Mateusz Damięcki zostanie ojcem
Newsy

Mateusz Damięcki opowiedział o żonie i synach. Jakim jest ojcem? Od tej strony go nie znaliśmy! 

Mateusz Damięcki razem z żoną Pauliną Andrzejewską wychowują 3,5-letniego Franciszka i półrocznego Ignacego. Kąpie, zmienia pieluchy, usypia dzieci... Jednak nie zawsze jest kolorowo...

Rzadko udziela wywiadów, w których opowiada o swoim życiu prywatnym. Ale tym razem Mateusz Damięcki zrobił wyjątek i w rozmowie z magazynem "Party" zdradził, jakim jest mężem i ojcem! Aktor wspólnie z żoną Pauliną Andrzejewską wychowują dwóch synów: 3,5-letniego Franciszka oraz półrocznego Ignacego. I choć pandemia wstrzymała wiele aktorskich karier – jego również, dobrze wykorzystał ten czas i w pełni poświęcił się rodzinie. Obowiązków w domu mu nie brakuje, w końcu pół roku temu po raz drugi został tatą. Jak radzi sobie z opieką nad niemowlakiem i czy ojcostwo mocno go odmieniło?

Wiki i Radwana połączy gorący romans? Mateusz Damięcki zdradza, co wydarzy się w "Na dobre i na złe"!

Mateusz Damięcki szczerze o byciu tatą.

Damięcki nie ukrywa, że narodziny drugiego syna – chłopiec przyszedł na świat w grudniu, w trakcie trwającej pandemii – były dla ich rodziny wyjątkowym, choć trudnym czasem. Brak snu, częste pobudki, opieka nad dwoma małymi urwisami i zamknięcie w domu nie raz dały się Damięckim we znaki. Mimo to aktor i jego żona bardzo się wspierali. Ten czas, jeszcze bardziej umocnił ich trwający już od 10 lat związek.
Mateusz podkreśla, że jest zaangażowanym ojcem. Dodatkowo ma na koncie kilka sukcesów wychowawczych. Z których jest najbardziej dumny i z czyich rad korzysta najczęściej?

Kocham moich synów, ale żeby móc kochać dzieci, musisz cały czas kochać siebie. A to jest możliwe, gdy dbasz o własne szczęście, bo dziecko prędzej czy później się oddali. Dlatego zamiast tylko zakazywać, staramy się z Pauliną zawsze proponować dziecku alternatywę. Franciszek, kiedy chce obejrzeć bajkę, prosi nas o włączenie tabletu czy telewizora. Obejrzy to, co ma obejrzeć i mówi: „Wyłącz”, po czym wraca do budowania klocków. To efekt tego, że spędzając razem wiele czasu, staramy się słuchać się nawzajem, patrzeć sobie w oczy – mówi Mateusz.

Mateusz podkreśla, że lepszej żony niż Paulina Andrzejewska nie mógł sobie wymarzyć i czuje, jakby wygrał los na loterii. Co więcej, chętnie wyręcza ją w opiece nad chłopacami, bo usypianie dzieci traktuje nie jak obowiązek, ale przywilej. Kiedy nie może być przy wieczornych rytuałach - np. podczas kąpieli, dzwoni do Pauliny, żeby o wszystko wypytać. Damięcki przyznaje, że ma jeden słaby ojcowski punkt. Jaki?

Przyznaję, wciąż nie nauczyłem się podzielności uwagi. Mam problem, kiedy wiem, że mam zająć się chłopcami, a nagle dostaję SMS-a, słyszę dźwięk nadchodzącego e-maila, a obok Paula załatwia akurat jakąś swoją ważną sprawę przez telefon. Młodszy syn zaczyna płakać i trzeba zareagować. Starszemu to zaczyna przeszkadzać i mu wtóruje. Wtedy... wszystko leci mi z rąk. Staram się postawić do pionu samodzielnie, czasem jednak bez pomocy żony jest to niemożliwe. Ale za to intuicyjne nocne zmienianie pieluch mam opanowane do perfekcji. Do tego stopnia, że czasem nawet nie pamiętam, że to robiłem – zdradza aktor w rozmowie z "Party".

Jakim mężem jest Mateusz Damięcki?

Mateusz Damięcki śmieje się, że za pomoc w domowych obowiązkach zbiera "wifecoiny", czyli monety uznania od Pauliny. Pod adresem żony nie szczędzi dobrych słów. Czym Andrzejewska podbiła jego serce? Aktor podkreśla, że jego ukochana jest niezwykle skromną, dobrą i wrażliwą osobą, a przy tym stanowczą i konkretną. I tego jej zazdrości, bo... sam bywa małostkowy i lubi się rozdrabniać. Podkreśla, że nigdy nie dotarłby do tego miejsca w życiu, w którym jest, gdyby nie Paulina!

Czasem myślę, że gdybyśmy nie byli razem, nie byłoby komu stawiać mnie do pionu. Moja żona jest dla mnie partnerem, przyjacielem i moją wielką miłością – mówi aktor.

Czy ma wady? Oczywiście, że Damięcki mówi tylko o jednej!

Jej definicja bałaganu jest mniej restrykcyjna niż moja (śmiech). Moja żona zamiast na porozrzucanych zabawkach skupia się na dobrej, pełnej miłości i śmiechu atmosferze w domu. Jest bardzo rodzinna, co dla mnie ma ogromne znaczenie i tolerancyjna dla moich pasji i zawodu – chwali żonę Damięcki.

Czyżby trafił na tę właściwą? Mateusz nie ma żadnych wątpliwości:

Na to wygląda. Dbamy o siebie i o to, byśmy zasypiali pogodzeni i uśmiechnięci. Przez 10 lat kiedy jesteśmy razem, może dwa razy miałem pomysł, żeby wielce obrażony prze- spać się na kanapie. Dzięki mojej Pauli nigdy do tego nie doszło – mówi.

Zobacz także: Z tej strony Mateusza Damięckiego nie znaliśmy. Godzinę skakał w słusznej sprawie!

Cały wywiad z Mateuszem Damięckim przeczytasz w nowym "Party".

Doda i Monika Richardson na okładce
PARTY

Mateusz Damięcki opowiedział o byciu ojcem i małżeństwie z Paulina Andrzejewską.

Mateusz Damięcki i Paulina Andrzejewska na premierze spektaklu
Akpa

Aktor i jego żona w grudniu po raz drugi zostali rodzicami.

Mateusz Damięcki i Paulina Andrzejewska w ciąży
WBF

Pół roku temu na świecie pojawił się drugi syn Damięckiego - Ignacy.

Mateusz Damięcki
Instagram

  

Mateusz Damięcki z ciężarną partnerką na premierze filmu "Atak paniki"
ONS
Newsy
Mateusz Damięcki już po cichym ślubie! Szczegóły zdradziła mama aktora
Mateusz Damięcki już po cichym ślubie! Szczegóły zdradziła mama aktora

Mateusz Damięcki i Paulina Andrzejewska już po ślubie! Miniony weekend był dla aktora i jego ciężarnej partnerki wyjątkowy. Okazuje się bowiem, że w sobotę para powiedziała sobie TAK! Jak wyglądała uroczystość? Mama aktora w rozmowie z "Super Expressem" potwierdziła radosne informacje i opowiedziała o szczegółach ślubu!    Zobacz także:  Ciężarna partnerka Mateusza Damięckiego pokazała duży brzuszek! Zobaczcie ZDJĘCIA Mama Mateusza Damięckiego: "Ślub i wesele były bardzo skromne" Jak wyglądał ślub Mateusza Damięckiego i Pauliny Andrzejewskiej? Jak informuje "Super Express" para powiedziała sobie TAK w urzędzie stanu cywilnego w Warszawie.  Tak, to prawda, Mateusz ożenił się z Pauliną. Są bardzo szczęśliwi, kochają się. Ślub i wesele były bardzo skromne, tylko dla najbliżej rodziny. Wszyscy doskonale się bawiliśmy. Bardzo dużo osób przyszło na sam ślub. Udało im się to zachować w tajemnicy, co bardzo mnie cieszy. Oni są bardzo szczęśliwi, ja też jestem szczęśliwa, w końcu już niedługo zostanę babcią- przyznała mama aktora.    Czy para planuje ślub kościelny? Niestety, Mateusz Damięcki wciąż nie unieważnił swojego pierwszego małżeństwa z Moniką Krogulską. Aktor ponoć przez kilka miesięcy starał się o unieważnienie sakramentu.    Ślub kościelny to dla Mateusza bardzo ważna kwestia. Chciał przysięgać przed ołtarzem Paulinie i jest mocno zmartwiony decyzją odmowną. Z pewnością będzie się jeszcze odwoływał- w rozmowie z tabloidem zdradza znajomy aktora.  Miejmy więc nadzieję, że w przyszłości spełni się marzenie Mateusza Damięckiego o ślubie kościelnym z Pauliną Andrzejewską.  Młodej parze serdecznie gratulujemy!  Zobacz także:  TYLKO U NAS! Mateusz Damięcki zostanie ojcem! Kiedy urodzi się jego pierwsze dziecko? Mateusz Damięcki i Paulina...

Mateusz Damięcki i Paulina Andrzejewska w ciąży
WBF
Newsy
Mateusz Damięcki i Paulina Andrzejewska razem na salonach. Widać już ciążowy brzuszek? ZDJĘCIA
Który to już miesiąc?

  Mateusz Damięcki i jego partnerka Paulina Andrzejewska zostaną rodzicami. Aktor i choreografka teatralna długo nie dzielili się tą informacją, ale w końcu postanowili przyznać się, że na wiosnę przyjedzie na świat ich pierwsze dziecko.  Paulina i Mateusz są parą od 5 lat. Poznali się pracując przy piłkarskim spektaklu muzycznym "Ławka rezerwowych" w 2012 roku, w którym razem występowali. Damięcki po nieudanym małżeństwie z  Patrycją Krogulską, które trwało zaledwie 8 miesięcy już więcej nie wspominał o ślubie. Strzegł swojej prywatności i rzadko pokazywał się z Pauliną publicznie, a wspólne pozowanie do zdjęć prawie nie wchodziło w grę. Ale chyba coś się zmieniło na niedzielnym pokazie "Dzieci dzieciom" Mateusz i Paulina zrobili wyjątek.   Czy na zdjęciach widać już ciążowy brzuszek Pauliny? Andrzejewska zręcznie ukryła go pod obszerną bluzą, ale i tak fotoreporterom udało się uchwycić to, że niebawem zostanie mamą.  Zobaczcie. Zobacz także:  Doktor Żmuda nie traci czasu... Gorące sceny "W rytmie serca"! A co myśli dziewczyna Damięckiego kiedy je ogląda?   Paulina Andrzejewska i Mateusz Damięcki zostaną rodzicami.   Mateusz Damięcki i Paulina Andrzejewska byli razem na charytatywnym pokazie "Dzieci dzieciom".   Jak myślicie, w którym miesiącu ciąży jest Paulina Andrzejewska?

Mateusz Damięcki zostanie ojcem
ONS.pl
Newsy
TYLKO U NAS! Mateusz Damięcki zostanie ojcem! Kiedy urodzi się jego pierwsze dziecko?
TYLKO U NAS! Mateusz Damięcki zostanie ojcem! Kiedy urodzi się jego pierwsze dziecko?

Mateusz Damięcki zostanie ojcem! Niedawno Paulina Andrzejewska, partnerka aktorka mówiła w wywiadzie: „Ze ślubem wciąż czekamy, ale myślimy o powiększeniu rodziny". Sam Mateusz Damięcki też  podkreślał w rozmowach z przyjaciółmi, że chciałby już zostać ojcem. Teraz już wiadomo, że to marzenie się spełniło! Tak, mogę potwierdzić, że Paulina i Mateusz spodziewają się dziecka. Są bardzo szczęśliwi – mówi w rozmowie z „Fleszem” Agatha Slaby-Bolińska, menedżerka aktora. Będzie chłopczyk czy dziewczynka? Para na razie nie chce tego zdradzić. Nie jest też znany termin porodu. Nieoficjalnie mówi się, że aktor i choreografka zostaną rodzicami na wiosnę.   ZOBACZ:  "W rytmie serca" jest hitem? Znamy wyniki oglądalności serialu z Basią Kurdej-Szatan! Mateusz jest od sześciu lat w związku z Pauliną. Spotkali się po jego rozwodzie. Aktor po raz pierwszy zostanie ojcem! Gratulujemy!

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner