Monika Mrozowska pod studiem "Dzień Dobry TVN"
East News/Tricolors
Newsy

Monika Mrozowska o relacjach z ojcami swoich dzieci! "Z każdym mam inny system podziału opieki"

Nie miała szczęścia w miłości, ale... nie przestaje w nią wierzyć. Monika Mrozowska udowadnia, że kobieta samodzielnie wychowująca czworo dzieci może być zadowolona z życia. Jak udało jej się ułożyć relacje z byłymi partnerami?

Bycie samodzielną mamą jednego dziecka to dla wielu kobiet wyzwanie. A co dopiero, gdy dzieci jest czwórka! Monika Mrozowska coś o tym wie! Ma dwie córki: Karolinę i Jagodę z Maciejem Szaciłłą i dwóch synów - starszego Józka z operatorem Sebastianem Jaworskim i młodszego Lucjana z producentem Maciejem Auguścikiem-Lipką. Choć tatusiowie zajmują się swoimi dziećmi, aktorka i tak musiała do perfekcji opanować logistykę codziennego życia. W wywiadzie z "Party" Monika zdradziła, jak udało jej się utrzymać dobre relacje z byłymi partnerami i ustalić z każdym podział opieki. A co z miłością? Czy znów jest na nią gotowa? 

Monika Mrozowska o "Agencie": "I tak bardzo długo udało nam się zachować przyjacielską atmosferę"

Monika Mrozowska o relacjach z byłymi partnerami. "Dziś wszyscy gramy do jednej bramki"

Niedawno Monika Mrozowska obchodziła 42. urodziny. Jak sama przyznała, czuje, że właśnie teraz jest w najlepszym momencie swojego życia i wygląda ono dokładnie tak, jak chciała! Ale... nie zawsze było różowo. Bywały lepsze i gorsze momenty, ale włożyła mnóstwo pracy i energii w to, żeby czuć, że ma fajne życie.

- I tak jest! Sama kreuję to, co się dzieje. Może dlatego mam przekonanie, że to, co najlepsze, wciąż przede mną - mówi w rozmowie z "Party" Mrozowska.

Aż trudno uwierzyć, że mówi to mama samodzielnie wychowująca czworo dzieci! Jej dotychczasowe związki nie przetrwały próby czasu. Nie jest tajemnicą, że Monika Mrozowska rozstała się ze swoim ostatnim partnerem Maciejem Auguścikiem-Lipką niedługo po narodzinach ich syna Lucjana. Od tego czasu jest singielką, która żyje na swoich zasadach i... mocno za to obrywa! 

- To się wielu ludziom w głowie nie mieści. Nie przejmuję się opiniami na swój temat, ale czasem mam wrażenie, że kobieta, która nie żyje według jednego „słusznego” schematu, nie może być szczęśliwa - mówi aktorka. 

Zobacz także: Monika Mrozowska szczerze o depresji po porodzie: "Osoba, która nazwała to urlopem była idiotą"

 

Mrozowska podkreśla, że jest kobietą, która nie uzależnia swojego szczęścia od bycia w relacji z mężczyzną. Wie bowiem, że nic nie jest dane na zawsze. Wierzy natomiast, że nawet po rozstaniu można zbudować pozytywne relacje z byłym partnerem, zwłaszcza jeśli ma się razem dziecko. Czy jej się to udało?

- Myślę, że tak. Mam dobre relacje ze wszystkimi byłymi partnerami. Oczywiście na początku nie było to łatwe i sytuacja wymagała od nas wszystkich dojrzałości. Poukładaliśmy sobie w głowie różne rzeczy i skupiliśmy się na tym, że dobro naszych dzieci jest dla nas najważniejsze – wyznałą w "Party".

Monika ma za sobą trzy dość głośne medialnie rozstania. Nie uważa ich jednak za swoją porażkę, co najlepiej widać po jej dzieciach, które są szczęśliwe.

- Owszem, koniec każdej miłości jest trudnym doświadczeniem, ale też lekcją, z której wyciągasz wnioski. Porażką byłoby dla mnie to, gdyby po rozstaniu panował armagedon, który uniemożliwia normalną komunikację. Gdy emocje opadają, przychodzi taki moment, że można razem usiąść i napić się herbaty. Dziś wszyscy gramy do jednej bramki – tłumaczy aktorka. 

Monika Mrozowska w białej bluzce
Mateusz Jagielski/East News

Zobacz także: Gorzki komentarz Moniki Mrozowskiej: "Przytrafiają się gorsze rzeczy niż rozstanie".

Jak Monika Mrozowska dzieli się opieką nad dziećmi z ich ojcami? 

Monika przyznaje, że jest w bardzo komfortowej sytuacji, bo jej byli partnerzy nigdy nie unikali opieki nad dziećmi. Rozstania, owszem – były bolesne i trudne, ale kiedy emocje opadły, liczyło się tylko dobro jej córek i synów. Jak Mrozowskiej udało się wypracować model opieki bez udziału sądu?

- Wierzę w moc normalnej rozmowy, ale żeby ta rozmowa przynosiła efekty, musimy zapanować nad emocjami, a urażone i poturbowane ego zostawić za drzwiami. Znam pary, które prowadzą między sobą wojny latami. Ten schemat jest mi obcy – mówi aktorka. 

Jak dzieli się opieką nad dziećmi z byłym mężem Maciejem Szaciłłą, a jak z eks partnerami Sebastianem Jaworskim i Maciejem Auguścikiem-Lipką?

- Z każdym z byłych partnerów mam inny system podziału opieki. Odkąd Lucek skończył rok, jego tata zajmuje się nim średnio co drugi dzień. W pozostałych przypadkach jest to albo opieka pół na pół, albo co drugi weekend – zdradza Mrozowska.

Monika Mrozowska pod studiem
East News/Tricolors

A co z miłością? Czy Monika ma ochotę porzucić życie singielki i zacząć nowy związek?

- Jeśli chcesz zapytać, czy szukam miłości, to od razu odpowiem, że nie, choć może kiedyś się to zmieni. Żebyśmy miały jasność, to nie jest tak, że zamknęłam się na wszelkie relacje damsko-męskie i otaczam się wyłącznie kobietami. Po prostu teraz całą uwagę skupiam na Lucku. Mój syn ma dopiero kilkanaście miesięcy i jeszcze nie zdążyłam nacieszyć się macierzyństwem. Co przyniesie czas? Zobaczymy – kwituje. 

Co jest najtrudniejsze w życiu mamy samodzielnie wychowującej czworo dzieci? Na kogo Monika może liczyć w trudnych chwilach i dlaczego uważa, że każda mama musi myśleć przede wszystkim o sobie? Cały wywiad przeczytasz w nowym "Party". 

Małgorzata Rozenek i Anna Lewandowska na okładce Party

 

Monika Mrozowska w "Dzień Dobry TVN"
East News/TOMASZ URBANEK/Dzien Dobry TVN
Newsy
Monika Mrozowska rozstała się z partnerem? Jej życie uczuciowe od dawna budziło emocje
Ostatnio fani zaczęli spekulować, że Monika Mrozowska zakończyła swój związek z ojcem jej czwartego dziecka. A z kim gwiazda spotykała się wcześniej? Aktorka ma za sobą kilka głośnych związków!

„Czwarte dziecko, trzeci ojciec!” – czytała komentarze pod informacją o tym, że jest w kolejnej ciąży. Ale Monika Mrozowska   miała odwagę żyć po   swojemu i zamykała usta hejterom. - Jestem w ciąży. Połowę tego "błogosławionego stanu" udało mi się spędzić we względnym spokoju. Pracując i odpoczywając. Jestem szczęśliwa, zdrowa, ale nie informowałam o tym na etapie ciążowego testu - pisała będąc jeszcze w ciąży Monika Mrozowska na Instagramie. A pisząc te słowa, nie kryła irytacji, bo jeden z portali internetowych, podając wiadomość o jej ciąży, nie szczędził złośliwości: „40-letnia matka trójki dzieci znana jest głównie ze swoich perypetii miłosnych”. Pod samą informacją też nie brakowało krytycznych komentarzy. Teraz znów głośno zrobiło się wokół jej życia uczuciowego. Fani spekulują, że Monika Mrozowska rozstała się po raz kolejny... Monika Mrozowska rozstała się z kolejny partnerem? Monika Mrozowska miała 23 lata, gdy wzięła ślub z blogerem kulinarnym Maciejem Szaciłłą. Młodzi, piękni, zakochani, dzielili wspólne pasje: jogę, zdrowe odżywianie oraz ceramikę. Nieraz byli zapraszani do „Dzień dobry TVN”, gdzie w kąciku kulinarnym przygotowywali na wizji dania wegeteriańskie. Wychowywali dwie córeczki, Karolinę i Jagodę, wydawali się dla siebie stworzeni. Informacja, że po 10 latach małżeństwa Monika i Maciej się rozstają, wywołała szok. Niedługo później Mrozowska zaczęła układać sobie życie z operatorem filmowym Sebastianem Jaworskim. Sebastian, tata wtedy nastolatki, świetnie dogadywał się z córkami Moniki. Para zamieszkała razem, a w ich życiu pojawił się synek Józio. Związek trwał sześć lat. Potem, mimo prób ratowania tej relacji, się rozstali....

Mrozowska zamieszkała z kochankiem
ONS
Newsy
Mrozowska znalazła nową miłość. Tak wygląda jej ukochany i ojciec dziecka
To z nim Monika jest w ciąży

W czerwcu ubiegłego roku Monika Mrozowska i Maciej Szaciłło zaskoczyli wszystkich informacją, że po 10 latach małżeństwa postanowili się rozwieść. Para uchodziła za jedną z najbardziej udanych branży. Zawsze pokazywali się razem na imprezach, dzielili swoje pasje i wychowanie dwóch córek. Dziś, prawie rok po tych wydarzeniach, oboje ułożyli swoje życie z nowymi partnerami. Przypomnijmy: Były Mrozowskiej pokazał narzeczoną Monika związała się z operatorem filmowym Sebastianem Jaworskim . Poznali się kiedy w małżeństwie Mrozowskiej nie działo się już dobrze. Po rozstaniu z mężem, aktorka zamieszkała z córkami w wynajętym mieszkaniu, nieopodal byłego męża, żeby nie utrudniać dziewczynkom kontaktu z ojcem.   Z czasem Monice i Maćkowi udało się dojść do porozumienia. Oboje mają nowych partnerów, układają swoje życie na nowo. Ale szczęście Karoliny i Jagody wciąż jest dla nich priorytetem - zdradza "Party" przyjaciółka rodziny. Dziewczynki świetnie odnalazły się w nowej sytuacji i zdążyły już zaakceptować nowych partnerów swoich rodziców. Mrozowska podkreśla, że ceni nowego partnera za to, że ma tak świetny kontakt z jej córkami. Kibicujecie im? Zobacz: Masakra modowa Mrozińskiej. Co ona sobie zrobiła? (Party nr 8 (170) z 14 kwietnia 2014)   Monika Mrozińska z dziećmi:

Monika Mrozowska
Instagram
Newsy
Monika Mrozowska urodziła! Dumny tata pokazał pierwsze zdjęcie synka
Monika Mrozowska urodziła! Dumny tata pokazał pierwsze zdjęcie

Monika Mrozowska urodziła! Pierwszym zdjęciem synka pochwalił się dumny tata,  Maciej Augścik-Lipka . Chłopiec zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami otrzymał imię Lucjan: Hello World !! 🚀🚀 Nazywam się LUCJAN ale i tak pewnie wszyscy będą na mnie mówić Lucek🙈🤷‍♂️😋 No to teraz zaczynamy zamieszanie i pewnie zmienię czyjeś życie o 180 stopni🤷‍♂️😁😁 - napisał na Instagramie dumny tata.  Monika Mrozowska urodziła czwarte dziecko. To syn!  Nie zabrakło też wzruszających podziękowań dla gwiazdy "Rodziny zastępczej":  @monikakingamrozowska jesteś częścią tego kosmicznego zamieszania😌dziękuje za wytrwałość,sile i wszystko co najlepsze 🙏🙏😘   Tylko spójrzcie na pierwsze zdjęcie czwartego dziecka Moniki Mrozowskiej. Gratulacje dla dumnych rodziców! Zobacz także:  Monika Mrozowska walczyła w ciąży o zdrowie synka! "Mam 40 lat i świadomość, że będzie to czwarta ciąża, która skończy się..."         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Maciej.A.L (@maciej.a.l) Syn Moniki Mrozowskiej przyszedł na świat przez cesarskie cięcie Monika Mrozowska w wywiadzie dla Party zdradziła, że z racji tego, że czwarta ciąża była ciążą podwyższonego ryzyka na 19 stycznia miała zaplanowane cesarskie cięcie: Mam 40 lat i świadomość, że będzie to czwarta ciąża, która skończy się cesarskim cięciem. Różne rzeczy mogły się wydarzyć, bo była to ciąża podwyższonego ryzyka, dlatego niemal do samego końca nie...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik