Marcin Dubieniecki na rozpoczęciu roku szkolnego swoich dzieci
paparazzi
Newsy

Marcin Dubieniecki nie wyjdzie z aresztu - sąd odroczył sprawę męża Kaczyńskiej

Co najmniej kolejne dwa tygodnie!

Marcin Dubieniecki, mąż Marty Kaczyńskiej, nie opuści na razie aresztu. Sąd w Krakowie odroczył w piątek posiedzenie w sprawie wypuszczenia go za kaucją.

"Hotel Paradise": Jak Pan Lektor, stał się Panem Lektorem? "Ja żyję z tymi tekstami"

Marcin Dubieniecki zostaje w areszcie z powodu zażalenia prokuratury

Na piątkowym posiedzeniu Sąd Okręgowy w Krakowie miał rozpatrzyć zażalenie prokuratury na wcześniejszą decyzję o wypuszczeniu Marcina Dubienieckiego z aresztu po wpłaceniu 600 tys. kaucji. Właśnie to zażalenie spowodowało, że zatrzymany 23 sierpnia 2015 zięć prezydenta Lecha Kaczyńskiego pozostał w areszcie. Nie wyszedł z niego, mimo że ojciec Dubienieckiego kaucję wpłacił.

Zarzuty wobec Marcina Dubienieckiego

Prawnik nie wyjdzie w aresztu co najmniej do 18 września, bo na tą datę wyznaczone jest kolejne posiedzenie. Jak przypomina TVN 24, Marcin Dubieniecki usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, wyłudzenia ponad 13 mln zł z PFRON i prania brudnych pieniędzy. Jako jedyny z zatrzymanych (oprócz niego do aresztu trafiły 4 inne osoby) skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Zatrzymany Marcin Dubieniecki
Marcin Dubieniecki w areszcie


Marcin Dubieniecki i Marta Kaczyńska
Marcin Dubieniecki na rozpoczęciu roku szkolnego swoich dzieci
paparazzi
Newsy
Marcin Dubieniecki zostaje w areszcie! Chciał wyjść za poręczeniem majątkowym
Marcin Dubieniecki zostaje w areszcie! Chciał wyjść za poręczeniem majątkowym

Marcin Dubieniecki nie będzie mógł wyjść z aresztu aż do 21 listopada 2015. Tak zdecydował Sąd Okręgowy w Krakowie - podał serwis tvn24.pl Marcin Dubieniecki nie wyjdzie na wolność - sąd uwzględnił zażalenie prokuratury Adwokat został zatrzymany 23 sierpnia 2015 pod zarzutami kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, wyłudzenia pieniędzy z PFRON i prania brudnych pieniędzy . Trzy dni później sąd rejonowy w Krakowie zdecydował o 3-miesięcznym areszcie. Zastrzegł jednak, że mąż Marty Kaczyńskiej będzie mógł wyjść z aresztu po wpłacie 600 tys. zł poręczenia majątkowego. Z tą decyzją nie zgodziła się jednak prokuratura i złożyła zażalenie.  A sąd okręgowy w środę 23 września to zażalenie uwzględnił. To oznacza, że Marcin Dubieniecki zostanie w areszcie do 21 listopada.   Zobacz także: Marta Kaczyńska nie odwiedza Dubienieckiego w areszcie.   Marcin Dubieniecki aresztowany   Marcin Dubieniecki i Marta Kaczyńska kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, wyłudzenia ponad 13 mln zł z PFRON i prania brudnych pieniędzy. Podczas przesłuchania - jako jedyny z zatrzymanych - skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. (http://www.tvn24.pl) rowania zorganizowaną grupą przestępczą, wyłudzenia ponad 13 mln zł z PFRON i prania brudnych pieniędzy. Podczas przesłuchania - jako jedyny z zatrzymanych - skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. (http://www.tvn24.pl) 26 sierpnia nad ranem krakowski sąd rejonowy zdecydował o aresztowaniu go na trzy miesiące. Zastrzegł jednak, że adwokat może wyjść na wolność po wpłacie 600 tys. zł poręczenia majątkowego. Z tym stanowiskiem nie zgodziła się prokuratura; złożyła zażalenie na tę decyzję i wniosek, by do czasu rozpoznania zażalenia podejrzany pozostał w areszcie. (http://www.tvn24.pl)

ONS
Newsy
Co dalej z rozwodem Kaczyńskiej i Dubienieckiego?
Co dalej z rozwodem Kaczyńskiej i Dubienieckiego?

Wiemy, co dalej z rozwodem Marty Kaczyńskiej i Marcina Dubienieckiego   Marcin Dubieniecki miał wpłacić 600 tysięcy kaucji i wyjść z aresztu. Kiedy pieniądze wpłynęły, sąd zdanie zmienił i wstrzymał wykonanie decyzji, bo uwzględnił zażalenie prokuratury. Marcin Dubieniecki mąż Marty Kaczyńskiej , znany adwokat podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i wyłudzenie pieniędzy publicznych - zostanie jednak w areszcie.    Co zatem będzie z rozwodem Marcina Dubienieckiego i Marty Kaczyńskiej? Ta sprawa trwa już ponad półtora roku. Pod koniec 2013 roku to Dubieniecki złożył do sądu w Gdańsku papiery rozwodowe. Jednak do tej pory małżonkom nie udało się uporządkować swoich spraw. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest łatwa. Małżonkowie mieli już trzy okazje, by spotkać się w sądzie. Jednak do rozwodu nie doszło, bo sąd zdecydował o zawieszeniu sprawy. Ostatnia rozprawa była wyznaczanona na kwiecień 2015 roku. Wtedy małżonkowie nawet nie pojawili się na sali rozpraw.    Okazuje się jednak, że jeśli Marta będzie chciała rozwodu, to go może otrzymać. Nawet jeśli jej mąż w tym czasie będzie przebywał w areszcie. W takiej sytuacji Dubieniecki może złożyć wniosek o doprowadzenie go na salę rozpraw w Gdańsku. Jeśli sąd uzna, że nie jest to możliwe - główny zainteresowany może wysłać tam (w zastępstwie!) swojego pełnomocnika.   Więcej na ten temat przeczytacie w nowym wydaniu Party.   Zobacz także: Marcin Dubieniecki aresztowany. Czy wyjdzie za kaucją?    

Marcin Dubieniecki ma problemy zdrowotne
Newsy
Mąż Marty Kaczyńskiej ma problemy ze zdrowiem. Czy zostanie wypuszczony z aresztu?
Czeka go operacja

Marcin Dubieniecki ma poważne problemy ze zdrowiem. Jak się okazuje mąż Marty Kaczyńskiej musi przejść operację kręgosłupa, a następnie rehabilitację. Według doniesień Super Expressu ojciec Marcina Dubienieckiego walczy o to, aby jego syn wyszedł z aresztu na leczenie. Marcin przeszedł już dwie specjalistyczne operacje na kręgosłup. Potrzebna jest kolejna, jednak nie doszła na razie do skutku, bo w warunkach więziennych nie mogłaby się odbyć późniejsza rehabilitacja mojego syna - przyznał w rozmowie z tabloidem adwokat Marek Dubieniecki. Lekarze mówią, że jeżeli nie zostanie przeprowadzona odpowiednia rehabilitacja, mój syn może zostać kaleką do końca życia! Prokuratura jednak nie zgadza się z opinią ojca Marcina Dubienieckiego i wydała oświadczenie, w którym stwierdza, że nie widzi powodów, aby Marcin Dubieniecki mógł wyjść z aresztu. Prokuratorzy, którzy nadzorują śledztwo, uzyskali opinię instytucji specjalistycznej, z której wynika, że aktualny stan zdrowia podejrzanego nie stanowi przeciwwskazań do jego pobytu w warunkach tymczasowego aresztowania . Dlatego też brak jest podstaw do uchylenia lub zmiany stosownego wobec Marcina D. tymczasowego aresztowania- powiedział rzecznik prokuratury apelacyjnej w Krakowie, Piotr Kosmaty. Przypomnijmy, że mąż Marty Kaczyńskiej został zatrzymany w sierpniu ubiegłego roku. Prokuratura postawiła mu zarzut wyłudzania pieniędzy ze środków publicznych na kwotę 13 mln złotych . I chociaż początkowo Marcin Dubieniecki miał wyjść z aresztu za kaucją w wysokości 600 tys. zł., to ostatecznie sąd wstrzymał tę decyzję.   Zobacz także: Marta Kaczyńska spędziła Boże Narodzenie w towarzystwie milionera! Kim jest jej przyjaciel Paweł?   Marcin Dubieniecki ma problemy zdrowotne. Mąż Marty Kaczyńskiej wyjdzie z aresztu?

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner