócą do szkół przed wakacjami 2020?
East News
Newsy

Powrót dzieci do szkół jeszcze przed wakacjami? Minister edukacji zabrał głos!

Powrót dzieci do szkół jeszcze przed wakacjami? Minister edukacji zabrał głos!

Jak długo potrwa jeszcze nauczanie online? Czy dzieci wrócą jeszcze do szkoły przed wakacjami? Są to pytania, które najczęściej zadają sobie rodzice dzieci w wieku szkolnym. Od ponad dwóch miesięcy z powodu epidemii uczniowie uczą się w domach. Czy coś się zmieni jeszcze przed końcem roku szkolnego? W poniedziałek w radiowych "Sygnałach Dnia" mówił o tym minister edukacji Dariusz Piontkowski. 

Zobacz także: Nowe zasady działania żłobków i przedszkoli od 6 maja! Ile dzieci będzie mogło przebywać w jednej grupie?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Czy uczniowie wrócą do szkół przed wakacjami? 

W ubiegłym tygodniu premier i minister zdrowia przekazali informacje na temat odmrażania działalności żłobków i przedszkoli. Placówki te będą mogły zostać otwarte już od 6 maja. O tym, które placówki rzeczywiście rozpoczną działalność zależy od samorządów. Dodano również, że jeżeli rodzic nie ma możliwości wysłania dziecka do żłobka lub przedszkola to może skorzystać z zasiłku opiekuńczego dla dzieci do lat 8, który został przedłużony do 24 maja.

A co z uczniami? Czy dzieci w wieku szkolnym wrócą do szkoły jeszcze przed wakacjami? Minister edukacji Dariusz Piątkowski poinformował, że jest rozważane otwarcie klas 1-3 w ostatnim miesiącu roku szkolnego: 

Różne warianty rozważamy, trudno teraz powiedzieć jak to będzie wyglądało. Za dwa, trzy tygodniu będziemy mieć więcej danych i będzie można podjąć decyzję. Być może w końcu maja zdecydujemy się na otwarcie opieki także w klasach młodszych 1-3 - powiedział w "Sygnałach Dnia". I dodał, że powrót do szkoły klas starszych również nie jest wykluczony. 

Czy to dobry pomysł? Z powodu pandemii koronawirusa przesunięte zostały również terminy matur oraz egzaminów ósmoklasisty i rozpoczną się dopiero w czerwcu. 

Zobacz także: Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie? Padła wstępna data!

Minister edukacji poinformował, że otwarcie szkół dla klas 1-3 rozważane jest w ostatnim miesiącu roku szkolnego. Czy starsi uczniowie również wrócą do szkół? 

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Kiedy dzieci realnie wrócą do szkół?
East News
Newsy
Dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? To najbardziej prawdopodobny scenariusz 
Dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? To najbardziej prawdopodobny scenariusz 

"Kiedy dzieci będą mogły wrócić do szkoły?" to jedno z pytań, które od kilku miesięcy zadają sobie rodzice. Rząd powoli rozpoczął odmrażanie gospodarki, jednak decyzje w kwestii dalszego sposobu kształcenia jeszcze nie zapadły. Od 6 maja będą mogły wznowić swoją działalność żłobki oraz przedszkola, jednak posyłanie do nich dzieci nie będzie obowiązkowe. Rząd w ramach tarczy antykryzysowej zapewni rodzicom zasiłek opiekuńczy na dziecko do lat 8, który będzie mógł być pobierany do 24 maja. Jednak co dalej? Minister edukacji zabrał głos w sprawie uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Najmłodsze klasy prawdopodobnie będą mogły wrócić do szkoły na ostatni miesiąc roku szkolnego. Minister nie wyklucza również posłania do szkół starszych uczniów. Jednak na razie to nic oficjalnego. Jak sytuacja wygląda w innych krajach?   Zobacz także:  Powrót dzieci do szkół jeszcze przed wakacjami? Minister edukacji zabrał głos! Powrót dzieci do szkół przed wakacjami. Kiedy uczniowie realnie zaczną chodzić do szkoły?  Rodzice dzieci szkolnych zastanawiają się, również nad sensem otwierania szkół dla uczniów dopiero w czerwcu. Koniec roku szkolnego zaplanowany jest na 26 czerwca, co dałoby dzieciom pełne 4 tygodnie uczęszczania do szkoły, biorąc pod uwagę, że rozpoczęłyby od 1 czerwca. Jednakże w trakcie tego miesiąca zaplanowane są egzaminy zarówno ósmoklasistów, jak i maturalne, które w tym czasie przewidywały dni wolne dla uczniów klas młodszych. 11 czerwca przypada również święto Bożego Ciała, które również przewiduje dzień wolny od zajęć. Kolejną kwestią jest to, czy szkoły zdążą przygotować się na otwarcie, z zapewnieniem wszystkich środków bezpieczeństwa dla...

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News
Newsy
Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
Mamy komentarz!

Czy dzieci wrócą do szkoły jeszcze w tym roku szkolnym? Kiedy władze otworzą placówki szkolne? Te pytania  zadają sobie wszyscy uczniowie i ich rodzice. Władze już od kilku dni głośno przyznają, że wkrótce rozpocznie się "odmrażanie" gospodarki - zostaną otwarte m.in. sklepy z odzieżą w galeriach czy salony fryzjerskie i kosmetyczne. Czy w związku z poluzowaniem obostrzeń wkrótce zostaną również otwarte szkoły, żłobki i przedszkola? Jest komentarz rzecznika rządu! Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Już za 10 dni liczba zachorowań będzie maleć?! Ekspert zdradził, do kiedy potrwa kwarantanna Czy dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? W związku z pandemią koronawirusa władze w Polsce już kilka tygodni temu zamknęły wszystkie szkoły, przedszkola i żłobki. Od tamtej pory trwa nauka zdalna. Na chwilę obecną taka sytuacja ma trwać do 26 kwietnia, jednak według nieoficjalnych ustaleń RMF FM władze chcą wydłużyć zamknięcie placówek edukacyjnych. Kiedy więc dzieci będą mogły wrócić do szkoły? Czy stanie się to jeszcze w tym roku szkolnym? Rzecznik rządu odpowiedział na to pytanie w programie "Sygnały dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia! Mamy nadzieję, że to będzie możliwe, żeby wrócić do szkoły jeszcze w tym roku szkolnym - powiedział Piotr Müller, rzecznik rządu.  Rzecznik rządu przyznał przy okazji, że powrót dzieci do szkół uzależniony jest od sytuacji epidemicznej w naszym kraju. Na razie wydłużenie roku szkolnego nie jest planowane. Niewykluczone również, że jeżeli szkoły nie będą mogły zostać otwarte, to uczniowie będą oceniani i klasyfikowani w sposób zdalny - tak mówił ostatnio Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.  Myślicie, że uczniowie do końca...

Nauka w domu, szkoła zamknięta
East News
Newsy
Kiedy powrót do szkół? Wicepremier zapowiada: W tym roku uczniowe raczej nie wrócą!
Kiedy powrót do szkół? Wicepremier zapowiada: W tym roku uczniowe raczej nie wrócą!

Kiedy dzieci będą mogły wrócić do szkół? To pytanie zadają sobie wszyscy rodzice uczniów, którzy od kilku tygodni nie chodzą do szkoły. Podczas ostatniej konferencji prasowej premiera i ministra zdrowia dowiedzieliśmy się, że władze planują stopniowe odmrażanie gospodarki, które ma być prowadzone w etapach. W trzecim etapie znoszenia obostrzeń pojawiła się informacja powrocie  dzieci do szkół, przedszkoli i żłobków.  Organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i klasach szkolnych 1-3 przy ustalonej maksymalnej liczbie dzieci w sali. Czy to oznacza również, że dzieci wkrótce rozpoczną naukę w szkole i zakończy się nauczanie zdalne? Najnowsza wypowiedź wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz nie jest zbyt optymistyczna.., Co z nauką w szkołach? W związku z pandemią koronawirusa władze już kilka tygodni temu wprowadziły wiele obostrzeń- zamknięto wówczas szkoły, przedszkola i żłobki, a dzieci rozpoczęły nauczanie zdalne. Czy teraz w związku ze stopniowym znoszeniem obostrzeń władze chcą otworzyć szkoły? Kiedy dzieci będą mogły wrócić do placówek oświatowych? Szkoły w pełnym rytmie nauki prawdopodobnie w tym roku już nie wrócą do swojej działalności- Jadwiga Emilewicz powiedziała dziś w programie Onet Rano. (...) W dalszych etapach mówimy o opiece organizowanej w szkołach i przedszkolach dla dzieci, po to, żeby wtedy, kiedy handel oraz usługi zostaną uruchomione w większym stopniu, żeby rodzice mogli wrócić do pracy- dodała.  Rodzice i uczniowie z pewnością zastanawiają się, czy w związku z obecną sytuacją rok szkolny zostanie przedłożony i jak w ogóle będzie wyglądać klasyfikacja dzieci do następnej klasy- czy będzie automatyczna dla każdego ucznia? Minister edukacji...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner