Koronawirus w Polsce. Sytuacja w szpitalach
East News
Newsy

Nie żyje drugi ksiądz zarażony koronawirusem! Ośmiu kolejnych duchownych objętych kwarantanną 

Nie żyje drugi ksiądz zarażony koronawirusem! Ośmiu kolejnych duchownych objętych kwarantanną 

Zmarł drugi ksiądz zakażony koronawirusem. To ks. Roman Kopacz, proboszcz parafii Drwinia w woj. małopolskim.

Na razie nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną śmierci księdza. Zmarły miał kontakt z innymi księżmi. Aż ośmiu duchownych z dekanatu Uścice Solne objętych jest kwarantanną. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Nie żyje dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To ksiądz.

Ewydanie Party

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Nie żyje drugi ksiądz zakażony koronawirusem 

Ks. Roman Kopacz zmarł w wieku 59 lat. W chwili śmierci przebywał na kwarantannie domowej. Jak informuje gazetakrakowska.pl, w poniedziałek testy laboratoryjne potwierdziły, że jest zakażony koronawirusem, a we wtorek poczuł się gorzej. Niestety, nie udało się uratować pacjenta. 

Z informacji od służb sanitarnych wynika, że zmarły kapłan był zarażony koronawirusem, natomiast nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną jego śmierci - mówi w rozmowie z "Gościem Niedzielnym" ks. Ryszard Nowak, rzecznik biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

14 marca kapłan miał kontakt z 8 innymi księżmi, którzy aktualnie przebywają na kwarantannie. Chodzi o duchownych z miejscowości: Cerekiew, Drwinia, Grobla, Niedzieliska, Okulice, Strzelce Wielkie, Szczurowa i Uście Solne. 

Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie wydał komunikat do wiernych, by w potrzebach duszpasterskich kontaktowali się telefonicznie. 

Mieszkańcy parafii, których kapłani objęci zostali kwarantanną są zaniepokojeni. 

Byłem na mszach w dwie kolejne niedziele: 15 i 22 marca, więc miałem dwie okazje do kontaktu z księdzem, ponieważ przyjmowałem komunię. Nie mam żadnych objawów, ale pozostanę w kwarantannie domowej, żeby nikogo nie zarazić - mówi portalowi gazetakrakowska.pl Zbigniew Bachmiński, sołtys Cerekwi, czyli parafii, w której jeden z księży jest objęty kwarantanną. 

Ks. Roman Kopacz to już drugi kapłan z zakażeniem koronawirusem, który nie żyje. 24 marca w szpitalu w Puławach zmarł ks. Henryk Borzęcki. 

Zobacz także: Lekarze z Wrocławia mają skuteczną metodę walki z koronawirusem. To mieszanka 33 leków

Nie żyje ksiądz z parafii Drwinia. 8 innych duchownych objętych jest kwarantanną. Nie wiadomo czy przyczyną śmierci księdza był koronawirus, aczkolwiek testy laboratoryjne potwierdziły zakażenie. 

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zachorowań. Ilu jest chorych?
East News

Zobacz także

Polskie gwiazdy przekazały fortunę na walkę z koronawirusem! Zobaczcie, kto zdobył się na tak szlachetny gest!

Centrum handlowe zamknięte przez koronawirusa

Koronawirus w Polsce: Czy galerie handlowe i wszystkie sklepy będą zamknięte aż do Wielkanocy?

Książę Karol ma koronawirusa
Newsy
Książę Karol zarażony koronawirusem! W jakim jest stanie? Czy miał kontakt z królową Elżbietą?!
Książę Karol zarażony koronawirusem! W jakim jest stanie? Czy miał kontakt z królową Elżbietą?!

Książę Karol został zarażony koronawirusem! Rzecznik Clarence House poinformował, że jego stan jest dobry. Przebadana została również księżna Camilla, jednak nie wykryto u niej wirusa. Oboje przebywają w izolacji w Szkocji. Czy królowa Elżbieta II również jest zarażona? Pałac Buckingham poinformował, że ostatni raz miała kontakt z księciem Karolem 12 marca. Jaki jest jej stan zdrowia? Zobacz także:  Nie żyje drugi ksiądz zarażony koronawirusem! Ośmiu kolejnych duchownych objętych kwarantanną Książę Karol ma koronawirusa. Czy Elżbieta II może być zarażona?  Książę Karol przeszedł testy na koronawirusa. Okazało się, że został zakażony. Rzecznik Clarence House poinformował, że jego objawy są łagodne a jego stan zdrowia jest dobry. Księżna Kornwalii Camilla również została przebadana, jednak nie została zarażona. Zgodnie z poradami rządowymi i medycznymi książę Karol i księżna Camilla są teraz w posiadłości Balmoral w Szkocji i pozostają w izolacji.  Jak podaje The Guardian, testy na koronawirusa u księcia i księżnej zostały przeprowadzone przez NHS w Aberdeenshire, gdzie spełniły kryteria wymagane do testów. Niestety, ustalenie od kogo książę Karol zaraził się wirusem jest niemożliwe ze względu na dużą liczbę zadań, które wykonał w swojej publicznej roli w ciągu ostatnich tygodni. Czy królowa Elżbieta II również jest zarażona koronawirusem? 9 marca miały miejsce obchody Dnia Wspólnoty Narodów. Rodzina królewska pojawiła się na nabożeństwie w Opactwie Westminsterskim. Pojawił się tam także książę Karol, który pomimo przestrzegania środków ostrożności przeciwko epidemii, mógł być już zarażony koronawirusem. Pałac Buckingham informuje, że królowa Elżbieta ostatni raz kontaktowała się z...

Koronawirus objawy
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Nowe nietypowe objawy u nastolatka z Polski!
U 17-latka z Ostrowa Wielkopolskiego w miniony poniedziałek potwierdzono zarażenie koronawirusem, jednak nie miał ani gorączki ani kaszlu. Nastolatek wrócił z Austrii i od razu poddał się kwarantannie. Pojawiły się u niego kłopoty z węchem oraz smakiem.

U 17-latka z Ostrowa Wielkopolskiego w miniony poniedziałek potwierdzono zarażenie koronawirusem, jednak nie miał ani gorączki ani kaszlu. Nastolatek wrócił z Austrii i od razu poddał się kwarantannie. Pojawiły się u niego kłopoty z węchem oraz smakiem. Okazuje się, że one również są objawami zakażenia rozprzestrzeniającym się wirusem. Zobacz także:  Tylko pięć osób na pogrzebie Emila Karewicza? Rodzina wielkiego aktora opublikowała poruszajacy nekrolog Nastolatek z Ostrowa Wielkopolskiego z nietypowymi objawami koronawirusa. Jakimi? 17-latek z Ostrowa Wielkopolskiego, u którego pojawiły się nietypowe objawy koronawirusa czuje się dobrze i jest leczony w domu. Wiadomo, że przebywał w Austrii. Po powrocie dobrowolnie poddał się kwarantannie domowej, chociaż nie było to jeszcze konieczne. Wrócił z Austrii do kraju jeszcze przed zamknięciem granic i dlatego nie kwalifikował się do obowiązkowej kwarantanny - wyjaśnił szef Sanepidu w Ostrowie Wielkopolskim, Andrzej Biliński. Zarażenie koronawirusem objawiło się w postaci problemów z węchem oraz smakiem. Pięciu członków jego rodziny zostało objętych kwarantanną, a pozostałe osoby, z którymi miał kontakt, są pod nadzorem epidemiologicznym. Informacje zostały przekazane przez rzecznika prasowego Wojewody Wielkopolskiego Tomasza Stube, podczas wideokonferencji zorganizowanej w Starostwie Powiatowym w Ostrowie Wielkopolskim. Podobne objawy jak u nastolatka z Polski miała również minister zdrowia Wielkiej Brytanii, co nakierowało inspektorów Sanitariatu:  Są to skąpe objawy, zupełnie niezwiązane z kaszlem czy wysoką gorączką czy z kaszlem i dusznościami. Są to objawy związane z niewydolnością zmysłu smaku i zmysłu węchu. I tu mieliśmy taki przykład. - powiedział szef Sanepidu w Ostrowie Wielkopolskim,...

Koronawirus w Polsce
East News
Newsy
Lekarz z Kielc zarażony koronawirusem nie żyje. Według lokalnych gazet odebrał sobie życie
Koronawirus w Polsce. Nie żyje lekarz z Kielc. Jaka była przyczyna śmierci?

Nie żyje prof. Wojciech Rokita, świętokrzyski konsultant ds. ginekologii i położnictwa. Zmarł w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, mając zaledwie 54 lata. Był zakażony koronawirusem, jednak przyczyny śmierci są inne.   Zobacz także:  Koronawirus w Polsce, 18.03: ile jest osób chorych? Dziś pacjent zero opuszcza szpital! Nie żyje profesor Wojciech Rokita Informację o śmierci prof. Wojciecha Rokity opublikowała kielecka "Gazeta Wyborcza". Profesor był zakażony koronawirusem, po tym jak w ubiegłym tygodniu wrócił do Polski z urlopu. Kielecki szpital zapewniał, że zakażony wirusem lekarz nie miał kontaktu z pacjentami. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" p rzyczyną jego śmierci było prawdopodobnie samobójstwo. To jednak nieoficjalne informacje. Bezpośrednią przyczyną nie było zakażenie koronawirusem. Przyczyna była inna, ale nie chcę o niej mówić. Odszedł wspaniały lekarz - powiedział podczas specjalnej konferencji dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, Bartosz Stemplewski Prof. Wojciech Rokita był doskonale znany w regionie świętokrzyskim.  Był wojewódzkim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa. Jak przypomina "Gazeta Wyborcza", prof. Wojciech Rokita od 2012 roku kierował Kliniką Ginekologii i Położnictwa szpitala na Czarnowie, w wcześniej pracował w Szpitalu Kieleckim przy ul. Kościuszki. Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem! Miała zaledwie 57 lat  

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik