East News
Newsy

Minister Zdrowia o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek: "Jak będzie szczepionka"!

Minister Zdrowia wprost poinformował, ile może trwać czas epidemii koronawirusa w Polsce!

Podczas konferencji prasowej, na której premier Mateusz Morawiecki zaprezentował plan znoszenia obostrzeń,  wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa, minister zdrowia Łukasz Szumowski odpowiedział na pytanie dotyczące zniesienia nakazu noszenia maseczek. Okazuje się, że nie nastąpi to szybko. Co więcej, stan epidemii może potrwać nawet przez rok lub dwa! 

Musimy nauczyć się żyć z epidemią przez najbliższy czas. Przez najbliższy rok, albo nawet dwa. Jedyną datą, która jest pewna to pojawienie się szczepionki i leków. (...) Nie wrócimy do czasów sprzed epidemii. Powrót do pełnej normalności będzie, kiedy zniknie epidemia.

Od dziś (16 kwietnia) w całej Polsce obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej. Podczas konferencji dotyczącej znoszenia obostrzeń padło pytanie, kiedy ten obowiązek może zostać anulowany i Minister Zdrowia powiedział wprost:

Jak będzie szczepionka - powiedział zdecydowanie Szumowski.

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Od czego uzależnione jest znoszenie kolejnych obostrzeń?

Zdejmowanie kolejnych obostrzeń zgodnie z zaprezentowanymi etapami będzie uzależnione od ilości zarażeń koronawirusem, liczby wolnych respiratorów i łóżek w szpitalach. 

Przejście z jednego etapu do drugiego będzie zależało od ilości osób zarażonych koronawirusem. Specjalnie nie wpisaliśmy dat, odstępy między etapami mogą być tygodniowe, albo nawet trzytygodniowe. Nie wolno nam doprowadzić do sytuacji, że funkcjonowanie w kraju będzie złe. W perspektywie roku czy półtora musimy zachować zasady bezpieczeństwa. Pewne poluzowania zaczną obowiązywać od poniedziałku. Używajmy ich z rozsądkiem! Cały czas powinniśmy się maksymalnie izolować! - dodał Minister Zdrowia. 

Łukasz Szumowski dodał też, że wszyscy muszą nauczyć się żyć w czasie epidemii, która może potrwać nawet rok. Wyliczył sześć punktów, które powinniśmy na stałe wdrożyć w nasze życie:

1. maseczki, 2. dezynfekcja, 3.dystans 4. opieka nad starszymi 5. kwarantanna, izolacja 6. praca zdalna na tyle, na ile jest możliwa.

Zobacz także: Od dziś obowiązek noszenia maseczek! Ale w niektórych sytuacjach będziemy MUSIELI je zdjąć! Kiedy?

Niestety na szczepionkę przeciwko koronawirusie musimy jeszcze poczekać. Na razie musimy dbać o higienę i nosić codziennie maseczki!

Jaka kara za brak maseczki ochronnej przeciw koronawirusowi?

Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował plan wychodzenia z obostrzeń. 

Szpital, walka z koronawirusem
East News

 

Zobacz także
Castorama- pusty parking przed sklepem

Pracownik Castoramy w Warszawie zakażony koronawirusem! Czy miał kontakt z klientami?

Szpital, walka z koronawirusem

Nie żyje pierwsza polska ofiara koronawirusa wśród personelu medycznego! Fizjoterapeuta z Radomia osierocił dwójkę dzieci

 

East News
Newsy
Powrót dzieci do żłobków, przedszkoli i szkół w czasie epidemii koronawirusa. Na jakich zasadach rząd otworzy placówki oświatowe?
Powrót dzieci do żłobków, przedszkoli i szkół ma być traktowany jako opieka dla rodziców, którzy pracują!?

Premier Mateusz Morawiecki z aprezentował plan znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. W trzecim etapie pojawiła się informacja o powrocie dzieci do szkół, przedszkoli i żłobków: Organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i klasach szkolnych 1-3 przy ustalonej maksymalnej liczbie dzieci w sali. Ta informacja interesuje przede wszystkich rodziców dzieci, którzy w końcu muszą wrócić do pracy, zapewniając opiekę swoim dzieciom. Jednak zniesienie tego ograniczenia jest uzależnione od liczby osób zarażonych i sytuacji w szpitalach! A jak Minister zdrowia skomentował zniesienie tego ograniczenia? Minister zdrowia o powrocie dzieci do żłobków, przedszkoli i szkół w czasie epidemii koronawirusa Łukasz Szumowski poinformował, że wszelkie szczegółowe informacje dotyczące powrotu dzieci do szkół dopiero zostaną przekazane przez Ministra edukacji w odpowiednim czasie.  Rozwiał jednak wszelkie wątpliwości dotyczące tego, jak będzie wyglądała nauka i jasno powiedział, na jakiej zasadzie najmłodsze dzieci powinny wrócić do placówek oświatowych! Powrót do żłobków i przedszkoli jako opieka dla rodziców, którzy muszą wrócić do pracy, a potrzebują żeby dzieci były zaopiekowane - wyjaśnił Minister Zdrowia.   Zobacz także:  Od dziś obowiązek noszenia maseczek! Ale w niektórych sytuacjach będziemy MUSIELI je zdjąć! Kiedy?  

Policyjny patrol, zamknięte plaże, parki i lasy
East News
Newsy
Od poniedziałku możemy wchodzić do parków i lasów! Ale zmian w ograniczeniach w związku z koronawirusem jest więcej
Od poniedziałku możemy wchodzić do parków i lasów! Ale zmian w ograniczeniach w związku z koronawirusem jest więcej

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski przedstawili na konferencji prasowej w czwartkowe popołudnie plan wychodzenia z części obostrzeń i zakazów związanych z walką z epidemią koronawirusa . Jak poinformowali z ograniczeń wychodzić będziemy w czterech etapach. Pierwszy etap zostanie wprowadzony od najbliższego poniedziałku, 20 kwietnia. Co zawiera ten etap? Jakie ograniczenia znikną? Zobacz także:  Od dziś obowiązek noszenia maseczek! Ale w niektórych sytuacjach będziemy MUSIELI je zdjąć! Kiedy? Od 20 kwietnia koniec zamknięcia lasów, parków Co zmieni się od najbliższego poniedziałku, 20 kwietnia? Zniknie kilka zakazów i ograniczeń. - Otwarcie lasów i parków to pierwsza zmiana ogłoszona przez premiera. Jak przestrzegał jednak premier Morawiecki, nie traktujmy tego jako zaproszenia do niekontrolowanej rekreakcji. - Złagodzone przepisy w handlu . W sklepach do 100 m2 możliwość obsługi czterech osób na jedną kasę, a powyżej 100 m2 - jedna osoba na 15 m2 powierzcni. Jak mówił też premier, pracownicy sklepów będą poddawani badaniom. - Podobna zasada jak w sklepach, czyli jedna osoba na 15 m2 będzie też obowiązywała w kościołach . - Przywrócona zostanie możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych . Trzeba będzie zachować jednak dystans społeczny i zasłanianie twarzy. - Wyłączenie z ograniczenia przemieszczania się bez osoby dorosłej dzieci i młodzieży powyżej 13. roku życia . Dalsze etapy zdejmowania obostrzeń nie mają konkretnych dat. Minister Szumowski uzależnił je od postępów walki z koronawirusem. Zobaczcie szczegóły:  Premier Morawiecki: od 20 kwietnia zaczynamy wychodzenie z ograniczeń! Będą cztery etapy

Kiedy galerie handlowe zostaną otwarte po koronawirusie?
EastNews
Newsy
Szczegóły "odmrażania" gospodarki: kiedy otworzą zakłady fryzjerskie i galerie handlowe?
Szczegóły "odmrażania" gospodarki: kiedy otworzą zakłady fryzjerskie i galerie handlowe?

Już dziś, w czwartek 16 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić szczegóły planu i terminy znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem . Czego możemy się spodziewać? Czy zniknie zakaz wchodzenia do lasów i parków, czy otwarte zostaną zakłady fryzjerskie i wreszcie kiedy możemy liczyć na otwarcie galerii handlowych?  Według dzisiejszej "Rzeczpospolitej", plan będzie ostrożny. Co to oznacza? Zobacz także:    Kiedy otworzą się galerie handlowe? Są wstępne decyzje ws. koronawirusa w Polsce Kiedy zniosą obostrzenia zwiazane z koronawirusem Jak przypomina dzisiejsza "Rzeczpospolita", premier Morawiecki ma przedstawić plan walki z koronawirusem do połowy maja. Jak będą znoszone ograniczenia i obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią? „Ostrożność” – to słowo najczęściej pojawia się w naszych rozmowach z przedstawicielami obozu rządzącego - pisze dziennik. Zmiany mają dotyczyć zmian zasad prowadzenia handlu. Na razie ma się zmienić prawdopodobnie zasada dotycząca liczby klientów w sklepach. Jak ujawnia gazeta, mają być teraz powiązane nie z liczbą kas, ale z powierzchnią danego sklepu.  A co z galeriami handlowymi i punktami usługowymi? Dalsze kroki to otwarcie kolejnych rodzajów sklepów w galeriach handlowych, a później usług wymagających bliższego kontaktu, jak fryzjerzy czy kosmetyczki - pisze "Rzeczpospolita. Szczegóły poznamy zapewne na dzisiejszej konferencji. Pierwsze zniesione obostrzenie wymieniane zgodnie przez wielukomentatorów dotyczy możliwości korzystania z terenów zielonych. Zakaz wstępu do parków, lasów, na publiczne plaże i bulwary najprawdopodobniej zniknie jako pierwszy. Od dziś obowiązek noszenia maseczek Jednocześnie od czwartku obowiązuje...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner