Małgorzata Rozenek pojawiła się w Sejmie i zabrała głos podczas posiedzenia pierwszej kadencji, prezentując obywatelski projekt dotyczący refundacji leczenia in vitro. Gwiazda TVN wygłosiła przemowę, a na sejmowych korytarzach chętnie fotografowała się z politykami. Małgorzata Rozenek przy tym ważnym projekcie może liczyć na wsparcie innych znanych gwiazd, m.in. Anny Lewandowskiej. Choć to był bez wątpienia ważny dzień, to nie zabrakło drobnej wpadki, a w zasadzie przejęzyczenia. O co chodzi?

Reklama

Małgorzata Rozenek zaliczyła wpadkę w Sejmie

Podczas dyskusji w Sejmie na temat przyszłości in vitro w Polsce i leczenia niepłodności nie mogło zabraknąć Małgorzaty Rozenek, która sama korzystała z tej metody, napisała też książkę "In vitro. Rozmowy intymne" i założyła fundację "MRM Fundacja", w która wspiera w walce z niepłodnością. Z sejmowej mównicy powiedziała:

To ważny dzień. Ważny dlatego, że wyraźnie pokazuje, że teraz żyjemy w państwie, które bardzo poważnie traktuje obietnice złożone swoim wyborcom i nie lekceważy głosu społecznego. Ta historyczna frekwencja, która była w ostatnich wyborach dała obecnemu sejmowi bardzo silny mandat do realizowania woli obywatelskiej.
mówiła Małgorzata Rozenek.

W dalszej części przemowy nie zabrakło wyjątkowych podziękowań, a wspominając o Donaldzie Tusku, Małgorzata Rozenek przejęzyczyła się, odmieniając nazwisko polityka, ale szybko się poprawiła:

Chciałabym bardzo serdecznie podziękować Ewie Kopacz i pani Agnieszce Pomaskiej i panu premierowi Donaldowi Tuskiemu... Tuskowi
poprawiła się błyskawicznie Małgorzata Rozenek.
Małgorzata Roznek w sejmie
Instagram @ m_rozenek

Zobacz także: Małgorzata Rozenek po raz pierwszy tak szczerze o in vitro! "Cud boski, że ja nie świecę w ciemności"

Co ciekawe, gwiazda TVN nie zamierza kończyć na tym projekcie swojej współpracy z rządem i zapowiedziała, że pracuje nad kolejnym, który ma dotyczyć ważnego tematu, jakim jest mowa nienawiści i hejt:

Zobacz także
Pracujemy nad kolejnym projektem obywatelskim, tym razem dotyczącym mowy nienawiści i hejtu
Małgorzata Roznek w sejmie
Instagram @ m_rozenek
Reklama

Zobacz także: Nagrali Małgorzatę Rozenek i się zaczęło. Fani nie mogli jej tego przepuścić. "Pokazówka"

Reklama
Reklama
Reklama