Party Stories
Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews
Newsy

Matura i egzaminy gimnazjalne 2020 odbędą się w terminie!? Jest zapowiedź premiera

Kiedy odbędą się egzaminy gimnazjalne 2020? Znana jest data matur 2020! Matury 2020 - kiedy?

Premier Mateusz Morawiecki podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej poinformował o nowych obostrzeniach w związku z pandemią koronawirusa, do których należy zakaz wychodzenia z domu i ograniczenie zgromadzeń do dwóch osób.

Musimy codziennie modyfikować wprowadzone obostrzenia. Dlatego wdrażamy ograniczenia w przemieszczania się, będą dotyczyć każdego z nas. Będą dotyczyć życia codziennego, tak jak wczoraj i dzisiaj wprowadzają inne państwa! Wszystkie sprawy odłóżmy na później. (...) Ograniczamy zgromadzenia do niezbędnego minimum, do dwóch osób. - powiedział premier. 

A jak będzie wyglądała sytuacja z maturami i egzaminami gimnazjalnymi 2020 w czasie epidemii koronawirusa? Rząd już podjął decyzję i matury 2020 odbędą się w terminie!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Matura i egzaminy gimnazjalne 2020 odbędą się w terminie! 

Padła też ważna i długo wyczekiwana informacja dotycząca terminów matur 2020 i egzaminów gimnazjalnych 2020! Premier potwierdził, że egzaminy i matury odbędą się w wyznaczonym wcześniej terminie:

Chcemy, żeby po świętach była taka sytuacja w kraju, aby Polacy wrócili do pracy, odbyły się egzaminy gimnazjalne i maturalne.

Mateusz Morawiecki dodał też, że wszystkie nowe obostrzenia mają na celu minimalizowanie ilości zakażeń koronawirusem tak, aby po świętach można było wrócić już do "nowej normalności", jak to określił premier. Chodzi o to, żeby ludzie mogli wrócić do pracy, dzieci do szkół, przedsiębiorcy otworzyć swoje działalności i przy zachowaniu środków bezpieczeństwa kraj znów zaczął funkcjonować. 

Czy kolejnym obostrzeniem będzie zamknięcie miast?

Podczas konferencji padło też pytanie o zamknięcie granic polskich miast, jednak Minister Zdrowia Łukasz Szumowski jednoznacznie odpowiedział, że nie widzi takiej potrzeby:

Nie ma uzasadnienia epidemicznego, aby oddzielać rejony. Zarażeniem wirusa jest objęta cała Polska, a nie jeden rejon, tak jak w innych krajach.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce: kara za złamanie kwarantanny podwyższona do 30 tys. zł! Ogłoszono stan epidemii

Konferencja prasowe Mateusza Morawieckiego

 

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews
Newsy
Kiedy koniec obostrzeń w związku z koronawirusem w Polsce? Premier Morawiecki mówi o terminach
Czy już wkrótce możemy liczyć na wychodzenie z obostrzeń? Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział plan.

W czwartek 9 kwietnia premier Mateusz Morawiecki poinformował o przedłużeniu części obostrzeń i wprowadzeniu nowych regulacji w zwiąku z pandemią koronawirusa. Szef polskiego rządu powiedział też kiedy możemy się spodziewać konkretnego planu wychodzenia z obostrzeń. Sprawdźcie kiedy możemy się spodziewać - jak to określił Morawiecki - powrotu do nowej rzeczywistości.  Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Kiedy koniec epidemii? Jest nowa prognoza! Premier Mateusz Morawiecki zapowiada plan wychodzenia z obostrzeń Podczas czwartkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował, że z powodu epidemii koronawirusa w dalszym ciągu utrzymane będą wszystkie dotychczasowe obostrzenia. Jak na razie będą one obowiązywały do 19 kwietnia. Placówki oświatowe pozostaną zamknięte aż do 26 kwietnia. Z tego też względu egzaminy ósmoklasisty oraz matury zostają przeniesione i najprawdopodobniej odbędą się w drugiej połowie czerwca . Co więcej wprowadzono obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej . Obowiązek ten  wejdzie w życie dopiero po świętach - od czwartku 16 kwietnia.  Podczas konferencji zapowiedział jednak jeszcze jedno... Okazuje się, że powstaje rządowy plan wychodzenia z obostrzeń, o czym również poinformował premier Mateusz Morawiecki.  Nie oznacza to, że to są ostatnie tygodnie takiego funkcjonowania. Być może pewne obostrzenia będą obowiązywać dalej. Ale chcemy po świętach przedstawić plan powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej. Ta dotychczasowa rzeczywistość przez długi czas, może przez lata nie wróci. Ale jest we mnie nadzieja, że świat i Polska będzie w stanie poradzić sobie z tą epidemią - mówił premier Morawiecki podczas konferencji.  Wygląda na to, że już po świętach otrzymamy istotne informacje, na temat wychodzenia z...

Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty - kiedy się odbędą?
East News
Newsy
Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty nie odbędą się w terminie! Jest decyzja rządu
Rząd ogłosił oficjalne stanowisko dot. matur i egzaminów ósmoklasisty 2020. Czy odbędą się w terminie? Jak będzie wyglądała matura 2020?

Decyzją rządu zamknięcie szkół zostało przedłużone do 26 kwietnia 2020 roku. To wszystko z powodu pandemii i szybko rozprzestrzeniającego się koronawirusa . Co dalej? Jaka zapadła decyzja odnośnie matur 2020 oraz egzaminów ósmoklasisty? Czy zaplanowane egzaminy odbędą się zgodnie z harmonogramem roku szkolnego 2019/2020? Ósmoklasiści według planu powinni napisać swoje egzaminy już w środę 15 kwietnia. Premier Mateusz Morawiecki przekazał oficjalną decyzję w sprawie matur i egzaminów ósmoklasistów. Nie odbędą się w terminie.   Zobacz także:  Matura i egzaminy gimnazjalne 2020 odbędą się w terminie!? Jest zapowiedź premiera Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty - co z egzaminami? Czy odbędą się w terminie?  To ostatni moment na ogłoszenie decyzji w sprawie egzaminów ósmoklasisty oraz matur 2020. Dziś uczniowie szkół rozpoczynają przerwę świąteczną. Według planu egzamin ósmoklasisty powinien rozpocząć się już w środę 15 kwietnia. Niecałe trzy tygodnie później miały rozpocząć się matury.  Premier Mateusz Morawiecki przekazał informacje o przedłużeniu zamknięcia szkół do 26 kwietnia. Zapadła też decyzja o przesunięciu egzaminów - matur i ósmoklasisty: Przesuwamy egzaminy maturalne i ósmoklasistów. Na pewno zakomunikujemy na 3 tygodnie wcześniej przez ustalonym terminem. Nie odbędą się jednak wcześniej niż w drugiej połowie czerwca - powiedział premier  Na najbliższe dwa tygodnie będą zamknięte szkoły, przedszkola i będzie również przedłużony zasiłek opiekuńczy dla rodziców, którzy będą musieli zostać w domu ze swoimi dziećmi.  Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej zwrócił się do maturzystów i do...

Koronawirus w Polsce. Nieoficjalnie: będzie zakaz przemieszczania się dla seniorów i młodzieży poniżej 16. roku życia?
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Nieoficjalnie: Zakaz opuszczania domów dla seniorów i młodzieży do 16. roku życia oraz zakaz zgromadzeń 

Rząd planuje wprowadzenie kolejnych obostrzeń, które mają zatrzymać rosnącą falę zakażeń koronawirusem . Jak nieoficjalnie informuje serwis wp.pl mają dotyczyć one najstarszej i najmłodszej grypy społecznej. By skuteczniej walczyć z epidemią koronawirusa, rząd wprowadzi zakaz opuszczania domów przez seniorów – informuje wp.pl Co więcej ma wrócić również zakaz zgromadzeń i tym razem będą zabronione spotkania powyżej 5 osób. Jakich jeszcze obostrzeń możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Zobacz także:  Zamknięcie gastronomii i wprowadzenie "czarnych stref" z totalnym lockdownem?! Nieoficjalne informacje o nowych obostrzeniach Nowe obostrzenia dotyczące seniorów i dzieci w związku z drugą falą koronawirusa Druga fala koronawirusa i ogromny wzrost zakażeń sprawia, że rząd rozważa wprowadzenie kolejnych obostrzeń. Już dziś podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić nowe zasady. Według nieoficjalnych informacji najpoważniejsze obostrzenia będą dotyczyły seniorów, których ma dotyczyć zakaz wychodzenia z domu z wyjątkiem zakupów czy wizyt u lekarza. Nowe obostrzenia mają dotyczyć również dzieci i młodzieży do 16. roku życia. W godzinach 9-15 miałby ich dotyczyć zakaz wychodzenia z domu, wyjątkiem będzie sytuacja jeśli będą z osobą dorosłą. Wrócić ma też zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób. Nowe obostrzenia mają zostać wprowadzone czasowo, a jeśli sytuacja z ilością zakażeń się unormuje będą zniesione.  Nowe obostrzenia to dobra decyzja? Zobacz także:  Już dziś poznamy nowe obostrzenia! Które szkoły przejdą na nauczanie zdalne?   Według nieoficjalnych ustaleń znów ma obowiązywać zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób.   

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner