Koronawirus w Polsce. Sytuacja w szpitalach
East News

Nie żyje drugi ksiądz zarażony koronawirusem! Ośmiu kolejnych duchownych objętych kwarantanną 

Koronawirus w Polsce. Sytuacja w szpitalach
East News

Zmarł drugi ksiądz zakażony koronawirusem. To ks. Roman Kopacz, proboszcz parafii Drwinia w woj. małopolskim.

Na razie nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną śmierci księdza. Zmarły miał kontakt z innymi księżmi. Aż ośmiu duchownych z dekanatu Uścice Solne objętych jest kwarantanną. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Nie żyje dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To ksiądz.

Ewydanie Party

Nie żyje drugi ksiądz zakażony koronawirusem 

Ks. Roman Kopacz zmarł w wieku 59 lat. W chwili śmierci przebywał na kwarantannie domowej. Jak informuje gazetakrakowska.pl, w poniedziałek testy laboratoryjne potwierdziły, że jest zakażony koronawirusem, a we wtorek poczuł się gorzej. Niestety, nie udało się uratować pacjenta. 

Z informacji od służb sanitarnych wynika, że zmarły kapłan był zarażony koronawirusem, natomiast nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną jego śmierci - mówi w rozmowie z "Gościem Niedzielnym" ks. Ryszard Nowak, rzecznik biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

14 marca kapłan miał kontakt z 8 innymi księżmi, którzy aktualnie przebywają na kwarantannie. Chodzi o duchownych z miejscowości: Cerekiew, Drwinia, Grobla, Niedzieliska, Okulice, Strzelce Wielkie, Szczurowa i Uście Solne. 

Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie wydał komunikat do wiernych, by w potrzebach duszpasterskich kontaktowali się telefonicznie. 

Mieszkańcy parafii, których kapłani objęci zostali kwarantanną są zaniepokojeni. 

Byłem na mszach w dwie kolejne niedziele: 15 i 22 marca, więc miałem dwie okazje do kontaktu z księdzem, ponieważ przyjmowałem komunię. Nie mam żadnych objawów, ale pozostanę w kwarantannie domowej, żeby nikogo nie zarazić - mówi portalowi gazetakrakowska.pl Zbigniew Bachmiński, sołtys Cerekwi, czyli parafii, w której jeden z księży jest objęty kwarantanną. 

Ks. Roman Kopacz to już drugi kapłan z zakażeniem koronawirusem, który nie żyje. 24 marca w szpitalu w Puławach zmarł ks. Henryk Borzęcki. 

Zobacz także: Lekarze z Wrocławia mają skuteczną metodę walki z koronawirusem. To mieszanka 33 leków

Nie żyje ksiądz z parafii Drwinia. 8 innych duchownych objętych jest kwarantanną. Nie wiadomo czy przyczyną śmierci księdza był koronawirus, aczkolwiek testy laboratoryjne potwierdziły zakażenie. 

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zachorowań. Ilu jest chorych?
East News

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Kiedy premiera drugiej części "365 dni"?! Jak koronawirus wpłynął na plany produkcji? Zdradziła Anna Maria-Siekulcka!

zobacz 02:56