Prof. Simon o skutecznej metodzie walki z koronawirusem. To mieszanka 33 leków
East News
Newsy

Lekarze z Wrocławia mają skuteczną metodę walki z koronawirusem. To mieszanka 33 leków

Ordynator oddziału chorób zakaźnych w szpitalu we Wrocławiu prof. Krzysztof Simon poinformował, że eksperymentalna terapia stosowana przez jego placówkę przy leczeniu osób z koronawirusem, jest skuteczna. Jest to mieszanka 33 leków, m. in. na HIV oraz malarię. 

Ordynator oddziału chorób zakaźnych w szpitalu we Wrocławiu prof. Krzysztof Simon poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że eksperymentalna terapia stosowana, przez jego placówkę przy leczeniu osób z koronawirusem, jest skuteczna. Jest to mieszanka 33 leków, m. in. na HIV oraz malarię. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce, 23.03: kolejne przypadki zachorowań!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Lekarze z Wrocławia o skutecznej terapii przeciwko koronawirusowi 

W poniedziałek prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału chorób zakaźnych w szpitalu przy ul. Koszarowej opowiedział o nowatorskiej metodzie walki z koronawirusem, którą stosuje jego załoga. 

Terapia, której używamy, to 33 leki mieszane w różnych sytuacjach. Na dzisiaj mogę powiedzieć, że działa: nikt z pacjentów, którzy je dostają, nie umarł ani nie wykazuje pogorszenia. (...)To droga terapia, nie wiem czy jest idealna, ale jest jakaś. Nawet gorsza decyzja jest lepsza niż nie podawanie niczego i czekanie "jak to będzie" - powiedział, co cytuje "Gazeta Wyborcza" 

Poinformował również, że poprawił się stan 74-letniej pacjentki z koronawirusem. To dzięki lekom na HIV i malarię.  Dodał również, że szpitale korzystają z różnych kombinacji lekowych:

Opieramy się na doświadczeniach chińskich, zdania są podzielone - od entuzjazmu do zupełnej negacji. Nie są to leki ściśle powstrzymujące wirusa, ale wbijające się w metabolizm wirusa w pewnym fragmentach.

Czy szykuje się przełom w zwalczaniu koronawirusa? Na takie deklaracje jeszcze jest za wcześnie. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Dramatyczny wpis ratowników medycznych z Warszawy! "Przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało..."

Ordynator oddziału chorób zakaźnych w szpitalu we Wrocławiu prof. Krzysztof Simon poinformował, że eksperymentalna terapia stosowana, przez jego placówkę przy leczeniu osób z koronawirusem, jest skuteczna.

Badania na koronawirusa
East News

Jest to mieszanka 33 leków, m. in. na HIV oraz malarię. 

Koronawirus w Polsce
East News

Zobacz także
Koronawirus w Polsce. Sytuacja w szpitalach

Koronawirus w Polsce. Zmarła 8 osoba zakażona koronawirusem w Polsce! 

Izabela Janachowska

Czy należy odwołać ślub w czasie epidemii koronawirusa? Radzi Izabela Janachowska

 

Prof. Krzysztof Simon na konferencji prasowej
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. "To jest tragedia! Epidemia wymknęła się spod kontroli" Lekarze są przerażeni
Pandemia koronawirusa wymknęła się spod kontroli? Jak wygląda dziś rzeczywistość w szpitalach? Czy wszyscy, którzy potrzebują opieki lekarskiej naprawdę mogą na nią liczyć?

Pandemia koronawirusa wymknęła się spod kontroli? Jak wygląda dziś rzeczywistość w szpitalach? Czy wszyscy, którzy potrzebują opieki lekarskiej naprawdę mogą na nią liczyć? Profesor Krzysztof Simon w rozmowie z mediami powiedział, jak dziś wygląda praca lekarzy w szpitalach. Wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych i ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu we Wrocławiu nie ukrywa, że sytuacja jest dramatyczna!  Jak wygląda rzeczywistość w szpitalach? W związku z coraz większą liczbą osób zakażonych koronawirusem w szpitalach zaczyna brakować miejsc dla pacjentów? Niestety, takie niepokojące informacje już od kilku dni przekazują lekarze z całej Polski. W związku z tymi doniesieniami władze podjęły decyzję o budowie szpitala polowego na Stadionie Narodowym w Warszawie. W szpitalu polowym, według doniesień TVN24.pl, początkowo ma być przygotowanych 500 łóżek dla chorych na Covid-19, z czasem ta liczba ma wzrosnąć do 2 tysięcy - według portalu, przy stadionie mają powstać też chłodnie na ciała zmarłych. A jak sytuację w szpitalach opisuje prof. Krzysztof Simon? Konsultant ds. chorób zakaźnych i ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu we Wrocławiu w rozmowie z z portalem GazetaWroclawska.pl przyznał, że jest bardzo źle! Żeby przyjąć chorych z koronawirusem, musimy wypisywać do domu część ludzi chorych na inne choroby. A miejsc i tak zaczyna brakować. To jest tragedia! Epidemia wymknęła się spod kontroli- w rozmowie z portalem przyznał prof. Krzysztof Simon.  Specjalista nie ukrywa, że dla chorych już brakuje łóżek w szpitalach. Urzędnicy wyliczają ile mamy wolnych łóżek. Nie rozumieją, że wolne łóżko w ich rejestrach nie oznacza wcale, że może nim zostać położony pacjent. Czasem w trzyosobowej sali muszę położyć jednego pacjenta,...

East News
Newsy
W najbliższych dniach do Polski dotrze lek bezpośrednio działający na koronawirusa!
W najbliższych dniach do Polski dotrze lek bezpośrednio działający na koronawirusa!

Profesor Krzysztof Simon w programie "Koronawirus. Raport" na antenie TVN24 przekazał optymistyczne informacje. Znany wirusolog poinformował, że oddział chorób zakaźnych wrocławskiego szpitala, którego jest ordynatorem, już w najbliższych dniach otrzyma lek, który "ma bezpośrednio działać na wirusa". Środek będzie stosowany u pacjentów, u których stadium chorobowe jest najbardziej zaawansowane.  Zobacz także:  Zakaz sprzedaży alkoholu w Polsce z powodu pandemii koronawirusa? Ważny komunikat WHO W najbliższych dniach do Polski dotrze lek działający bezpośrednio na koronawirusa Krzysztof Simon na antenie TVN24 podsumował obecną sytuację epidemiologiczną w naszym kraju. Jak podkreślił profesor, w wielu przypadkach zakażeni koronawirusem przechodzą chorobę bezobjawowo lub z lekkimi objawami. Część pacjentów dochodzi jednak do etapu, w którym występuje zapalenie płuc.  Wtedy musi być tlenoterapia, podajemy antybiotyk, podajemy leki przeciwwirusowe. Następnie przechodzimy do dalszych etapów choroby. To dotyczy głównie ludzi ze współchorobowością lub niestety osób starszych z niedoborem odporności, które trafiają na intensywną tlenoterapię, zastępczy oddech i tam walczymy o ich życie, ile się da - powiedział profesor Krzysztof Simon na antenie TVN24. Profesor poinformował także, że już w najbliższych dniach jego oddział zakaźny ze szpitala we Wrocławiu oraz kilka innych placówek w Polsce, otrzyma lek, "który ma bezpośrednio działać na wirusa". Są to leki, które są w badaniach klinicznych na całym świecie. U nas będą stosowane u pacjentów z wyjątkowo zaawansowanym stanem chorobowym. Wydaje się, że troszeczkę za późno, ale nie można narzekać. Jest sponsor, zgoda ministerstwa i ten...

koronawirus
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Kiedy pandemia może ustąpić? Pojawia się jeden, bliski termin! 
Kiedy koniec koronawirusa w Polsce? Ekspert zdradza wszystko!

Kiedy pandemia koronawirusa zacznie ustępować? Jak długo jeszcze będziemy musieli ograniczać kontakty i spotkania z innymi osobami? Jest komentarz eksperta! Prof. Krzysztof Tomasiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych UM w Lublinie i jeden z ekspertów, który doradza premierowi w sprawie walki z koronawirusem, w rozmowie z RMF FM wskazał termin, kiedy koronawirus może ustąpić!  Kiedy i dzięki czemu pandemia może ustąpić? Pandemia koronawirusa w zaledwie kilka miesięcy rozprzestrzeniła się na całym świecie. Dokładnie 4 marca br.  minister zdrowia (wówczas był nim Łukasz Szumowski) poinformował o pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce. Od tamtej chwili w naszym kraju wykryto 941 112 zakażeń koronawirusem i niestety, aż 15 568 osób zmarło (dane z 26 listopada). Kiedy kilka tygodni temu nastąpił gwałtowny wzrost liczby zakażonych władze wprowadziły wiele obostrzeń. Dziś z pewnością wszyscy zastanawiają się, kiedy znów będzie "normalnie" i kiedy pandemia zacznie ustępować. Na to pytanie odpowiedział jeden z doradców premiera w sprawie walki z koronawirusem! Prof. Krzysztof Tomasiewicz komentując ostatnią wypowiedź prof. Roberta Flisiaka, który w Wirtualnej Polsce mówił, że w połowie lutego pandemia powinna zacząć wygasać, ocenił, kiedy jego zdaniem sytuacja związana z koronawirusem zacznie się polepszać. Według kierownika Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych UM w Lublinie pandemia może zacząć ustępować w okolicach świąt Wielkanocnych!  (...) te wyliczenia prof. Flisiaka, które znam, one wynikają z oszacowania, jak wiele osób mogło przebyć zakażenie, to jest pierwsza składowa. A druga, że liczymy na to, że to już będzie kilka miesięcy - 2-3 miesiące, kiedy będzie stosowana szczepionka. Więc jeżeli złożymy te dwa fakty...

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner