Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Wszystkich świętych
East News
Newsy

Co z cmentarzami na Wszystkich Świętych? Są nieoficjalne informacje o nowych obostrzeniach, również dla branży beauty!

Co z cmentarzami na Wszystkich Świętych? Są nieoficjalne informacje o nowych obostrzeniach, również dla branży beauty!

Podczas piątkowej konferencji Mateusz Morawiecki zapowiedział, że wszystkie decyzje odnośnie Wszystkich Świętych zostaną ogłoszone na kilka dni przed wszystkimi świętymi. 

Jeśli liczba nowych zakażeń nie wzrośnie drastycznie do czwartku, premier nie ogłosi w tym tygodniu nowych obostrzeń - poinformował wczoraj nieoficjalnie polsatnews.pl.

Czy to oznacza, że w związku z pandemią koronawirusa cmentarze 1 listopada będą otwarte? Pojawiły się także nowe doniesienia odnośnie zamknięcia branży beauty.

Zobacz także: Do kiedy nauka zdalna? Którzy uczniowie wróca pierwsi do szkół? Minister edukacji zdradza też jak zmienią się egzaminy!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Wszystkich Świętych 2020: Cmentarze będą otwarte? Czy pojawią się nowe obostrzenia?

Nie sprawdził się czarny scenariusz przewidywany przez rząd. Z ustaleń Polsat News, wynika, że rządzący zakładali, że we wtorek powinno pojawić się ok. 20 tysięcy nowych przypadków. Oficjalnie odnotowano 16 300 nowych zakażeń przy 66. tysiącach wykonanych testów, co było dolną granicą przewidywań. 

Jeśli w środę i w czwartek liczba nowych zakażeń drastycznie nie wzrośnie - premier nie ogłosi w tym tygodniu nowych obostrzeń. Rząd nie planuje w tej chwili – wbrew pojawiającym się w sieci informacjom - zamknięcia tzw. branży beauty, czyli m.in. zakładów fryzjerskich czy salonów kosmetycznych - informuje nieoficjalnie Polsat News. 

Pozostaje nam czekać na oficjalne stanowisko rządu. Nawet jeśli cmentarze pozostaną otwarte, to - według zaleceń - wciąż musimy pamiętać o zachowaniu ostrożności a nasze wizyty na grobach bliskich rozplanować na kilka dni, by nie gromadzić się w jednym czasie. Wciąż należy pamiętać o obowiązku zasłaniania ust i nosa. 

Zobacz także: Premier ogłosił Tarczę Antykryzysową! Będzie zwolnienie z ZUS! Na jaką jeszcze pomoc mogą liczyć firmy?

Cmentarze na Wszystkich Świętych 2020 jednak pozostaną otwarte? 

Czy cmentarze na Wszystkich Świętych 2020 będą otwarte?
East News

Pojawiły się również nieoficjalne informacje na temat tego, że rząd nie planuje zamknięcia branży beauty. 

Salony kosmetyczne i fryzjerskie ponownie zostaną zamknięte?
East News

 

Czy cmentarze na Wszystkich Świętych 2020 będą otwarte?
East News
Newsy
Wszystkich Świętych 2020. W tym roku jednak nie odwiedzimy grobów bliskich? Jest komentarz premiera!
Wszystkich Świętych 2020. W tym roku jednak nie odwiedzimy grobów bliskich? Jest komentarz premiera!

W piątek 23. października odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, na której zostały przedstawione nowe obostrzenia. Wśród pytań od dziennikarzy nie zabrakło tego o zbliżających się Wszystkich Świętych - czy będą wdrożone jakieś konkretne restrykcje na ten dzień? Premier odpowiedział. Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadził nowe obostrzenia. Czerwona strefa w całej Polsce, nauka zdalna i restrykcje dla seniorów i młodzieży   Co z obostrzeniami na Wszystkich Świętych? Premier zabrał głos Pandemia koronawirusa w Polsce niestety nie zwalnia tempa, a wręcz przeciwnie - nabiera na sile. Od kilku tygodni odnotowujemy gwałtowny przyrost zakażeń i niemalże codziennie padają kolejne rekordy. Tylko w piątek 23. października przybyło ponad 13 tysięcy nowych przypadków zachorowań na koronawirusa. Podczas piątkowej konferencji z udziałem premiera, poznaliśmy nowe obostrzenia, które wchodzą w życie od soboty 24. października. Wiemy już, że w godzinach od 8 - 16 przemieszczanie się osób do 16 r.ż. będzie mogło odbywać się  tylko pod opieką dorosłego. Ponadto   pojawiło się zalecenie, aby seniorzy powyżej 70 r.ż., nie opuszczali swoich domów, jeśli nie jest to konieczne do załatwienia spraw niezbędnych do życia codziennego. Zobacz także:  Nowe obostrzenia: lokale gastronomiczne i restauracje z zakazem działalności stacjonarnej!   Jak wiadomo już za niewiele ponad tydzień Wszystkich Świętych - dzień, kiedy tłumnie odwiedzamy groby naszych najbliższych. Podczas konferencji padło pytanie od jednego z dziennikarzy właśnie w tym temacie. Czy rząd ma już jakiś plan? Kiedy dowiemy się oficjalnie, czy cmentarze pozostaną otwarte, czy jednak zostaną zamknięte.  Mateusz Morawiecki poinformował...

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej na konferencji prasowej
East News
Newsy
Zamknięte cmentarze na Wszystkich Świętych? Jest oficjalne stanowisko ministra zdrowia w tej sprawie! "Nie wyobrażamy sobie..."
Zamknięte cmentarze na Wszystkich Świętych? Jest oficjalne stanowisko ministra zdrowia w tej sprawie! "Nie wyobrażamy sobie..."

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek 19.  października odpowiedział na pytanie, które w ostatnim czasie zadaje sobie wielu Polaków - czy cmentarze zostaną zamknięte na Wszystkich Świętych. Już kilka dni temu rzecznik rządu Piotr Mueller w rozmowie z Wirtualną Polską powiedział, że taki pomysł rzeczywiście był, jednak nie znalazł poparcia. Jak teraz odniósł się do tego minister zdrowia? Jakie zalecenia ma dla Polaków na ten czas? Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. "To jest tragedia! Epidemia wymknęła się spod kontroli" Lekarze są przerażeni Jest oficjalne stanowisko ministra zdrowia odnośnie zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych. Pandemia koronawirusa w Polsce niestety nie zwalnia tempa, a wręcz przeciwnie - nabiera na sile. Od kilku tygodni odnotowujemy kolejne rekordy dobowych zakażeń i zgonów, a według ekspertów te liczby mogą  być w niedługim czasie niestety jeszcze wyższe. Rząd podjął już reakcję na rosnącą falę zachorowań i wprowadził szereg dodatkowych obostrzeń.  Przed nami jednak Wszystkich Świętych - czas, kiedy tłumnie gromadzimy się na cmentarzach i odwiedzamy groby naszych najbliższych. Jak wiadomo ten dzień w czasach pandemii koronawirusa niestety będzie wyglądał inaczej, niż pamiętamy do tej pory. Pojawiły się nawet doniesienia, że rzekomo rząd planuje zamknięcie cmentarzy w tym okresie. Już kilka dni temu rzecznik rządu Piotr Mueller w rozmowie z Wirtualną Polską powiedział, że taki pomysł rzeczywiście był, jednak nie znalazł poparcia. Teraz podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski także potwierdził, że cmentarze pozostaną otwarte. Jeśli chodzi o 1 listopada, to jest święto bardzo zakorzenione...

Mateusz Morawiecki
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Obowiązek pracy zdalnej i zamknięte cmentarze na Wszystkich Świętych! Premier poinformował o nowych restrykcjach
Koronawirus w Polsce. Obowiązek pracy zdalnej i zamknięte cmentarze na Wszystkich Świętych! Premier poinformował o nowych restrykcjach

W piątek 30. października odbyła się konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju, rząd podjął decyzję o wprowadzeniu nowych restrykcji. Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Nie wierzycie w pandemię? TO pokazuje, jak groźny jest koronawirus!   Koronawirus w Polsce. Obowiązek pracy zdalnej i zamknięte cmentarze na Wszystkich Świętych! Premier poinformował o nowych restrykcjach Pandemia koronawirusa w Polsce niestety nie zwalnia tempa, a wręcz przeciwnie - nabiera na sile. Druga fala jest zdecydowanie dużo bardziej groźna i zbiera coraz większe żniwo. Ostatnio dobowa liczba potwierdzonych przypadków zachorowań przekroczyła 21 tysięcy. Rząd już od kilku tygodni wprowadza stopniowe zamykanie niektórych sektorów gospodarki - już w tej chwili nie pracuje branża fitness i gastronomia stacjonarna.  W związku ze stale rosnącą liczbą zakażeń, powstają szpitale tymczasowe. Jeden z nich powstał na Stadionie Narodowym, gdzie na ten moment przygotowanych jest 300 miejsc dla pacjentów z COVID-19, wymagających hospitalizacji. Docelowo ma być ich aż 1200. Ostatnio premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rząd nie chce wprowadzać totalnego lockdownu tak długo, jak będzie to możliwe:  Nie chcemy zamykać całkowicie gospodarki tak długo, jak to będzie możliwe . [...] Ograniczmy nasze kontakty tak szybko, jak to możliwe. Apeluję o przestrzeganie tych zasad, żeby nadzieja wróciła z powrotem. Musimy "zdusić" tę drugą falę - powiedział Mateusz Morawiecki.  Jednak jak wiadomo, pomimo wprowadzenia wielu restrykcji, wciąż rośnie liczba zakażeń. W związku z tym rząd podjął kolejne kroki. Mają one głównie związek z nadchodzącym świętem - 1 listopada.  Nowe restrykcje, które...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner