Smutny Marek Piekarczyk na scenie
Adam STASKIEWICZ/East News
Newsy

Marek Piekarczyk przeżył śmierć dziecka: "Sam niosłem tę małą trumienkę"

"Po prostu zrobili sobie imprezkę na oddziale i nie dopilnowali"- wspominał Marek Piekarczyk... Życie okrutnie doświadczyło muzyka. Dziś kończy 70 lat

W latach 80. idol młodzieży i jeden z symboli niezależnej muzyki. W ostatnich latach kochany przez widzów juror "The Voice of Poland" i "The Voice Senior". Ale niewielu wie, że Marek Piekarczyk przeżył w młodości niewyobrażalną wprost tragedię. Wokalista kultowej grupy TSA stracił dziecko! Jak do tego doszło?

Zobacz także: Marek Piekarczyk miał okazję poznać Edytę Górniak w prywatnej sytuacji: Zbeształa mnie

"The Voice of Poland": Justyna Steczkowska i Marek Piekarczyk pokłócili się przed kamerami?!

Marek Piekarczyk o śmierci dziecka

O swojej tragedii Marek Piekarczyk opowiedział w książce "Zwierzenia kontestatora". To wydany w 2014 roku wywiad-rzeka, poprowadzony przez znanego dziennikarza muzycznego Leszka Gnoińskiego. 

W książce Piekarczyk opowiada m.in. o młodości i swojej pierwszej żonie. Gdy ją poznał on miał 27 lat, ona była o 10 lat młodsza, choć - jak zaznacza muzyk - wyglądała na 20. 

Ewa zaszła w ciążę i dostała zezwolenie na ślub. Nie chcieliśmy się pobierać przed narodzinami dziecka - powiedział Gnoińskiemu w książce.

Z samymi narodzinami wiąże się chyba największa tragedia w życiu Piekarczyka.

Michał urodził się trochę wcześniej, włożyli go do inkubatora i tej samej nocy, z soboty na niedzielę, umarł. Po prostu zrobili sobie imprezkę na oddziale i nie dopilnowali - czytamy. 

Jak się okazało, wokalista nawet nie mógł zobaczyć swojego dziecka.

(...) takie były głupie czasy! Musiałem przekupić gościa, który w prosektorium zbijał trumny. Dałem mu pięćdziesiąt złotych i otworzył mi trumnę. Piękny, wspaniały, cudowny chłopczyk. Śliczne rysy, długie palce, wyglądał jak anioł - wspomina.

Marek Piekarczyk
East News

Ciężko nawet wyobrazić sobie, co musieli czuć rodzice maleństwa. Marek Piekarczyk opowiedział o pogrzebie ukochanego synka. Sam niósł jego małą trumienkę... 

Na pogrzebie sam niosłem tę małą trumienkę. Chciałem zrobić im sprawę sądową, ale gdy nad grobem powiedziałem, że „odpuszczamy naszym winowajcom”, wybaczyłem im. Po pogrzebie Ewa powiedziała, że teraz już nic nas nie łączy i mogę ją zostawić, ale pobraliśmy się - czytamy w książce "Zwierzenia kontestatora".

Wkrótce Marek Piekarczyk i jego żona doczekali się drugiego syna.

Po ślubie znów chciała zajść w ciążę i w 1980 roku pojawił się Maciek. Byliśmy bardzo biedni, ale dobrze nam się żyło w tej biedzie. Mieliśmy pokój, między nami było fajnie, nie kłóciliśmy się - wspomina juror "The Voice of Poland".

Marek nie był wtedy jeszcze znanym muzykiem, pracował w zakładzie ceramicznym. Kariera w grupie TSA zaczęła się kilka lat później. Ostatecznie jednak nie ułożyło mu się z pierwszą żoną. Jak wyznał w książce, jego małżeństwo rozpadło się w latach 90. gdy mieszkali już w Stanach Zjednoczonych, w Nowym Jorku. Muzyk miał wtedy bardzo trudny okres. Myślał nawet o samobójstwie. 

Marek Piekarczyk
East News

W ostatnich latach dał się poznać szerszej publiczności jako juror popularnych programów muzycznych. Występował między innymi jako juror "The Voice od Poland". Marek Piekarczyk obchodzi dzisiaj 70. urodziny. 

Marek Piekarczyk i Justyna Steczkowska w
East News

Marek Piekarczyk w "he Voice of Poland"
Mat. prasowe/TVP
TV-Show
"The Voice of Poland": Spięcie jurorów i mocne słowa Piekarczyka: "Czołówka polskiej estrady niszczy piosenki"
Czym bliżej finału tym bardziej nerwowo za kulisami "The Voice of Poland". Z ujawnionego przez TVP fragmentu wynika, że w sobotę dojdzie do spięcia wśród jurorów.

W najbliższą sobotę poznamy uczestników, którzy wejdą do etapów live w „The Voice of Poland” - wyłonionych zostanie czworo z siedmiorga wokalistów z drużyny każdego z trenerów trenerów. Ich występy dostarczą wiele emocji. Marek Piekarczyk wygląda na oburzonego przeróbkami w piosence, którą usłyszy. Padną mocne słowa. Zobaczcie wideo. Zobacz także:  W "The Voice of Poland" ostatnie pojedynki! "Nareszcie trochę seksu na tej scenie. Aż przestałem oddychać" "The Voice of Poland" Marek Piekarczyk oburzony zmianami w piosence  Marek Piekarczyk to muzyczna legenda. Prekursor mocnego grania w naszym kraju był wokalistą kultowej grupy TSA. W latach 80. zespół przyciągał tłumy fanów, a każda płyta była wydarzeniem. Jak się okazuje, juror "The Voice of Poland" ma bardzo poważne podejście do polskich piosenek. I nie lubi, kiedy ktoś przerabia muzyczne klasyki. W nowym odcinku muzycznego show dojdzie nawet do małego spięcia w tym temacie.  Po jednym z występów Marek był wyraźnie poruszony: Ludzie mają takie swoje interpretacje zmieniając linię melodyczną, która jest genialna! - mówił Piekarczyk. Mareczku, ale pięknie zaśpiewali. Trzeba docenić... - próbowała bronic Justyna Steczkowska. Ale ten był nieugięty: Ja jestem okrutny, bezwzględny, i będę tępił zjawisko niszczenia piosenek. No nie zniszczyli jej, pięknie zaśpiewali... - kolejny raz broniła Steczkowska. Ja wiem, czołówka polskiej estrady niszczy piosenki polskie stare. Kaleczy je, zmienia, robią jakieś takie dziwne rzeczy z tych piosenek... Sylwia Grzeszczak próbowała tłumaczyć, że w ten sposób artyści wyrażają siebie.  Jeśli dasz siebie, jeśli zrobisz to na swój...

Marek Piekarczyk krytykuje Jerzego Owsiaka
Newsy
Piekarczyk ostro o Owsiaku i Przystanku Woodstock: Gigantyczna masówa za pieniądze, które nazbierał
To jednak nie jedyny zarzut

Jeden z jurorów popularnego show "The Voice of Poland", Marek Piekarczyk całkiem niedawno wydał swoją pierwszą książkę. W "Zwierzeniach kontestatora" zdradza kulisy pracy z zespołem TSA, tras koncertowych, a także swojego życia prywatnego. W lekturze znajduje się wiele zaskakujących faktów i ciekawostek. Zobacz: Piekarczyk posunął się za daleko na randce z pierwszą kochanką. Ostro się zemściła Wyczytać można między innymi, że wokalista TSA nie przepadał za Jurkiem Owsiakiem, kiedy w latach 80. naraził mu się na scenie w Jarocinie. Piekarczyk wspomina czasy, kiedy pomysłodawcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jeszcze nikt nie kojarzył, a oni zapowiadali razem koncerty na popularnym festiwalu. Owsiak jednak już wtedy prężnie działał na różnych polach, zakładając między innymi Towarzystwo Przyjaciół Chińskich Ręczników, co właśnie niezbyt dobrze wspomina juror: Był to .po prostu sympatyczny człowiek, który lubi rock and rolla. Wkurzał mnie jednak tymi chińskimi ręcznikami i durnym hasłem „Uwolnić słonia”.  W mieście, które stało się enklawą buntu młodego pokolenia przeciw komunie i miejscem prawdziwego rockandrollowego protestu, on wygadywał bzdury i rozwadniał ten protest metodami wątpliwej jakości. Zrobił kpinę z protestu, z kontrkultury. Strasznie mi się wtedy naraził. Czemu nie organizował swoich akcji w Komitecie Centralnym PZPR albo pod Pałacem Kultury? - donosi "Fakt". Jednak to nie jedyne zarzuty Piekarczyka. Inne dotyczą popularnego wydarzenia muzycznego, jakim jest Przystanek Woodstock: To miasto, które zaprzepaściło swoją wielką szansę stania się ważnym punktem na kulturalnej mapie świata. Trochę to robota Owsiaka, który napatrzył się na jarocińskie festiwale, a potem pojechał w 1994 roku do USA na festiwal w Woodstock i po powrocie zorganizował swój Przystanek Woodstock, gigantyczną masówę za pieniądze,...

Marek Piekarczy w The Voice of Poland opowiedział o bezdomności i wróżbie, którą dostał
Mat. promocyjne/TVP
TV-Show
W "The Voice of Poland" awantura o uczestniczkę! "Porażka sezonu, moja osobista"
Zapowiada się ciekawy odcinek "The Voice of Poland". Sądząc z gorącej dyskusji jury, stoczą bitwę o wyjątkową uczestniczkę.

Kolejny dzień "Przesłuchań w ciemno" i kolejne emocje. Z ujawnionych fragmentów najnowszego odcinka wynika, że wśród jurorów rozegra się zażarta walka o jednego z uczestników. Triumfować w niej będzie Marek Piekarczyk, ale padną też mocne słowa. Szczególnie oburzona będzie Justyna Steczkowska, a Baron uzna to za największą porażkę w życiu! Dlaczego? Zobaczcie fragment, który jeszcze przed premierą odcinka pokazała produkcja! Zobacz także:   "Voice od Poland": Marek Piekarczyk wspomina bezdomność. Poruszjące wyznanie jurora "The Voice of Poland": Wybrała Marka Piekarczyka, ostra dyskusja jurorów! Wygląda na to, że w dzisiejszym odcinku "The Voice of Poland" Justyna Steczkowska będzie miała dużą nadzieję, że to ją wybierze uczestniczka. Tak przynajmniej wynika z ujawnionego fragmentu, na którym zachęcała: To jest twój moment. Do kogo chcesz trafić, czego chcesz się nauczyć? Po chwili padło jednak... No to... pan Marek? Pan Marek? Nie wierzę! Nie! Naprawdę?! Nie, no Marek. Jak to jest możliwe - Justyna Steczkowska teatralnie rozkładała ręce. W szoku był też Baron z Afromental. To jest porażka sezonu. Porażka sezonu, moja osobista. Za to lider legendarnej grupy TSA triumfował. Marek Piekarczyk wstał ze swojego miejsca i zaczął tańczyć między fotelami jury. Marek. Ty nie jesteś w szoku? - dopytywała Steczkowska. Mądra dziewczyna, co chcesz od niej - odpowiadał. Ty jej coś dałeś, jakim cudem ona wybrała ciebie - nie dowierzała. Bo jest mądra - skwitował krótko. Na koniec Steczkowska jeszcze raz dała odczuć jak bardzo jest zawiedziona: Ja jestem tak wkurzona Marek na Ciebie, że nie chcę nawet rozmawiać z Tobą. To teraz pójdziemy razem na wino i...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik