Pierwsze komunie święte zaplanowane na maj, z powodu pandemii kornawirusa, zostaną przesunięte w czasie? Uroczystość- podobnie jak rok temu- zostanie przeniesiona na inny termin? Są nieoficjalne ustalenia mediów! Rzeczposplita informuje do kiedy ma zostać podjęta decyzja w sprawie tegorocznych komunii, ale komentarz jednego z lekarzy jest bardzo niepokojący...

Reklama

Pierwsza komunia nie odbędzie się w maju?

W związku z pandemią koronawirusa w ostatnim roku musieliśmy zmienić wiele swoich planów. Przez wprowadzone obostrzenia wiele par musiało przełożyć swoje ślubne plany, Polacy nie mogli bawić się m.in. na wielkich imprezach sylwestrowych czy różnych imprezach okolicznościowych. Teraz z pewnością wszyscy rodzice, których dzieci przygotowują się do pierwszej komunii świętej zastanawiają się, czy uroczystość odbędzie się zgodnie z planem. Komunie zazwyczaj odbywały się w maju, jednak teraz, kiedy władze informują, że dotarła do nas trzecia fala koronawirusa ten termin może być zagrożony!

Adam Niedzielski w ostatnim wywiadzie dla RMF FM nie ukrywał, że najbliższą Wielkanoc, która wypada w pierwszym tygodniu kwietnia, najprawdopodobniej spędzimy we własnych domach, bez wielkich spotkań rodzinnych. Teraz wszystko wskazuje na to, że również w maju nie będziemy mogli organizować wielkich spotkań i pierwszych komunii.

Trudno prognozować, jak będzie wyglądać sytuacja z epidemią w maju, bo to zależy od wielu czynników, m.in. od tempa szczepień, mutacji wirusa czy zachowywania się ludzi. Nie wydaje mi się jednak, że sytuacja będzie całkowicie opanowana. Myślę, że decyzje uda się już podjąć około połowy marca. Ja uważam, że dla bezpieczeństwa należałoby je przesunąć np. na lipiec- Rzeczpospolita cytuje prezesa Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, dr Michała Sutkowskiego.

Rzeczpospolita informuje, że decyzja w sprawie pierwszej komunii świętej ma zostać podjęta do 15 marca.

Myślicie, że władze już powinny podjąć decyzję w sprawie pierwszej komunii? Waszym zdaniem uroczystość powinna zostać przesunięta na inny termin?

Zobacz także

Zobacz także: Uczniowie z kolejnych województw wrócą do nauczania zdalnego?! Niepokojący komentarz ministra edukacji!

Wciąż nie wiadomo, czy pierwsza komunia święta odbędzie się w maju.

East News

Ostatnio minister zdrowia przyznał, że Wielkanoc najprawdopodobniej spędzimy w gronie najbliższej rodziny. Czy w maju zmieni się sytuacja w Polsce?

East News
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama