Nie żyje Bogusław Polch
Facebook/ Bogusław Polch

Nie żyje Bogusław Polch. Legendarny polski rysownik miał 78 lat

Nie żyje Bogusław Polch
Facebook/ Bogusław Polch

Nowy rok rozpoczął swoje żniwa. Ze świata mediów napłynęła smutna informacja o śmierci rysownika Bogusława Polcha. Mistrz polskiego komiksu zmarł w wieku 78 lat. Pogrzeb odbędzie się 9 stycznia na warszawskich Powązkach Wojskowych. 

Zobacz także: Znani, którzy odeszli w 2019 roku. Kogo pożegnaliśmy?

Bogusław Polch nie żyje

Tragiczne informacje o śmierci Bogusława Polcha przekazało w mediach społecznościowych wydawnictwo Nowa Fantastyka. Zostały one potwierdzone również przez Stowarzyszenie Komiksowe. Na oficjalnym fanpage'u  Festiwalu Komiksu w Łodzi czytamy: 

Właśnie dotarła do nas ogromnie smutna wiadomość. Wczoraj zmarł Bogusław Polch - nasz Przyjaciel i Mistrz, klasyk polskiego komiksu, autor m.in. "Funky Kovala", "Ekspedycji", "Wiedźmina" i zeszytów z serii "Kapitan Żbik". Boguś bywał na naszym festiwalu od samego początku jego istnienia, a każda z wizyt była prawdziwym wydarzeniem, oczekiwanym przez rzesze fanów. Dziękujemy Ci za wspaniałe komiksy!

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 9 stycznia w Warszawie na Powązkach Wojskowych: 

Ceremonia pogrzebowa Bogusława Polcha odbędzie się 9 stycznia o godz. 14.00 w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych, po której nastąpi odprowadzenie na Cmentarz Bródnowski do grobu rodzinnego.

Bogusław Polch był jedną z najważniejszych postaci na scenie polskiego komiksu. To właśnie spod jego pióra wyszły kultowe przygody "Kapitana Żbika" cieszące się popularnością w latach 70. oraz "Bogowie z kosmosu", "Ekspedycja" czy "Funky Koval". Polch przełożył również na karty komiksu przygody "Wiedźmina". Zajmował się grafiką użytkową, reklamową i ilustracją książek. W 2009 roku został odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Zobacz także: Nie żyje Janusz Dzięcioł, zwycięzca Big Brothera miał naprawdę niezwykłe życie

Bogusław Polch nie żyje. O jego śmierci poinformowano za pośrednictwem wydawnictwa Nowa Fantastyka. 

 

Polski rysownik zmarł w wieku 78 lat.

a

Więcej na temat Bogusław Polch
Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51