Małgorzata Rozenek-Majdan
Instagram

Małgorzata Rozenek napisała książkę o in vitro! "Nie mogę dłużej milczeć. Mam obowiązek zabrać głos"

Małgorzata Rozenek-Majdan
Instagram

Od kilku miesięcy Małgorzata Rozenek-Majdan szykowała dla fanów wielką niespodziankę. 41-latka nie chciała zdradzać, co to będzie. Wszystko było owiane wielką tajemnicą. Wielki sekret w końcu ujrzał światło dzienne za sprawą głównej zainteresowanej, która zdradziła go na Instagramie. Okazało się, że Rozenek napisała książkę, ale nie o gotowaniu czy prowadzeniu domu, a o... in vitro! 

O czym jest "in vitro" Małgorzaty Rozenek?

Małgorzata Rozenek-Majdan nigdy nie ukrywała, że urodziła dwóch synów dzięki in vitro. Prezenterka jest szczęśliwą mamą Stasia i Tadeusza. Ojcem chłopców jest Jacek Rozenek. Perfekcyjna Pani Domu przy każdej okazji broni metody sztucznego zapłodnienia. Małgorzata wie, że dzięki niej stała się mamą, tak jak i wiele innych kobiet na całym świecie. 

Zobacz także: Małgorzata Rozenek powiedziała synom, że urodzili się dzięki in vitro!

Skoro miliony kobiet skorzystało z in vitro to dyskusja na ten temat wciąż jest potrzebna? Kilka miesięcy temu w Polsce głośno było o próbie zaostrzenia przepisów dotyczących sztucznego zapłodnienia. Chcąc rozprawić się z faktami i mitami na ten temat Rozenek wydała książkę. Czy w ten sposób pomoże?

Dziś już mogę głośno podzielić się z Wami efektami mojej wielomiesięcznej pracy. Długie poszukiwania bohaterów, kilkanaście spotkań, kilkadziesiąt godzin rozmów, wiele łez, radości, śmiechu oraz smutku... Jestem dumna z tego, że książka "In vitro. Rozmowy intymne" właśnie ujrzała światło dzienne. Jestem szczęśliwą mamą dwóch wspaniałych synów. Nie byłoby ich ze mną, gdyby nie pomoc lekarzy, gdyby nie in vitro. - napisała Małgosia.

I dodała, że dyskusja na temat in vitro wciąż budzi niezdrowe emocje, a stereotypy wciąż są krzywdzące i służą jako narzędzia walki politycznej. Małgorzata w książce przedstawi całą prawdę dotyczącą tej metody. 

Znam radość sukcesu i smutek porażki. Nie mogę dłużej milczeć. Czuję, że razem z innymi rodzicami mam obowiązek zabrać głos - zakończyła.

Fani pogratulowali Małgorzacie książki i w komentarzach zaczęli dzielić się swoimi historiami na temat in vitro. Czy 41-latce uda się złamać tabu?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dziś już mogę głośno podzielić się z Wami efektami mojej wielomiesięcznej pracy ❤ Długie poszukiwania bohaterów, kilkanaście spotkań, kilkadziesiąt godzin rozmów, wiele łez, radości, śmiechu oraz smutku... Jestem dumna z tego, że książka „In vitro. Rozmowy intymne” właśnie ujrzała światło dzienne. Jestem szczęśliwą mamą dwóch wspaniałych synów. Nie byłoby ich ze mną, gdyby nie pomoc lekarzy. Gdyby nie In vitro. Dyskusja wokół tego tematu wciąż rodzi niezdrowe emocje, powiela krzywdzące stereotypy, służy jako narzędzie walki politycznej. Dzięki ginekologom, seksuologom, embriologom oraz księdzu dominikanowi przedstawię Wam całą prawdę o tej procedurze. Kilkakrotnie przeszłam procedury In vitro, i tak jak tysiące kobiet, mających problem z zajściem w ciąże, znam radość sukcesu i smutek porażki. Nie mogę dłużej milczeć. Czuję, że razem z innymi rodzicami mam obowiązek zabrać głos. @proszynski_wydawnictwo Książkę znajdziecie w przedsprzedaży na @empikcom

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

Małgorzata Rozenek-Majdan jest mamą dwóch synów

Małgorzata Rozenek w błękitnej koszuli
Instagram

 

Więcej na temat Małgorzata Rozenek
Przeładuj

Hotel Paradise 2. Łukasz pojechał ostro po Ivanie: "To się wytnie?! Jest pantoflem Ani!"

zobacz 02:08