Jacek Rozenek o wsparciu Małgorzaty
EastNews
Newsy

Jak Małgorzata Rozenek wspierała Jacka Rozenka po udarze? "Przyjechała się ze mną pożegnać..."

Trzy lata temu Jacek Rozenek doznał rozległego udaru. Otarł się o śmierć, był sparaliżowany. Jak pomagała mu Małgorzata Rozenek? "Małgorzata ma teraz swoje życie, a ja mam swoje".

Udar, jaki Jacek Rozenek, aktor "Barw szczęścia", przeszedł w 2019 roku i jego konsekwencje, o których pisze w opublikowanej w czerwcu książce „Padnij! Powstań! Życie po udarze”, były dla niego czasem największej próby. To, że dziś mówi, porusza się, a nawet jest w lepszej formie, niż kiedyś, zawdzięcza morderczym, wielogodzinnym ćwiczeniom, jakie robił codziennie przez lata. W szpitalu doznał zderzenia z rzeczywistością - lekarze traktowali go instrumentalnie. Ale najgorsze było to, że został sam - siłę, by przetrwać i wrócić do zdrowia, musiał znaleźć w sobie. 

Noszą torebki o wartości ekskluzywnego samochodu. Janachowska, Przetakiewicz, Lewandowska

Jak Małgorzata Rozenek wspierała Jacka Rozenka po udarze?

Przed udarem Jacek Rozenek był okazem zdrowia - był w świetnej formie, trenował, znakomicie się czuł. Atak przyszedł niespodziewanie i wywrócił jego życie do góry nogami. Kiedy Rozenek trafił do szpitala, lekarze byli pewni, że umrze i wezwali najbliższych, by go pożegnali. W tym gronie nie zabrakło byłej żony Małgorzaty Rozenek-Majdan:

Przyjechała się ze mną pożegnać, później raz odwiedziła mnie z naszymi synami, kiedy nie umarłem i byłem w szpitalu, a trzeci raz się widzieliśmy, kiedy przepisywałem na nią mieszkanie. Była bardzo zajęta. Ale fajnie, że się zjawiła z chłopcami. I że nie żądała ode mnie pieniędzy na dzieci, kiedy nie mogłem pracować i nie zarabiałem. Bardzo to doceniam. Także to, że pokazała moją książkę na swoim Instagramie. Nie rozmawiałem z nią o tym wcześniej. Byłem bardzo miło zaskoczony, bo Małgorzata ma teraz swoje życie, a ja mam swoje. Nie ingerujemy w swoje sprawy i tak jest OK.

Aktor spędził półtora miesiąca na OIOM-ie i usłyszał, że będzie sparaliżowany. Przed udarem prowadził dużo szkoleń dla lekarzy, w których mówił im, jak powinni się zachowywać w stosunku do pacjentów. W szpitalu zetknął się ze smutną rzeczywistością polskiego NFZ:

„Ich zachowanie w szpitalu stanowiło skrajną antytezę moich szkoleń. To było instrumentalne traktowanie człowieka. Są lekarze wspaniali i tacy, którzy do niczego się nie nadają. Nawet mi ich szkoda, bo wykonują zawód, którego nie powinni wykonywać”, powiedział nam z goryczą Jacek Rozenek.

Artur Barbarowski

Ciężka choroba nie zmusiła go do przewartościowania życia, chociaż codziennie doskwierała mu samotność:

Po wyjściu ze szpitala pojechałem do domu i byłem kompletnie sam przez pierwsze trzy dni. Miałem sparaliżowaną całą prawą stronę ciała, więc nie jadłem. (…) Przez trzy lata walki o życie, a potem o powrót do zdrowia, byłem całkiem sam - zwierzył się nam Jacek Rozenek.

Aktor wykorzystał wszystkie swoje oszczędności na rehabilitację. A te się szybko skończyły, ponieważ, oczywiście, nie mógł grać, a więc i zarabiać. Nie miał pieniędzy nawet na konsultację medyczną:

Nie widziałem lekarza od półtora roku. Nie powinno tak być, ale przez ten czas nie mogłem sobie pozwolić finansowo na lekarza. Teraz już mam odpowiednie zasoby, więc pójdę -  powiedział „Party” aktor.

Poruszający wywiad z Jackiem Rozenkiem w nowym "Party"! Już w sprzedaży.

Agnieszka Kaczorowska na okładce Party z rodziną

 

Jacek Rozenek o udarze
Artur Barbarowski/East News
Newsy
Jacek Rozenek o udarze. "Lekarze czekali, aż zejdę". Poruszający wywiad dla Party
Jacek Rozenek w rozmowie z dziennikarką Party opowiedział o udarze, kontaktach z synami i Małgorzatą Rozenek, a także o tym, jak dziś wygląda jego życie...

Jacek Rozenek trzy lata temu doznał rozległego udaru. Były mąż Małgorzaty Rozenek dosłownie otarł się o śmierć, był sparaliżowany... W czerwcu opublikowana została jego książka pt. „Padnij! Powstań! Życie po udarze”, w której aktor opisuje, jak udar zmienił jego życie. W rozmowie z dziennikarką Party, Jacek Rozenek opowiedział o swojej walce, chwili, gdy doznał udaru, a także o kontaktach z byłą żoną i dziećmi. Ta rozmowa chwyta za serce... Jacek Rozenek o wsparciu Małgorzaty Rozenek W swojej książce „Padnij. Powstań. Życie po udarze” pisze pan: „Udar zmienił moje życie. Ale był też najcenniejszą lekcją, jaką mogłem dostać. Dzięki niemu zrozumiałem, jak wielka siła jest we mnie”. Wspomina pan również: „Przez trzy lata walki o życie, a potem o powrót do zdrowia, byłem całkiem sam”. Po rozwodzie z drugą żoną Małgorzatą Rozenek-Majdan utrzymujecie dobre relacje. Często odwiedzała pana w szpitalu?  Jacek Rozenek : Przyjechała się ze mną pożegnać, później raz odwiedziła mnie z naszymi synami, kiedy nie umarłem i byłem w szpitalu, a trzeci raz się widzieliśmy, kiedy przepisywałem na nią mieszkanie. Była bardzo zajęta. Ale fajnie, że się zjawiła z chłopcami. I że nie żądała ode mnie pieniędzy na dzieci, kiedy nie mogłem pracować i nie zarabiałem. Bardzo to doceniam. Także to, że pokazała moją książkę na swoim Instagramie. Nie rozmawiałem z nią o tym wcześniej. Byłem bardzo miło zaskocz ny, bo Małgorzata ma teraz swoje życie, a ja mam swoje. Nie ingerujemy w swoje sprawy i tak jest OK. Synowie Stanisław i Tadeusz byli u pana w szpitalu tylko ten jeden raz?  JR: Nie, przyjeżdżali częściej. Kiedy zobaczyli mnie po udarze, przeżyli szok. Ale powiedziałem im, że...

Małgorzata Rozenek Jacek Rozenek
MARIUSZJAGIELSKI EastNews / EOS
Newsy
Jacek Rozenek o relacjach z kobietami: "większość czasu byłem sam". Co na to Małgorzata Rozenek?
Jacek Rozenek zdradził, jakie uczucia towarzyszyły mu po udarze. Okazuje się, że jedno z nich znał już wcześniej. Zaskakujące słowa na temat relacji!

Jacek Rozenek pojawił się w programie "Miasto kobiet" i nie tylko opowiedział o trudnym powrocie do zdrowia, ale poruszył też temat samotności. Aktor nie ukrywa, że doskonale wie, "co to jest samotność w życiu" i już wcześniej to uczucie towarzyszyło mu nawet, kiedy był w związkach... Jacek Rozenek o relacjach z kobietami i samotności w związkach Jacek Rozenek po trudnym i dramatycznym doświadczeniu, jakim był powrót do zdrowia po udarze wielokrotnie wspominał, że otrzymał wsparcie od swojej byłej żony, Małgorzaty Rozenek , z którą rozwiódł się w 2013 roku po 10 latach małżeństwa. Gwiazdor "Barw szczęścia" nie ukrywał nigdy, że ich relacje po rozstaniu zawsze były poprawne: - Relacje mamy takie jak zawsze. Normalne. Mamy synów i to jest stała w naszym życiu. Bardzo się lubimy, szanujemy i jest świetnie - mówił jakiś czas temu aktor w rozmowie z jastrząbpost.pl Teraz aktor wziął udział w programie „Miasto kobiet”, gdzie poruszył temat swojej choroby i powrotu do zdrowia. Jacek Rozenek nie ukrywa, że wtedy doświadczył też samotności. Gwiazdor "Barw szczęścia" dodał też, że doskonale zna to uczucie, bo zdał sobie sprawę, że już wcześniej czuł się samotny i to właśnie wtedy, kiedy był w związkach: - Dało mi to do myślenia, co to jest samotność w życiu. Zdałem sobie sprawę, że będąc w relacjach, w związkach z kobietami, przez większość czasu byłem sam, naprawdę, nawet w tych najszczęśliwszych momentach - powiedział Jacek Rozenek w programie „Miasto kobiet”. Zobacz także:  Jacek Rozenek o udarze. "Lekarze czekali, aż zejdę". Poruszający wywiad dla Party Jacek Rozenek w dalszej części wypowiedzi wyjaśnił też, co miał na myśli mówiąc o samotności w związku. Aktor szczerze wyznaje, że...

Jacek Rozenek
EastNews
Seriale
Jacek Rozenek wraca do pracy. Już wiadomo, kiedy pojawi się na planie "Barw szczęścia"!
Jacek Rozenek wraca do pracy. Już wiadomo, kiedy pojawi się na planie "Barw szczęścia"!

Jacek Rozenek szybko wraca do zdrowia, po przebytym w maju udarze. Kiedy był w szpitalu czytał scenariusz nowych odcinków serialu „ Barwy szczęścia ”. Nagranie na początku czerwca opublikowała na Instagramie Adrianna Biedrzyńska. Już wtedy oczywiste stało się, że aktor nie zamierza robić przerwy w karierze i chce jak najszybciej wrócić do pracy. Teraz już wiadomo, kiedy Jacek Rozenek wróci na plan serialu TVP2! Jacek Rozenek wraca do pracy! W połowie maja w mediach pojawiła się informacja, że J acek Rozenek jest w szpitalu . Szybko okazało się, że aktor przeszedł udar, a jego stan był naprawdę ciężki. Jak informował „Super Express” gwiazdor jeździł na wózku inwalidzkim i miał z problemy z mówieniem. Jednak doskonała opieka, ćwiczenia z fizjoterapeutami i logopedami przyniosły doskonałe rezultaty. Obecnie Jacek Rozenek jest już w świetnej formie, co potwierdzają jego ostatnie zdjęcia zrobione przez paparazzi podczas spaceru w Warszawie.          Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Adrianna Biedrzynska 💋💋💋 (@adrianna_biedrzynska) Lip 7, 2019 o 11:02 PDT Teraz okazuje się, że aktor czuje się na tyle dobrze, że planuje powrót do pracy. Według magazynu „Świat Seriali” Jacek Rozenek ma wrócić na plan „Barwy Szczęścia” jeszcze latem. Co prawda zagra tylko kilka scen, a widzowie będą mogli zobaczyć je już jesienią w nowym sezonie serialu. Gwiazdor w serialu gra Artura Chowańskiego. Jego postać ma wyjechać z Ewunią do Warszawy, a tam spotka się z biologicznym ojcem dziecka. Widzowie...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik