Maria Konarowska o samopoczuciu po ciąży
Instagram

Maria Konarowska pisze, co spotkało ją po porodzie! Mocno komentuje "rady" instamatek

Maria Konarowska o samopoczuciu po ciąży
Instagram

Maria Konarowska skomentowała "rady" jakie w ostatnich tygodniach otrzymała od instamatek! Aktorka opublikowała w sieci wpis, w którym zwraca się z apelem do wszystkich doświadczonych mam, a przy okazji wspiera kobiety, które dopiero zaczynają przygodę z macierzyństwem.

Maria Konarowska została mamą zaledwie kilka tygodni temu. Pierwsze dziecko aktorki przyszło na świat pod koniec listopada ubiegłego roku- Maria Konarowska urodziła wówczas córeczkę Gaję. Teraz aktorka nie ukrywa, że macierzyństwo bywa trudne, ale najgorsze są rady, jakimi jest zasypywana młoda mama.

Zobaczcie, co napisała Maria Konarowska!

Maria Konarowska apeluje do mam

Aktorka opublikowała w sieci nowe zdjęcie z córką, a przy okazji zdradziła, że ma już dość zaskakujących i często wykluczających się rad od innych kobiet. Maria Konarowska w swoim najnowszym wpisie na Instagramie zwróciła się więc z prośbą do instamatek.

„Dajesz smoczek? Oszalałaś!Zaburzysz odruch ssania” ...🙋🏼‍♀️ „Dawaj smoczek koniecznie, dla maluszka to jak zbawienie”...🙋🏼‍♀️”Odciągaj pokarm, pobudzisz laktację”...🙋🏼‍♀️”Nie odciągaj broń Boże, zaburzysz sobie laktację”...🙋🏼‍♀️”Dziecko karm tylko na żądanie”...🙋🏼‍♀️”Koniecznie ją wybudzaj co 3 godziny”...🙋🏼‍♀️”Uważaj co jesz, bo to ma ogromny wpływ na dziecko”...🙋🏼‍♀️”Dieta nie ma znaczenia, jedz co chcesz, bo się zadręczysz”...🙋🏼‍♀️”Podaj modyfikowane mleko, bo Twoim się nie najada, skoro tak często chce pierś”...🙋🏼‍♀️”Nie dawaj modyfikowanego, bo już nigdy Twoje nie będzie wystarczające”... Aaaaaaaaaaaa!!! Wykluczające się porado-rozwązania, to jest, poza plumkaniem pozytywek i szumieniem szumisiów, główna muzyka grająca w świecie młodej, niedoświadczonej mamy. Przerażona, czasami w popłochu i nacisku chwili, nie wiedząc jak postąpić, rozgląda się po świecie szukając instrukcji obsługi noworodka. Przeważnie jednak, czeka tam na nią morze wykluczających się sposobów, porad, nakazów i zakazów. Po pierwsze wszyscy mówią co innego, po drugie, często te porady pojawiają się jak już się zdecydujesz na konkretną drogę i zaczyna się od nowa, a po trzecie te „rady” często przychodzą nieproszone, a cieżko ich nie wziąć pod uwagę, kiedy za słowami: „Najlepiej zrobisz jak...” idzie groźba, że inaczej zepsujesz dziecko- napisała młoda mama. 

W dalszej części wpisu Maria Konarowska apeluje do kobiet, żeby nie straszyły młodych mam.

Dlatego dziewczyny, kobiety, mamy, matki, mamusie, dzielmy się doświadczeniem, jak najbardziej, bo to jest bezcenne 🙏🏻❤️, ale zamiast pouczać przerażoną młodą mamę i sprzedawać jej nieistniejące „jedyne” rozwiazanie a przy tym straszyć, że inna metoda jest zagrożeniem dla maluszka 😱 mówmy do siebie językiem wsparcia, pomóżmy wierzyć matczynej intuicji, nie oceniajmy, nie wstrzykujmy wątpliwości, dmuchajmy w skrzydła zmysłom młodych mam zamiast wieszać na nich ciężarki zwątpienia. 

Jak na wpis aktorki zareagowały internautki?

- Świetny post 👏🏻 - w punkt!
- Święte słowa 👌🏻 Amen!
- Piękny post❤️ Nie dajmy się kochane mamy zwariować- komentują fanki.

Zobaczcie cały wpis Marii Konarowskiej. Zgadzacie się z młodą mamą?

Zobacz także: Maria Konarowska pokazała wózek córki! Znamy markę i cenę

Maria Konarowska apeluje na Instagramie.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

„Dajesz smoczek? Oszalałaś!Zaburzysz odruch ssania” ...🙋🏼‍♀️ „Dawaj smoczek koniecznie, dla maluszka to jak zbawienie”...🙋🏼‍♀️”Odciągaj pokarm, pobudzisz laktację”...🙋🏼‍♀️”Nie odciągaj broń Boże, zaburzysz sobie laktację”...🙋🏼‍♀️”Dziecko karm tylko na żądanie”...🙋🏼‍♀️”Koniecznie ją wybudzaj co 3 godziny”...🙋🏼‍♀️”Uważaj co jesz, bo to ma ogromny wpływ na dziecko”...🙋🏼‍♀️”Dieta nie ma znaczenia, jedz co chcesz, bo się zadręczysz”...🙋🏼‍♀️”Podaj modyfikowane mleko, bo Twoim się nie najada, skoro tak często chce pierś”...🙋🏼‍♀️”Nie dawaj modyfikowanego, bo już nigdy Twoje nie będzie wystarczające”... Aaaaaaaaaaaa!!! Wykluczające się porado-rozwązania, to jest, poza plumkaniem pozytywek i szumieniem szumisiów, główna muzyka grająca w świecie młodej, niedoświadczonej mamy. Przerażona, czasami w popłochu i nacisku chwili, nie wiedząc jak postąpić, rozgląda się po świecie szukając instrukcji obsługi noworodka. Przeważnie jednak, czeka tam na nią morze wykluczających się sposobów, porad, nakazów i zakazów. Po pierwsze wszyscy mówią co innego, po drugie, często te porady pojawiają się jak już się zdecydujesz na konkretną drogę i zaczyna się od nowa, a po trzecie te „rady” często przychodzą nieproszone, a cieżko ich nie wziąć pod uwagę, kiedy za słowami: „Najlepiej zrobisz jak...” idzie groźba, że inaczej zepsujesz dziecko 😱Dlatego dziewczyny, kobiety, mamy, matki, mamusie, dzielmy się doświadczeniem, jak najbardziej, bo to jest bezcenne 🙏🏻❤️, ale zamiast pouczać przerażoną młodą mamę i sprzedawać jej nieistniejące „jedyne” rozwiazanie a przy tym straszyć, że inna metoda jest zagrożeniem dla maluszka 😱 mówmy do siebie językiem wsparcia, pomóżmy wierzyć matczynej intuicji, nie oceniajmy, nie wstrzykujmy wątpliwości, dmuchajmy w skrzydła zmysłom młodych mam zamiast wieszać na nich ciężarki zwątpienia. Tak naprawdę, Tobie młoda mamo, trzeba tylko trochę wiedzy i wiary w to, że jesteś najlepszą mamą dla swojego dziecka i Ty czujesz co dla niego jest właściwe. Wiedzę i rozwiązania, możemy sobie przekazywać, a wiarę w siebie, swoje przeczucia, w intuicję, umacniać wspierającymi komunikatami 💖 Wspaniałego dnia w zaufaniu do siebie💖 #skołowanamama . . #mama

Post udostępniony przez Maria Konarowska (@mariakonarowska)

Aktorka została mamą pod koniec listopada 2019 roku.

Maria Konarowska jest w ciąży
Instagram

 

Więcej na temat Maria Konarowska
Przeładuj

Weronika Rosati odradzała Julii Wieniawa udział w "Tańcu z Gwiazdami". Dlaczego?!

zobacz 02:00