Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Mateusz Morawiecki
East News
Newsy

Premier ogłosił Tarczę Antykryzysową! Będzie zwolnienie z ZUS! Na jaką jeszcze pomoc mogą liczyć firmy?

Premier ogłosił Tarczę Antykryzysową! Będzie zwolnienie z ZUS! Na jaką jeszcze pomoc mogą liczyć firmy?

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej ogłosił pomoc dla branż, które najbardziej dotknęły ograniczenia wprowadzone przez pandemię koronawirusa. Na jaką pomoc mogą liczyć firmy? Premier ogłosił projekt najnowszej tarczy antykryzysowej! 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Premier ogłosił Tarczę Branżową

W związku z pandemią koronawirusa władze w Polsce wprowadziły wiele obostrzeń. Od kilku dni cała Polska znajduje się w strefie czerwonej, a to oznacza,  że w całym kraju obowiązuje m.in. zakaz organizowania wesel, ograniczenie działalności restauracji czy zamknięte basenów i siłowni. W związku z tym, że wiele branż może nie przetrwać kolejnego zamknięcia, władze ogłosiły projekt nowego pakietu antykryzysowego. Projekt w nocy trafił do Sejmu, a Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej omówił założenia tarczy.

W listopadzie dokonujemy zwolnienia ze składki ZUS, za listopad. Po drugie wprowadzamy postojowe, czyli dopłatę z budżetu państwa do utrzymania zatrzudnienia w tych firmach. Po trzecie oferujemy 5 tys. zł bezzwrotnych dotacji dla małych i mikrofirm. Po czwarte: będzie zwolnienie z opłaty targowej za cały 2020 rok z jednoczesną rekompensatą dla samorządów- mówił premier. 

Na pomoc w postaci tarczy antykryzysowej mogą liczyć takie branże jak: gastronomiczna, fitness, targowa, estradowa, filmowa, rozrywkowa i rekreacyjna, fotograficzna i fizjoterapeutyczna.

Chcemy, by wszystkie przedsiębiorstwa, które zostają dotknięte tymi obostrzeniami, zostały objęte programem wsparcia- mówił premier. Przedstawione dziś rozwiązania dotyczą listopada, ale jeśli będzie to konieczne, w odpowiednim czasie podejmiemy decyzje o przedłużeniu wsparcia dla przedsiębiorców na grudzień i kolejne miesiące- dodał. 

Zobacz także: Nieoficjalnie: Rząd ponownie zamknie zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Drugi lockdown już za chwilę?  

Mateusz Morawiecki zapowiedział pomoc dla branż najbardziej dotkniętych obostrzeniami.

Mateusz Morawiecki zdejmuje maseczkę ochronną
East News

Premier ogłosił projekt tarczy antykryzysowej.

koronawirus
East News

 

Paweł Wilczak w szarej marynarce, Tomasz Karolak w czarnej kurtce
East News
Newsy
Paweł Wilczak ostro o "maseczkowej aferze" z Tomaszem Karolakiem: "To głupota!"
Paweł Wilczak w rozmowie z reporterką Party.pl skomentował "aferę maseczkową" z udziałem Tomasza Karolaka!

Paweł Wilczak w rozmowie z reporterką Party.pl skomentował "aferę maseczkową" z udziałem Tomasza Karolaka! Jak gwiazdor serialu "Usta, usta" ocenił zachowanie kolegi z show-biznesu, który ostatnio został wyproszony z jednego ze sklepów za brak maseczki ochronnej? Tomasz Karolak przekonywał wówczas, że nie musi zakrywać nosa i ust i był oburzony decyzją władz sieciówki. Teraz Paweł Wilczak w zdecydowany sposób skomentował postawę Tomasza Karolaka!  Posłuchajcie, co przed naszą kamerą powiedział Paweł Wilczak! Aktor stosuje się do wprowadzonych w Polsce obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa? Zobacz także:  Wraca ulubiony serial Polaków w TVN. Paweł Wilczak grał w nim główną rolę! Paweł Wilczak skrytykował zachowanie kolegi z show-biznesu. Paweł Wilczak i obsada serialu "Usta Usta"! Premiera nowego sezonu już w niedzielę o 21:30, oczywiście w TVN!  

Mateusz Morawiecki
East News
Newsy
Premier znosi obostrzenia! Placówki handlowe zostaną otwarte. Co ze szkołami feriami i Bożym Narodzeniem?
Premier znosi obostrzenia! Placówki handlowe zostaną otwarte. Co ze szkołami feriami i Bożym Narodzeniem?

Premier Mateusz Morawiecki  ogłosił w sobotę na konferencji prasowej etapy odmrażania gospodarki! Jaki jest rządowy plan  znoszenia obostrzeń  wprowadzonych w ostatnich tygodniach w związku z rosnącą liczbą przypadków zakażenia  koronawirusem ? Premier zabrał głos w sprawie powrotu do szkół, ferii zimowych, Bożego Narodzenia i działalności placówek handlowych. Co dalej z branżą gastronomiczną i branżą fitness?  Zobaczcie ustalenia, które ogłosił dziś premier. Zobacz także:  Szczepionka na koronawirusa jednak będzie obowiązkowa? Eksperci nie mają wątpliwości, że to konieczne Premier o znoszeniu obostrzeń. Szkoły, branża handlowa, Boże Narodzenie, ferie zimowe 2021 Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konferencji prasowej oficjalnie potwierdził znoszenie pierwszych obostrzeń. Dotyczą one m.in. branży handlowej, szkół, świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzących ferii zimowych.  Wiemy, ze wiele przewidywań było błędem. Wiele analiz nie sprawdziło się. Wiem, że we wszystkich krajach europejskich jest pokora oczekiwanie i walka z koronawirusem. Musimy wymagać od siebie zdecydowanie więcej niż zwykle. Koronawirusa nikt z nas nie może przewidywać i kontrolować. (...) Musimy uzbroić się w cierpliwość. Przed nami okres, który nazywamy "100 dni solidarności". Po tym okresie jest wysoce prawdopodobne, że dostępna będzie szczepionka . - mówił premier Mateusz Morawiecki zaapelował, aby święta Bożego Narodzenia spędzać w kameralnych gronach:  Przed nami okres świąt Bożego Narodzenia, chcę zaapelować, żeby to były spotkania w gronie małych rodzin, tych z którymi mieszkamy, żeby nie przemieszczać się, bo to od nas będzie zależało jak to będzie wyglądało potem.  W dodatku zaapelował o nie planowanie wyjazdów...

Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej
East News
Newsy
Szkoły zostaną zamknięte? Premier zapowiada możliwe zmiany! "Zakomunikujemy o tym w odpowiednim czasie"
Szkoły jednak zostaną zamknięte? Czy w związku z coraz większą liczbą przypadków koronawirusa dzieci wrócą do nauczania zdalnego?

Szkoły jednak zostaną zamknięte? Czy w związku z coraz większą liczbą przypadków koronawirusa dzieci wrócą do nauczania zdalnego? Jest komentarz premiera! Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej ogłosił, że od 10 października w całym kraju (z wyjątkiem stref czerwonych) zostanie wprowadzona żółtra strefa. To jednak nie koniec! Premier zapowiedział, że już za kilka dni ogłosi decyzje dotyczące działania szkół. Zobaczcie, co powiedział i kiedy poznamy wytyczne rządu! Co ze szkołami? W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi wzrostu liczby zachorowań na koronawirusa chyba wszyscy rodzice, dzieci i nauczyciele zastanawiają się, czy wkrótce szkoły zostaną zamknięte a uczniowie wrócą do nauki zdalnej. Do tej pory władze zapewniały, że szkoły nie będą zamykane.  Koszt zatrzymania dzieci w domach jest dziś większym ryzykiem niż możliwe zakażenia w szkołach. Myślę tu przede wszystkim o kosztach psychicznych i rozwojowych dzieci. Pamiętajmy też, że gospodarka musi funkcjonować. Tylko wtedy działa służba zdrowia, gdy są środki na jej finansowanie- zaledwie kilka dni temu,w wywiadzie dla money.pl mówił Adam Niedzielski.  Teraz, kiedy liczba osób zakażonych przekroczyła 4 tysięce (4280 osób zakażonych, 76 ofiar śmiertelnych- dane z 8 października) władze nie są już tak pewne, że szkoły zostaną otwarte. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej ministra zdrowia i premiera jeden z dziennikarzy zapytał, czy w związku z tak niepokojącymi informacjami dotyczącymi zachorowań na koronawirusa będą zamykane szkoły. Jak odpowiedział Mateusz Morawiecki? W  sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące szkół- zapowiedział Mateusz Morawiecki.  (...) Być może te zasady trzeba będzie zaostrzyć. Dzisiaj ponad 98 procent...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner