Nowe restrykcji odnośnie Bożego Narodzenia 2020
East News

Nie odwiedzimy rodziny w Boże Narodzenie! Premier przedstawił nowe ograniczenia 

Nowe restrykcji odnośnie Bożego Narodzenia 2020
East News

Podczas sobotniej konferencji Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Wygląda na to, że czeka nas powtórka ze świat wielkanocnych. Rząd apeluje o spędzanie Bożego Narodzenia w małych gronach rodzinnych. Sprawdźcie szczegóły związane ze zmianami z obostrzeniami dot. pandemii koronawirusa. 

Zobacz także: Premier znosi obostrzenia! Placówki handlowe zostaną otwarte. Co ze szkołami feriami i Bożym Narodzeniem?

Rząd ogłasza restrykcje w związku z Bożym Narodzeniem

Co prawda, na tę chwilę nie sprawdził się najczarniejszy scenariusz, który przewidywałby kwarantannę narodową w okresie świąt Bożego Narodzenia, jednak nie będziemy mogli cieszyć się tym okresem w dużym gronie rodzinnym. Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konferencji zaapelował do obywateli o ograniczenie przemieszczania się podczas świąt oraz spędzenie ich w małym gronie, najlepiej tylko z domownikami: 

Przed nami okres świąt Bożego Narodzenia, chcę zaapelować, żeby to były spotkania w gronie małych rodzin, tych z którymi mieszkamy, żeby nie przemieszczać się, bo to od nas będzie zależało jak to będzie wyglądało potem. 

Zaapelował również o nie planowanie wyjazdów w okresie Bożego Narodzenia, ponieważ w planach jest wprowadzenie restrykcji, które ograniczą przemieszczanie się. 

Prosimy o nie planowanie wyjazdów turystycznych, nie tylko pracujemy ale już zaproponowaliśmy szeroki pakiet pomocy dla branż. Zdajemy sobie sprawę, że restauracje, branże turystyczne są najbardziej poturbowane. 

To będą kolejne święta, podczas których będziemy musieli zrezygnować z dalekich podróży do rodzin. 

Zobacz także: Szkoły pozostają zamknięte! Zapadła decyzja w sprawie ferii zimowych! Będzie miesiąc wolnego?!

Mateusz Morawiecki apeluje o spędzenie świąt Bożego Narodzenia w małych gronach i nie wyjeżdżanie w odwiedziny do rodzin. Zdradził również, w planach jest ogłoszenie restrykcji dotyczących ograniczenia przemieszczania się w okresie świątecznym. 

Będzie zakaz spotkań w Boże Narodzenie? Odpowiedź rządu nie pozostawia złudzeń
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Kim jest Dominic z "Top Model"? Jego ojciec został zamordowany, ojczym przedawkował leki!

zobacz 02:13