Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej edycji Big Brothera nie żyje Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej edycji Big Brothera nie żyje Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej edycji Big Brothera nie żyje Piotr Gulczas Gulczyński, Janusz Dzięcioł, Manuela Michalak Jabłońska Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej edycji Big Brothera nie żyje
Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej edycji Big Brothera nie żyje
East News

To tragiczna wiadomość, która poruszyła nie tylko fanów Big Brothera. Nie żyje Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej edycji show, emitowanej w 2001 roku. Zginął w tragicznym wypadku na przejeździe kolejowym. Doszło do niego w piątek, przed godz. 9.

Zobacz: Janusz Dzięcioł nie żyje! Gwiazdor "Big Brothera" zginął w tragicznym wypadku

Janusz Dzięcioł zyskał największą sympatię widzów legendarnego show pokazywanego wówczas na antenie TVN. Big Brother otworzył strażnikowi miejskiemu ze Świecia drzwi do dalszej kariery. A on umiał to wykorzystać. Pozostał przy tym dalej sympatycznym Januszem, jakim zapamiętaliśmy go z ekranu. 

Pamiętacie, co robił po wyjściu z domu Wielkiego Brata?

1/5
Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej edycji Big Brothera nie żyje
East News

Janusza Dzięcioła, dzięki udziałowi w programie Big Brother, poznały miliony Polaków. Był najstarszym uczestnikiem pierwszej edycji. Strażnik miejski zaskarbił sobie sympatię widzów TVN i wygrał show, a tym samym pół miliona złotych! Wygraną przeznaczył m.in. na nowy dom dla rodziny, samochód oraz wesele swojej jedynej córki.

Niedługo po zakończeniu programu wraz z innymi uczestnikami formatu wystąpił w filmie pt. "Gulczas, a jak myślisz?" 

2/5
Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej edycji Big Brothera nie żyje
East News

Niecały rok po zwycięstwie w telewizyjnym show Janusz Dzięcioł postanowił spróbować swoich sił w polityce, zostając najpierw wiceprzewodniczącym rady miejskiej w Grudziądzu, a potem posłem na Sejm VI i VII kadencji. W ramach poselskich obowiązków pracował m. in. w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, a także w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Pełnił funkcję przewodniczącego podkomisji zajmującej się nowelizacją ustawy o strażach gminnych. 

W tym roku również startował w wyborach parlamentarnych z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego, jednak bez powodzenia.

3/5
Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej edycji Big Brothera nie żyje
East News

Janusz Dzięcioł ukończył Wyższa Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy na wydziale socjologii, gdzie w 2008 roku uzyskał licencjat z Zarządzania Zasobami Ludzkimi i Badania Rynku. Z zawodu był strażnikiem miejskim i politykiem, a w ostatnich latach pracował także jako rzecznik prasowy Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu.

4/5
Piotr Gulczas Gulczyński, Janusz Dzięcioł, Manuela Michalak Jabłońska
East News

Janusz Dzięcioł utrzymywał kontakt z przyjaciółmi z Big Brothera. Wiele razy pojawiali się wspólnie w programach telewizyjnych opowiadając o tym, jak zmieniło się ich życie po udziale w reality show.  Pomimo upływu lat spokojny strażnik miejski ze Świecia wciąż wzbudzał tak samo pozytywne emocje. 

5/5
Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej edycji Big Brothera nie żyje
East News

Dziś media obiegła niestety smutna informacja. Ulubieniec telewidzów zginął w wypadku samochodowym w Białym Borze pod Grudziądzem, mając 66 lat. 

Więcej na temat Janusz Dzięcioł