Krzysztof Krawczyk nie żyje
EastNews

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Jakie są przyczyny śmierci artysty? Czy to był koronawirus? Głos zabrała żona, Ewa Krawczyk

Krzysztof Krawczyk nie żyje
EastNews

Czy przyczyną śmierci Krzysztofa Krawczyka był koronawirus? O śmierci 74-letniego piosenkarza poinformował jego menadżer Andrzej Kosmala. Blisko dwa tygodnie temu Krawczyk trafił do szpitala w wyniku zakażenia koronawirusem. Podkreślał, że zachorował, pomimo że był szczepiony - i to szczepionką Pfizera. Wydawało się, że gwiazdor wraca do zdrowia - dwa dni temu podano, że opuszcza szpital i czuje się dobrze. Co się więc stało, że z dnia na dzień Krawczyk poczuł się gorzej? Żona gwiazdora, Ewa Krawczyk, w rozmowie z Onet.pl wyjaśniła, że przyczyną  śmierci nie był koronawirus.

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Na co chorował artysta?

Krzysztof Krawczyk przyznawał, że cierpi na wiele chorób m.in na arytmię serca. W 2019 roku pojawiła się nawet informacja, że piosenkarz przyjął już ostatnie namaszczenie.

Cierpię na różne choroby, w tym dość uciążliwą arytmię serca i już kilka razy prosiłem księży o sakrament namaszczenia chorych. Ludzie często kojarzą ten sakrament z ostatnią drogą, z łożem śmierci. Nie wiedzą, że można o niego poprosić w strapieniu, w sytuacji, gdy jest się chorym, aby Pan nas umocnił, podźwignął z naszej słabości - powiedział jakiś czas temu Krawczyk w rozmowie z Aleteia.org

Artysta nie lubił rozmawiać z mediami o swoich chorobach. 

Kto tak naprawdę lubi pytania o zdrowie? Szczególnie po siedemdziesiątce. Gdy dziennikarze pytali Ojca Świętego Jana Pawła II, jak u niego ze zdrowiem, odpowiadał: "Nie wiem. Nie czytałem jeszcze dzisiejszych gazet". Chociaż nigdy nie będę świętym, też tak odpowiadam. Mam wszystkie powszechne problemy zdrowotne przynależne mojemu wiekowi - powiedział w "Twoim Imperium". 

23 marca na Facebooka Krzysztofa Krawczyka pojawiła się informacja o tym, że gwiazdor zaraził się koronawirusem, mimo wcześniejszego szczepienia. Trafił do szpitala:

Niestety i mnie dopadł COVID.Jestem w szpitalu.Muszę podjąć walkę, jeszcze jedną w moim życiu walkę! Nie wiem jak będzie z moją Ewą, która jeszcze nie ma wyniku, ale jest na kwarantannie w domu. Milknę. Nie oczekujcie żadnych wiadomości ode mnie. I proszę nie nękajcie moich bliskich. Mogę tylko Was prosić o modlitwę! Nawet szczepienie Pfeizerem nie pomogło - pisał gwiazdor.

Jego stan zdrowia z dnia na dzień poprawiał się. 3 kwietnia gwiazdor wrócił do domu: 

Kochani! Jestem w domu! Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi. Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę, nie dajmy się wirusowi!

Nikt więc nie spodziewał się tak dramatycznej informacji o śmierci artysty. Co było przyczyną śmierci gwiazdora? 

Przyczyny śmierci Krzysztofa Krawczyka

O śmierci artysty poinformował menadżer, Andrzej Kosmala. W rozmowie z Onetem przykre wiadomości potwierdziła również żona artysty, Ewa Krawczyk. Jak zaznaczyła, przyczyną śmierci gwiazdora nie był koronawirus. TVP INFO w swoim serwisie informacyjnym podała:

Przyczyną śmierci Krzysztofa Krawczyka były choroby współistniejące. Artysta zasłabł i dziś trafił do łódzkiej placówki. 

Krzysztof Krawczyk odszedł w wieku 74 lat. 

Krzysztof Krawczyk nie żyje
EastNews

 

Więcej na temat Krzysztof Krawczyk
Przeładuj

Poznali się na planie "BrzydUli", do dziś są bardzo szczęśliwą parą! Kim jest o 20 lat starszy partner Julii Kamińskiej?

zobacz 01:27