Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Małgorzata Rozenek
Newsy

Małgorzata Rozenek przypisała sobie autorstwo książki!? Mocne oskarżenie w sieci!

Małgorzata Rozenek przypisała sobie autorstwo książki!? Mocne oskarżenie w sieci!

Kilka dni temu Małgorzata Rozenek-Majdan podzieliła się z fanami swoim nowym projektem. Ostatnie miesiące prezenterka spędziła na tworzeniu "sekretnej" książki. Małgorzata podjęła się bardzo kontrowersyjnego tematu, mianowicie napisała o in vitro. Chwilę po przedpremierowym zaprezentowaniu nowości, jeden ze współautorów podważył udział Rozenek w projekcie. Autorka i wydawnictwo odnieśli się do oskarżeń. Co napisali?

Małgorzata Rozenek zakończyła wakacje w kamperze. Przypominamy najśmieszniejsze momenty

Małgorzata Rozenek nie napisała książki o in vitro?

Małgorzata Rozenek-Majdan często zabiera głos w sprawie in vitro. 41-latka w pełni popiera metodę zapłodnienia pozaustrojowego, bo to właśnie dzięki niej dwukrotnie została mamą i realizuje się w roli mamy. Gwiazda nigdy tego nie ukrywała, a co za tym idzie, mocno sprzeciwia się jakiejkolwiek próbie zaostrzenia przepisów dotyczących in vitro, ponieważ wie, ile kobiet może i chce z niego korzystać.

Zobacz także: Małgorzata Rozenek napisała książkę o in vitro! "Nie mogę dłużej milczeć. Mam obowiązek zabrać głos"

Kilka dni temu Małgorzata pokazała okładkę książki o in vitro, na której widnieje jako autorka. Jeden ze współautorów, dominikanin Paweł Gużyński, podważył udział Rozenek w projekcie. Czy prezenterka nie napisała książki, którą promuje jako swoją?

Po pierwsze, wywiady nie zostały przeprowadzone, zebrane i opracowane kosztem Pani wielomiesięcznej żmudnej pracy - zaznacza delikatnie dominikanin. Do udzielenia wywiadu, który ukazał się w książce firmowanej Pani imieniem i nazwiskiem, nie zniechęcił mnie ani Pani status celebrytki, ani wielce prawdopodobna negatywna reakcja własnego środowiska. Niemniej nie mogę pozostać obojętny na fakt, iż tak bezceremonialnie przedstawia się Pani jako autorka wywiadów, które przeprowadził i opracował ktoś zupełnie inny (…). Nie aprobuję faktu, że publicznie uznaje się Pani za autorkę książki, do treści której nie przyłożyła Pani ręki w stopniu uprawniającym do nadania sobie miana jej autorki - napisał Paweł Gużyński, dominikanin.

Rozenek oraz jej wydawcy odnieśli się do oskarżeń kapłana. Co dokładnie napisali?

Podważanie mojego wieloletniego zaangażowania w temat In vitro i autorstwa książki jest niestosowne i krzywdzące (...). Książka "In vitro. Rozmowy intymne" jest moim autorskim pomysłem, który zaproponowałam wydawnictwu Prószyński i S-ka. Przez wiele miesięcy przygotowywałam merytorycznie każdą rozmowę i merytorycznie ją opracowywałam. We wstępie mojej książki dziękuję wszystkim osobom biorącym udział w projekcie. Wyjaśniam też kulisy i charakter jego powstawania - napisała Małgorzata Rozenek. 

Osoby odpowiadające za wydanie książki nie chciałaby, aby takie komentarze odwracały uwagę od społecznego problemu. 

Pragniemy podkreślić, że przez wiele miesięcy Małgorzata Rozenek-Majdan brała udział we wszystkich etapach powstawania książki "In vitro. Rozmowy intymne". Podważanie jej autorstwa w przypadku książki poruszającej temat, w który jest od wielu lat publicznie i osobiście zaangażowana, jest tym bardziej krzywdzące. Przykro nam, że odwraca uwagę od społecznej debaty, którą chcieliśmy rozpocząć za sprawą tego projektu wydawniczego - napisał redaktor książki Michał Nalewski oraz zespół Wydawnictwa Prószyński Media.

W komentarzach pod dyskusją pojawiło się wiele komentarzy broniących autorkę. Swoje poparcie napisali m.in. Iza Miko czy Tamara Arciuch. 

Przedstawiciele książki raczej palą książki, a nie je czytają. Nic dziwnego, że tak komentują tę książkę.

Tylko w tym kraju takie rzeczy... Powinien nazywać się zawiść, a nie Polska. Trzymaj się - napisała Tamara Arciuch.

Kochanie, jak się cieszę, że o tym rozmawiasz i napisałaś książkę. Właśnie sama przechodzę dramat, bo dowiedziałam się, że in vitro to jedyna szansa, abym miała dziecko (...) Niepłodność jest strasznym problemem i często bardzo samotną walką - dodała Iza Miko.

Książkę Małgorzaty już można kupić w przedsprzedaży. 

Przeczytajcie całe oświadczenie Małgorzaty Rozenek-Majdan

 

Gwiazda Roku Party - Małgorzata Rozenek
Newsy
Małgorzata Rozenek została Gwiazdą Roku magazynu "Party"! Dlaczego czytelnicy lubią o niej czytać? "Bywam kontrowersyjna"
Małgorzata Rozenek została Gwiazdą Roku magazynu "Party"! Dlaczego czytelnicy lubią o niej czytać? "Bywam kontrowersyjna"

  Małgorzata Rozenek była jedną z gwiazd, które zwyciężyły w wielkim plebiscycie magazynu "Party". Czytelnicy zdecydowali, że to właśnie ona jest Gwiazdą Roku magazynu "Party"! Podczas naszej wyjątkowej sesji zdjęciowej ze wszystkimi zwycięzcami plebiscytów roku 2018 "Party" i "Party.pl" Małgorzata Rozenek odebrała swoją statuetkę, a my zapytaliśmy ją, jak czuje się w roli Gwiazdy Roku. Prezenterka pozdrowiła swoich fanów i zdradziła nam, dlaczego to właśnie o niej wszyscy uwielbiają czytać newsy! Zobaczcie nasz wywiad z Małgorzatą Rozenek!   Zobacz:  Oto wielcy zwycięzcy plebiscytów magazynu Party oraz Party.pl! Kto zgarnął aż trzy statuetki?   Przeczytaj też:  Małgorzata Rozenek po raz pierwszy skomentowała plotki o ciąży! Gwiazda zniknie z show-biznesu?   Małgorzata Rozenek została Gwiazdą Roku! Małgorzata Rozenek odebrała statuetkę podczas naszej wyjątkowej sesji!

Małgorzata Rozenek jest w ciąży? Komentarz menadżera
Newsy
"Zostawcie nas w spokoju" Ostry wpis Małgorzaty Rozenek o in vitro!
"Zostawcie nas w spokoju" Ostry wpis Małgorzaty Rozenek o in vitro!
Małgorzata Rozenek-Majdan i Mikołaj Pawlak
EastNews
Newsy
Nowy Rzecznik Praw Dziecka nazwał in vitro „metodą niegodziwą”. Małgorzata Rozenek odpowiada mu ostro...
Nowy Rzecznik Praw Dziecka nazwał in vitro „metodą niegodziwą”. Małgorzata Rozenek odpowiada mu ostro...

Nawet bardzo!

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner