Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie? Oto data!
EastNews
Newsy

Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie? Padła wstępna data!

Rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie z Polsat News podał realną datę ponownego otwarcia salonów fryzjerskich.

Wiele osób czeka na informację, kiedy w końcu zostaną otworzone salony fryzjerskie. Jak wiadomo, ponowne uruchomienie tego typu zakładów zaplanowane zostało przez rząd dopiero w III etapie odmrożenia gospodarki. Rzecznik rządu Piotr Müller, w rozmowie z Polsat News podał już jednak wstępną datę, kiedy fryzjerzy będą mogli wrócić do pracy! Sprawdźcie szczegóły.

Zobacz także: Oto ograniczenia w przedszkolach i żłobkach. Brak obecności rodziców, brak ulubionych zabawek... 

Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich? Jest wstępna data!

Na konferencji w środę 29 kwietnia dowiedzieliśmy się, że już od 4 maja ponownie zaczną funkcjonować galerie handlowe, a także hotele i miejsca noclegowe. W dalszym ciągu jednak nie zostały otworzone salony fryzjerskie, które są zaplanowane na III etap odmrażania gospodarki. To niewątpliwie bardzo trudna sytuacja dla wszystkich przedsiębiorców z tej branży - od kilku tygodni bowiem pozostają bez dochodów. Również klienci pozostali bez możliwości skorzystania z tego typu usług i z niecierpliwością czekają na wiadomość o dacie otwarcia salonów fryzjerskich.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Kiedy koniec epidemii? Jest nowa prognoza!

Wygląda jednak na to, że już niedługo się to zmieni. Jak podkreślił w rozmowie z Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller, otworzenie salonów fryzjerskich to kwestia, która będzie elementem kolejnego etapu odmrażania gospodarki.


 

W drugim etapie i tak połączyliśmy część elementów z trzeciego etapu odmrażania gospodarki, co powoduje, że możemy nieco szybciej uruchomić niektóre sektory gospodarcze - powiedział rzecznik rządu.

Jak następnie dodał rzecznik rządu, realnym terminem uruchomienia tej branży ponownie, jest połowa maja.

W następnym etapie na pewno to będą również salony fryzjerskie. Mam nadzieję, że ten etap będzie mógł nastąpić jak najszybciej, że będzie to jeszcze połowa maja - dodał Piotr Müller w rozmowie z Polsat News.

W III etapie odmrożenia gospodarki rząd zaplanował także ponowne uruchomienie salonów kosmetycznych. Zapewne w połowie maja również ta branża zostanie znów otwarta. Musimy jednak pamiętać, że wizyta u fryzjera czy kosmetyczki będzie na pewno przebiegała w określonym reżimie sanitarnym, do którego przez pewien czas będziemy musieli się przyzwyczaić. 

East News

Z usług fryzjera najprawdopodobniej skorzystamy już w połowie maja. Wtedy też zapewne zostanie wznowiona działalność salonów kosmetycznych. 

East News

Otworzenie salonów fryzjerskich i kosmetycznych rząd zaplanował w III etapie odmrażania gospodarki. Wdrożenie go w życie zależy od przyrostu zachorowań na koronawirusa.

East News

 

Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie? Oto data!
EastNews
Newsy
Salony fryzjerskie i kosmetyczne będą otwarte w maju!? To będzie następny etap odmrażania gospodarki!
Salony fryzjerskie zostaną otwarte jeszcze w maju? Zobaczcie, co powiedział rzecznik rządu!

Właściciele salonów fryzjerskich i kosmetycznych czekają na kolejny etap odmrażania gospodarki, która z powodu epidemii koronawirusa jest narażona na duży kryzys. Już od 4 maja znów mają być otwarte galerie handlowe, a od 6 maja do żłobków i przedszkoli mogą wrócić najmłodsze dzieci. Na kolejne decyzje czekają nie tylko fryzjerzy i kosmetyczki, ale również ich klienci, którzy od początku kwietnia nie mogą skorzystać z ich usług. Okazuje się, że wznowienie pracy salonów fryzjerskich i kosmetycznych może nastąpić jeszcze w maju. Zapowiedział to rzecznik rządu, Piotr Müller! Jaka data jest najbardziej prawdopodobna? Zobaczcie! Salony fryzjerskie i kosmetyczne będą otwarte już w maju? Rzecznik rządu podczas rozmowy w Polsat News powiedział, że salony fryzjerskie i kosmetyczne prawdopodobnie zostaną ponownie otwarte w połowie maja. Otwieranie salonów fryzjerskich będzie tematem następnego etapu odmrażania gospodarki. Wszyscy chcielibyśmy uruchomienia kolejnych sektorów - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller w programie "Wydarzenia i Opinie". Oficjalnie salony zostały zamknięte 1 kwietnia, ale wiele z nich decyzją właścicieli przestało działać już w połowie marca, kiedy w Polsce rejestrowano coraz więcej przypadków COVID-19. Długotrwały przestój może jednak doprowadzić do bankructwa wielu salonów, dlatego powstała akcja #Chcedosalonu, do której przyłączyło się tysiące fryzjerów i kosmetyczek z całej Polski. Jak informuje se.pl właściciele salonów są przygotowani do otwarcia swoich lokali i deklarują, że sprostają nawet największym wymaganiom dotyczącym bezpieczeństwa.  Decyzję w sprawie wznowienia działalności salonów poznamy zapewne dopiero w przyszłym tygodniu, jak miało to miejsce w...

Rzecznik rządu Piotr Muller zdradza termin drugiego etapu odmrażania gospodarki
East News
Newsy
Odmrożenie gospodarki szybciej niż zakładano! Padły konkretne, bliskie daty! Co z galeriami i fryzjerami?
Rzecznik rządu Piotr Müller o kolejnym etapie odmrożenia gospodarki: "Są rozważane pewne przesunięcia"! Kiedy odmrożenie gospodarki?

Rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie w Programie Trzecim Polskiego Radia poinformował, że w najbliższych dniach poznamy decyzję rządu w sprawie zdejmowania kolejnych obostrzeń wprowadzonych w zawiązku z epidemią koronawirusa . Okazuje się, że możliwe jest odblokowanie nie tylko II etapu, ale również przesunięcia z etapu III! Jeszcze nie wiadomo, które obostrzenia z III etapu będą zdjęte: Decyzja w sprawie uruchomienia kolejnego etapu odmrażania gospodarki będzie podjęta w najbliższych dniach. Możliwe są przesunięcia z trzeciego etapu na drugi - powiedział  rzecznik rządu Piotr Müller. Rzecznik rządu odniósł się też do słów Jacka Sasina, który w wywiadzie dla Polsat News poinformował, że już niedługo większość obostrzeń zostanie anulowana.  Zależy jak definiujemy większość, ale większość obostrzeń, myślę, że jeszcze będzie nam towarzyszyła całkiem długo. Mówię tutaj o konieczności noszenia maseczek, kwestii dużych rygorów epidemicznych, sanitarnych - powiedział . Kiedy poznamy decyzję rządu w sprawie kolejnego etapu odmrażania gospodarki? Obecnie rząd analizuje dane z ostatniego tygodnia i już w najbliższych dniach na konferencji przedstawi dalszy plan odmrażania gospodarki. W II etapie mają zostać otwarte hotele, niektóre instytucje państwowe, a markety budowlane znów będą działały w weekendy: Natomiast faktycznie jutro, pojutrze będą podejmowane decyzje dotyczące drugiego etapu znoszenia obostrzeń, po tym, jak spłyną dane dotyczące tego tygodnia, który minął od wprowadzenia pierwszego etapu. Na tej podstawie będzie przyjęta data uruchomienia kolejnego etapu, czyli między innymi otwarcia hoteli, miejsc noclegowych, otwarcia w weekendy marketów budowlanych czy otwarcia niektórych instytucji publicznych - powiedział Piotr...

Wizyta u fryzjera
East News
Newsy
Kiedy otworzą się fryzjerzy i kosmetyczki? Jest wstępna data! Wiemy, co zmieni się w salonach
Jakie zasady będą obowiązywały podczas wizyty u fryzjera czy kosmetyczki?

Salony fryzjerskie i kosmetyczne już wkrótce mają zostać ponownie otwarte ! Nieoficjalna informacja, jaką jakiś czas temu podało radio RMF FM wydaje się coraz bardziej prawdopodobna i już 18 maja będzie można wybrać się do fryzjera. Minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz potwierdziła, że już trwają pracę nad zasadami, na jakich będziemy korzystać z salonów: Chciałabym, aby usługi beauty mogły być świadczone możliwie szybko, ale przy zachowaniu wszelkich standardów higieny i bezpieczeństwa pracy – powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Jeśli rząd pozwoli na odmrożenie branży beauty, już w połowie maja wizyta u fryzjera znów stanie się możliwa.  A na jakich zasadach będzie można wybrać się do fryzjera? Wizyta nie będzie wyglądała tak, jak przed epidemią. Jak w czasie epidemii koronawirusa będzie wyglądała wizyta u fryzjera? Już wkrótce rząd może zdecydować się na wprowadzenie III etapu odmrożenia gospodarki. Po konsultacjach z Izbą Kosmetologów i Polskim Związkiem Przemysłu Kosmetycznego będą wprowadzone wytyczne, obowiązujące we wszystkich salonach kosmetycznych i fryzjerskich. Oto prawdopodobne wytyczne, które są stosowane w większości krajów, gdzie działają salony fryzjerskie: Wizyty mają być umawiane wyłącznie przez internet lub telefonicznie. Stanowiska pracy muszą znajdować się w bezpiecznej odległości 1,5 m lub zostać  oddzielone. Fryzjerzy mają używać jednorazowych ręczników, a produkty wielorazowe mają być dezynfekowane po każdym kliencie. Obowiązkowe będzie noszenie przez fryzjerów rękawiczek, maseczek lub przyłbic. Do salonów będą przyjmowane jedynie osoby zdrowe na podstawie pomiaru temperatury lub krótkiej ankiety. W salonie klienci nie będą mogli czekać na wizytę, ale będą umawiani w odstępach...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner